Tip de redactie

Konami kondigt gratis spelersupdate voor PES 2009 aan

Door Dimitri Reijerman, 7 februari 2009 16:0624 reacties

Konami heeft een update voor Pro Evolution Soccer 2009 aangekondigd. De update zal alle spelersmutaties bevatten van de in januari afgesloten transferperiode. Ook belooft Konami tweehonderd nieuwe voetballers te zullen opnemen.

Lionel Messi in PES 2009 De gratis update voor PES 2009 moet eind deze maand als download beschikbaar komen voor de Xbox 360, PlayStation 3 en de pc. Konami stelt dat alle transfers die de afgelopen maanden hebben plaatsgevonden, zijn verwerkt in de lijsten van beschikbare clubspelers. Daarnaast zouden de speeleigenschappen en statistieken van de spelers zijn aangepast aan de hand van hun verrichtingen op het veld.

Konami belooft tevens tweehonderd nieuwe spelers aan het voetbalspel te zullen toevoegen. Wie dit precies zullen zijn, is nog niet bekend. De uitgever zegt verder dat het de komende maanden met nog meer downloadable content op de proppen zal komen, zonder aan te geven wat de gamer precies kan verwachten.

Reacties (24)


NEC zegt Europese pc-markt vaarwel

Door Dimitri Reijerman, 7 februari 2009 15:0130 reacties

NEC heeft laten weten dat het zich zal terugtrekken van de pc-markt in Europa, Afrika en het Midden-Oosten. De Japanse elektronicafirma ziet door de wereldwijde economische malaise en felle concurrentie weinig heil meer in de verliesgevende verkoop van pc's.

NEC logoHet bedrijf is in Japan marktleider bij de verkoop van pc's en notebooks, maar NEC wil zijn productiefaciliteit in de Franse stad Angers gaan sluiten. Van de 510 werknemers in Frankrijk zouden slechts 90 personen hun baan kunnen behouden. De fabriek produceert jaarlijks 400.000 pc's en notebooks voor de zakelijke markt, goed voor 13 procent van de wereldwijde verkoop van NEC. De elektronicafabrikant laat aan The Register weten dat het zich op de Europese markt wil gaan richten op de verkoop van server- en netwerksystemen. Om verder kosten te besparen wil NEC de serversystemen door andere partijen laten bouwen.

Het besluit van NEC om de Europese pc-markt vaarwel te zeggen, maakt onderdeel uit van een grootschalige herstructureringsoperatie. De elektronicafabrikant besloot eerder deze maand na een kwartaalverlies van meer dan een miljard euro om wereldwijd ongeveer 20.000 banen te schrappen. Verder zal de firma stoppen met de productie van kleinere, industriële lcd-panelen.

Reacties (30)


Omstreden anti-pedofielensite raakt overbelast

Door Dimitri Reijerman, 7 februari 2009 14:11224 reacties

De website van de Stichting Stop Kindersex is sinds vrijdagavond overbelast geraakt. De omstreden site linkt door naar een Amerikaanse website, waarop foto's en adresgegevens van vermeende Nederlandse pedofielen zijn geplaatst.

Op de website is te lezen dat de server de extra bezoekers niet aankan, nadat het actualiteitenprogramma EénVandaag een reportage over het burgerinitiatief had uitgezonden. De webpagina's op de Amerikaanse webserver zijn echter wel bereikbaar. Op zaterdagmiddag zijn de foto's van elf personen met naam en adresgegevens gepubliceerd. De stichting stelt tegenover de Volkskrant de gegevens aangeleverd te krijgen door slachtoffers van pedofielen of door hun omgeving. Het doel zou zijn om mensen te waarschuwen. De foto's en adressen worden op de webserver van een Amerikaans hostingbedrijf geplaatst, omdat de privacywetgeving de publicatie van dergelijke gegevens in Nederland niet toestaat.

Het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP) stelt dat het nog allerminst zeker is of de Amerikaanse constructie van de stichting wel toelaatbaar is. Het CBP is van mening dat politie en justitie burgemeesters kunnen waarschuwen als een veroordeelde pedofiel in een gemeente wil gaan wonen.

