Tip de redactie

ATi Radeon X1800 CrossFire onder de loep

Door Wouter Tinus, 21 december 2005 23:3441 reacties, bron: AnandTech

Op AnandTech is een review verschenen van de Radeon X1800 in CrossFire-opstelling. De eerste generatie van het multi-GPU-systeem van ATi werd door de reviewers met gemengde gevoelens ontvangen: als het langverwachte antwoord op het SLI van nVidia deed het wat het moest doen, maar zaken als de beperkte resolutie en erg slecht leverbare kaarten wezen er op dat het nog niet de optimale oplossing was. De nieuw aankondigde CrossFire Edition van de Radeon X1800 zal volgens ATi op zijn minst dat laatste probleem oplossen: ATi belooft dat de kaart per direct leverbaar is (hoewel we hem op moment van schrijven nog niet in de pricewatch kunnen terugvinden). Naast de beschikbaarheid is ook de hardware onder handen genomen: de resolutiebeperking is verdwenen en de prestaties zouden hier en daar iets beter moeten zijn. Het concept van de externe kabel om een master met een slave te verbinden is echter in stand gehouden.

AnandTech test de X1800 XL en XT in Crossfire tegen configuraties met één GPU, waaronder natuurlijk de gewone (enkele) X1800 XL- en XT-kaarten, maar ook de volledige GeForce 7800-familie. De meest interessante vergelijking is echter wel die met de concurrent SLI. Het blijkt dat de prestaties van koppel X1800 XT-kaarten in de meeste tests tussen het niveau van twee gewone GeForce 7800 GTX-kaarten en een team van 512MB-versies daarvan ligt. Om nog onduidelijke redenen is Crossfire wel ontzettend traag in Black & White 2, maar over het algemeen zijn de prestaties toch goed te noemen. Er zijn echter ook nadelen: AnandTech blijft bij zijn mening dat ATi op dit gebied minder volwassen is dan nVidia. Hoewel de ergste kinderziektes van de eerste generatie in deze X1800 Crossfire-kaarten zijn verdwenen, heeft SLI toch een jaar voorsprong gehad. Dat zou bijvoorbeeld te merken zijn aan de drivers en het feit dat de functionaliteit niet gewoon in de GPU zelf zit, waardoor een dure en vooralsnog nog steeds niet verkrijgbare masterkaart moeten worden gekocht. De techniek van ATi kan dus nog geperfectioneerd worden, maar voor de benchmarks hoeft het bedrijf zich in ieder geval niet te schamen.

ATi X1800 XT Crossfire benchmarks

Reacties (41)


'ATi en nVidia versnellen productie vanwege Intels 965-serie'

Door Mick de Neeve, 21 december 2005 23:1529 reacties, bron: DigiTimes

DigiTimes schrijft dat er volgens bronnen bij ATi en nVidia bij beide bedrijven versneld wordt gewerkt aan upgrades van hun op 90nm gebakken gpu's, om tegenwicht te bieden aan de medio volgend jaar geplande lancering van Intels vernieuwde geïntegreerde GMA-chipsets (de 965-serie), ook wel bekend onder de naam 'Broadwater' - waarvan redelijke tot goede prestaties worden verwacht. ATi zou in dit kader de ontwikkeling hebben versneld van zijn R580-gpu, terwijl nVidia vaart zou hebben gezet achter de productie van zijn nieuwe 90nm-gpu's. De eerste upgrades van ATi en nVidia staan voor het eerste kwartaal van 2006 gepland. De lancering van nVidia's vlaggeschip, de op de high-end-sector gerichte NV50-gpu zou in dezelfde periode plaatshebben als de introductie van Intels Broadwater-chipsets. Vooral voor ATi, die met zijn R520-gpu gebaseerde Radeon X1800 door tekorten werd geplaagd, is het van belang goed op de introductie van de chipsets van de concurrentie voorbereid te zijn. Er moet opgemerkt worden dat het enigzins twijfelachtig is of de nieuwe ATi- en nVidia-producten daadwerkelijk - zoals DigiTimes suggereert - moeten gaan concureren met Intels Broadwater-platform, dat op de zakelijke markt gericht is. Wellicht moet eerder gedacht worden aan pogingen van de twee bedrijven om een graantje mee te pikken van de aandacht voor grafische prestaties die met de marketingcampagne van het Broadwater-platform te verwachten is.

