Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 31 reacties
Bron: NVPI

De NVPI, de brancheorganisatie voor de Nederlandse entertainmentindustrie, meldt dat in de eerste helft van dit jaar de verkoop van spellen is toegenomen. In vergelijking met dezelfde periode vorig jaar steeg het aantal verkochte games met twaalf procent. De omzet daalde echter met negen procent, wat is te verklaren door een toenemende populariteit van budgettitels. Voor pc's blijken nog steeds meer spellen verkocht te worden dan voor consoles. Voor iedere drie pc-spellen worden twee titels voor systemen als Playstation 2, Gamecube en XBox verkocht. De omzet bij consolespellen ligt echter hoger, omdat de gemiddelde verkoopprijs ruim twee keer zo hoog ligt. De NVPI verwacht dat wanneer de grote drie spelers op de consolemarkt nieuwe systemen uitbrengen dit de verkoop van games sterk zal bevorderen. Oudere systemen, zoals de eerste Playstation en de Nintendo 64, verdwijnen langzamerhand van het toneel.

Nederlandse gamesmarkt (jan-jul 2004)20032004%
Aantal pc-games (mln stuks)1,481,61+9%
Omzet pc-games (mln euro)35,9328,6-20%
Gemiddelde prijs per pc-game (euro)24,2717,76-27%
Aantal consolegames (mln stuks)0,951,1+16%
Omzet consolegames (mln euro)45,0645,15+0%
Gemiddelde prijs per consolegame (euro)47,4341,04-13%
Totaal aantal games (mln stuks)2,432,71+12%
Totale omzet (mln euro)80,9973,75-9%
Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (31)

Vergeet ook niet de spelletjes voor 4 tot 10 jarige. ... leert lezen/rekenen/in de dierentuin enz enz. Volgens mij vaak rond de 10 euro, en daar word ook best veel van verkocht.
Dit soort titles zijn voor de consoles volgens mij ook behoorlijk schaars.
Het verbaast me dat PC-spellen zo populair zijn, eigenlijk.

Ik had verwacht dat de console een veel grotere opmars gemaakt zou hebben t.o.v. de PC, vanwege de hogere gebruikersvriendelijkheid, het gebrek aan dingen als installeren en systeemeisen...

Aan de andere kant zie je wel dat de gemiddelde prijs een stuk lager ligt..
Plus op een PC kan je uiteindelijk veel meer spellen spelen. Niet alleen is het aanbod zo-ie-zo groter, maar kan je door een PC te upgraden ook nieuwe spellen blijven spelen.

Wil je nieuwe spellen met een console spelen moet je een nieuwe console kopen.
Wat wil je nu zeggen? Om nieuwe spellen op een console te spelen, moet je een nieuwe console kopen. Om nieuwe spellen op je pc te spelen, moet je je pc upgraden.

Wat is het verschil? Een console is goedkoper dan een beetje noemenswaardige upgrade van je pc. Voor de prijs van een dikke Radeon of Nvidia, koop je een Playstation 2 EN een Xbox.

Kortom, voor de nieuwste games moet je hoe dan ook nieuwe hardware kopen.

Bovendien gaan consolegames altijd uit van 1 vaste configuratie, en halen daar het maximum uit. Niet zoals bij bijvoorbeeld Doom3, waarvan de performance afhangt van hoeveel geld je in je pc hebt gestoken. Gaf mij ook weer zo'n bekocht gevoel, dat ik Doom3 niet op maximum detail kan spelen op mijn pc die nog geen 3 maanden oud is.
Je vergeet dat een goede PC veel duurder is dan een goede game console.