Ook het Openbaar Ministerie zegt niet blij te zijn met de zaak, omdat het elementen heeft van een Middeleeuwse schandpaal: "We hebben de schandpaal in Nederland een aantal eeuwen terug afgeschaft en die wil ik niet graag terug hebben," aldus hoofdofficier van justitie Diederik Greive tegenover EénVandaag. Tweede Kamerlid Khadija Arib heeft inmiddels Kamervragen gesteld aan minister van Justitie Ernst Hirsch Ballin. Zij wil weten of de minister dergelijke websites goedkeurt en of deze aangepakt kunnen worden.

Reacties (224)


Nieuwe Transformers-game verschijnt gelijk met film

Door Paul Hulsebosch, 7 februari 2009 13:1533 reacties

Uitgeverij Activision gaat een game op de markt brengen die is afgeleid van Transformers: Revenge of the Fallen, de nieuwe film van regisseur Michael Bay, die in juni in première gaat. Het spel verschijnt in zeven verschillende versies.

In de komende game Transformers: Revenge of the Fallen kan de speler kiezen om met de vredelievende Autobots ten strijde te trekken, of met de vernielzuchtige Decepticons. Volgens uitgeverij Activision Blizzard zijn er in het spel meer Transformers opgenomen dan de voorgaande. Elke bot heeft bovendien andere wapens dan de andere bots in het spel. Spelers kunnen makkelijk switchen tussen bot en te voet verder gaan. Het spel speelt zich af in exotische oorden als Caïro en Shanghai. De uitgeverij belooft bovendien dat het spel online te spelen zal zijn, maar of dat voor alle versies geldt, is niet duidelijk.

Het spel verschijnt in zeven verschillende versies. Het is in de maak voor pc, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 2, Wii, DS en PlayStation Portable, die allemaal tegelijk in de winkel komen te liggen, tegelijk met de release van de film. De ontwikkeling is uitbesteed aan verschillende studio's. Luxoflux werkt aan de versie voor Xbox 360 en PS3, Beenox Studios maakt de pc-versie, Krome Studios doet de versie voor de Wii en PS2, Vicarious Visions die voor de Nintendo DS en Savage Entertainment maakt de versie voor de PSP.

Video (TransformersRevengeOfTheFallen_Trailer.flv)

Reacties (33)


Brein haalt 19 torrentsites uit de lucht

Door Dimitri Reijerman, 7 februari 2009 12:02175 reacties, submitter: phate247

De eigenaar van negentien torrentsites heeft de stekker uit zijn websites moeten trekken, nadat hij een sommatie had ontvangen van auteursrechtenwaakhond Brein. Op de diverse sites is te lezen dat alle gegevens zijn vernietigd.

Het gaat onder andere om Alleen-films.org, Digi-tors.org en Torrentsland.org. Volgens Brein werden de websites gerund door een 45-jarige man uit Oudenbosch die opereerde onder het alias Topspinner. Hij zou kant-en-klare torrentsites tegen betaling hebben aangeboden, waarbij Topspinner verder de hosting en technische aangelegenheden verzorgde. De man zou bovendien een deel van de advertentie-inkomsten en het geld dat donerende downloaders aan de torrentsites betaalden, hebben ontvangen. Na een eerdere klopjacht door Brein, waarbij 75 torrentsites offline werden gehaald, zou Topspinner een tiental van zijn resterende torrentsites hebben ondergebracht bij diverse hostingbedrijven in België, Frankrijk, Duitsland en Denemarken.

Brein zegt nu geslaagd te zijn in het ontmantelen van het torrentnetwerk van Topspinner. De Nederlander zou zelf de stekker uit zijn resterende torrentsites hebben getrokken, nadat de door Brein als 'verschrikkelijke franchiser' getypeerde man een notariële onthoudingsverklaring met dwangsom had ontvangen. Bovendien wil de auteursrechtenwaakhond een vergoeding voor de gemaakte schade en kosten zien, en wordt er aangifte gedaan bij de FIOD-ECD.

Verklaring op Torrentsland.org

Reacties (175)


Advies: World Online en ABN Amro waren wel aansprakelijk

Door Dimitri Reijerman, 7 februari 2009 11:0051 reacties

World Online en ABN Amro zijn verantwoordelijk voor misleiding bij de beursgang van World Online in 2000, zo concludeert advocaat-generaal Vino Timmerman in een advies aan de Hoge Raad. Hij adviseert om een arrest uit mei 2007 te vernietigen.

