Tip de redactie

Hardcore Computer presenteert olie-gekoelde barebone

Door Marc Rademaker, 6 februari 2009 19:47110 reacties, submitter: Coromoto

Hardcore Computer gaat een barebone-kit verkopen, die normaliter de basis voor Reactor-systemen vormt. De barebone-kit is zo gemaakt dat alle onderdelen worden ondergedompeld in olie, met uitzondering van de harde schijven.

Naast de Reactor-systemen gaat Hardware Computer nu ook een barebone-kit aanbieden, waarin onderdelen naar keuze kunnen worden ingebouwd. De kit bestaat uit een tank, de speciale behuizing, een radiator, een pomp, moederbord, voeding en de Core Coolant-koelvloeistof. De behuizing is een geheel eigen ontwerp en bestaat uit een tank waar een door het bedrijf zelf ontworpen moederbord in geplaatst kan worden. Het plankje is voorzien van de 790i ultra-chipset, wat triple-sli-opstellingen mogelijk maakt. Door middel van speciale pci-e-riser-kaarten kunnen de videokaarten plat gemonteerd worden. Alle onderdelen, de hot swappable harde schijven uitgezonderd, worden vervolgens ondergedompeld in de elektrisch isolerende koelvloeistof.

De cpu, de gpu, de northbridge en de voeding worden niet alleen door het onderdompelen in de vloeistof gekoeld, maar worden ook voorzien van directe koeling met een op standaard waterkoeling gelijkende koelmethode. De koelvloeistof in de tank wordt rondgepompt en per minuut passeert meer dan negen liter Core Coolant door de radiator. De barebone-kit is te bestellen voor een prijs van 2048 dollar. Voor een korte tijd biedt Hardcore Computer de mogelijkheid om zelfgeleverde onderdelen te laten installeren, zonder dat er extra kosten aan verbonden zijn.

barebone kit reactor 6barebone kit reactor 5barebone kit reactor 4barebone kit reactor 3barebone kit reactor 2barebone kit reactor

Reacties (110)


Blizzard gaat classes World of Warcraft aanpassen in aanstaande patch

Door Paul Hulsebosch, 6 februari 2009 18:2164 reacties

Blizzard Entertainment gaat in de aanstaande patch 3.1 alle character classes onder handen nemen. Bovendien zal het genezen van andere spelers minder effectief gemaakt worden. Wanneer de veranderingen ingaan, is niet bekend.

Classes in World of WarcraftOntwikkelaar Blizzard Entertainment heeft op het officiële forum van de mmo World of Warcraft de veranderingen op een rij gezet die het door wil voeren bij de verschillende character classes in het spel. De grootste ingreep is echter een verandering die alle classes die mana gebruiken zal beïnvloeden. Blizzard is van mening dat het voor genezende classes als Priest en Paladin te makkelijk is om hun voorraad mana op peil te houden tijdens lange gevechten met sterke computergestuurde tegenstanders. De snelheid waarmee de verbruikte mana zich weer aanvult, zal worden verminderd. Blizzard zal daarnaast per genezende class aparte aanpassingen doorvoeren, die er voor de genezende Priest-class juist voor zorgen dat ze beter zijn in het genezen van de groep waarmee ze op stap zijn. Bij Paladins worden vooral de Protection Talents verbeterd. Ook Hunters staat een grote ingreep te wachten. Zij zullen niet langer munitie verbruiken. Hunters kunnen nog wel schieten, maar ze hebben daarvoor geen voorraad munitie meer nodig.

Bij de overige classes zijn de ingrepen minder groot. Warlocks en Warriors zullen vooral wat effectiever zijn. Voor Warriors is het wat makkelijker om Rage te winnen en bovendien kost het minder Rage om van Stance te wisselen. Warlocks krijgen een spell die hen kans geeft om een Soul Shard te winnen ook als het slachtoffer niet dood gaat, wat erg handig kan zijn in lange raids. Rogues en Shamans krijgen kleinere wijzigingen en ook aan de de nieuwe Death Knight wordt nog niet veel aangepast. Wanneer patch 3.1 live gaat is onbekend. Een aantal veranderingen zijn al doorgevoerd op de testserver van Blizzard.

Reacties (64)

Lees meer


Microsoft komt met synctool voor Windows Mobile

Door Arnoud Wokke, 6 februari 2009 17:4236 reacties

Microsoft heeft de site voor zijn nieuwe synctool My Phone online gezet. My Phone, ook bekend onder de codenaam Skybox, wordt een programma dat gegevens van de Windows Mobile-smartphone automatisch met een site uitwisselt.

Microsoft My Phone logoDe site voor de dienst is weliswaar online, maar My Phone is nog niet te gebruiken: de installatiepagina is nog niet online en inloggen voor de dienst is ook niet mogelijk. Op de site, die vreemd genoeg de url getskybox.com heeft, staat al wel een uitleg van de dienst.

