Tip de redactie

Nokia bevestigt dat merk in 2017 terugkeert op smartphones

Door Sander van Voorst, 18 november 2016 21:59172 reacties, submitter: SpitfireNL

Een dia uit een presentatie die Nokia deze week voor investeerders gaf, bevestigt dat er in 2017 weer smartphones onder deze merknaam moeten uitkomen. De rechten op de Nokia-merknaam werden eerder dit jaar verkregen door het bedrijf HMD.

Nokia logoIn de presentatie, die werd opgemerkt door de site Nokia Poweruser, is te zien dat dat voor het jaar 2017 'Nokia brand's return to smartphones' staat gepland, oftewel 'de terugkeer van het merk Nokia naar smartphones'. Andere informatie dan dat biedt de presentatie echter niet.

HMD, het bedrijf dat de Nokia-merkrechten in mei van Microsoft kocht, kondigde destijds aan dat het in de komende drie jaar ongeveer een half miljard dollar wil investeren in het op de markt brengen van producten onder de naam van Nokia. Naast HMD verkreeg FIH Mobile de rechten voor het gebruik van de naam, dat bedrijf is een dochter van het Taiwanese Foxconn.

nokia 2017 De dia uit de presentatie

Reacties (172)


Onderzoekers vinden rootkit-achtige software op 2,8 miljoen Android-toestellen

Door Sander van Voorst, 18 november 2016 21:2057 reacties

Onderzoekers van het beveiligingsbedrijf AnubisNetworks hebben software van het Chinese bedrijf Ragentek op minstens 2,8 miljoen Android-toestellen gevonden, waarmee kwaadwillenden op afstand willekeurige code kunnen uitvoeren. Het gaat voornamelijk om toestellen van BLU.

De onderzoekers schrijven dat dit komt door een onveilige implementatie van een ota-mechanisme, waardoor het updateproces via een onbeveiligde internetverbinding verloopt. De kwetsbare toestellen proberen bovendien verbinding te maken met drie verschillende domeinen, waarvan er maar één domein is geregistreerd. Door zelf de overige twee domeinen te registreren, kregen de onderzoekers inzicht in het aantal getroffen toestellen. Zij schrijven dat een willekeurige kwaadwillende partij hetzelfde had kunnen doen en daardoor volledige toegang zou hebben tot de toestellen. Doordat het updateproces onbeveiligd is, zijn de toestellen nog steeds kwetsbaar voor man-in-the-middle-aanvallen.

In de blogpost identificeert het beveiligingsbedrijf in totaal 55 verschillende getroffen toestellen. Daarvan zijn 26,3 procent van de fabrikant BLU. Andere getroffen merken zijn Infinix, Doogee, Leagoo en Xolo. Er is een lijst met meer details over de getroffen toestellen beschikbaar. De onderzoekers zeiden tegen Ars Technica dat de meeste gebruikers van deze toestellen uit de Verenigde Staten komen. Dit stelden zij vast aan de hand van het verkeer naar de geregistreerde domeinen. De toestellen zouden over de hele wereld in gebruik zijn.

Zij voegen daaraan toe dat de software van Ragentek 'veel moeite doet' om zichzelf te verbergen en dat de software is aangepast om het te doen voorkomen alsof deze niet bestaat. Toch gaan zij er niet van uit dat het om een opzettelijk ontwikkelde rootkit gaat, maar om een legitiem updateproces. Zij hebben geen contact kunnen leggen met Ragentek of andere fabrikanten. Fabrikant BLU is de enige die tot dusver met een patch wil komen, blijkt uit de informatie op cert.org.

De onderzoekers benadrukken dat hun bevindingen losstaan van een soortgelijke ontdekking, waarover de New York Times deze week berichtte. Het beveiligingsbedrijf Kryptowire had vastgesteld dat er op toestellen van fabrikant BLU software van het Chinese bedrijf Adups Technology aanwezig is. Deze stuurde gevoelige gegevens, waaronder contacten, sms-berichten en de gespreksgeschiedenis, naar servers van derden. De Chinese onderneming kwam later met een verklaring, waarin het stelde dat de gegevens werden verzameld om de juiste updates naar de toestellen te sturen en spam tegen te gaan.

Reacties (57)

Lees meer


OM eist drie jaar cel tegen man die gestolen mailadressen inzette voor phishing

Door Sander van Voorst, 18 november 2016 20:0645 reacties

Het Openbaar Ministerie heeft drie jaar celstraf geëist tegen een 21-jarige Amsterdammer die onder andere wordt verdacht van computervredebreuk en oplichting. De man zou verschillende websites hebben gehackt en de daar buitgemaakte e-mailadressen hebben gebruikt voor phishing.

