Breedband is inmiddels een veelgebruikte verbinding voor het internetgebruik in menig huishouden of bedrijf. De ontwikkelingen gaan echter door: Hardware Avenue geeft een overzicht van de breedbandopties voor de toekomst. Breedband internet moet mogelijk worden voor iedereen, onafhankelijk van lokatie en infrastructuur. Van de nieuwe technieken is breedband via het stroomnet een veelbesproken optie. Het voordeel van deze technologie is de dekking die ermee verkregen wordt: veel huishoudens zijn voorzien van een aansluiting op het stroomnet en een nieuwe infrastructuur is niet nodig. Problemen als de afstand tot de telefooncentrale zoals dit geldt bij ADSL zijn er ook niet. Er kunnen wel problemen ontstaan omdat veel stroomverbindingen bovengronds zijn aangelegd en niet voldoende zijn afgeschermd voor verstoringen. De toekomst van internet via het stopcontact blijft voorlopig onduidelijk, er is nog geen standaard en de testen zijn kleinschalig. Het potentieel van deze techniek is echter groot.
Een tweede technologie voor de toekomst is wireless. Men denkt hierbij vooral aan de WiMax 802.16 standaard. Het probleem waar men bij deze breedbandtechniek tegenaan loopt is de dekking. Het signaal van de WiMax basisstations kan een afstand overbruggen van 30 mijl, dat is ruim 48km. De maximumsnelheid bedraagt 70Mbps. Een basisstation is echter erg duur, per installatie kunnen de kosten oplopen tot 100.000 dollar.
Glasvezelnetwerken zijn de meest interessante voor het afleveren van internet en vele andere services. Deze techniek maakt het gebruik van andere kabels voor bijvoorbeeld telefonie overbodig. Het overal aanleggen van glasvezel tot de voordeur is echter een flink karwei. Er zijn inmiddels wel diverse wijken uitgerust met een glasvezelnetwerk. De kosten zijn echter hoog: 1000 dollar per huishouden. De groei van dit netwerk zal dus door de hoge kosten traag verlopen, zo is de verwachting.
Als vierde wordt er een blik geworpen op de mogelijkheden van een platform in de atmosfeer. Dit is een concept waarbij er gebruik wordt gemaakt van een platform dat in de stratosfeer (een deel van de atmosfeer) wordt geplaatst, zo'n 21km boven het aardoppervlak. De afstand die de data zal moeten afleggen is kort, goed voor een vertraging die vergelijkbaar is bij dataverkeer over land. Er zijn twaalf stations nodig om de hele Verenigde Staten te voorzien van een breedbandverbinding. Sanswire wil in 2005 een proefstation in de lucht hebben. Of dit concept de verbinding van de toekomst zal zijn, is nog onduidelijk. Hiervoor zal de industrie het concept moeten oppakken.
Tot slot wordt er gekeken naar een tweetal DSL technieken, te weten ADSL2 en ADSL2+. De snelheid van ADSL2 ligt anderhalf keer zo hoog als van de huidige ADSL-variant: 12Mb/s in plaats van 8Mb/s. De afstand die het signaal kan overbruggen wordt met ADSL2 600 voet langer, dit is ongeveer 183 meter. Met lagere snelheden kan deze afstand nog groter worden. Met ADSL2+ zal een snelheid behaald kunnen worden van maximaal 25Mb/s. Deze technologie heeft een nog groter bereik: 5000 voet of 1,5 kilometer. Door meerdere lijnen te bundelen zijn met beide technieken grotere bandbreedtes mogelijk. Men verwacht dat ADSL2 de standaard voor huishoudens zal gaan worden, ADSL2+ is namelijk meer ontwikkeld voor het bedrijfsleven.