My Phone synchroniseert gegevens als contacten, kalenderitems, foto's en filmpjes automatisch met de site van My Phone. Waarschijnlijk zal die op zijn beurt kunnen syncen met een pc. De plannen voor My Phone verschenen een paar weken geleden al online, toen nog onder de codenaam Skybox. Live Mesh is een vergelijkbare dienst van Microsoft. Waarschijnlijk zal Microsoft de dienst over anderhalve week op het Mobile World Congress in Barcelona introduceren.

Daarnaast zal volgens Digitimes Windows Mobile bij het verschijnen van de nieuwe versie een andere naam krijgen: smartphones met het OS zouden voortaan als Windows-smartphones verkocht gaan worden.

Reacties (36)


Logo voor rfid-producten moet vertrouwen in tags verhogen

Door Dimitri Reijerman, 6 februari 2009 17:0758 reacties

Het ministerie van Economische Zaken heeft een rapport ontvangen waarin wordt gepleit voor een duidelijk herkenbaar logo voor producten die een rfid-tag dragen. Hierdoor zou het vertrouwen van de consument in de technologie worden vergroot.

Het rapport is opgesteld door ECP.nl in samenwerking met bedrijven, kennisinstellingen en consumentenorganisatie. De makers stellen dat de meeste Nederlanders weliswaar weinig tot niets over rfid-technologie weten, maar dat zij wel willen weten of een product rfid-tags bevat. Een nieuw logo zou dit duidelijk moeten maken, waardoor de consument vertrouwen in rfid-systemen gaat krijgen.

Om een logo en de bijbehorende regelgeving in te voeren, moeten er afspraken worden gemaakt op Europees niveau, zo concluderen de opstellers van het rapport. Een nationale invoering van een rfid-logo wordt sterk ontraden. Ook moet er een duidelijk merkteken komen met een neutrale uitstraling. In het rapport worden tevens enkele ontwerpvoorbeelden voor een logo gepresenteerd. Omdat rfid-tags echter nog niet massaal aan producten gehangen worden, zou een grootschalige bewustwordingscampagne op dit moment niet nodig zijn.

Ontwerpvoorbeelden van logo's voor rfid-producten

Bron: Ecp.nl

Reacties (58)


Japanse tweakers bouwen Eee PC 701 om tot Origami-tablet

Door Dimitri Reijerman, 6 februari 2009 16:4029 reacties

Een aantal Japanse tweakers hebben een Asus Eee PC 701-netbook weten om te bouwen tot een tablet met een touchscreen. Het eindresultaat is een mooi afgewerkte ultra mobile pc die geïnspireerd is door Microsofts Origami-concept.

De tablet lijkt op de Asus R2H, een van de eerste umpc's die volgens Microsofts Origami-concept gebouwd werd. Het omgebouwde apparaat is voorzien van een aantal knoppen aan de linker en rechterzijde van het touchscreen. De interface op het scherm kan worden bediend met een stylus, die ook keurig in de behuizing kan worden opgeborgen. Verder hebben de tweakers het gewicht van de draagbare computer omlaag weten te brengen van 922 gram naar 760 gram.

Onduidelijk is of de Japanners plannen hebben om een ombouwkit op de markt te gaan brengen. Zij zouden een voorbeeld kunnen nemen aan een aantal Duitse hardwareliefhebbers, die de Aeeeris-ombouwkit aanbieden.

Asus Eee PC 701 ombouw naar tablet

Reacties (29)


Mozilla bedenkt eigen smartphone

Door Arnoud Wokke, 6 februari 2009 16:0954 reacties

Firefox-maker Mozilla laat middels een concept weten hoe de ideale smartphone er volgens de organisatie uit moet zien. Het idee wordt uitgewerkt door mensen van Mozilla Labs. Het concepttoestel beschikt onder andere over oled-toetsen.

Het idee voor de telefoon wordt uiteengezet op een weblog van een ontwerper en het hoofd User Experience van Mozilla Labs, de proeftuin van Mozilla. De bedoeling is dat de Mozilla-telefoon intuïtiever werkt dan bestaande toestellen, waardoor gebruikers moeiteloos met het mobieltje kunnen omgaan.

Op het weblog worden een aantal prioriteiten aangegeven voor de Mozilla-telefoon: zo moet hij in elk geval snel zijn en een mooi 'industrial design' hebben. Ook zijn er ideeën gelanceerd voor een 'voorspellend toetsenbord', die letters van een highlight voorziet om een woord af te maken. Het toetsenbord zou moeten bestaan uit oled-toetsen, net zoals het Optimus Maximus-toetsenbord. Het is onduidelijk of de Mozilla-smartphone er daadwerkelijk ooit gaat komen, maar dit lijkt niet waarschijnlijk.