Verder zijn computers met > 800 Mhz en 128 MB alleen nuttig voor grof rekenwerk en spelletjes. Verder heb je die belachelijke CPU power die je tegenwoordig krijgt nergens voor nodig. Als je dus een game console voor de spelletjes hebt kan je je huidige PC veel langer blijven gebruiken voor het dagelijkse werk.
Een pc heeft veel meer mogelijkheden dan een console. Om al die mogelijkheden te ondersteunen heeft een pc een snelle cpu en veel geheugen nodig. Hoemeer je ermee wilt hoemeer geheugen erinmoet.
voor DOOM3 is een dikke CPU toch wel errug handig

oeps, je zei ook spelletjes... :Z
Mijn favo genre zijn RTS en FPS, bovendien is de FPs de populairste variant, en probeer dat maar is te spelen op een console als je snelle actie bent gewend met 64 spelers :) (gamepad zuigt om een FPS mee te spelen).
en daar nog bij zit console meestal bij tv zonder tafel
stel dat je er een muis in prikt dan mot je een beetje op de grond gaan schuren

de pc blijft beste voor zulke games Het scherpere beeld helpt ook goed. En beter geluid. (vind ik dan)


(PS. playstation 2 met usb poort op internet staat dat een normaal usb keyboard gewoon werkt laatst getest gebeurt niks:/ lekker mot je zeker bepaald merk hebben leuk zo'n nep standaard usb poort)
(ook leuk PS2 heeft i link(was dat) oftewel 1394 firewire best lux als je weet hoe oud dat slome ding al is
Idd. In de VS en andere landen overstijgt de verkoop van console games de PC games markt flink. Vreemd dat dat in Nederland niet zo is, eigenlijk. Want hoewel er in Nederland uiteraard meer gewarezed wordt :P is het nog altijd een stuk moeilijker om een console game te warezen. Misschien dat daarin ook wel de verklaring ligt voor de lagere populariteit van consoles in Nederland.

Maar vooral de casual gamende consument is vaak niet bereid om elk jaar te upgraden om de nieuwste games te kunnen spelen. Voor die mensen zou het logischer zijn om een console te kopen voor games en een 1ghz pctje voor officewerk en internetten.
Nou, wanneer ik de standaard winkels binneloop (Dynabyte, eplaze enzow) zie ik toch echt vaak van de pc spellen met een lekker lage prijs. Deze spellen zijn dan welliswaar een poosje oud maar kosten dan wel de helft, en van die echt oudere spellen krijg je voor een vijfje ofzow mee... Dat heb je ook wel met bepaalde consolles (Playstation 1 enzow) maar ik zie dat niet echt vaak gebeuren bij de xbox of de Playstation 2... Ben van mening dat dit ook enige invloed heeft op de verkoopcijfers
Dynabyte goedkoop? Als er een nieuwe titel uit komt die bij voorbaat al een hit wordt (zoals Doom 3), dan vinden ze het niet erg om die voor ¤60 te verkopen.

En als je dat niet bij consolegames ziet, dan kijk je niet goed: bij Dixons of Bart Smit zijn meerdere titels voor ¤10-30 te koop.
Ikzelf had dit juist wel verwacht. Met de tijd is de PC veel toegankelijker geworden dan een aantal jaren geleden. Ook is het zo dat in het bedrijfsleven maar vooral op school de computer veel verder geïntegreerd is, waardoor veel meer mensen een PC in huis hebben. Ten tijde van de 8/16-bits spelcomputer zag het er natuurlijk nog heel anders uit. Toen waren de consoles ook een mikpunt van de spelontwikkelaars, en enkele van hen maakte ook nog serieus wat PC-spellen.

Tegenwoordig is de snelheid van de computers dermate toegenomen dat het deonlijk is om mooie spellen voor de PC te schrijven, waardoor het dus ook een lucratievere markt is geworden.

Eveneens is een factor dat het verschil tussen de verschillende verkrijgbare kloksnelheden veel minder uitmaakt dan vroeger, waar je op een 486-25 iets niet kon draaien, omdat je er een veel snellere 33 MHz-er voor nodig had, en 4 mb-RAM soms te weinig was (je moest een monster van 8 mb hebben).

Vroeger waren voor de gamers de consoles een must om te hebben, maar tegenwoordig kun je gewoon goed gamen op de PC. Daarbij heb je de PC dus vaak al in huis.
Ik geloof dat ze die enorme grote hoop troep ook hebben meegeteld en niet alleen de grote PC titels zoals Unreal en The Sims. Je kent ze wel, die naamloze cd's met gigantische hoeveelheden Mahjong varianten en dat soort onzin.

