Tip de redactie

Amazons resultaten over Q2 vallen tegen

Door Arthur Scheffer, 23 juli 2004 20:419 reacties, bron: Reuters

Amazons resultaten over het tweede kwartaal blijven achter bij eerdere verwachtingen, zo meldt Reuters. Volgens CEO Jeff Bezos zijn ook de vooruitzichten voor het derde kwartaal niet zo rooskleurig als analisten voorspeld hadden, voornamelijk tengevolge van afgenomen winstmarges. Desalniettemin liet het bedrijf wel degelijk vooruitgang zien ten opzichte van een jaar eerder: in het vorige kwartaal werd een netto winst geboekt van $76 miljoen, terwijl in dezelfde periode in 2003 nog $44 miljoen verlies werd geleden. Vooral verkopen buiten Amerika lieten met een toename van 50% een sterke groei zien, maar de 9% omzetgroei in de thuismarkt viel analisten tegen.

Amazon logoBezos zei verder dat het bedrijf ook in de toekomst geen verzendkosten aan klanten zal rekenen. Enige tijd geleden werd die actie ingesteld om meer klanten te trekken, hetgeen tezamen met diverse kortingsacties leidde tot 26% meer verkopen.

Reacties (9)


Verhuizing van ADSL-verbinding kan binnen een kwartier

Door Ralph Smeets, 23 juli 2004 20:3450 reacties, submitter: Joen, bron: Cistron

Cistron heeft op zijn website aangekondigd dat de eerste overstap tussen twee internetproviders die verschillende telecombedrijven gebruiken binnen een kwartier een feit was. Directeur Danny ter Haar offerde zich op als proefkonijn. Hij maakte de overstap van Bbned naar Tiscali Wholesale (het voormalige BaByXL) met minder dan 15 minuten downtime. Cistron verwacht dat deze service binnen enkele weken ook voor anderen beschikbaar zal zijn.

Cistron Broadband BV logoOp dit moment duurt het nog gemiddeld zes weken wanneer er overgestapt wordt naar een andere internetprovider die van een andere telco gebruikmaakt. Twee maanden geleden liet de Opta weten hier niet tevreden over te zijn en verplichte KPN om de overstap tussen twee telco's te versnellen. KPN gaf hieraan gehoor en is een maand geleden begonnen met een aantal acties die een overstap moeten versnellen.

Reacties (50)


Microsoft sluit fiscaal jaar goed af

Door Mark Timmer, 23 juli 2004 20:0323 reacties, bron: Microsoft

Microsoft laat in een persbericht weten het fiscale jaar goed afgesloten te hebben. In het vierde fiscale kwartaal - april tot en met juni - werd 9,29 miljard dollar aan omzet behaald; een stijging van vijftien procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Netto bedroegen de inkomsten 2,69 miljard dollar (inclusief 208 miljoen dollar belastingvoordeel naar aanleiding van latente belastingen in het voorgaande fiscale jaar). Een jaar eerder kon hier nog slechts 1,48 miljard dollar vermeld worden.

Microsoft logo (bijgeknipt)Over het complete fiscale jaar dat 30 juni eindigde is een omzet van 36,84 miljard dollar geboekt, ten opzichte van 32,19 in het jaar ervoor. De netto inkomsten stegen van 7,53 miljard tot 8,17 miljard dollar. Met name de serverproducten deden goed, maar ook Microsoft Office leverde veel geld op. Voor het eerst resulteerde ook MSN in winst; hier werd 121 miljoen dollar aan operationele winst mee behaald.

Reacties (23)


Microsoft stelt Virtual PC voor de Mac uit tot oktober

Door Yoeri Lauwers, 23 juli 2004 19:1414 reacties, bron: MacWorld

MacWorld schrijft dat Virtual PC 7 voor het Mac OS uitgesteld is tot oktober. In mei had men in Redmond al bevestigd dat de release uitgesteld zou worden, maar het is de eerste keer dat Microsoft een specifieke datum noemt. Microsoft verwierf Virtual PC toen het in februari vorig jaar Connectix kocht. Virtual PC wordt vol ongeduld opgewacht door heel wat Mac-gebruikers aangezien dit de eerste versie wordt die ook de Power Mac G5 ondersteunt, zodat ook bezitters van een dergelijk systeem binnenkort een gewone pc zullen kunnen emuleren. De vertraging zou overigens gelinkt zijn aan het verschijnen van Windows XP SP2 zodat Mac-gebruikers meteen de recentste en veiligste Windows-versie kunnen gebruiken. Indien de lancering van SP2 uitgesteld wordt, zal dit dus logischerwijze ook met Virtual PC gebeuren.