nVidia en ATi logo's

Reacties (29)


IBM wil Micromuse overnemen

Door Ralph Smeets, 21 december 2005 23:0710 reacties, bron: IBM

IBM heeft een bod van ongeveer $865 miljoen in contanten gedaan op Micromuse. Dit komt neer op een bod van $10 per aandeel, 40% meer dan de slotkoers van het aandeel dinsdagavond. De beurs reageerde hierop erg positief, daar het aandeel Micromuse woensdag steeg naar $9,84. Micromuse is een klein bedrijf dat software voor het beheer van netwerken maakt. Deze software wordt door onder andere banken, telecombedrjiven, overheden en andere grote bedrijven gebruikt om hun IT-infrastructuur, waaronder data, VoIP, audio en video, te beheren en aan te bieden via het internet. Als de aankoop doorgaat, zal Micromuse onderdeel worden van de Tivoli-groep van IBM. Deze groep houdt zich onder andere bezig met het schrijven van software voor het beheren van netwerken. De software van Micromuse wordt door IBM dan ook gezien als een aanvulling op hun bestaande software. Met de aankoop meent IBM een completer pakket aan te kunnen bieden aan hun klanten.

Reacties (10)


EU wil extra invoerbelasting op 19"+ lcd-schermen

Door Harm Hilvers, 21 december 2005 21:31108 reacties, bron: ICT~Office

De Europese Commissie heeft het plan opgevat om een invoerbelasting van 14 procent te gaan heffen op de import van lcd-schermen van 19" en groter. Deze belasting moet gaan gelden voor alle lcd-panels die buiten de Europese Unie gemaakt worden. Dit betekent dat vrijwel alle lcd-schermen extra belast zullen worden, aangezien het merendeel van de monitors buiten de Europese Unie geproduceerd wordt. Het is opmerkelijk, zo meent de Nederlandse ict-branchevereniging ICT~Office, dat de Commissie deze maatregel wil invoeren. In de Information Technology Agreement (ITA), die ook gesteund wordt door de Europese Unie, is namelijk vastgelegd dat er geen importheffingen mogen worden toegepast op computerapparatuur. Volgens de branchevereniging wordt het overgrote deel van de lcd-schermen gebruikt in combinatie met een computer, wat zou betekenen dat de voorgestelde maatregel inderdaad niet geldig zou zijn. De invoerbelasting zou - als deze ingevoerd wordt - overigens niet alleen gelden voor lcd-monitors, maar ook voor lcd-televisies en andere producten waar lcd-schermen groter dan 19" in verwerkt zijn. Wanneer de Europese Commissie meer duidelijkheid zal geven over deze kwestie is nog onbekend.

Groot lcd-scherm
Voortaan 'duur' + 14% importbelasting?!

Reacties (108)


Provider 'Crazy Frog'-bedrijf krijgt boete van 40.000 pond

Door Wouter Tinus, 21 december 2005 21:1756 reacties, bron: The Register

Gekke KikkerIn Engeland heeft een van de service providers die voor Jamba werkt een boete van 40.000 pond gekregen van de telefoniewaakhond ICSTIS. Het bedrijf in kwestie - mBlox - verstuurt sms-berichten voor derde partijen, waaronder dus het beruchte 'Crazy Frog'-bedrijf. Er komen nog altijd veel klachten binnen van Britse consumenten over de truc achter de kikker, want mensen die denken één beltoon te kopen krijgen in plaats daarvan direct een abonnement waarmee ze regelmatig op nieuwe (dure) smsjes worden getrakteerd. Ook in andere Europese landen zijn de reclames in opspraak geweest, waaronder in Duitsland en Nederland.