Mozilla-phone concept Mozilla-phone concept

Reacties (54)


Saw-game opgepikt door Konami

Door Paul Hulsebosch, 6 februari 2009 15:4729 reacties

De Japanse uitgeverij Konami gaat de game op de markt brengen die ontwikkelaar Zombie Studios maakt van de eerste Saw-films. Het spel zou in de herfst van 2009 op de markt moeten komen, tegelijkertijd met de zesde film uit de serie.

Saw III

Volgens de website van tijdschrift Variety heeft de Japanse uitgeverij Konami een deal gesloten met Lionsgate Entertainment, de filmmaatschappij die de rechten heeft op het spel. Konami wil het spel, dat verschijnt voor pc, Xbox 360 en PlayStation 3, tegelijk op de markt brengen met de zesde film uit de serie, die dit najaar verschijnt. Konami neemt daarmee de rol over van uitgeverij Brash Entertainment, dat in november 2008 de deuren moest sluiten. Met het sluiten van Brash, vielen de rechten op het spel weer terug in handen van Lionsgate, die dus nu overeenstemming heeft bereikt met Konami.

Het spel wordt gemaakt door Zombie Studios, vooral bekend van simulatiespel America's Army. Zombie gebruikt daarbij de Unreal Engine 3.0. Het verhaal van het spel wordt geschreven door Leigh Whannell en James Wan. Het duo schreef ook het scenario voor de eerste drie Saw-films. Het verhaal in het spel is niet afgeleid van de nieuwe film, maar gebaseerd op de serie als geheel.

Reacties (29)


Iomega komt met 2TB- en 4TB-StorCenter Pro ix4-100-nas

Door Olaf van Miltenburg, 6 februari 2009 15:1624 reacties

Opslagfabrikant Iomega introduceert twee nieuwe nas-apparaten voor de zakelijke markt. Het gaat om de StorCenter Pro ix4-100 die in een 2TB- en 4TB-versie op de markt komt. De nas-systemen kunnen maximaal 25 gebruikers bedienen.

De StorCenter Pro ix4-100 draait op de EMC LifeLine-software, die gebaseerd is op Linux en tal van databeschermende applicaties biedt. Iomega werd in april vorig jaar overgenomen door EMC. De nas-apparaten bevatten vier bays en de sata300-schijven die hier in plaats kunnen nemen zijn hot-swappable en kunnen in raid5, raid10 en jbod geconfigureerd worden. De systemen bevatten een gigabit-ethernetpoort en vier usb 2.0-aansluitingen voor het aansluiten van extra opslag of printers.

Daarnaast kan data via bluetooth toegevoegd worden, wordt het Picture Transfer Protocol ondersteund en kunnen maximaal vier beveiligingscamera's aangesloten worden. Verder biedt het StorCenter de mogelijkheid om via snmp en e-mail updates te geven van de systeemstatus en is er een ups ingebouwd zodat het systeem rustig zonder verlies van data kan afsluiten als de stroom uitvalt.

Iomega StorCenter Pro ix4

Reacties (24)


Twee nieuwe sockets voor Core i5 op de foto gezet

Door Marc Rademaker, 6 februari 2009 14:4346 reacties

Er zijn foto's verschenen van de sockets voor Intels Ibex Peak-moederborden. Eerder bekend als socket H, krijgen de lga 1155- en lga 1156-sockets nu de aanduiding H2 en H1 mee. Voor de Xeon-cpu's komt Intel met de lga 1567-socket.

De sockets zijn nog niet in officiële vorm verschenen, maar al wel gepubliceerd als 'interposer-boards', die erg veel lijken op de uiteindelijke productieversie. De interposer-boards zijn bedoeld als testmiddel voor moederbordfabrikanten. De sockets die op de foto zijn gezet zijn de H1-socket met 1155 pinnetjes, de H2-socket met 1156 pinnetjes en de LS-socket met 1567 pinnetjes. Alleen voor de laatste socket is duidelijk dat het bedoeld is voor de Xeon-variant van de Core i7-cpu's. De andere twee voetjes zijn hoogstwaarschijnlijk bedoeld voor de Core i5 Lynnfield- en Core i5 Arandale-cpu's, waarbij de Arandale-processor een op 32nm geproduceerde Havendale-cpu is. De Core i5-chips worden de mainstream-processors die op de Nehalem-architectuur zijn gebaseerd. De highend-processors zijn reeds verschenen onder de Core i7-vlag.

Naast het verschil van één pinnetje is er ook een verschil in elektrische specificaties van de sockets. De lga 1156-sockets, en de daarbij horende cpu's, zijn alleen te gebruiken in combinatie met moederborden die aan de VRM 11.1-standaard voldoen. De lga1155-sockets daarentegen zijn alleen compatibel met moederborden die aan de VRM 12.0-standaard voldoen. Ook zouden lga 1156-sockets meer Ampères aankunnen.