Microsoft Virtual PC voor de Mac

Reacties (14)


Ontwikkelaar MP3 is terug met 3d-geluidsstandaard

Door Hielko van der Hoorn, 23 juli 2004 19:0076 reacties, bron: News.com

News.com bericht dat het Fraunhofer instituut, de ontwikkelaars van de MP3-standaard, een nieuwe geluidsstandaard hebben ontwikkeld voor het weergeven van 3d-geluid. De technologie gaat door het leven onder de naam "losono" en maakt het mogelijk om ultrarealistisch positionele audio weer te geven. Met de huidige technologie is het ook mogelijk om realistisch 3d-geluid weer te geven, maar het grote nadeel is het feit dat alleen in het centrum van de speakers de 3d-illusie klopt. Met slechts één luisteraar is dit geen probleem, maar bioscoopbezoekers hebben bijvoorbeeld pech.

Fraunhofer logoDe oplossing die het team van Fraunhofer uit de hoge hoed gegoocheld heeft maakt gebruik van een groot aantal kleine speakers om het geluidsbeeld van de originele opname te reconstrueren. Een "losono"-opstelling kan wel driehonderd tot vierhonderd speakers tellen om het opgenomen geluid te reproduceren. De opgenomen audio bevat informatie over de exacte positie van het geluid. Bij het afspelen berekent de codec hoe alle honderden speakers aangestuurd moeten worden om de complete zaal het juiste geluidsbeeld voor te schotelen. Hierbij wordt rekening gehouden met de vorm en de afmetingen van de ruimte.

Zoals het gebruik van enkele honderden speakers al doet vermoeden is het gebruik van de "losono"-technologie momenteel niet goedkoop. Niet alleen is een groot aantal speakers nodig, maar een licentie op de technologie kost ook nog eens 10.000 à 15.000 dollar en daarnaast is ook nog eens een stevige computersysteem nodig voor het decoderen van het geluid. De technologie zal dan waarschijnlijk ook eerst zijn weg vinden naar bijvoorbeeld themaparken en bioscopen, maar de ontwikkelaars van de standaard voorzien in de toekomst ook plaats voor "losono" in de huiskamer.

Iosono
Ruimte met Ionsono geluidssysteem

Reacties (76)


Intel gaat ATi-videokaarten bundelen met 915-/925-mobo's

Door Steve Lersberghe, 23 juli 2004 18:448 reacties, bron: DigiTimes

Intel logoDigiTimes heeft van een aantal Taiwenese moederbordfabrikanten vernomen dat Intel binnenkort zijn eigen moederborden gebundeld met een ATi-videokaart wil verkopen. Het plan zou van start gaan op 2 augustus in Noord-Amerika en Europa. Het voordeel van het gebundeld aanbieden van beide producten is dat er een korting wordt verleend. Distributeurs zullen een korting krijgen van circa 30 dollar op high-/mid-endbundels met een Radeon X600-kaart, en ongeveer 20 dollar op lager gerichte bundels met een Radeon X300. Het lijkt erop dat Intel met deze actie ook DDR2 verder aan de man wil brengen, aangezien alle moederborden die deel zouden uitmaken van deze aanbiedingen - op één i915G-moederbord na - uitsluitend DDR2-geheugen slikken.

Reacties (8)


Japanners tonen telefoon met satelliettelevisie

Door Harold van der Wal, 23 juli 2004 18:4016 reacties, bron: PCWorld

Een aantal Japanse producenten hebben een prototype van een telefoon met satellietontvangst getoond op de Wireless Japan 2004 beurs. Volgens PCWorld kunnen radio- en tv-zenders via de satelliet op de toestellen ontvangen worden. De uitzendingen van de kanalen lopen niet via de satellieten die voor schotels gemaakt zijn, maar via een speciaal voor mobiele apparaten gelanceerde satelliet. Deze zendt signalen uit rond de frequentie 2,6GHz, zodat een geïntegreerde antenne de signalen kan oppikken. De bedrijven Mobile Broadcasting en TU Media hebben het systeem gezamenlijk opgezet, maar zullen afzonderlijk diensten gaan aanbieden in respectievelijk Japan en Zuid-Korea.

Toshiba is verantwoordelijk voor het eerste prototype van een ontvanger. Dit najaar komt Mobile Broadcasting met de mogelijkheid voor klanten om zich te abonneren op zenderpakketten van 30 radiokanalen en zeven tv-kanalen, waaronder Japanse versies van MTV en CNBC. Voor circa 400 euro kunnen ze een losse ontvanger aanschaffen, waarna de zenderpakketten enkele tientjes per maand gaan kosten. Goede ontvangst is alleen in het zicht van de satelliet mogelijk, mobiele apparaten zullen daarom alleen buiten en in het (openbaar) vervoer te gebruiken zijn. Voor uitzendingen via de satelliet hebben de bedrijven een vergunning aangevraagd. De signalen worden alleen richting de twee landen uitgezonden.