Deze phishingacties voerde de verdachte volgens het OM uit door zich uit te geven als een creditcardmaatschappij. Hij zou e-mails hebben verstuurd met daarin links naar nepsites, om daar vervolgens creditcard- of inloggegevens van de slachtoffers buit te maken. Dit was niet de enige manier waarop de man aan gegevens kwam, aldus het OM. Hij was werkzaam als receptionist in een hotel, waardoor hij toegang had tot creditcardgegevens van gasten.

De Officier van Justitie is van mening dat de man 'niet alleen het vertrouwen in het internet heeft aangetast, maar ook het vertrouwen in de medemens'. Voor de slachtoffers zou het 'schokkend' zijn om op deze manier opgelicht te worden. Daardoor ontstaat naast economische en individuele schade een afname in het vertrouwen in internetbankieren en het internet in zijn geheel, stelt de aanklager. Daarom zou alleen een onvoorwaardelijke straf van drie jaar gepast zijn. De maximumstraf voor computervredebreuk is een gevangenisstraf van vier jaar.

Reacties (45)


Microsoft vervangt opdrachtprompt door PowerShell in Windows 10-preview

Door Sander van Voorst, 18 november 2016 19:40111 reacties, submitter: himlims_

Microsoft heeft de opdrachtprompt op bepaalde plaatsen vervangen voor PowerShell in de meest recente versie van zijn Windows 10 Insider-build. Bijvoorbeeld in het contextmenu dat verschijnt bij een shift-rechtsklik in de file explorer.

Microsoft schrijft dat het de beste 'command line experience' aan zijn gebruikers wil bieden en dat het er daarom voor gekozen heeft de opdrachtprompt op bepaalde plekken te vervangen. Daardoor is nu alleen PowerShell te selecteren bij een rechtsklik op de startknop of via de corresponderende sneltoetscombinatie met Windows-toets en 'x'. Gebruikers kunnen er alsnog voor kiezen om bij de oude opdrachtprompt te blijven door dit aan te geven in de personalisatie-instellingen, aldus Microsoft.

Daardoor verdwijnt de opdrachtprompt niet in zijn geheel, maar verlegt Microsoft duidelijk de nadruk op het nieuwere alternatief. PowerShell biedt een groter aantal functies dan de opdrachtprompt, waaronder het gebruik van zogenaamde 'cmdlets'. Deze commando's geven toegang tot verschillende acties.

Een andere verandering in de Insider-build is de mogelijkheid om onbeveiligde epub-bestanden in de Edge-browser te lezen. Gebruikers kunnen daarbij kiezen uit drie visuele thema's. Bovendien is er een preview-versie van Paint 3D in de build beschikbaar. Deze nieuwe versie van Paint werd eind oktober door Microsoft aangekondigd als onderdeel van de Creators Update, die begin 2017 moet uitkomen. De bijbehorende Remix 3D-community, waar gebruikers 3d-objecten kunnen uitwisselen, is volgens Microsoft nu ook beschikbaar in Nederland en België.

command prompt powershell Opdrachtprompt en PowerShell

Reacties (111)


Datalek Erasmus Universiteit omvatte medische en financiële gegevens

Door Sander van Voorst, 18 november 2016 18:3845 reacties

Het datalek van de Erasmus Universiteit, dat onlangs werd vastgesteld, blijkt medische en financiële gegevens van studenten te omvatten. In eerste instantie was er alleen sprake van adresgegevens die aanwezig waren in webformulieren.

ErasmusIn totaal gaat het om 270.000 webformulieren op een webserver, schrijft de NOS. Daarvan bevatten 4700 exemplaren informatie over de gezondheid van studenten, zo weet de onderwijsinstelling aan de site te melden. Bijvoorbeeld over de aanwezigheid van tentamenvrees, allergieën en dyslexie. Studenten vulden deze gegevens bijvoorbeeld in bij contact met de studentenpsycholoog.

De financiële gegevens betreffen bankrekening- en creditcardnummers zonder pin of beveiligingscode. Het staat niet vast dat de gegevens zijn uitgelekt, maar de universiteit kan dit niet uitsluiten, aldus een woordvoerder. Het datalek treft in totaal 17.000 personen. Bij 9900 personen was de nationaliteit vermeld en bij 5600 personen waren de financiële gegevens in te zien. In 3350 gevallen bleken de formulieren paspoortnummers en bsn's te bevatten.

Zoals eerder al was vermeld, waren er geen wachtwoorden toegankelijk. Er is nog geen duidelijkheid over hoe het datalek precies is ontstaan. De NOS schrijft op basis van informatie van de universiteit dat er 'op een van de webservers een achterdeurtje is aangetroffen, waarmee hackers gegevens van de server konden halen'.

