'Overname Maxtor betekent schaalvergroting en ontslagen'

Afgelopen woensdag is bekendgemaakt dat Seagate concurrent Maxtor zal overnemen voor 1,9 miljard dollar. Computerworld heeft daarom contact opgenomen met Bill Watkins, president en CEO van Seagate, om meer informatie te verkrijgen. Door Watkins is bevestigd dat ontslagen zullen vallen bij beide bedrijven, maar hoeveel dit er zullen zijn is op dit moment nog niet bekend. Wat op dit moment al wel helder is, zijn Seagates plannen met Maxtor. Waar bedrijven elkaar vaak overnemen om zo op eenvoudige wijze de beschikking te krijgen over een aantal ontbrekende producten, technologieën of ideeën, is dat hier niet het geval. Het gaat Seagate primair om het marktaandeel en de bijbehorende omzet van Maxtor, om op die manier zelf meer producten te kunnen afzetten, meer omzet te genereren en de vaste kosten te verlagen. Het bedrijf denkt namelijk 300 miljoen dollar per jaar te kunnen besparen. Hoe dat precies gedaan gaat worden, laat Watkins echter in het midden.

Bill WatkinsOndanks het feit dat Seagate niet aangeeft op zoek te zijn naar bepaalde producten om zijn eigen portfolio uit te breiden, zijn er wel bepaalde Maxtor-onderdelen die interessant worden gevonden. Uit de woorden van Watkins valt namelijk op te maken dat de Chinese productiefaciliteiten, een aantal producten en technologieën met betrekking tot perpendiculaire harde schijven en een groot aantal getalenteerde engineers uit het oosten erg interessant gevonden worden. Seagate zal echter, zo geeft Watkins onomwonden toe, blijven vasthouden aan de eigen roadmap, waarover men erg tevreden is. Hierdoor zal een groot aantal Maxtor-producten het veld moeten ruimen, omdat op termijn in de Seagate-herberg geen plaats meer voor hen zal zijn. Het lijkt er dan ook sterk op dat het Seagate alleen maar gaat om de krenten uit de Maxtor-pap.

Door Harm Hilvers

Freelance nieuwsposter

24-12-2005 • 16:34

64

Bron: Computerworld

Reacties (64)

64
64
31
5
1
10
Wijzig sortering
Schaalvergroting? Krijgen we dan weer 5.25" harddisks?

:+
Minder belachelijk dan het lijkt, Bigfoots waren immers van Quantum, en dat heet tegenwoordig Maxtor :-)
Anoniem: 13443 @RetepV25 december 2005 03:45
Seagate Bigfoot ;)

hmm, in twee woorden samengevat wat veel mensen er van vinden.
Die krenten uit de pap, dat weet ik zo nog net niet. Maxtor heeft prima ideen in harde schijven werwerkt en zijn al ver met de ontwikkeling van nieuwere. Ik denk zeker dat met die pap een beter eigen product gebakken gaat worden.
Lees het artikel: het gaat primair om het markaandeel, en niet om de technologie van Maxtor.
Lees het artikel: het gaat primair om het markaandeel, en niet om de technologie van Maxtor.
Ik vraag me af hoe Seagate het voor elkaar gaat wil krijgen om Maxtor te vervangen, als ze ook de merknaam Maxtor laten vervallen. De merknaam Maxtor staat bij het grote publiek bekend als snelle kwaliteitsschijven voor een relatief lage prijs. Seagate heeft die naam bepaald niet (sterker nog, hun schijven zijn relatief duur en in de benchmarks bungelen ze vaak redelijk onderaan).

Waarom zou iemand dan als de Maxtor schijven niet meer leverbaar zijn overstappen op Seagate? Ikzelf zou dan eerder voor Hitachi of Western Digital gaan, niet voor Seagate - zeker niet als Seagate de Maxtor producten (waaronder de snelle DiamondMax10) niet integraal overneemt, maar alleen hun eigen (tragere) schijven blijft leveren.

Dus het zal mij benieuwen hoe Seagate Maxtor's marktaandeel integraal over denkt te gaan nemen... naar alle waarschijnlijkheid zal veel marktaandeel vervallen naar andere concurrenten...
Ze zullen dus vooral niet de naam Maxtor laten vallen voor die goedkopere schijven die bij het grote publiek bekend zijn. Die zullen ze juist blijven verkopen onder die naam, zodat "het publiek" er weinig of niets van merkt.
/offtopic: Ik denk dat kaaswagen wel degelijk het artikel gelezen heeft maar hier wellicht toch zijn _eigen_ mening vormt. Het is geen slechte eigenschap critisch naar media te kijken. Bedrijven geven trouwens ook vaak het commercieel handigste antwoord.

/edit: grammatica
Ik hoop van harte dat men met 'de krenten uit de pap' bedoelt dat de onbetrouwbare budgetzooi van maxtor het veld gaat ruimen. Hoewel ik van de maxline serie ook wel wat d.o.a. gehad heb, lijken die het over het algemeen leuk uit te houden.
ik had het liever anders om gehad , dat maxtor seagate overnam.. Ik zie maxtor niet graag van de markt verdwijnen. ze maken naar mijn ogen de beste harde schijven...


Weet iemand of als ik nu een maxtor hardeschijf koop dat ik daar volgend jaar nog garantie op heb ?
Ik heb net een Maxtor gekocht. Ik heb altijd Maxtors gehad en ik zou altijd Maxtors willen hebben. Ik neem aan dat garantie geen probleem gaat vormen. Sowieso ligt de eerste garantieverplichting bij de winkel waar je het product gekocht hebt, dus kunnen zij altijd ervoor kiezen je een schijf van een ander merk te geven als Seagate wel moeilijk besluit te doen.