De commissie die de klachten behandelde kon niet direct van fraude of kwaadaardige bedoelingen spreken, maar vond wel genoeg reden om te stellen dat de betrokken bedrijven er een onprofessionele en onverschillige houding ten opzichte van hun klanten op nahouden door niet duidelijk te zijn over de aard van de dienst. Omdat de ICSTIS geen jurisdictie heeft over Jamba zelf kreeg echter alleen diens provider een boete. mBlox zegt het op zich wel met het oordeel van de commissie eens te zijn, maar vindt het niet eerlijk dat het beboet wordt vanwege het gedrag van een van zijn klanten.

Reacties (56)


Aantal WoW-spelers passeert de vijf miljoen

Door Arie Jan Stapel, 21 december 2005 20:2970 reacties, submitter: player-x, bron: Blizzard

WoW logoDe grootste MMORPG ter wereld, World Of Warcraft, heeft inmiddels meer dan vijf miljoen spelers. Dit maakte Blizzard Entertainment, de eigenaar van het spel, deze week bekend. Het bedrijf telt iedereen die een nog niet verlopen abonnement of prepaidkaart heeft mee als speler. World of Warcraft ging in november 2004 van start in Noord-Amerika, Australië en Nieuw-Zeeland. Vanaf de zomer van 2005 kreeg ook Azië toegang en vooral in China werd het spel een enorme hit. Op 8 november jongstleden werd het gelanceerd in Macau, Taiwan en Hong Kong. Blizzard heeft voor 2006 een uitbreiding op het programma staan, genaamd 'The Burning Crusade', met nieuwe gebieden, voorwerpen, missies en monsters.

Reacties (70)


UDI voorgedragen als opvolger voor DVI-standaard

Door Wouter Tinus, 21 december 2005 20:1555 reacties, bron: Persbericht

Een groep van bedrijven uit de computer- en electronicabranche gaat zich sterk maken om Unified Display Interface (UDI) als opvolger van VGA, DVI en S-Video in te voeren. Onder de leden van de groep bevinden zich onder andere Intel, Apple en LG. De nieuwe standaard - die in het tweede kwartaal van volgend jaar af moet zijn - moet backwards compatible met DVI en volledig compatible met HDMI worden, zodat de grens tussen computerschermen en hd-televisies verder vervaagt. Of de ontwikkelaars van UDI ook van plan zijn om verbeteringen aan te brengen is niet duidelijk, maar The Register meent dat UDI in essentie niets meer is dan een versie van HDMI voor computers.

DVI en HDMI stekkersOok zonder uitbreidingen zou de HDMI-specificatie al een flinke stap vooruit zijn ten opzichte van DVI: door de dunne kabels kan tot wel vijf gigabit per seconde overgestuurd worden, genoeg voor high definition video en acht 24-bits audiokanalen zonder compressie. Een gevoelig punt is echter dat HDMI ondersteuning heeft voor de DRM-techniek HDCP, die dus ook zal worden opgenomen in UDI. De UDI-groep zal zich overigens moeten meten met de VESA-standaard DisplayPort, waar onder andere ATi, Dell en HP zich achter hebben geschaard. nVidia en Samsung zijn er nog niet helemaal uit: zij ondersteunen beide initiatieven.

Reacties (55)


Plaatsing UMTS-masten tegengehouden door gemeentes

Door Caroline Schröder, 21 december 2005 19:29108 reacties, bron: Trouw

Veertig gemeentes, waaronder Amersfoort, Alkmaar, Eindhoven, Arnhem, Zutphen en Lelystad, weigeren toestemming te geven voor het plaatsen van UMTS-masten. Burgers die in de directe omgeving zo'n mast gepland zien, tekenen veelal protest aan uit angst voor gevolgen voor hun gezondheid. De gemeentes die voorlopig geen vergunningen afgeven, zijn in afwachting van een Zwitsers onderzoek naar de gevolgen van elektrosmog, zoals dergelijke straling ook wel genoemd wordt. De burgemeester van Haaksbergen, ook een gemeente die even pas op de plaats maakt, laat weten dat hij de ministeries van VROM en Economische zaken verteld heeft dat als ze er zo zeker van zijn dat er geen risico's voor de volksgezondheid aan het plaatsen van de masten verbonden zijn, ze de antennes gewoon moeten laten plaatsen zonder tussenkomst van de gemeente.