Digitale satellietzender voor mobiele apparaten

Om ontvangst in tunnels en dichtbebouwde steden mogelijk te maken, worden daar steunzenders geplaatst. Samsung zal voor TU Media in Zuid-Korea toestellen gaan leveren met geïntegreerde ontvangers. Wanneer de dienst in dat land gelanceerd wordt, is nog niet bekend. Op de beurs werden verder telefoonmodellen en pda's voor het concurrerende aardse digitale zendernetwerk in Japan gepresenteerd. Wanneer dergelijke apparaten op de markt komen werd niet bekendgemaakt. Japanners moeten het voorlopig nog met analoge tv-ontvangst op de telefoon doen.

Reacties (16)


De HIS X800 IceQII Cometh het vuur aan de schenen gelegd

Door Yoeri Lauwers, 23 juli 2004 18:1418 reacties, submitter: andreklaver, bron: Toms Hardware

De eerste X800-chips zijn nog niet helemaal koud of HIS komt al met een kaart gebaseerd op deze gpu. De Excalibur X800 Pro IceQ II VIVO en de Excalibur X800 XT PE IceQ II VIVO zijn twee van de eerste X800-kaarten die beschikbaar zijn en Toms Hardware Guide kon het dan ook niet laten een mooie review te schrijven. Het begint een gewoonte te worden, maar het eerste wat bij beide kaarten opvalt is de koeler. Hoewel de IceQ II overeenkomsten vertoont met Artics Silencer die voorheen gebruikt werd door HIS, koelt de IceQ II ook de geheugenmodules op de kaart. Daar waar vroeger een switch aanwezig was om de fansnelheid in te stellen, regelt deze kaart dit echter volledig zelf.

Molex verborgen onder koelerOp de geheugenmodules achteraan op de kaart is bovendien een nogal groot uitgevallen koelblok aanwezig, zodat consumenten met nogal hoge componenten op het moederbord in de buurt van het AGP-slot in de problemen kunnen raken. Ook het aansluiten van de molex-connector gaat wat moeilijk, doordat deze stekker overschaduwd wordt door de ventilator. Vervolgens worden de twee kaarten voorgesteld. De Pro-versie heeft twaalf pixel pipelines en wordt in China geproduceerd volgens ATi's reference design. De core staat op 475MHz geklokt en het GDDR3-geheugen tikt op 900MHz.

Twee monitoren kunnen tegelijk aangesloten worden op de DVI- en VGA-connectoren, maar een DVI-VGA-convertor wordt meegeleverd zodat ook twee VGA-schermen mogelijk zijn. Naast de standaard tv-out beschikt deze kaart ook over een Rage Theater-chip die videosignalen van composiet of S-Video kan ontvangen. De X800 XT ziet er uiterlijk identiek uit als zijn kleine broertje, maar beschikt over zestien pipelines en hij klokt af op 520MHz. Het geheugen van deze versie tikt op 1,12GHz. Naast een driver-cd krijgt men nog wat extra software in de vorm van PowerDVD 5, 3D-Album, VideoStudio 7 en het spel Arx Fatalis. Vervolgens worden enkele tests uitgevoerd met Unreal Tournament 2004, Halo, Aquamark3 en Farcry en telkens weer zijn de resultaten verbluffend.

Beide kaarten laten bij de reviewer dan ook een zeer goede indruk na. De Pro-kaart levert met zijn twaalf pipelines uitstekende resultaten en is bovendien uiterst stil. Bovendien biedt zijn uitstekende koeling voldoende mogelijkheden voor overklokkers. Zijn rivaal, de GeForce 6800 GT doet het in de benchmarks echter iets beter dankzij de zestien pipelines waarover nVidia's kaart beschikt. De Excalibur XT presteert met zijn zestien pipelines nog beter op 3d-gebied, en is een waardige concurrent voor de GeForce 6800 Ultra, die ongeveer evenwaardig presteert in alle tests.

Excalibur X800 XT IceQ II VIVO

Reacties (18)


Markt voor console gaming gekrompen in de VS

Door Harold van der Wal, 23 juli 2004 15:1024 reacties, bron: Heise

In de Verenigde Staten is de markt voor console games en bijbehorende hardware in waarde afgenomen, zo meldt Heise op basis van onderzoeksresultaten van marktonderzoeker NPD. Werd er in de eerste helft van 2003 nog 3,5 miljard dollar omgezet in de gamesindustrie, een jaar later ligt dat cijfer zo'n 100 miljoen dollar lager. De daling wordt onder andere veroorzaakt door de slechte verkopen van consoles in het eerste kwartaal, gevolgd door prijsdalingen en een uiteindelijke opleving van de consolemarkt. Het totale aantal verkochte producten steeg overigens wel met een procent.

GameconsoleOp softwaregebied deed EA Sports goede zaken met de titel Fight Night 2004, waarvan de PS2-versie de meest verkochte game over de zes maanden werd. De posities twee en drie waren ook voor PS2-spellen, NBA Ballers (Midway) en MVP Baseball 2004 (EA Sports), terwijl de Xbox-versie van Fight Night op nummer vier stond. Een Nintendo-spel uit de Pokémon-serie sloot de top vijf af. De afgelopen maanden doen vooral filmgames als Spiderman 2 en Shrek 2 het goed in Amerika.