De Lynnfield-cpu's liggen waarschijnlijk nog op schema voor een release in het derde kwartaal van 2009, maar de Arandale-cpu's komen mogelijk pas in het eerste kwartaal van 2010. De twee processors zouden compatibel zijn met beide voetjes, maar de geïntegreerde gpu op de Arandale-cpu is alleen te gebruiken in combinatie met één van de moederborden. Wanneer de moederborden precies uitkomen is nog niet bekend.

Socket lga1155 h2 Socket lga1156 h1 Socket lga1567 ls

Reacties (46)


UPC: gebruik video-on-demand overtreft alle verwachtingen

Door Wilbert de Vries, 6 februari 2009 14:1163 reacties

Het gebruik van de on demand-dienst van UPC is vorig jaar flink toegenomen. In heel 2008 werden er meer dan 34 miljoen programma's opgevraagd, waarvan meer dan de helft in de laatste zes maanden van het jaar. De kabelaar spreekt van een succes.

Volgens UPC blijkt uit het toegenomen gebruik van zijn vod-dienst dat steeds meer consumenten de voordelen inzien van het kunnen kijken naar een programma wanneer zij dat zelf willen. In de eerste helft van vorig jaar werden er 13,8 miljoen programma's opgevraagd. In de tweede helft groeide dat met ruim 50 procent.

Niet alleen worden er meer programma's via de dienst bekeken, ook is het aantal UPC-klanten dat gebruik maakt van UPC On Demand toegenomen. In de eerste zes maanden van 2008 maakte 40 procent van de klanten gebruik van de dienst, in de tweede helft van vorig jaar is dat gestegen tot de helft.

UPC bood eind 2008 in totaal 430 films en 1300 tv-afleveringen aan via zijn dienst, aangevuld met het aanbod van Uitzending Gemist van de publieke omroepen. De films Moordwijven, I am Legend en Ratatouille werden vorig jaar het meest afgenomen. Ook kinderseries en tv-series waren in trek.

Reacties (63)


Ministerie van EZ lanceert 'digitale iq-test'

Door Arnoud Wokke, 6 februari 2009 13:3672 reacties

Een samenwerkingsverband van het ministerie van Economische Zaken en bedrijven zet een zelftest online waar mensen hun computervaardigheden kunnen testen. Het ministerie vindt dat mensen niet goed genoeg met computers kunnen omgaan.

Any keyDe zelftest, die 1 maart online gaat en DQ-test heet, geeft niet alleen een uitslag, maar ook tips om bepaalde vaardigheden te verbeteren. De test draait momenteel al op proef in een aantal bibliotheken. Het gaat om een initiatief van het samenwerkingsverband Digivaardig Digibewust, waarin naast het ministerie van Economische Zaken ook bedrijven als Microsoft, KPN en UPC vertegenwoordigd zijn. De computervaardigheden van Nederlanders zijn zwaar onder maat, constateert Digivaardig Digibewust. Die conclusie wordt getrokken op basis van diverse rapporten van het Centraal Bureau voor de Statistiek en Sociaal Cultureel Planbureau.

Zo zou slechts vijftig procent van de internettende Nederlanders kunnen omgaan met een zoekmachine, kan eenderde op zijn computer geen handelingen uitvoeren zoals het kopiëren van een map en kan een op de tien Nederlanders helemaal niet omgaan met een computer. Het samenwerkingsverband wil veel van die 1,6 miljoen 'digibeten' achter de computer krijgen. Ook moeten acties internetters bewuster maken van veiligheid van computers.

Het ministerie steekt over een periode van zes jaar twaalf miljoen euro in de initiatieven van Digivaardig Digibewust. Het ministerie hoopt dat die investering terugverdiend zal worden. Als werkende digibeten leren om te gaan met computers, kan dat de economie 250 miljoen euro opleveren aan gestegen productiviteit. Extra kennis en vaardigheden zouden bovendien de dienstverlening door ambtenaren verbeteren, verwacht Digivaardig Digibewust. Naast de DQ-test is het samenwerkingsverband ook gestart met I-Coach, een lesmodule voor mbo-scholen. Van studenten die de lesmodule hebben gedaan, wordt verwacht dat zij hun vaardigheden overbrengen op mkb'ers.

Reacties (72)


Left 4 Dead krijgt uitbreiding en sdk

Door Paul Hulsebosch, 6 februari 2009 13:1739 reacties

Ontwikkelaar Valve kondigt nu officieel aan dat er een uitbreiding komt voor het schietspel Left 4 Dead. De L4D Survival Pack verschijnt in het voorjaar, tegelijk met een software development kit waarmee zelf maps gemaakt kunnen worden.