Dat soort "impulskoopjes" heb je ook niet voor de consoles. Het zijn trouwens die bagger cdroms die de prijs van het pc spel naarbeneden halen, veel sterker dan de goedkopre versie van de al iets oudere A titel.

Wizardry 8 staat bij ons nog aan ¤20. Ik ga nog eventjes wachten :)
Laten we in nederland 5 miljoen huishoudens hebben met een penetatie PC's van 60-80% dan hebben we zo'n 3-4 miljoen PC's staan en dan kopen we met z'n allen 1,6 miljoen spelletjes in een half jaar, dat is net geen één spelletje per PC per jaar.
laten er in 40-50% van de huishoudens een console staan,wat een aantal van 2-3 miljoen vertegenwoordigd die 1.1 miljoen spelletjes afnemen dat is zelfs nog minderdan per console per jaar.
Bar weinig eigenlijk... als je er zo naar kijkt.
Inderdaard,dat is erg weinig. Maar vergeet niet dat er ook mensen zijn die spellen gewoon van het internet afhalen waardoor ze niet worden meegerekent met deze cijfers.

Volgens mij zou het gemiddeld aantal nieuwe spellen per huishouden die ze dat jaar hebben gekocht (lees: gedownload) veel hoger dan deze cijfers.
Ik koop denk ik ook niet meer dan 1-3 spellen per jaar. Leuk hoor al die spellen, maar ik ben ook maar een arme student. ;) Ik koop dus alleen games die ik echt het kopen waard vind. Ik weet niet hoe anderen er mee omgaan, maar ik ben iig altijd wel kritisch bij het aanschaffen van games sinds ik toch wel enkele miskopen heb gedaan (die overigens allemaal door EA waren uitgegeven)
Zullen ongetwijfeld gamers zijn die meer kopen. Maar ik denk dat het gemiddelde wel aardig klopt.
En maar klagen als er een modchip in consoles word gezet. En dat zo spellen gekopieerd kunnen worden. De daling bij de pc is ook te verklaren, erzijn wijnig echt goede spellen uitgekomen het laatste jaar/jaren. alleen unreal 2k4 was volgens mij een suc6.

Ik denk dat de pc verkopen volgend half jaar wel stijgen. Nu doom 3, binnekort half life 2. En dan komen er nog een paar goede spellen waar ik naar uitkijk. oa flashpoint, die eind dit jaar ook zou moeten uitkomen.

Maar zo blijkt weer dat het gezeur van veel firma's over warez eigenlijk nergens op slaan. Tuurlijk hebben ze minder winst, maar ik gebruikt ze meestal om een spel te testen, en als het dan goed is koop ik het alsnog, moeten ze maar voor het spel een demo uitbrengen, dan speel ik die. En dit is ook logisch want 60 euro voor een spel wat je uiteindelijk niet goed vind(voor mij is dat doom 3, houd niet zo van zombies enz, en zeker niet zo overdreven). Een demo is nog niet uit.

Heb toevallig gisteren ook mtv gekeken, toen was volgens mij bono van U2 op. En die zei over downloaden dat artiesten niet zo moesten zeuren, en als de muziek gewoon goed is dat het wel gekocht word. Hij zei zelfs dat hij zelf eigenlijk belachelijk veel geld kreeg voor zijn muziek. Hij zat er dus totaal niet mee, maar dat is dan ook goede blijvende muziek.
De verkopen zijn niet gedaald! alleen de omzet omdat games goedkoper zijn geworden (gemiddeld)
Tevens hoor ik maar weinig bedrijven uit de gaming industrie klagen over het downloaden en p2p gebruik, ik weet dan ook niet waar je die opmerking vandaan haalt.

Dit bewijst maar eens en te meer dat goedkoper maken van het product WEL werkt in tegenstelling tot wat de platenindustrie ons wilt doen geloven. Echter kunnen zij niet met (iets) minder inkomsten genoegen nemen denk ik waardoor zij er niet aan willen. Ook toont het aan dat het downloaden van games weinig invloed heeft op het koopgedrag van de consument.