Reacties (24)


Onderzoek: AMD verbetert marktaandeel in alle pc-sectoren

Door Tamara van Hal, 23 juli 2004 14:1328 reacties, bron: Investorshub

Op Investorshub lezen we dat AMD in het tweede kwartaal van dit jaar beter zou hebben gepresteerd dan zijn grote concurrent Intel. Uit een onderzoek zou blijken dat Intel 82,7% van de processormarkt in handen had, tegenover een marktaandeel van 15,5% van AMD. De prestatie van AMD ligt dan ook niet in zijn marktpositie, maar in het feit dat de omzet van deze fabrikant minder is gedaald dan dat van Intel. In de desktopmarkt zou Intel negen procent omzet zijn verloren, waar AMD slecht twee procent verliest.

Van de totale 36,2 miljoen desktopprocessors is 17,4 procent van AMD, wat neerkomt op 6,3 miljoen eenheden. Bij de laptops zou het aantal mobiele AMD64-chips zijn verdrievoudigd, waarmee AMD uitkomt op een marktaandeel van 9,7%. Van de in totaal 9,1 miljoen notebookprocessors komen er 880.000 uit de fabriek van deze producent. AMD’s servermarktaandeel steeg van 4,8 procent naar 6,7 procent, de verwachting is dat aan het einde van het jaar deze producent tien procent van de totale 1,9 miljoen chips heeft vervaardigd.

AMD promo-opstelling in Singapore gebouw (kleiner)

Reacties (28)


Microsoft gaat Sender ID-plannen uitvoeren

Door Harm Hilvers, 23 juli 2004 13:1861 reacties, bron: InfoWorld

Afgelopen donderdag heeft Craig Spiezle, manager van Microsofts Safety Technology en Strategy Group, tijdens The Open Group Conference in Boston, laten weten dat Microsoft vanaf 1 oktober de Sender ID-technologie wil gaan gebruiken op de mailservers van Hotmail, MSN en Microsoft.com. Het Sender ID-idee houdt in dat er van iedere e-mail gecontroleerd wordt of het meegezonden Sender ID afkomstig is van een geldige mailserver. De gegevens die noodzakelijk zijn om dit te kunnen controleren moeten bij de internet providers vandaan komen. Microsoft heeft hen dan ook opgeroepen om deze zogenaamde Sender Policy Framework (SPF)-records vanaf medio september te gaan publiceren. Als alles volgens plan verloopt, zal Microsoft vanaf 1 oktober de afkomst van inkomende e-mails gaan controleren. Als na controle blijkt dat een e-mail niet door de test heen komt, zal er niet direct tot verwijdering overgegaan worden, maar zal het bericht wel zwaarder gefilterd worden.

Sender ID is een technologie die is ontstaan door het samenvoegen van twee technologieën, namelijk Caller ID en SPF, die ontwikkeld zijn door respectievelijk Microsoft en de Aziaat Meng Weng Wong. Het voorstel voor deze technologie is begin juni naar de Internet Engineering Task Force (IETF) gestuurd. Als het plan wordt aangenomen en omgezet in een standaard, zal het moeilijker worden om de afkomst van een bericht te spoofen. Microsofts Caller ID-idee is in maart voorgesteld en houdt in dat e-mails die verzonden worden door Caller ID-domeinen het DNS-record van de verzendende partij kunnen vergelijken met het verzendadres in de e-mail en navenant actie te ondernemen. De SPF-technologie zorgt er dan weer voor dat de verzendende partij DNS-informatie toevoegt waarin terug te vinden is welke servers van welk internetdomein e-mail mogen versturen. Er zijn al veel bedrijven die SPF-informatie publiceren, maar nog weinig die daadwerkelijk wat met de gegevens doen.

Spam, junkmail, e-mail, afwijzen

Reacties (61)

Lees meer


Asus P5AD2 Premium met 925X-chipset besproken

Door Yoeri Lauwers, 23 juli 2004 12:0437 reacties, bron: PC Perspective

PC Perspective was van mening dat er slechts weinig LGA775-moederborden beschikbaar zijn die op een of andere manier weten te verbazen, en liet zich verrassen door Asus' P5AD2. Deze plank is uitgerust met een 925X-chipset, dual channel geheugen voor maximaal 4GB DDR2-RAM, een PCI Express x16-slot en twee x1-exemplaren en drie standaard PCI-uitbreidingssloten. Verder heeft het bord een waslijst aan eigenschappen zoals WiFi-ondersteuning, dual gigabit LAN en een RAID-controller. De layout is volgens de reviewer duidelijk en handig, met een opvallende koeltechnologie StackCool. Een metalen plaat aan de onderkant van het bord is verbonden met de condensators aan de bovenkant en leidt zo de warmte weg naar de achterkant.