UMTS-mastOp dit moment is het zo dat antennes tot maximaal vijf meter zonder vergunning geplaatst kunnen worden. Is er sprake van een grotere antenne, dan zal de gemeente daarvoor eerst een vergunning moeten afgeven. De Haakbergse burgervader zegt nooit eerder zo'n maatschappelijke onrust meegemaakt te hebben. MoNet, het samenwerkingsverband van mobiele operators, laat bij monde van zijn woordvoerder weten dat de straling van de antennes te vergelijken is met een gloeilamp aan het plafond; de straling zou niet groter zijn dan 20 watt. Het zou volgens de man dan ook vooral de angst voor het onbekende zijn die de emoties zo hoog doen opwaaien. Op de website van Het Nationaal Antennebureau kan men overigens op eenvoudige wijze nagaan of er UMTS-masten in de buurt staan.

Reacties (108)


Stemmachines VS te hacken met valse memorycard

Door Mick de Neeve, 21 december 2005 18:2079 reacties, submitter: stekkel, bron: Black Box Voting

De Finse beveiligingsexpert Harri Hursti heeft op een demonstratie in Leon County in Florida aangetoond dat de Diebold-stemmachines die bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van vorig jaar zijn gebruikt, betrekkelijk eenvoudig zijn te beïnvloeden zonder een spoor na te laten. Het enige dat nodig is, is dat voor de verkiezingen de geheugenkaarten (ter grootte van een creditcard) van de stemmachines vervangen worden door exemplaren waarop de uitslag staat voorgeprogrammeerd. Wachtwoorden zijn niet nodig om toegang tot de apparaten te verkrijgen. De bevindingen zijn gepubliceerd op de website van de Amerikaanse activiste Bev Harris, die lang voor de presidentsverkiezingen van 2004 een campagne startte om te wijzen op de risico's die gepaard gaan met het gebruik van stemmachines in het algemeen, en Diebold-machines in het bijzonder. Ze vond daarbij steun van verschillende informatici, die stellen dat het gebruik van stemmachines tot onverifieerbare verkiezingsuitslagen leidt.

Black Box Voting Hursti organiseerde samen met Harris' Black Box Voting-organisatie een testverkiezing, waarin de vraag werd gesteld of Diebold-machines al dan niet gehacked konden worden. Vooraf bracht Hursti de door hem gemanipuleerde geheugenkaart in, en de standaardprocedure werd uitgevoerd om te controleren of alle stemmen netjes op nul stonden, wat volgens het apparaat het geval was. Vervolgens werden er acht stemmen uitgebracht, zesmaal Nee en tweemaal Ja. Daarop werden de resultaten ingelezen in de centrale computer die de resultaten van de stemmachines verzamelt. Deze zou volgens Diebold hacks detecteren, de vervalste uitslag werd echter gewoon geaccepteerd. De uitslag was volgens de machine exact zoals Hursti gepland had: zevenmaal Ja en eenmaal Nee. De demonstratie werd bijgewoond door de verkiezingsbaas van het district, Ion Sancho, die stelde nooit meer Diebold-machines te zullen gebruiken en een vervangingsaanvraag indiende.