Reacties (45)


Kabinet voert geen breed onderzoek uit naar gebruik privé-e-mail ministers

Door Sander van Voorst, 18 november 2016 17:5273 reacties

Bij de beantwoording van Kamervragen over het gebruik van privé-e-mail voor zakelijke doeleinden door minister Kamp, stelt de minister dat er geen breed onderzoek komt naar andere bewindspersonen. Dit zou een inbreuk op de persoonlijke levenssfeer zijn, zolang er geen directe aanleiding is.

De minister schrijft dat bewindspersonen, waaronder ministers en staatssecretarissen, rekening houden met de aard van de informatie die zij via privéaccounts versturen. Daarom zou een uitbreiding van het onderzoek niet nodig zijn. Bovendien is het volgens de toepasselijke regels niet verboden om een eigen e-mailaccount te gebruiken voor zakelijke doeleinden, voor zover dat 'terughoudend en bewust gebeurt'. De overheid zou er verder op wijzen dat alleen gebruik van 'departementale faciliteiten' als veilig aan te merken is. Dat andere bewindspersonen ook van eigen accounts gebruikmaken, werd al eerder duidelijk.

Kamp legt verder uit dat hijzelf gebruikmaakte van een privé-Gmail-account, omdat er met de zakelijke variant 'geen praktische wijze mogelijk was om e-mails en bijlagen toe te voegen of te printen'. In het geval van zijn eigen account is er wel een onderzoek uitgevoerd, waarvan donderdag de resultaten bekend werden. Het bleek dat de minister twintig vertrouwelijke documenten, waaronder een exemplaar met de aanduiding 'staatsgeheim', in zijn account staan. Deze hadden mogelijk interessant kunnen zijn voor andere landen, zo concludeerde de AIVD.

Het gebruik van het privéaccount kwam aan het licht toen de minister in mei slachtoffer werd van een ongerichte phishing-actie.

Reacties (73)


Firaxis voegt DirectX 12-ondersteuning toe aan Civilization VI

Door Julian Huijbregts, 18 november 2016 16:2635 reacties

Ontwikkelaar Firaxis heeft zijn Fall 2016 Update voor Civilization VI uitgebracht. De update voegt een aantal nieuwe speelvelden toe en brengt ook DirectX 12-ondersteuning naar de game. AMD heeft een nieuwe driver uitgebracht met DX12-optimalisaties voor het spel.

De herfstuitbreiding voegt een nieuw scenario toe aan het spel getiteld 'Cavalry and Cannonades'. Ook zijn er nieuwe speelvelden toegevoegd: Four-Leaf Clover en Six-Armed Snowflake. De levels kunnen online en offline gespeeld worden en zijn ontworpen om meer strijd aan te moedigen door de spelers te forceren naar het midden te bewegen.

Ondersteuning voor DirectX 12 is er aanvankelijk voor AMD-videokaarten en Nvidia-gpu's van de Maxwell-generatie of nieuwer. Firaxis raadt gamers aan om hun drivers te updaten en AMD heeft vrijdag ook een nieuwe driver uitgebracht die moet zorgen voor goede ondersteuning van DX12 in de game.

Spelers van Sid Meier's Civilization VI krijgen de update bij het starten van de Steam-client, meldt de ontwikkelaar in de aankondiging. Al voor de release van de game kondigde de ontwikkelaar samen met AMD aan dat het spel DX12-ondersteuning zou krijgen. Toen het spel op 21 oktober uitkwam, was die ondersteuning nog niet aanwezig.

Civ VI

Reacties (35)

Lees meer

Civilization VI verschijnt op de iPad
Civilization VI verschijnt op de iPad Nieuws van 21 december 2017

Asus brengt 15,6"-gamelaptops met GTX 1060 en 1070 uit

Door Julian Huijbregts, 18 november 2016 15:4670 reacties

Asus begint met de verkoop van zijn GL502-laptops, die verkrijgbaar zijn met een Nvidia GeForce GTX 1060- of 1070-videokaart. De laptops hebben een 15,6"-scherm met G-Sync en wegen zo'n 2,3kg. Prijzen beginnen bij 1599 euro.

De gamelaptops zijn geplaatst in de Republic Of Gamers-lijn van Asus. Dat is te zien aan de logo's op de behuizing en ook zijn de wasd-toetsen van het verlichte toetsenbord van een kleurtje voorzien. In de GL502VM-uitvoering zit een Nvidia GTX 1060-gpu met 6GB vram en in de GL502VS zit de GTX 1070 met 8GB geheugen.