Left 4 DeadDe L4D Survival Pack, de uitbreiding die voor zowel de pc-versie als de Xbox 360-versie van het schietspel Left 4 Dead verschijnt, komt dit voorjaar verkrijgbaar. Volgens Valve bestaat de uitbreiding uit een nieuwe multiplayer-spelvorm genaamd Survival en uit twee nieuwe maps voor de Versus-spelvorm. Wat de nieuwe spelvorm inhoudt is nog niet bekend. Tegelijk met de dlc verschijnt een software development kit, waarmee het mogelijk is zelf nieuwe maps voor het spel te maken. De zelfgemaakte maps kunnen herkend worden door Valves matchmaking-systeem, dat in multiplayer spelers van gelijk niveau aan elkaar koppelt. De sdk en de dlc zullen gebundeld worden met de pc-versie van het spel en ongeveer tegelijkertijd op de markt gebracht worden als de Left 4 Dead Critic's Choice Edition. Er verschijnt geen editor voor de Xbox 360-versie van het spel; ook is niet duidelijk of het mogelijk is om met de sdk maps voor de consoleversie te maken.

In december 2008 verklapte scriptschrijver Chet Faliszek al dat er een uitbreiding voor Left 4 Dead gaat komen. Faliszek liet toen al los dat er twee nieuwe Versus-maps in de uitbreiding opgenomen zullen worden. Het zal volgens de scriptschrijver gaan om de bestaande maps Dead Air en Death Toll, die aangepast worden voor de Versus-spelvorm. Electronic Arts, de uitgeverij die de winkelversie van Left 4 Dead op de markt brengt, werkt in een interne studio aan een versie voor de Playstation 3. Of de dlc al in die versie opgenomen wordt, of later beschikbaar komt, is onbekend. Over de prijs van de downloadable content en de Critic's Choice Edition is niets bekend. Valve heeft ooit door laten schemeren dat de uitbreiding via Steam gratis beschikbaar gesteld zou worden voor eigenaars van de pc-versie. Dat zou niet gelden voor de versie voor de Xbox 360, die tegen een onbekend aantal Microsoft Points via Xbox Live gedownload kan worden.

Reacties (39)


Intel: N280-Atom is voor 'Enhanced Media Netbooks'

Door Olaf van Miltenburg, 6 februari 2009 12:5113 reacties

Intel biedt zijn iets snellere N280-cpu en de GMA4000-igp aan voor wat het bedrijf 'Enhanced Media Netbooks' noemt. Deze combinatie blijft verkrijgbaar na de komst van de opvolger van het Atom-platform, Pine Trail-M, voor mainstreamnetbooks.

Deze week is Intel begonnen met de levering van de nieuwe Atom-cpu, de N280, aan netbookfabrikanten. Deze processor verscheen enigszins onverwacht, omdat volgens de roadmaps Pine Trail-M de opvolger van de huidige Atom-generatie is. Uit informatie waarop Expreview de hand wist te leggen, blijkt dat de N280, de bijbehorende GN40-chipset en 'Enhanced Media Netbooks' off-roadmap-producten zijn, die vooral bedoeld lijken te zijn om te voorkomen dat Nvidia's Ion-, AMD's Yukon- en VIA's nano-platform terrein winnen met hun hd-ondersteuning.

De N280 heeft een kloksnelheid die 0,06GHz hoger ligt dan die van de op 1,6GHz geklokte N270, de cpu die in veruit de meeste netbooks terug te vinden is. Daarnaast is de fsb van 553MHz naar 667MHz verhoogd. De GN40-chipset bevat de nieuwe GMA 4000-igp, en deze zou geen moeite hebben met het afspelen van 1080p-beelden, in tegenstelling tot de GMA 950 van de huidige 945GSE-chipset.

De combinatie N280 en GN40-chipset verbruikt wel aanzienlijk meer elektrisch vermogen: 16,5W in plaats van 8W. Die toename komt geheel voor rekening van de chipset: de N280 kan namelijk ook gecombineerd worden met de 945GSE-chipset, en dan ligt het verbruik nog steeds op 8W. Intel wil deze combinatie net als de N270 blijven leveren tot de komst van Pineview Trail-M, in het vierde kwartaal. Onbekend is nog welke kloksnelheid dit platform meekrijgt, alleen dat deze hoger ligt dan 1,6GHz. Aangenomen mag echter worden dat Pineview in ieder geval op grafisch vlak minder krachtig wordt dan de N280/GN40-combi: Intel blijft deze cpu en chipset in het vierde kwartaal aanbieden voor Enhanced Media Netbooks, naast Pineview Trail-M voor mainstreamnotebooks.

intel atom n280 en gn40

Reacties (13)


EA kondigt twee nieuwe Battlefield-games aan

Door Paul Hulsebosch, 6 februari 2009 12:2178 reacties

Uitgeverij Electronic Arts kondigt aan dat het schietspel Battlefield: Bad Company 2 komende winter verschijnt voor de pc, de Xbox 360 en PlayStation 3. Battlefield 1943 verschijnt komende zomer al, voor de pc, Xbox Live en het PlayStation Network.