Na de herverkiezing van president Bush in 2004 doken verschillende beschuldigingen van gesjoemel met de verkiezingen op. Met betrekking daartoe zijn drie zaken opmerkelijk te noemen. Ten eerste was er de belofte die Diebold-topman Walden O'Dell tijdens een fund raiser voorafgaand aan de verkiezingen aan president Bush zou hebben gedaan. O'Dell zou hebben gezegd dat hij de verkiezingen in Ohio aan Bush zou doen toekomen. Daarnaast waren er handleidingen op de ftp-site van Diebold aangetroffen die beschreven hoe er met de Excel-sheets van de machines geknoeid kon worden. Bev Harris gaf hierop nog voor de verkiezingen een demonstratie van deze kwetsbaarheid. Ten slotte is er het verschil in de uitkomst van de exit polls tussen kiesdistricten waarin de stemmachines een papieren receptje uitspuugden en districten waarin een dergelijke paper trail ontbrak. In de districten zonder papieren receptje zaten de exit polls, die uitdager John Kerry aan kop plaatsten, verder naast de einduitslag dan de foutmarge van de polls - terwijl dit verschil in districten met papieren bewijslast wel binnen de marges bleef. Statistisch gezien zou dit een erg onwaarschijnlijk scenario zijn. De verslaggeving over de verdenkingen rondom de verkiezingen stierf echter een vroege dood in de Amerikaanse media.

Reacties (79)


Google neemt belang van vijf procent in AOL voor $1 miljard

Door Caroline Schröder, 21 december 2005 16:5319 reacties, submitter: Alex), bron: CNET News.com

Google plus AOLHet is officieel: Google neemt een belang van vijf procent in AOL. Eerder melden we al dat Google en AOL met elkaar in gesprek waren. Nadat Yahoo in november zijn overleg met Warner over een overname van AOL staakte, waren Google en Microsoft de belangrijkste kandidaten om AOL over te nemen of er een zakelijk belang in te nemen. Beide rivalen zagen de internetprovider als een belangrijke stap om zich te verzekeren van gebruikers voor hun diensten. Google betaalt een miljard dollar voor het belang in AOL. Investeerder Carl Icahn, die 3,1 procent van de aandelen van Warner bezit, heeft opnieuw zijn tanden laten zien; hij ziet werkelijk niets in de overeenkomst. Hij zou er voor zijn om een speciale aandeelhoudersvergadering uit te schrijven om het bestuur van Warner naar huis te sturen. Icahn had bijvoorbeeld meer gezien in een overeenkomst met Ebay.

Reacties (19)


IRex kondigt eBook met WiFi aan

Door Caroline Schröder, 21 december 2005 15:3735 reacties, bron: iRex Technologies

iRex Technologies, een spin-off van Philips, lanceert een nieuw eBook. 'De iRex-reader is een echt leesproduct', zegt CEO Hans Brons. 'Daarnaast beschikt het over een schrijfmogelijkheid om aantekeningen te maken.' Volgens Brons onderscheidt de Iliad, zoals het apparaat genoemd wordt, zich van andere eBooks doordat het op elektronisch papier gebaseerd is, terwijl de meeste eBooks gebruikmaken van lcd-schermen. 'Het beeld is heel stabiel en het scherm flikkert ook niet waardoor het nauwelijks van gedrukt papier te onderscheiden is.' Het apparaat verbruikt alleen energie bij het voor het eerst weergeven van de content waardoor er twee weken achtereen drie uur per dag gelezen kan worden zonder dat het apparaatje opnieuw opgeladen hoeft te worden.

Content kan men draadloos binnenhalen via een WiFi-verbinding, maar ook usb ontbreekt niet. Tevens beschikt de Iliad over Compact Flash- en SD-sloten. Het bedrijf richt zich uitsluitend op B2B-partners. Brons: 'We gaan er vanuit dat een dergelijk product alleen kans van slagen heeft als het in combinatie met content naar de markt wordt gebracht.' De Belgische krant De Tijd heeft al honderden Iliads besteld en zal vanaf 1 maart met een proef beginnen. Irex is in talloze landen volop in gesprek met kranten, uitgeverijen en bibliotheken. Welke kranten in Nederland content gaan aanbieden met de iRex-reader kan Brons nog niet zeggen. 'Maar we zijn zeker met een aantal grote kranten aan het praten.'