Beide modellen hebben een G-Sync-scherm met een resolutie van 1920x1080 pixels en een refreshrate van 60Hz. Asus voorziet de gamelaptops van een Intel Core i7-6700HQ-processor, een quadcore met hyperthreading en een tdp van 45 watt. Afhankelijk van de uitvoering is er een sata- of pcie-ssd van 128GB of 256GB aanwezig. Beide modellen hebben ook een 1TB hdd.

De GL502VM met GTX 1060 heeft een adviesprijs van 1599 euro en de GL502VS met GTX 1070 kost 1999 euro. Asus maakt ook bekend dat de eerder aangekondigde GL533-laptop met GTX 960M vanaf nu beschikbaar is voor een adviesprijs van 899 euro.

Asus ROG GL502-gamelaptopAsus ROG GL502-gamelaptopAsus ROG GL502-gamelaptop
Asus ROG GL502VM Asus ROG GL502VS
Processor Intel Core-i7 6700HQ Intel Core-i7 6700HQ
Ram 8GB ddr4 16GB ddr4
Gpu GTX 1060 6GB GTX 1070 8GB
Opslag 128GB-sata-ssd, 1TB-hdd 256GB-pcie-ssd, 1TB-hdd
Scherm 15,6"-ips, G-Sync, 1920x1080 pixels 15,6"-ips, G-Sync, 1920x1080 pixels
Accu 64Wh 62Wh
Gewicht 2,24kg 2,34kg
Afmetingen 390x266x23,5mm 390x266x23,5mm
Adviesprijs €1599 €1999

Reacties (70)

Lees meer


Gerucht: Ubisoft werkt aan 'Mario RPG: Invasion of the Rabbids' voor Switch

Door Julian Huijbregts, 18 november 2016 14:2332 reacties, submitter: RayNbow

Ubisoft werkt volgens website Let's Play Video Games aan een turn based rpg die zich afspeelt in het Mario-universum, dat overspoeld wordt door de konijnen uit Ubisofts eigen Raving Rabbids-games. Het spel moet een launchgame voor de Nintendo Switch worden.

De website zegt dat de informatie over de game afkomstig is van bronnen bij Ubisoft en Nintendo en weet uitgebreide details te geven over de game. Het spel staat bekend onder de werktitel Mario RPG: Invasion of the Rabbids en is een cross-over tussen de Mario-games en Ubisofts eigen Raving Rabbids-games.

Volgens het gerucht wordt de game onder streng toezicht van Nintendo ontwikkeld. Dat moet zorgen dat het spel op tijd af is om samen met de console op de markt te komen en dat de representatie van de Mario-wereld in de game overeenkomt met de wensen van Nintendo.

Het spel zou zich afspelen in een Mario-universum, waar een invasie van de Rabbids plaatsvindt. In de game zou ook een nieuw Bowser-personage zitten, ontworpen met het design van de Rabbids als uitgangspunt. Volgens het gerucht komen er meerdere figuren uit Mario-games in het spel voor en ligt er met name veel nadruk op de aanwezigheid van Yoshi.

In januari is de game voor het eerst speelbaar voor de pers, zegt de website die met het gerucht komt. Het spel wordt dan ook gebruikt om middels trailers aan het publiek te laten zien hoe de Nintendo Switch gebruikt kan worden.

Het gerucht is opvallend omdat Nintendo zijn personages niet zomaar uitleent aan andere gamemakers. Lets Play Videogames stelt dat de consolebouwer het project zal presenteren als een game uit de Mario RPG-series, in samenwerking met Ubisoft, terwijl juist de gamestudio en -uitgever verreweg het meeste ontwikkelwerk doet.

Ubisoft bracht in 2012 de game Rabbids Land uit voor de Nintendo Wii U. De game werd niet goed ontvangen met een gemiddelde score van 52 op Metacritic. De uitgever heeft meerdere Rabbids-games gemaakt, veelal party-games. De games zijn een spin-off van de Rayman-platformgames. De gekke konijnen kwamen in die games voor het eerst voor.

Raving Rabbids

Raving Rabbids-figuurtjes van Ubisoft

Eurogamer publiceert vrijdag ook een gerucht over een nieuwe game voor de Switch: volgens de website komt er een nieuwe versie van Pokémon Sun en Moon voor de Nintendo-console. De games die volgende week worden uitgebracht voor de 3DS zouden aangepast worden en de Switch-versie gaat mogelijk Pokémon Stars heten. Of het spel tegelijk met de release van de console uitkomt, is niet bekend.