Na heel wat testen met games als Quake III en Unreal Tournament 2003, maar ook Winstone-, SpecViewPref- en ScienceMark-benchmarks, besluit de reviewer dan ook dat dit een absolute topplank is om een nieuw systeem op te bouwen. Ook overklokkers komen aan hun trekken met zowat alle mogelijk instellingen in de BIOS en een nieuw tooltje om de processor dynamisch over te klokken op basis van de systeembelasting. Het enige minpuntje dat dit bord krijgt wordt veroorzaakt door een FSB die op 202MHz draait in plaats van op 200MHz. Hoewel Asus beweert dat dit veroorzaakt wordt door een BIOS-fout, is de reviewer van mening dat deze afwijking bewust ingebouwd werd. Toch is dit niet echt valsspelen, omdat de 202MHz volgens de reviewer geen echte nadelen heeft.

Asus P5AD2 Premium

Reacties (37)


Een blik achter de deuren van DDR2-geheugen geworpen

Door Yoeri Lauwers, 23 juli 2004 10:5910 reacties, bron: Legit Reviews

Legit Reviews is van mening dat marketingbureaus het DDR2-fenomeen er voor de consument niet eenvoudiger op gemaakt hebben en schreef daarom een review over de ins en outs van dit geheugentype. Hierin wordt vooral aandacht besteed aan de drie grote fabrikanten Corsair, Crucial en Kingston. Crucial was het eerste bedrijf dat DDR2-geheugen aanbood. De value-reeks was ingesteld op de JEDEC-standaarden en was niet voorzien van heatspreaders of andere afkoelingsmechanismen. Even later lanceerde Crucial de Ballistix-reeks die wel koelblokjes hadden en volgens de reviewer tot op heden nog steeds de laagste latencies halen (3-3-3-10) onder de 533MHz DDR2-modules. Kingston introduceerde DDR2 volgens de JEDEC-standaarden in zijn ValueRAM-reeks.

Corsair XMS2Om traditiegetrouw de hoogste kwaliteit aan te kunnen bieden, besloot dit bedrijf naar eigen zeggen geen HyperX-DDR2-geheugen te lanceren voordat uitgebreid getest en ontwikkeld werd. Corsair is de enige fabrikant die zijn DDR2-geheugen niet in de Value-reeks presenteerde maar meteen voor de XMS-lijn ging. Aangezien de modules echter ook volgens JEDEC's standaardtimings lopen zijn ze echter niet sneller dan de value-modules van de concurrentie. Recent introduceerde Corsair zijn ValueSelect DDR2-geheugen in de vorm van een PC2-4200-module.

De reden daarvoor is volgens het bedrijf zelf de volgende: 'Because Corsair is committed to delivering the fastest memory in the world to gamers and enthusiasts. For us to introduce a leading edge product that is branded Value Select wouldn't make sense. Our strategy is to come to market early with leading edge top performing products under the XMS brand, then later launch cost reduced products as Value Select.' Na deze introductie van de verschillende fabrikanten wordt de naamgeving van het geheugen uit de doeken gedaan. DDR1 geheugen wordt geproduceerd in twee versies: PC-3200 en PC-4000. Deze getallen werden verkregen door de kloksnelheid te vermenigvuldigen met het aantal bytes wat resulteerde in 3200 (400MHz x 8 bytes) respectievelijk 4000 (500MHz x 8 bytes).

GeheugenmoduleBij DDR2 komen deze rekensommetjes echter niet zo mooi uit (533MHz x 8 bytes = 4264 en 667MHz x 8 bytes = 5336) en dus moet er afgerond worden. Normaal afronden zou logischerwijze tot PC2-4300 en PC2-5300 leiden, maar wanneer de fabrikanten hun modules lanceerden zagen we drie varianten met dezelfde snelheid. Crucial had het over PC2-5200, maar zou ondertussen zijn naamgeving aangepast hebben naar PC2-5300, TwinMOS, OCZ en Kingston gebruiken verschillende termen waaronder PC2-5300. Corsair wijzigde vorige week de PC2-5300-aanduiding in PC2-5400.

Een volgende vraag die Legit Reviews zich stelde was wat nu precies de verschillen tussen high performance en value-geheugen zijn. Corsair is een van de fabrikanten die twee reeksen verkoopt en deze worden dan ook even naast elkaar gezet. De Value Select-modules zijn te koop voor 139,99 dollar en zijn niet uitgerust met een heatspreader, in tegenstelling tot de XMS2-geheugenplankjes die voor 194,99 dollar over de toonbank gaan. Beide versies zijn voorzien van Micron-chips met 4-4-4-12 timings zodat het enige merkbare verschil de heatspreader is. Corsair heeft al aangegeven dat in de toekomst verschillende chips gebruikt zullen worden, maar dat deze nu nog onvoldoende beschikbaar zijn.