Update (16.50uur): Tekst aangepast; iRex werd ten onrechte als dochteronderneming van Philips omschreven.

de Iliad

Reacties (35)


'Intel brengt Conroe en i965 in juli als platform uit'

Door Jack Leenders, 21 december 2005 14:5224 reacties, bron: DigiTimes

Intel zou de marktintroductie van de desktopprocessor 'Conroe' en de i965-chipsets synchroniseren, zodat beide producten tegelijkertijd in juli volgend jaar uitkomen. Dat zegt DigiTimes uit kringen van Taiwanese moederbordfabrikanten vernomen te hebben. Oorspronkelijk zou Intels 965-chipsetserie in het tweede kwartaal worden uitgebracht en Conroe, de gedoodverfde opvolger van de Pentium 4/D, in het vierde kwartaal van dat jaar.

Conroe (200px)Het tegelijkertijd uitbrengen van de nieuwe cpu's en chipsets wordt door de moederbordenbakkers als gunstig gezien: de twee productintroducties versterken elkaar en de presentatie van een nieuw (desktop)platform is nu mogelijk. De herziening van de lanceerdata is mogelijk geworden door een voorspoedige ontwikkeling van Intels Conroe. De introductie van Intels 965-chipset hoefde slechts twee weken naar achteren te worden opgeschoven om de geplande geboorte samen te laten vallen met die van de Conroe-chips.

Reacties (24)

Lees meer

Intel gaat watt anders aanpakken
Intel gaat watt anders aanpakken Nieuws van 17 augustus 2005

Xs4all start levering ADSL2-aansluitingen

Door Jack Leenders, 21 december 2005 14:15139 reacties, submitter: Red, bron: Xs4all

Xs4all is begonnen met de levering van een tweetal ADSL2+-abonnementen, zo heeft de KPN-dochter bekendgemaakt. Nadat afgelopen zomer met ADSL2+ de eerste voorzichtige schreden op het KPN-netwerk werden gezet, zijn er inmiddels voldoende wijkcentrales geschikt gemaakt voor de nieuwe adsl-variant en wordt de tijd rijp geacht voor een grootschaligere marktintroductie van de abonnementsvormen ADSL Fast en ADSL Ultra.

Xs4all logoADSL Fast kent een maximale downloadsnelheid van 8.000 of 12.000Kbps - dat laatste mits de lijn daarvoor geschikt is - en ADSL Ultra zou met maximaal 20.000Kbps data naar binnen kunnen trekken. Uploaden kan in beide gevallen met maximaal 1024kbps. De in de praktijk te behalen maximale downloadsnelheden zijn afhankelijk van de kwaliteit van de koperlijn en de afstand tot de centrale. Xs4all-abonnees met adsl van KPN kunnen naadloos overstappen. ADSL Fast kost 79,95 per maand, ADSL Ultra twee tientjes meer. Aanvragers krijgen tot en met januari 2006 diverse extra's die bij de prijs zijn inbegrepen, waaronder de installatie thuis van een draadloos modem; ook worden er geen aansluitkosten in rekening gebracht.

ADSL2+ snelheidscurve tegen afstand

Reacties (139)


Seagate neemt Maxtor over

Door Jack Leenders, 21 december 2005 12:21192 reacties

Harde-schijvenfabrikant Seagate neemt concurrent Maxtor over, zo hebben beide bedrijven vandaag bekendgemaakt. De Raden van Bestuur van de twee bedrijven hebben unaniem hun handtekeningen gezet onder een overeenkomst die onder andere inhoudt dat Maxtor-aandeelhouders voor ieder aandeel 0,37 Seagate-aandeel zullen krijgen. Dat komt voor Maxtor-aandeelhouders neer op $7,25 per aandeel, een bonus van drie dollar ten opzichte van de $4,25 die een Maxtor-aandeel waard was op het moment dat de deal gesloten werd - afgelopen dinsdag. Als de overname van Maxtor door Seagate voltooid is - ergens in de tweede helft van 2006 zo is het plan - zullen Maxtor-aandeelhouders gezamenlijk 16 procent en Seagate-aandeelhouders 84 procent van het nieuwe bedrijf bezitten. De transactie vertegenwoordigt een waarde van 1,9 miljard dollar. Het nieuwe bedrijf zal onder de naam Seagate verdergaan.