Reacties (32)

Lees meer


Intel gaat strijd met gpu's aan voor kunstmatige intelligentie

Door Olaf van Miltenburg, 18 november 2016 13:5120 reacties

Intel heeft een strategie onthuld om de prestaties van toepassingen voor kunstmatige intelligentie te verbeteren. De chipfabrikant komt met het Nervana-platform, dat modellen voor deep learning sneller moet trainen dan gpu's.

Volgens Intel-ceo Brian Krzanich draait 97 procent van de datacenterservers voor ai-toepassingen al op Intel-producten, zoals de Xeon-processors en Xeon Phi-accelerators. De concurrentie door accelerators op basis van general purpose gpu's, zoals Nvidia's Tesla-kaarten, neemt echter toe, vooral bij het trainen van neurale netwerken. Om deze concurrentie te pareren komt Intel met Nervana.

Intel kondigde in augustus aan Nervana overgenomen te hebben en in de eerste helft van 2017 moet het eerste product uitkomen, dat nu nog onder de werknaam Lake Crest ontwikkeld wordt. Omdat die ontwikkeling nog grotendeels door Nervana zelf is gedaan, wordt het eerste product nog op 28nm bij TSMC geproduceerd. Later zal waarschijnlijk de overstap op bijvoorbeeld 14nm bij Intel gemaakt worden.

Lake Crest is een accelerator die uit twaalf op een chip gerangschikte processingclusters bestaat. De interconnects voor de asic betreffen volgens EETimes bidirectionele 100Gbit/s-verbindingen en door de combinatie met 32GB hbm2-geheugen, is de geheugenbandbreedte 8Tbit/s.

Intel NervanaIntel NervanaIntel Nervana

Intel werkt ook aan Knights Crest; dit is een combinatie van een Xeon-processor en een Nervana-accelerator. Tegen 2020 moet het Nervana-platform de tijd die het duurt om deep-learningmodellen te trainen met een factor honderd hebben teruggebracht ten opzichte van gpu's, is de belofte van Intel.

Intel kondigde daarnaast aan dat Knights Mill in 2017 verschijnt. Dit is een op 14nm geproduceerde Xeon Phi-accelerator die op x86 gebaseerd is. Knights Mill kan 400GB geheugen direct aanspreken. Ten opzichte van de huidige Knights Landing Xeon Phi, die een rekenkracht van 7Tflops biedt, zou Knight Mill vier keer betere prestaties neerzetten.

Ten slotte maakte Intel bekend dat het bedrijf de eerste op Skylake gebaseerde Xeons heeft verzonden naar klanten. Deze chips, die eerder de codenaam Purley droegen, beschikken onder andere over Advanced Vector Extensions 512 voor vectorberekeningen. Een van de klanten zou Google kunnen zijn: dat bedrijf kondigde aan een nieuwe alliantie met Intel te zijn gestart voor datacenterhardware.

Intel Nervana AI DayIntel Nervana AI DayIntel Nervana AI DayIntel Nervana AI DayIntel Nervana AI DayIntel Nervana AI Day

Reacties (20)


Enermax brengt Ostrog Lite-budgetbehuizing uit

Door Julian Huijbregts, 18 november 2016 13:2315 reacties

Enermax brengt een goedkope Lite-uitvoering van zijn Ostrog-behuizing uit. Met de atx-tower, die over een raam beschikt, mikt het merk op gamers. De goedkoopste uitvoering is grijskleurig en kost 45,90 euro. Een zwarte variant met ledventilator kost 51,90 euro.

Enermax voorziet de Ostrog Lite van een naar eigen zeggen 'aluminiumachtig' frontpaneel. Het zijpaneel heeft een raam met donkergetint plexiglas. De voeding wordt onder een overkapping geplaatst, zodat deze niet in het zicht is. In de boven- en onderkant van de behuizing zitten verwijderbare stoffilters.

De kast met afmetingen van 440x194x460mm biedt ruimte aan meerdere gpu's met een lengte tot 390mm en processorkoelers tot 152mm hoog. Aan de achterkant is plaats voor een 120mm-radiator. Het io-paneel aan de bovenkant heeft één usb 3.0-poort, twee usb 2.0-aansluitingen en audio-ingangen.

Enermax verkoopt twee uitvoeringen van de Ostrog Lite. De grijze variant heeft een adviesprijs van 45,90 euro en wordt kaal geleverd. De zwarte uitvoering is voorzien van een ventilator met leds en heeft een adviesprijs van 51,90 euro. Details over de behuizing verschenen al eerder, maar Enermax heeft bij de officiële aankondiging nu de europrijzen bekendgemaakt.

Enermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog LiteEnermax Ostrog Lite

Reacties (15)


Ubisoft start open bèta van extreme-sportsgame Steep

Door Julian Huijbregts, 18 november 2016 12:4152 reacties

Ubisoft is de open bèta van Steep gestart. Tot en met maandag kunnen spelers op de pc, PlayStation 4 en Xbox One meedoen aan de test. De definitieve versie van de game verschijnt op 2 december.

Deelnemen aan de bèta kan op Windows-pc's zowel via uPlay als Steam. Op de consoles is de voorlopige versie van de game in de downloadwinkels van Sony en Microsoft te vinden. Drie van de zeven regio's uit de game zijn in de bèta speelbaar.

Gamers kunnen de besneeuwde bergen verkennen met een wingsuit, op ski's, met een snowboard, al paraglidend, of te voet. Deelnemers die meedoen aan de bèta, krijgen een speciale outfit wanneer ze het spel kopen. Vrijdagavond om 19.00 uur organiseert Ubisoft een livestream op Twitch, waarin leden van het ontwikkelteam tips geven over de game.

Ubisoft kondigde Steep aan tijdens de E3 in juni. De game speelt zich af in een open wereld, die geïnspireerd is door de bergtoppen van de Alpen en Alaska. Bij de release op 2 december kan er alleen gesport worden in de Alpen. Een gratis update na de release moet het landschap gebaseerd op Alaska toevoegen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (52)


ESA brengt vier nieuwe Galileo-satellieten in baan om de aarde

Door Julian Huijbregts, 18 november 2016 11:39106 reacties, submitter: himlims_

Ruimteorganisatie ESA heeft vier nieuwe satellieten voor het Europese navigatiesysteem Galileo gelanceerd. Het totaal komt daarmee nu op 18. Het is de eerste keer dat de ESA satellieten voor het Galileo-systeem lanceert met een Ariane 5-raket.

De veertien satellieten van het navigatiesysteem die al eerder de ruimte in zijn geschoten, werden per twee stuks met een Russische Sojoez-raket in een baan om de aarde gebracht. De grotere Ariane 5 kan per lancering meer satellieten vervoeren en nu de ESA die raket kan inzetten, verwacht de organisatie snelle vorderingen met het navigatiesysteem. Er staan nog twee lanceringen in de planning, voor 2017 en 2018. In 2020 moet het volledige systeem operationeel zijn. Het bestaat dan uit dertig satellieten, waarvan zes reserves.

Donderdag werden de vier nieuwe satellieten op een Ariane 5-raket gelanceerd vanaf de ESA-basis in Frans-Guyana. Enkele uren na de lancering zijn de satellieten losgelaten. In de komende dagen worden ze gepositioneerd in de baan om de aarde waarin ze uiteindelijk moeten functioneren. Dan beginnen de eerste tests. ESA verwacht dat het zo'n zes maanden zal duren voordat de satellieten juist zijn gepositioneerd en klaar zijn voor gebruik.

Het Europese navigatiesysteem kan ook werken in combinatie met gps en Glonass, voor een preciezere locatiebepaling en het sneller vinden van een eerste fix. Daarnaast werkt het Galileo-gnss beter op hogere geografische breedten dan gps; dat is met name van belang in Scandinavië. In juni kondigde Qualcomm brede ondersteuning aan voor Galileo in zijn socs en modems.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (106)

Lees meer


Consumentenbond krijgt opnieuw veel klachten over provider Online.nl

Door Olaf van Miltenburg, 18 november 2016 10:54186 reacties

De Consumentenbond heeft naar eigen zeggen een 'golf aan klachten' over de provider Online.nl ontvangen. Sinds 1 november zou het al om meer dan tweehonderd klachten gaan. De meeste gaan over gebrekkige dienstverlening.

Online.nlKlanten van de provider klagen via Klachtenkompas.nl - een initiatief van de consumentenbond - over langdurig instabiele verbindingen bij zowel internet en telefonie als bij tv.

Volgens Online.nl is een deel van de problemen te wijten aan werkzaamheden en het overzetten van klanten naar een nieuw netwerk. Vanaf 5 november zouden de problemen opgelost moeten zijn, beloofde de provider, maar volgens de bond is hier niks van te merken. "De klachten blijven maar komen. Gisterochtend stonden we op 180 en aan het eind van de dag waren het er 200. Het lukt ze niet om hun dienstverlening op orde te krijgen", stelt Consumentenbond-woordvoerder Babs van der Staak. Online.nl kon vrijdagmorgen niet reageren op vragen over de klachten. Het bedrijf is eigendom van de M7 Group, dat ook CanalDigitaal en TéléSAT Numérique en TV Vlaanderen in België onder zich heeft.