In de tussentijd kopen onwetende consumenten echter precies hetzelfde product met een 55 dollar kostend koelblokje erop. Crucial doet het dan weer iets beter. De 196,99 dollar kostende Value-reeks is evenmin voorzien van een koelsysteem terwijl de Ballistix-reeks dit voor de prijs van 228,99 dollar wel heeft, maar heeft ook nog eens minder strakke timings. De goedkoopste modules zijn namelijk ingesteld op 4-4-4-12 tegenover 3-3-3-10 timings bij de duurdere reepjes. Wanneer tot slot de Ballistix-modules van Crucial vergeleken worden met Corsairs XMS2 ziet men dat de consument voor ongeveer 30 dollar extra geheugenreepjes krijgt die van dezelfde Micron-chips gebruikmaken maar timings van 3-3-3-10 hebben tegenover de langzamere 4-4-4-12.

Verschillende DDR2-geheugenmodules

Reacties (10)

Lees meer


Tweakers.net Kookcursus, les 31: Audiofiele vega-schotel

Door Remy Bergsma, 23 juli 2004 10:0531 reacties, bron: New Scientist

In Japan is een vondst gedaan door Let's Corporation waardoor planten en bloemen geluid kunnen voortbrengen. Het magische zit hem in een speakersysteem dat doet alsof het een normaal speakersysteem is qua geluid, maar gebruik maakt van bloemen in plaats van de conventionele conussen in speakers. Planten en bossen bloemen met namen als Tango-A en Jingo-B kunnen door een ingenieus systeem als speaker werken: er wordt gebruik gemaakt van een buisje van acryl die een magnetische spoel en een oscillerend onderdeel bevat. Door een variabele stroom door het buisje te sturen begint het buisje en daarmee de bloemen op hoge snelheid te vibreren waardoor er geluid ontstaat. Het systeem is ontworpen voor bloemen-displays in winkels, en de prijzen liggen tussen de 46 en 460 dollar. Het bedrijf is ook van plan om een geavanceerder systeem met FM-radio te ontwikkelen. Een onderzoeker in Canada heeft ook nog een idee voor een leuke toepassing van dit systeem:

geluidsbloempjes"Clearly, if you vibrate something at an audio frequency, you will get a sound," he told New Scientist. "So I have no doubt it would make some sort of sound. But I don't how good it would be."

Lipshitz suggests the system could perhaps be used to let people carry out a conversation with their favourite flora. "A lot of people like to talk to their plants so maybe you could write some software to finally let them do that," he says.

Reacties (31)

Lees meer


ECS introduceert high-end Intel- en AMD-moederborden

Door Yoeri Lauwers, 23 juli 2004 09:3923 reacties, bron: The Inquirer

ECS, bekend van verschillende low- en mid-end moederborden, breekt met deze traditie door twee high-end borden te introduceren. De KV2 Extreme is een plankje met Socket 939 voor Athlon 64- en Athlon FX-processors dat gebruikmaakt van VIA's K8T800 Pro-chipset. Het ondersteunt hiermee tot 4GB dual channel DDR-geheugen, SATA-schijven, FireWire en AGP 8x-kaarten. Daarnaast zijn er voorzieningen aanwezig voor twee netwerkaansluitingen, RAID-configuraties en digitaal geluid. Voor al dit moois betaalt men in het Verenigd Koninkrijk 69,50 pond exclusief belastingen, omgerekend ongeveer 104 euro. Een attente tweaker wees er inmiddels op dat dit bord al onder handen genomen werd door AnandTech, waar het zeker niet slecht presteerde.

Het tweede bord dat voorgesteld wordt, is de PF4 Extreme, een Intel-moederbord voorzien van de i915P-chipset. Deze plank slikt Prescott LGA775-processors met dual channel DDR2-geheugen op 400MHz of 533MHz. Daarnaast ondersteunt dit bord bovendien PCI Express-kaarten, is het voorzien van vier SATA-poorten en acht USB 2.0-poorten. Om twee extra SATA-poorten en een FireWire-aansluiting te verkrijgen heeft ECS bovendien een extra controller gebouwd. Voor deze Intel-plank betalen Britse consumenten 89 pond exclusief belastingen, omgerekend ongeveer 134 euro.

ECS KV2 ExtremeECS PF4 Extreme
Links: KV2 Extreme | Rechts: PF4 Extreme | Klik voor grotere afbeelding

Reacties (23)


Politie rolt Russische bende 'cyberafpersers' op

Door Yoeri Lauwers, 23 juli 2004 09:1319 reacties, bron: VNU Net

Dankzij een samenwerking met de nationale High-Tech Crime Unit van het Verenigd Koninkrijk zijn Russische agenten erin geslaagd een criminele bende op te rollen die verantwoordelijk is voor heel wat afpersingen via internet. In Sint Petersburg en in het Zuid-Westen van het land werden dinsdag drie personen gearresteerd na maandenlange internationale samenwerking. De criminelen bestookten sinds oktober vorig jaar verschillende online gokkantoren met een DOS-aanval, waarna de eigenaars van de goksites gedwongen werden een bepaald bedrag te betalen om de aanval te laten stoppen.