Seagate Maxtor logoSeagate is marktleider in de sector harde schijven; volgens marktonderzoekers leverde Seagate in het tweede kwartaal van dit jaar wereldwijd dertig procent van de verhandelde harddisks. Maxtor was met 16,3 procent marktaandeel in het eerste kwartaal ongeveer half zo groot en de nummer twee, maar in het tweede kwartaal slonk Maxtors aandeel naar 13,5 procent en werd voorbijgestreefd door concurrent Western Digital die 17,6 procent wist te bereiken. De harde-schijvenmarkt groeit, maar de concurrentie is fel en wordt ook wel als een boom-and bust-markt aangeduid. Of er gevolgen zullen zijn voor de werknemers is nog niet bekend. Bij Seagate werken ongeveer 40.000 mensen. Bij Maxtor zijn wereldwijd circa 13.500 mensen werkzaam.

Reacties (192)

Lees meer

Seagate komt met 750GB-schijven
Seagate komt met 750GB-schijven Nieuws van 21 april 2006
Drietal opslagreuzen in gevecht
Drietal opslagreuzen in gevecht Nieuws van 5 december 2005
Seagate brengt nieuwe schijven uit
Seagate brengt nieuwe schijven uit Nieuws van 10 oktober 2005
Seagate neemt backupbedrijf Mirra over
Seagate neemt backupbedrijf Mirra over Nieuws van 18 september 2005

Eerste stap gezet standaardisatie gsm-accessoires

Door Yoeri Lauwers, 21 december 2005 11:0144 reacties, bron: PocketPC Thoughts

Universele gsm-adapterZuid-Koreaanse gsm-providers hebben de koppen bijelkaar gestoken en zijn op het idee gekomen om alle aansluitingen van accessoires voor mobiele telefoons te standaardiseren. Datakabels, oortjes en microfoons moeten daarmee uitwisselbaar worden tussen verschillende gsm-modellen, zodat het niet alleen eenvoudiger wordt voor de consument om zijn keuze te maken, maar ook mogelijk wordt om accessoires te hergebruiken als men een nieuw mobieltje aanschaft. Daarbij kan overigens de opmerking gemaakt worden dat dit in veel gevallen al mogelijk is door de invoering van standaarden als mini-USB en Bluetooth. Desondanks zijn er nog heel wat fabrikanten die met hun eigen aansluitingen werken en is er vooral nog heel wat werk voor de boeg met betrekking tot voedingskabels.

Reacties (44)


IDC: 'pc-markt groeit met 10,5% in 2006'

Door Yoeri Lauwers, 21 december 2005 10:1611 reacties, bron: Red Herring

Onderzoeksbureau IDC schat dat de pc-markt in 2006 met 10,5 procent zal groeien. Het bedrijf schat het komende jaar daarmee minder rooskleurig in dan 2005 en 2004, die respectievelijk een groei van 15,8 en 15,3 procent kenden. De analisten van IDC verwachten dat er volgend jaar 229,5 miljoen nieuwe pc's verkocht worden. In 2005 waren dit er slechts 207,7 miljoen en in 2004 bleven de verkoopscijfers steken op 179,4 miljoen exemplaren. Volgens Loren Loverde, verantwoordelijk voor het onderzoek, heeft de markt niet de verwachte piek gekend in 2004, maar blijft ze wel gestaag groeien. Voor het laatste kwartaal van dit jaar verwacht IDC een groei van 15 procent, waarmee het zijn verwachtingen naar boven bijstelt ten opzichte van eerdere schattingen van 12,6 procent. Tegen 2009 zullen er volgens IDC jaarlijks 300 miljoen pc's verkocht worden, waarbij de omzet van al deze economische activiteit jaarlijks met 3,6 procent zou toenemen.