Electronic Arts brengt dit jaar twee nieuwe Battlefield-games op de markt. Als eerste verschijnt Battlefield 1943, dat ergens in de zomermaanden uitkomt voor de pc, Xbox Live en het PlayStation Network. In dit nieuwe deel keert de serie terug naar de Tweede Wereldoorlog, die ook centraal stond in het eerste spel uit de serie, Battlefield 1942. De drie verschillende versies van het spel zullen alleen te downloaden zijn. Spelers kunnen kiezen om voor de US Marines uit te komen of voor de Imperial Japanese Navy, wat al duidelijk maakt dat het spel zich afspeelt in de Grote Oceaan. EA belooft match-made servers, wat wil zeggen dat spelers van gelijk niveau aan elkaar gekoppeld worden. Maximaal 24 spelers kunnen het tegen elkaar opnemen. Het spel is alleen in multiplayer te spelen.

De komende winter verschijnt Battlefield: Bad Company 2, dat behalve een multiplayer ook een singleplay-campagne bevat. In de nieuwe Bad Company trekt de vertrouwde B Company door een winters landschap, maar ook door jungles en stoffige dorpjes. De Company heeft een hele berg zware wapens en voertuigen bij zich en moet zich daarmee een weg door vijandelijke linies vechten. Volgens EA heeft de B Company daarbij slechts één doel: 'total destruction.' Het spel verschijnt voor de pc, de Xbox 360 en de PlayStation 3. Net als Battlefield 1943 wordt Battlefield: Bad Company 2 gemaakt door het Zweedse Digital Illusions, inmiddels eigendom van Electronic Arts. Dice gebruikt voor beide games de vernieuwde Frostbite-engine.

Video (Battlefield1943_Trailer.flv)

Reacties (78)

Lees meer

Video Battlefield: Bad Company 2
Video Battlefield: Bad Company 2 Nieuws van 24 augustus 2009

Vodafone denkt na over klacht tegen T-Mobile om iPhone-deal

Door Arnoud Wokke, 6 februari 2009 11:5249 reacties

KPN gaat de exclusiviteitsdeal van T-Mobile en Apple voor de verkoop van de iPhone 3G niet aanvechten. Vodafone kijkt nog naar de mogelijkheid van een rechtszaak naar aanleiding van de uitspraak van een Franse rechter afgelopen week.

iPhone 3GEen Franse rechter bevestigde afgelopen week een beslissing van de Franse mededingingsautoriteit dat de exclusiviteitsdeal van provider Orange en iPhone-fabrikant Apple onrechtmatig is. De rechter baseerde dat vonnis voor een groot deel op Europese regelgeving over 'verticale overeenkomsten', waaronder exclusieve verkoopovereenkomsten vallen.

Omdat de Europese regels ook in Nederland geldig zijn, zou dat betekenen dat een Nederlandse provider ook een kans heeft als de deal van Apple en T-Mobile aangevochten zou worden. KPN ziet er echter niets in, zegt een woordvoerster. "Wij hebben zelf ook wel eens exclusiviteit op bepaalde toestellen. Het zou raar zijn als we dat zouden aanvechten."

Vodafone sluit een gang naar de rechter vanwege de iPhone-deal van T-Mobile echter niet uit. "Onze juristen kijken er nog naar", aldus een woordvoerster. "Erg logisch is het niet: de iPhone is al een halfjaar te koop en er zijn inmiddels veel meer modellen smartphones gekomen. Als een volgend model ook alleen bij T-Mobile te koop zou komen, gaan we het opnieuw bekijken." T-Mobile bleek donderdagmiddag en vrijdagochtend niet beschikbaar voor commentaar op de kwestie, maar verklaarde al eerder in gesprek met Apple te zijn over een exclusief verkooprecht op de opvolger van de iPhone 3G.

Volgens de Nederlandse Mededingingsautoriteit, de NMa, is het onrechtmatig verklaren van de iPhone-deal in Nederland 'niet aan de orde'. "Apple heeft er zelf voor gekozen om de iPhone beperkt beschikbaar te maken", zegt NMa-woordvoerder Ursul Schaap. "Dat mag van ons. Er zijn veel meer smartphones te koop, dus wij zien, in tegenstelling tot onze Franse evenknie, geen aanleiding om de iPhone-deal te verbieden." Volgens Schaap heeft de NMa wel vragen over de deal gekregen.

De Franse rechter viel vooral over dat de deal drie componenten bevat: een abonnement bij de provider, het toestel en de iTunes-store. Doordat consumenten met een iPhone aankopen doen via de iTunes Store, zouden ze na afloop van het contract minder geneigd zijn van provider te wisselen, wat de concurrentie blijvend zou verstoren.

Update 16:08 - Vodafone heeft in een telefonische reactie laten weten de term 'overweegt' te zwaar te vinden. De kop is daarom aangepast.
Update 17:15 - Vodafone komt terug op zijn eerdere uitspraken (link).