Online gokken / Game Over / AfpersingHierdoor gingen miljoenen ponden verloren, niet alleen in afpersingsbedragen maar ook door de downtime die de criminelen veroorzaakten liepen de kantoren heel wat inkomsten mis. In het kader van deze zaak werden volgens WebWereld in november al tien arrestaties verricht en zullen er vermoedelijk nog meer volgen.

Reacties (19)


Virusbescherming prioriteit op netwerk Olympische Spelen

Door Yoeri Lauwers, 23 juli 2004 08:4422 reacties, bron: C|Net

Niet alleen de deelnemende atleten moeten zich goed verzorgen voor de Olympische Spelen, de organisatie is uiterst bang dat het computernetwerk een griepje zou oplopen, zo schrijft C|Net. Naast een terroristische aanslag, eventueel op het computernetwerk, is een van de grootste bedreigingen namelijk een virus dat het netwerk kan binnendringen. De bedrijfsleider Jean Chevallier van Atos Origin, dat het netwerk mag bouwen, benadrukt dat netwerkbeveiliging ook belangrijk was bij de Spelen in 2002, maar dat deze in een heel andere sfeer plaatsvonden, amper zes maanden na de aanslagen van 9/11. In de afgelopen twee jaar is de dreiging van virussen en wormen alleen maar toegenomen. In 2003 werden volgens de FBI maar liefst 82 procent van de Amerikaanse bedrijven het slachtoffer van malware wat voor meer dan 200 miljard dollar schade aanrichtte.

Athene 2004Naast antivirusprogramma's en intrusion detection software werden daarom enkele architecturele veranderingen in het netwerk aangebracht. De belangrijkste wijziging is het volledig loskoppelen van het Olympische netwerk van het internet zodat langs deze weg geen virussen meer binnen kunnen komen. Bovendien worden er verschillende VLAN's gecreëerd en wordt er gebruikgemaakt van monitoring software van Computer Associates om onregelmatigheden in de gaten te houden. Hoewel heel wat projecten voor deze editie van de Olympische Spelen vertraging opliepen, beweert Chevallier dat het computernetwerk klaar is om live te gaan wanneer de Spelen op 13 augustus van start gaan.

Reacties (22)


Sun zou maandag quad-Opteron-server introduceren

Door Yoeri Lauwers, 23 juli 2004 08:2816 reacties, bron: C|Net

Nadat Sun eerder dit jaar enkele dual Opteron-servers introduceerde, meldt C|Net dat het bedrijf nu ook quad-processorsystemen zal voorstellen. De V40z is het tweede Opteron-systeem dat Sun lanceert, na de V20z die in februari voorgesteld werd en over twee processors beschikt. Nadat Sun jarenlang weigerde in de x86-markt te stappen, heeft CEO Scott McNealy ondertussen al verschillende malen toegegeven dat het fout was om het belang van deze markt te onderschatten. Daarom werd het Solaris-OS geschikt gemaakt voor de x86-Opterons, maar heeft Sun nog steeds een grote achterstand op bedrijven als Dell en HP. Hoewel Sun op deze mededeling geen commentaar wenste te geven, zou het nieuwe servermodel maandag al officieel aangekondigd worden.

AMD & Sun-server (v20z)

Reacties (16)


Interview met oprichter Symbian over de mobiele toekomst

Door Yoeri Lauwers, 23 juli 2004 08:1525 reacties, bron: The Register

The Register had een interview met Colly Myers, ontwikkelaar van het Symbian-platform, over de mobiele toekomst. Deze voormalig directeur van Psion begon zijn carrière als mainframe programmeur en begon tien jaar geleden met de ontwikkeling van het Symbian-OS. Vreemd genoeg beweert hij echter geen enkele Symbian-applicatie op zijn telefoon, een Nokia 6600, te hebben. Volgens hem is er voor software geen markt, maar willen mensen gewoon verschillende functionaliteiten als een dienst van internet plukken. Dit wordt duidelijk geïllustreerd door markt voor ringtones: een dienst waarbij iedereen van zowat overal ter wereld beltonen kan downloaden en die goed is voor een miljardenmarkt.

Logo SymbianVolgens hem zijn ook VoIP-aanbieders zoals het veelbesproken Skype echter vooral op een inhoudsloze hype gebaseeerd en zullen zij uiteindelijk bij de verliezers horen. Ook in all-in-one-smartphones gelooft Myers niet. De toekomst is volgens hem weggelegd voor apparaten die de beste zijn in hun soort, zoals de iPod, en niet langer voor systemen die een beetje van alles kunnen.