Klanten klagen tegen de Consumentenbond ook over de recente prijsverhoging. Die zou gepaard gaan met een snelheidsverhoging, maar veel afnemers geven aan in een regio te wonen waar die hogere snelheid niet beschikbaar is. Ook over de lange wachttijden van de helpdesk zijn klanten ontevreden.

Het is niet de eerste keer dat de Consumentenbond de onvrede van Online.nl-klanten aandacht geeft. Vanaf 2014 krijgt de bond al verhoudingsgewijs veel klachten over de isp binnen. In maart heeft de consumentenorganisatie de Autoriteit Consument & Markt geattendeerd op de zaak en deze maand is de ACM over de nieuwe problemen ingelicht.

Reacties (186)


Thrustmaster introduceert racestuur in de vorm van Formule 1-stuur

Door Emile Witteman, 18 november 2016 10:1876 reacties

Thrustmaster heeft een nieuw racestuur in de vorm van een F1-stuur geïntroduceerd. De TS-PC Racer kan ingesteld worden op een maximale stuuruitslag tussen 270 en 1080 graden en heeft de sterkste motor van alle stuurtjes van het merk.

Het stuur beschikt over een borstelloze motor met een vermogen van 40 watt en verbeterde koeling, wat volgens Thrustmaster voor betere force feedback dan andere sturen van het merk zorgt. De voeding is in staat om een piekvermogen van 400 watt te leveren.

Het frame en de schakelflippers van het stuur zijn van aluminium gemaakt en de handvatten zijn bekleed met suède. Het stuur beschikt verder over zes knoppen, richtingstoetsen en een draaiselector die drie verschillende standen kan aannemen. Er worden geen pedalen of schakelpookjes geleverd bij het stuurtje, maar hij kan vrijuit gecombineerd worden met alle accessoires van Thrustmaster.

Met welke apparaten de TS-PC Racer kan werken, wordt niet vermeld. De naam doet vermoeden dat hij alleen op de pc werkt. Het stuurtje is vanaf 5 december leverbaar. Thrustmaster hanteert een adviesprijs van 549,99 euro.

Thrustmaster TS-PC RacerThrustmaster TS-PC Racer

Reacties (76)


Raijintek introduceert glazen behuizing met twee compartimenten

Door Julian Huijbregts, 18 november 2016 09:4641 reacties

Raijintek komt met een behuizing met een open frame, die aan weerszijden van een paneel van gehard glas is voorzien. Volgens de fabrikant kan de Paean als reguliere kast of als bench table worden gebruikt.

Raijintek PaeanDe Raijintek Paean is gemaakt van 4mm dik aluminium en de glazen panelen zijn 5mm dik. De aluminiumplaat is in het midden geplaatst, zodat er twee compartimenten ontstaan. Zodoende is het mogelijk om een systeem te bouwen waarbij alle componenten aan een kant zijn geplaatst, terwijl bijvoorbeeld de waterkoeling in het andere compartiment gevestigd is.

In de constructie passen voedingen van maximaal 20cm lang. Er is ruimte voor meerdere videokaarten tot 310mm lang en processorkoelers tot 140mm hoog. Ook radiatoren van 240, 280 of 360mm passen in de behuizing.

Het io-paneel biedt vier usb 3.0-poorten en audioaansluitingen. De Paean heeft afmetingen van 286x587x417mm en weegt iets minder dan 11kg. Raijintek heeft nog geen adviesprijs bekendgemaakt.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (41)


Nvidia brengt hotfix uit voor driverprobleem met GTX 10-kaarten

Door Julian Huijbregts, 18 november 2016 09:1684 reacties, submitter: Sjoepap

Nvidia heeft zoals beloofd een hotfix uitgebracht voor de nieuwste GeForce-driver. De nieuwe driver moet een probleem oplossen waarbij het geheugen bij bepaalde kaarten werd vastgezet op een lage kloksnelheid.

De update heet voluit GeForce Hot Fix driver version 375.95 en is te vinden op de website van Nvidia. De fix verschijnt enkele dagen na de release van de whql-driver, die op dinsdag uitkwam. Na het uitvoeren van die update zagen sommige bezitters van GeForce-videokaarten de prestaties in games kelderen.

Dat werd veroorzaakt door een fout in de driver, die de kloksnelheid van het geheugen vastzette op een lage waarde. Volgens Nvidia kwam het alleen voor bij varianten van de GTX 1060, 1070 en 1080 die door fabrikanten zijn overgeklokt. Hoeveel mensen er last ondervonden van het probleem is niet bekend.