Reacties (49)


'Samsung gaat touchscreentelefoon met Symbian introduceren'

Door Arnoud Wokke, 6 februari 2009 11:1920 reacties

Samsung zou binnen twee weken een telefoon aankondigen die draait op de touchscreenversie van Symbian S60. Daarmee zou het na de 5800 Xpressmusic van Nokia de tweede telefoon met dat nieuwe platform als besturingssysteem zijn.

Foto's van het nieuwe toestel, de Acme i8910, verschenen op het Engelse blog Gaj-it. Samsung zou het toestel naar verluidt gaan introduceren op het Mobile World Congress, dat over anderhalve week in Barcelona plaatsvindt. Volgens de geruchten heeft het toestel een 8-megapixelcamera, kan het hd-video opnemen, en beschikt het over een hdmi-aansluiting en een 3,5mm-plug. De interne opslagcapaciteit zou 8GB of 16GB bedragen.

Op de ietwat wazige foto's zijn een groot scherm en drie hardwareknoppen te zien: een belknop, een ophangknop en een knop met een horizontale streep. Dat zijn dezelfde knoppen die op de Nokia 5800 Xpressmusic te vinden zijn. Bovendien zou het toestel als typenummer i8910 hebben; dat doet een verband vermoeden met de Innov8 i8510, het vorige Symbian-toestel van Samsung, zo stelt Symbian Freak. Het design van het toestel doet denken aan de LG Secret.

Symbian S60v5 is de nieuwe versie van het Symbian OS, bedoeld voor toestellen met een touchscreen. Het eerstverschenen toestel met deze Symbian-versie is de 5800 Xpressmusic, waarvan Tweakers.net deze week een review publiceerde. Het tweede Nokia-toestel op dit platform zal de N97 zijn, die volgens een Britse webwinkel vanaf eind maart verkrijgbaar is.

Nokia 5800Samsung Acme i8910LG KF750 Secret

Reacties (20)


Corsair presenteert 2GHz-ddr3-kits

Door Willem de Moor, 6 februari 2009 10:5020 reacties

Geheugenfabrikant Corsair introduceert een reeks geheugenmodules voor gebruik met Core i7-processors en X58-moederborden. Het Dominator GT-geheugen bestaat uit kits triplechannel ddr3-modules met een totale capaciteit van 3GB of 6GB.

De geheugenchips voor het Dominator GT-geheugen worden speciaals geselecteerd om de hoge snelheden die Corsair belooft, te kunnen garanderen. De geheugenfabrikant kan de kits dan ook niet aan de gebruikelijke retailers leveren: de Dominator GT-familie wordt uitsluitend via de onlinewinkel van het bedrijf verkocht. De kits zijn vooral gericht op de die-hard overklokker die snel geheugen met dito timings in zijn systeem wil, en lopen alle op een spanning van 1,65V.

De traagste Dominator GT-kit bestaat uit drie modules van 2GB, voor een totaal van 6GB. Het geheugen is op 1866MHz geklokt, de latencies zijn 7-8-7-20 en de prijs is 480 dollar, omgerekend 376 euro. De sneller geklokte modules, die een kloksnelheid van 2000MHz hebben meegekregen, zijn in kits van 3GB en 6GB verkrijgbaar. Ook deze kits worden door geheugenchips met latencies van 7-8-7-20 gevormd en moeten respectievelijk 300 dollar, oftewel 235 euro, en 580 dollar, of 454 euro, gaan kosten.

Het geheugen is voorzien van Corsairs DHX-koelsysteem, dat desgewenst deels te verwijderen is om plaats te maken voor andere koelmethoden, zoals waterkoeling. Corsair levert standaard een koeler met dubbele ventilator mee; die moet over de drie modules van een kit worden geschoven.

corsair dominator gt koelingcorsair dominator gt

Reacties (20)

Lees meer


Intel verlaagt prijzen ssd's met 34 procent

Door Wilbert de Vries, 6 februari 2009 10:2355 reacties

Hardwarefabrikant Intel heeft deze week de prijs van enkele van zijn solid state-disks flink verlaagd als reactie op de veranderde flashmarkt. Zo daalt de groothandelsprijs van het low-end 80GB-notebookmodel met liefst 34 procent.

Intels 80GB X25-M voor notebooks krijgt door de prijsverlaging nu een prijskaartje van 390 dollar. Deze 2,5"-mlc-ssd werd door Intel in september vorig jaar aangekondigd en kreeg toen een groothandelsprijs van 595 dollar mee. De 160GB-versie had een prijskaartje van 945 dollar; deze is met 19 procent verlaagd tot 765 dollar. Voor de 1,8"-versies geldt dezelfde prijsverlaging.

Ook de high-end versie van Intels ssd's, de X25-E, is in prijs verlaagd. De 32GB-slc-versie kostte bij de introductie in oktober nog 695 dollar, maar is nu bij afname van duizend stuks voor 415 dollar verkrijgbaar, wat neerkomt op een prijsverlaging van 40 procent. Ook heeft de fabrikant bekendgemaakt dat de 64GB-versie van de X25-E een prijskaartje van 795 dollar krijgt, meldt PCMag.

