Apple heeft een patent verkregen voor een laserbril. De bril kan dankzij een optische kabelverbinding met het afspeelapparaat uiterst licht blijven en de drager een stereoscopisch beeld tonen.
Het patent van Apple beschrijft een laserbril waarbij voor elk oog een miniatuurscherm is geplaatst. Deze moeten de brildrager een stereoscopisch effect voorschotelen. Onduidelijk is welke techniek Apple wil gebruiken voor de maximaal twee millimeter dunne minatuurschermen, maar mogelijk heeft het bedrijf zijn oog laten vallen op de Wedge-technologie van de firma Camfpd.
Dankzij het near eye display system kan, in tegenstelling tot de logge 3d-brillen van dit moment, alle benodigde elektronica in een los apparaatje worden geplaatst. Hierdoor kan de laserbril een aanmerkelijk lager gewicht krijgen. Via een optische kabelverbinding wordt het beeldsignaal naar de laserbril gestuurd. Als de gebruiker niet naar bewegende beelden kijkt, dan zullen de twee miniatuurschermen geheel transparant blijven. Hierdoor kan de bril gewoon op de neus blijven staan en mogelijk dienst doen als zonnebril. Of Apple plannen heeft om direct met het patent aan de slag te gaan is onduidelijk, maar mogelijk kunnen de designers van het bedrijf met een verrassend vormgegeven montuur op de proppen komen.