Verder ben ik het eens met je over de modchips etc aangezien Sony juist succesvol is geworden DOOR de modchip voor hun PS/PS2 omdat mensen dan iets meer variatie/keuze hebben wat zij spelen op een console omdat er import mogelijk is.
Ik kom vaak genoeg meldingen tegen (meestal in kranten of afkomstig van brein) dat een gamedeveloper x miljoen te weinig winst heeft gemaakt door downloaden. Dit was eigenlijk ook niet tegen game ontwikkelaars gericht, maar tegen brein enzo.
offopic: elk bedrijf maakt te weinig winst. ze willen altijd meer hebben.

Even een rekensom

Stel dat doom3 wereldwijd 50 miljoen kopers heeft (lijkt mij een redelijke hoeveelheid tegenover 6 of 7 Miljard inwoners)

zij verkopen de game voor 10 euro (lijkt me tof, ik haal hem direct)

10 X 50.000.000 = 500.000.000 aan omzet. stel dat ze aan ontwikkelkosten enkele miljoenen kwijt zijn (zeg 20 miljoen). dan komen daar nog de variabele kosten bij (3 cd's, doosje, transport, opslag. dan hebben ze in de ergste situatie 100 miljoen aan kosten in totaal. dan brengt hij nog 400.miljoen op. kan je nagaan als we gaan rekenen met de winkelprijs (50 euro)

/offtopic
Gemiddelde prijs per pc-game (euro) 24,27 17,76 -27%

dat vind ik nog aardig laag, als je ziet dat de meeste nieuwe spellen minimaal 50 euro kosten en na een paar jaar nog steeds rond de 20 euro zitten. Ik vraag me af wat die prijs zo omlaag trekt
De budgetgames natuurlijk. Voor 7 euro laat je Hlaf-Life niet liggen ;)
Vergeet vooral al die CDs met zooi niet, waar dan zogenaamd 500 games op staan (100 demos en 400 shareware dingen.) of waar je vijf euro betaalt voor één of ander DaviLex spel. Die rekenen ze mee heh, net als bij die onderzoeken naar online gamen, waar meer dan de helft ineens vrouw is, terwijl geen gamer ooit meer dan drie vrouwen in een sserver ziet tenzij daar toevallig een girlclan speelt. Blijkt het te gaan om flash- en javagames op een door geen enkele gamer meer dan eens bezochte site waar je gratis Pong kunt spelen.
Ik vind het redelijk logisch dat de PC verkopen zo groot zijn, en ik verwacht eigenlijk ook dat deze zullen blijven toenemen.

De doelgroep voor spellen van consoles zal toch voornamelijk beperkt blijven tot mensen die er bewust voor kiezen om geld in gamen te investeren. Maar de PC is iets wat iedereen tegenwoordig in huis heeft staan, en zo wordt de kans veel groter om in aanraking te komen met spellen.

Het beste voorbeeld vind ik de SIMS. Ik heb vele meisjes gezien die dit gingen spelen terwijl ze nog nooit erover gepeinst hadden om het te spelen. Er kwam gewoon een vriendin met het spel aanzetten alsof het een filmpje was (spellen beginnen gemeengoed te worden). Nadat ze dan eraan verslaafd worden, doen de uitbreidingen de rest van het werk.

Ook intellectuele volwassenen die met Civilication en SimCity in aanraking komen behoren tot die groep die het eigenlijk niet van plan was.

Bovengenoemde spellen zijn trouwens goed te spelen om mijn 'oude' thunderbird 900. Daar is geen dure PC voor nodig dus ( voor de prijs van een console heb je zon systeempje al )
Ik snap niet waar de Nintendo 64 vandaan gehaald wordt?! Voor die console word al jaren geen spellen meer gemaakt.

Wat betreft prijzen: ik koop liever 2 pc games voor 35 euro per stuk, dan 1 PS2 game voor 70 euro.

Platinum e.d. daargelaten.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True