Reacties (25)


Rechter legt pedofiel chatroomverbod van tien jaar op

Door Steve Lersberghe, 23 juli 2004 08:0532 reacties, bron: The Register

Hamer / RechtbankVolgens The Register heeft een Britse rechter een 36-jarige pedofiel behalve twee en een half jaar gevangenisstraf ook een tien jaar durend verbod om chatrooms te bezoeken opgelegd. Hiervoor baseerde hij zich op de Sex Offenders Act 2003, die sinds twee maanden van kracht is. De veroordeelde man bezat meer dan 300 videoclips en 5.000 afbeeldingen van kinderporno en gebruikte onder meer chatrooms om te communiceren en afbeeldingen uit te wisselen met andere pedoseksuelen. Omdat de man tien jaar geleden ook al eens een jongen had aangerand op een openbaar toilet, achtte de rechter het de beste oplossing om de buitenwereld tegen hem te beschermen. De Brit zal tevens voor onbepaalde tijd op een lijst van seksuele misdadigers worden geplaatst, en zal na het uitzitten van zijn celstraf nog vier jaar lang gevolgd worden.

Reacties (32)


Nederland voor bewaarplicht communicatiedata

Door Jeroen P Hira, 23 juli 2004 07:55164 reacties, bron: Webwereld

De Nederlandse overheid is voor een Europees ontwerpwet, waarmee al het communicatieverkeer van alle Europeanen minimaal een jaar lang wordt bewaard. Het kabinet denkt op deze manier de criminaliteit en vooral het terrorisme beter te kunnen bestrijden. Hiermee schaart Nederland zich achter Frankrijk, Engeland, Ierland en Zweden, die gezamenlijk achter het wetsontwerp zitten. Privacy

De hoofdkern van de wet zijn de zogenaamde verkeersgegevens. Een voorbeeld hiervan zijn de gebelde nummers en de plaatsgegevens van een gsm-toestel, maar ook de e-mailadressen waar iemand naar toe mailt. De verkeersgegevens zouden dus minimaal twaalf maanden bewaard moeten worden en maximaal zou de bewaartermijn kunnen oplopen naar zesendertig maanden.

De gegevens zullen moeten bewaard worden door dienstverlenende bedrijven. In dit geval dus de telecombedrijven zoals KPN en T-Mobile, maar ook door de internetproviders xs4all en Chello zal flink geïnvesteerd moeten worden in opslag- en opzoeksystemen. Uiteraard pas als de wet doorgang zal vinden. In ieder geval verwacht KPN Telecom een tegemoetkoming in de kosten, indien er extra investeringen nodig zijn om aan de wet te kunnen voldoen. De gegevens zullen daarnaast beschikbaar moeten worden gesteld aan politie, justitie en inlichtingendiensten.

Bij digitale burgerrechtenorganisaties en bedrijven is er veel kritiek geuit op het voorstel van het Europees Parlement. Zo geeft de privacybeweging Bits of Freedom aan dat met dit voorstel een belangrijk principe wordt losgelaten: namelijk dat iedereen onschuldig is tot het tegendeel is bewezen. Verder worden bedrijven een verlengde arm van justitie en slaat Europa een geheel andere weg in bij de opsporing van misdaad. Waar nu nog op basis van gericht onderzoek misdaad wordt beteugeld, zal in de toekomst met dit voorstel algemeen toezicht worden gehouden op alle burgers.

Reacties (164)

Lees meer

Bits Of Freedom stopt ermee
Bits Of Freedom stopt ermee Nieuws van 21 juli 2006

Duitser veroordeeld voor fraude met MS-software

Door Steve Lersberghe, 23 juli 2004 07:3042 reacties, bron: Reuters

Fraude / Geld tellenReuters bericht dat een softwareverkoper uit het Duitse Willich veroordeeld is tot een celstraf van vijf en een half jaar omdat hij voor scholen bedoelde Microsoft-software had herverpakt als versies met een normale, duurdere licentie. De winst van dit frauduleuze handeltje stak hij in eigen zak. In totaal heeft de man meer dan 32.000 softwarepakketten op deze manier verkocht, waardoor Microsoft circa 4,5 miljoen euro aan inkomsten misliep. De software- producent hielp het Duitse gerecht bij het, aan de rechtszaak voorafgaande, onderzoek en beweert dat de veroordeelde man aan het hoofd stond van het grootste softwarefraude- netwerk in Europa. Naar verluidt hield hij er een behoorlijk weelderige levensstijl op na, met meerdere villa's en dure auto's in zijn bezit. Microsoft is uiteraard blij met de uitspraak en benadrukt dat softwarefraude een ernstig misdrijf is. Het bedrijf ziet de uitspraak tevens als een signaal dat de overheden zich nu harder opstellen ten opzichte van deze praktijken.

Reacties (42)