World Online logoIn dat arrest concludeerde het hof dat World Online en de begeleidende banken ABN Amro en Goldman Sachs, onrechtmatig hadden gehandeld. De zaak was aangespannen door de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) en handelde vooral om de prospectus die World Online kort voor de beursgang had uitgebracht. Daarin was het onduidelijk dat World Online-oprichter Nina Brink al een deel van haar aandelen in het bedrijf had verkocht tegen een aanzienlijk lagere prijs. Toen dit kort na de beursgang bekend werd, verloor het World Online-aandeel fors aan waarde. Het mislukte beursavontuur werd door velen gezien als het klappen van de 'internetbubble'.

Volgens het gepubliceerde advies van Timmerman is de eerdere uitspraak van het hof 'in het algemeen op juiste en goed gemotiveerde gronden gewezen', maar de advocaat-generaal vraagt toch om vernietiging omdat het zijn inziens op een aantal punten moet worden aangescherpt. Zo wil Timmerman dat de Hoge Raad duidelijker moet motiveren waarom ABN Amro de wet niet zou hebben overtreden toen de bank de introductieprijs van het aandeel verhoogde door zelf aandelen in te kopen. Volgens Timmerman maakte ABN Amro zich wel degelijk schuldig aan koersmanipulatie. Ook moet de beschikking over de aandelentransacties van Nina Brink nader worden toegelicht, zo meent de advocaat-generaal.

De Hoge Raad neemt in de meeste gevallen het advies van de advocaat-generaal over. Indien zij besluiten om het oordeel van 2000 te vernietigen, dan zal de zaak worden terugverwezen. De VEB laat in een reactie weten verheugd te zijn over het advies en stelt dat gedupeerde beleggers afstevenen op een eindoverwinning. De weg zou nu zijn geopend om substantiële schadeclaims bij ABN Amro en Goldman Sachs in te dienen, terwijl het tegelijkertijd mogelijk is dat de twee banken en World Online zullen aansturen op een schikking. De VEB verwacht dat de Hoge Raad in mei een uitspraak zal doen naar aanleiding van het advies.

Reacties (51)


Mobikom brengt op Windows gebaseerd navigatiesysteem naar België

Door Wilbert de Vries, 7 februari 2009 10:0858 reacties

Het Nederlandse bedrijf Mobikom gaat zijn Wincruiser-systeem, een 2din-navigatiesysteem dat draait op Windows XP Embedded met hsdpa-functionaliteit, ook in België op de markt brengen. Duitsland moet rond de zomer volgen.

Mobikom introduceerde zijn Wincruiser eind vorig jaar in Nederland als test. Inmiddels heeft het bedrijf uit Drachten ook een Belgische importeur gevonden, waardoor de zogenoemde CarPC ook in België op de markt komt. "We zien Nederland echt als testmarkt", aldus Rik Opdam, directeur van Mobikom, tegenover Tweakers.net. "Inmiddels werken we ook aan een Duitse versie, die we rond de zomer willen introduceren. Daarna kijken we wel verder, bijvoorbeeld naar een Engelse versie."

wincruiser business two 2din

De Wincruiser is beschikbaar in twee versies: de enkel dins diWincruiser Business One en de 2dins Wincruiser Business Two. Behalve de verschillen in hoogte van het apparaat, zijn ook de specificaties anders. Zo beschikt de Business One over een los 8"-scherm met een resolutie van 800x600 pixels, 1GB intern geheugen, een 60GB-hdd en een 1,1GHz Pentium M-processor. De Business Two moet genoegen nemen met een 7"-breedbeeld-lcd, 512MB geheugen, 40GB-hdd en een 1GHz Pentium M-cpu. De Business Two kan eventueel worden voorzien van een 1,8GHz processor en maximaal 2GB geheugen. Beide versies zijn desgewenst ook leverbaar met een 120GB harde schijf.

De Wincruiser draait op de embedded versie van Windows XP en is door de fabrikant voorzien van een eigen 'opstartscherm' met Nederlandstalige menuopties. Via dit menu kan de gebruiker onder meer een browser en mailclient opstarten, de radio bedienen en uiteraard de navigatiemodus activeren. Het apparaat is voorzien van een ingebouwde hsdpa-modem, die via een zelf af te sluiten sim-abonnement te gebruiken is. Beide versies gaan voor 2995 euro over de toonbank.

Reacties (58)