Intel X25

Reacties (55)


Rechter: alle Deense isp's moeten The Pirate Bay blokkeren

Door Arie Jan Stapel, 6 februari 2009 09:58166 reacties

Een Deense rechtbank heeft geoordeeld dat alle providers in het land de toegang tot The Pirate Bay moeten blokkeren. De providers zijn hier niet blij mee, en drie van hen hebben reeds aangekondigd tegen het vonnis in cassatie te zullen gaan.

In februari vorig jaar bepaalde een Deense rechter op verzoek van de IFPI, de internationale vereniging van platenmaatschappijen, dat de provider Tele2 de doorgifte van de torrenttracker The Pirate Bay moest blokkeren. Tele2 ging hiertegen in hoger beroep, maar kreeg in november het deksel op de neus: het beroep werd afgewezen. Een woordvoerder van de IFPI, die uiteraard zeer ingenomen was met het vonnis, verklaarde te verwachten dat nu alle Deense providers de site gaan blokkeren.

Een rechtbank heeft nu geoordeeld dat inderdaad alle providers in Denemarken verplicht zijn om de toegang tot The Pirate Bay te blokkeren, op straffe van een fikse boete. Drie providers, TDC, Telia en Telenor, hebben al aangekondigd dit vonnis bij het Deense Hooggerechtshof te gaan aanvechten, zo meldt TorrentFreak. Ze beargumenteren onder meer niet verantwoordelijk te kunnen worden gesteld voor een mogelijke schending van auteursrechten door hun gebruikers.

Volgens Jens Ottosen, voorzitter van de vereniging van Deense telecombedrijven, is toegang zoeken tot The Pirate Bay op zich geen schending van auteursrechten. "Wij maken de toegang voor onze klanten mogelijk, en zij moeten beslissen of het illegaal is", verklaarde Ottosen. "Dat is niet onze taak. Als dat wel zo was zouden we ook meewerken aan illegale zaken op YouTube, Myspace en Google." De zaak is van principieel belang, omdat er zal worden vastgelegd of, en in welke gevallen providers bepaalde sites moeten blokkeren.

Reacties (166)


HTC brengt T-Mobile G1 uit als HTC Dream

Door Arnoud Wokke, 6 februari 2009 09:2324 reacties

HTC gaat de T-Mobile G1 op de markt brengen onder de naam HTC Dream. Dat zal gebeuren in landen waar T-Mobile het toestel niet kan lanceren. Australië en Singapore zijn de eerste landen waar de HTC Dream verschijnt.

Binnenkort is de Android-telefoon in de twee landen te koop. De Singaporese telco SingTel kondigde de komst van de Android-telefoon donderdag aan, terwijl het Australische Optus een productpagina op de site zette. Ook HTC heeft op de eigen site inmiddels een pagina aan de Dream gewijd.

De HTC Dream is het eerste toestel ter wereld met Android, Googles besturingssysteem voor mobiele apparaten. In landen waar T-Mobile actief is, verschijnt het toestel met het logo van de provider op de voorkant als T-Mobile G1. In Nederland is het toestel vorige week gelanceerd, nadat Tweakers.net het enkele weken eerder al had gereviewed. De naam Dream komt niet uit de lucht vallen: het was de codenaam van de T-Mobile G1 toen die nog in ontwikkeling was.

HTC Dream

Reacties (24)


Apple onderzoekt universele oplaadtechnologie rond Mac

Door Olaf van Miltenburg, 6 februari 2009 08:3023 reacties

Apple heeft een aantal patentaanvragen ingediend die intelligente accu's van draadloze computeraccessoires en telefoons beschrijven. De accu's geven zelf aan dat ze prik nodig hebben en kunnen dan opgeladen worden door een Mac-systeem.

"Een probleem waar gebruikers van een wpan vaak tegenaan lopen, is de continue noodzaak om batterijen van draadloze apparaten op te laden of te vervangen", staat in een van de patentaanvragen. De fabrikant stelt daarop voor om Mac-desktops en -notebooks te voorzien van oplaadslots, zodat ze als host kunnen dienen voor mobiele telefoons, draadloze toetsenborden en muizen, speakers, muziekspelers en headsets.

Zodra de resterende accuduur van deze apparaten onder een bepaald niveau komt, zenden de accu's een melding naar de host, zodat de Mac zijn gebruiker erop kan attenderen. Apple beschrijft dat de hostcomputer in staat moet zijn om de oplaadmethode te variëren: het moet mogelijk te zijn te kiezen voor een 'gebalanceerde energietoevoer', om de levensduur van de accu te maximaliseren of juist voor een 'maximale energietoevoer', om de accu zo snel mogelijk op te laden. De host zou daarnaast in staat moeten zijn de laadbeurt-logs van de apparaten uit te lezen.

apple patent accu 2 apple patent accu 1

Reacties (23)