Reacties (84)


Apple komt met 167 euro kostend reparatieprogramma voor scherm iPhone 6 Plus

Door Arnoud Wokke, 18 november 2016 08:07374 reacties

Apple komt met een reparatieprogramma voor de iPhone 6 Plus, waarbij klanten 167,10 euro moeten betalen om het touchscreen te laten repareren als dat problemen geeft. Reparatiesite iFixit spreekt van een ontwerpfout, volgens Apple hebben gebruikers de telefoon laten vallen.

Het reparatieprogramma zal ook lopen in Nederland. Apple heeft een pagina op de Nederlandse sectie van zijn site online gezet over het programma. Apple zegt dat als het apparaat meerdere keren op een hard oppervlak is gevallen, er extra druk op het scherm komt te staan. Daardoor zouden er problemen ontstaan met flikkeren van het scherm en multitouch.

Volgens reparatiesite iFixit ligt het echter aan de controllerchips voor het scherm, die zo ontworpen zijn dat ze kunnen losschieten. Een vervanging van het scherm lost volgens de site ook niets op, omdat daarin het probleem niet zit. De site claimt dat de iPhone 6 en 6 Plus er beide last van hebben, maar Apple claimt dat het alleen om de Plus-versie gaat. De latere iPhone 6s- en 7-series kampen niet met dit probleem.

Het reparatieprogramma van Apple komt nadat het bedrijf diverse malen werd aangeklaagd vanwege het probleem. Het programma valt op, omdat de iPhone-maker normaal geen kleine reparaties uitvoert en dan gelijk het hele toestel wil ruilen. Het probleem zou mogelijk te maken hebben met het metaal van de iPhone 6-serie. Dat is minder hard dan dat van nieuwere iPhones, wat leidde tot klachten over gebogen telefoons. De iPhone 6 en 6 Plus maakten hun debuut op de markt in september 2014.

Reacties (374)


Datalek bij Britse provider Three leidt tot inbraken en scampogingen

Door Arnoud Wokke, 18 november 2016 07:3615 reacties

Een datalek bij de Britse provider Three heeft onder meer geleid tot scampogingen en pogingen tot inbraak in telecomwinkels. Kwaadwillenden konden vrijelijk beschikken over de login van een werknemer om abonnementen aan te passen.

De politie heeft drie verdachten gearresteerd voor de zaak, meldt de Britse krant The Telegraph. De kwaadwillenden hadden volgens de krant toegang tot het systeem voor upgrades van abonnementen van Three-klanten via de logingegevens van een medewerker. Hoe ze daaraan kwamen, is onbekend. Three heeft negen miljoen klanten, waarvan zes miljoen abonnees. The Telegraph meldt dat de criminelen bij de naw-gegevens konden van zes miljoen mensen.

Vermoedelijk konden de criminelen zonder tussenkomst van de abonnees hun abonnementen verlengen en toestellen bestellen. The Telegraph meldt dat er telefoons zijn gestolen bij inbraken in telefoonwinkels en een woordvoerder van Three erkent dat ze probeerden de toestellen te onderscheppen. Bovendien gebruikten de kwaadwillenden de gegevens om scampogingen te ondernemen. Door het toegenomen aantal scampogingen kwam de provider de fraude op het spoor.

Als de criminelen alleen toegang hadden tot het abonnementssysteem, konden ze niet bij bank- of creditcardgegevens. Het datalek komt enige tijd na een hack bij een andere Britse provider, TalkTalk. Een 17-jarige jongen bekende onlangs dat hij indruk wilde maken op vrienden met de hack.

Reacties (15)


Torrentsite What.CD stopt

Door Arnoud Wokke, 18 november 2016 06:59154 reacties, submitter: Olivier

De populaire muziektorrentsite What.CD is gestopt, nadat de Franse politie naar verluidt twaalf servers van de site in beslag heeft genomen. De site en het bijbehorende irc-kanaal zijn offline en het is nog onbekend wat er precies is gebeurd.

De voorpagina van What.CD toont alleen een melding. "Vanwege recente gebeurtenissen stopt What.CD ermee. Het ligt niet voor de hand dat we snel terugkeren in onze huidige vorm. Alle data van de site en gebruikers is vernietigd. So long, and thanks for all the fish."

Het Franse magazine Zataz meldt dat de Franse politie servers van de site in beslag heeft genomen en dat de site daarom de stekker eruit heeft getrokken. De site ontkent via Twitter dat de database daarbij in beslag is genomen. De torrentsite stond bekend als grote bibliotheek van zowel populaire als meer obscure muziek en onderscheidde zich onder meer met de aanbevelingen die gebruikers aan elkaar deden. De site bestond sinds 2007 en kwam voort uit Oink, een soortgelijke dienst, die sinds 2004 bestond.

Reacties (154)