Chipfabrikant Intel heeft de eerste op 32nm gebakken processors naar pc- en laptopfabrikanten verstuurd. Het ontwerp van deze zogeheten Westmere-cpu is een die-shrink van de met 45nm-technologie gemaakte Core i7-processors.
Intel heeft de eerste 32nm-cpu's aan een dertigtal desktop- en laptopfabrikanten aangeboden, schrijft Expreview. De processors maken deel uit van de Westmere-familie; de desktopversie heet Clarkdale, terwijl de laptopvariant Arrandale is genoemd. Beide zijn dualcore-processors met hyperthreading. Bijzonder is dat de package naast de cpu ook een gpu bevat. Daarnaast valt op dat de cpu op 32nm wordt geproduceerd, terwijl de igp met 45nm-procestechnologie wordt gemaakt.
De eerste foto's van de Clarkdale-processor zijn al op het forum van XtremeSystems verschenen en daar is ook een SuperPi-test opgedoken. CPU-z herkent de cpu uiteraard nog niet, er is alleen bekend dat de kloksnelheid 2,4GHz bedraagt en dat de cpu over 4MB L3-cache beschikt. Van de igp is alleen bekend dat het een die-shrink van een 65nm-gpu is, waardoor hij zuinig met energie zou omgaan. De Clarkdale- en Arrandale-processors zouden eind dit jaar te koop moeten zijn, terwijl kant-en-klare pc's met de chips begin 2010 in de winkels moeten liggen.
:fill(white)/i/1239882194.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1239882195.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1239882196.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1239882197.jpeg?f=thumb)