In de Verenigde Staten verwacht IDC een groei van 8,3 procent, waar dat voor 2005 nog 10,1 procent was. Toch zou het nog steeds om 69,5 miljoen verkochte pc's gaan. Vooral de laptopmarkt moet hier zijn steentje aan bijdragen en zal naar verwachting tegen 2008 minstens de helft van de gehele client-pc-markt voor zijn rekening nemen. Ook in Europa en Azië wordt een forse groei van de (consumenten)laptopsector verwacht, terwijl de zakelijke markt zijn stijgende lijn zal verderzetten. In Japan was de groei tijdens het derde kwartaal opmerkelijk, maar IDC vraagt zich af of consumenten zo gul zullen blijven met hun geld in tijden van dure olie en een zwak economisch klimaat. In Japan is de laptoppenetratie bovendien al zo groot, dat de analisten hier geen opvallende groei verwachten ten opzichte van de desktop-pc's.

Reacties (11)


CAN-SPAM-wetgeving werpt vruchten af volgens VS

Door Yoeri Lauwers, 21 december 2005 09:2721 reacties, bron: Infoworld

CAN-SPAMHet lijkt erop dat de CAN-SPAM-wet twee jaar na de invoering ervan zijn vruchten begint af te werpen. Een jaar geleden werd nog gemeld dat het gewenste effect niet bereikt was, omdat er toen geen tekenen waren dat er door de wet minder ongewenste e-mails verstuurd waren. Daar lijkt nu echter verandering in gekomen te zijn, aldus de US Fair Trade Commission. In een 116 pagina's tellend rapport schrijft deze commissie dat het aantal spammails niet meer lijkt toe te nemen en dat blokkeringstechnologieën ervoor zorgen dat gebruikers steeds minder last hebben van ongewenste e-mails.

In het rapport wordt ook gesteld dat 'het e-maillandschap erop verbeterd is' en dat spam er niet in geslaagd is om het gebruik van e-mail de grond in te boren, zoals voorheen gevreesd werd. De CAN-SPAM-wet heeft bovendien ook zijdelingse voordelen opgeleverd. Zo zouden gebruikers, bedrijven en overheidsinstanties zich meer bewust geworden zijn van de mogelijkheden om spam te blokkeren en de gevolgen van het reageren op spam. De FTC benadrukt dat het spamprobleem nog lang niet opgelost is, maar dat men wel vooruitgang boekt. Antispambedrijf MX Logic markeerde in 2005 68 procent van alle verstuurde e-mails als spam, terwijl dat in 2004 nog 77 procent bedroeg. Slechts vier procent van deze gemarkeerde mails, zouden echter in strijd geweest zijn met de CAN-SPAM-wetgeving.

Reacties (21)

Lees meer

Spammer boos op Blue Frog
Spammer boos op Blue Frog Nieuws van 5 mei 2006
Lijst populairste spamonderwerpen
Lijst populairste spamonderwerpen Nieuws van 30 december 2005
AOL verloot goud en auto van spammer
AOL verloot goud en auto van spammer Nieuws van 11 augustus 2005

Drie man gepakt in VS wegens Xbox-modificatie

Door Arthur Scheffer, 21 december 2005 08:2995 reacties, bron: Red Herring

Xbox (logo, wit)In de Amerikaanse staat Californië zijn drie mannen voor het gerecht gedaagd in verband met het modificeren van Xbox-consoles. Jason Jones en Jonathan Bryant, eigenaars van een gamewinkel, leverden nieuwe Xboxen aan Pei Cai, die ze vervolgens ombouwde om het spelen van geïmporteerde en gekopieerde spellen mogelijk te maken. Cai voorzag de consoles doorgaans ook van een grotere harde schijf, waarna de consoles al dan niet uitgerust met diverse voorgeïnstalleerde spellen in de winkel van Jones en Bryant werden verkocht voor tussen de $225 en $500. De openbaar aanklager heeft het drietal onder meer samenzwering tot het plegen van inbreuk op het auteursrecht ten laste gelegd. Indien veroordeeld kunnen de drie tot vijf jaar achter de tralies verdwijnen.

Reacties (95)