Nog even over de overname. Ik vind het erg jammer. Zoals ik al zei heb ik altijd tot volle tevredenheid Maxtors gehad en zou nog niet dood gevonden willen worden met een Seagate *spuugt*, daar heb ik voornamelijk ellende mee meegemaakt.

Dus, mijn volgende schijf wordt er vermoedelijk een van Western Digital. Dat schijnt namelijk ook wel kwaliteit te zijn, waar je van op aan kunt.
Anoniem: 112954 @Dabien24 december 2005 19:14
Nog even over de overname. Ik vind het erg jammer. Zoals ik al zei heb ik altijd tot volle tevredenheid Maxtors gehad en zou nog niet dood gevonden willen worden met een Seagate *spuugt*, daar heb ik voornamelijk ellende mee meegemaakt.
Ach bij mij is het net omgekeerd. 2 van m'n 3 Maxtor-schijven zijn kapot gegaan het voorbije jaar, waarvan 1 nog maar 8 maanden oud. Daarnaast heb ik een 20gb seagate in m'n servertje die nog perfect draait.

De kwaliteit van HD's is praktisch gelijk over de verschillende merken. Je kan enkel wat pech hebben met een bepaald merk, maar het had je even goed met een ander kunnen overkomen.
Same here: 3 Maxtors verloren binnen 5 jaar. Ik had net besloten om geen Maxtors meer te kopen.
Anoniem: 111783 @Sc0tTy24 december 2005 17:23
Als dat erbij staat wel ja.
Het is de winkel of website verplicht aan te geven of je garantie krijgt als je daar recht op hebt.
Seagate is volgens mij verplicht ( bij een normale overname althans, bij het opkopen van een failliete boedel, merknaam etc. kan het anders liggen... ) om de garanties van Maxtor over te nemen ( ze zullen bijv. ook de huidige voorraden nu niet zomaar wegkieperen, en productielijnen moeten af- en omgebouwd worden ... )
Dat ligt natuurlijk aan Seagate maar misschien is het slimmer en voordeliger om gewoon bestaande Maxtor schijven te gaan maken en onder Seagate's naam te gaan verkopen.
mjah ik hoop niet dat je dan een seagate schijf krijgt ipv een maxtor
Ik heb zo'n schijf gehad uit de beruchte IBM blooper serie. (de 60GXP) dus. Het ding had 3 jaar garantie (zal IBM wat gekost hebben), en met anderhalf jaar was ie dus stuk. Na RMA kreeg ik een "Hitachi Deskstar 60GXP" terug. Maar heb het idee dat ie wat anders klinkt; dat het niet hetzelfde model is.
nooit problemen gehad met maxtor wel met ibm de 60 en 75 gxp nachtmerrie hd's en ook seagate komt er hier niet in de volgende word dus maar wd.
de enige verliezer is de consument want het is geen goede zaak als er zo weinig fabrikanten overblijven en je straks verplicht word om zo'n merk te kopen met de bijbehorende hoge prijs.

en seagate staat nou ook niet zo bekend om zn snelle hd's dus wd is dan nog de enige optie,de huidige hitachi's maken nog steeds van die vreemde tik geluiden en die vertrouw ik voor geen meter.
Van die serie IBM's hoor ik steeds maar verhalen, ik heb er ook 1. Die blijft maar draaien en draaien. Absoluut de beste en betrouwbaarste schijf die ik ooit gehad heb.
Misschien wel geluk gehad?
Hier eender. Blijft maar draaien en draaien, al 5 jaar lang.
Als ik mij niet vergis betrof het een aantal slechte batches bij de 60GXP, waarbij veel uitval optrad. Dus geen inherent design probleem, maar gewoon productiefouten.

Dus jah, als je schijf het gewoon goed doet heb je er een uit de goeie batches :)
ach ja, alles is relatief. Ik heb nog geen 1 deathstar gehad (mijn IBM's waren allemaal prima , goed gekoeld), wel net een Maxtor 80GB kapot (dat is best snel, niet in mijn pc trws).

Het gaat om uitvalpercentages van 1-3% voor goede schijven en die IBM's zaten op 6% uitval.
Het is wel zo dat schijven met snelle toegangstijden meestal meer herrie maken, warmer worden en dus ook iets eerder kapot zijn.

Wel raar dat Maxtor zomaar overgenomen kan worden. Het ging toch best goed met ze? Seagates zitten wel veel in servers en OEM's, maar Maxtor zijn over het algemeen wel de betere schijven.
Wil dit zeggen dat de twee merknamen op de markt blijven?
En zo ja, met dezelfde producten of wordt er een onderscheid gemaakt qua budget, kwaliteit of iets anders?
Anoniem: 111783 @lievn24 december 2005 17:01
nieuws: Seagate neemt Maxtor over :Z
Het nieuwe bedrijf zal onder de naam Seagate verdergaan.
Vind ik niet echt antwoord op de vraag. Wordt het woordje "Maxtor" helemaal geschrapt en kopen we straks een "Seagate" gemaakt in een Chinese voormalige Maxtor-productiefaciliteit met misschien wel haperende Barracuda's als gevolg?
Het is wel een antwoord op de vraag omdat het gaat over twee merknamen en niet productnamen.
Een merk is niet hetzelfde als een bedrijfsnaam. Het is best mogelijk dat Seagate beide merken in de markt blijft zetten met wellicht elk een eigen doelgroep.
mischien hetzelfde met HP en compaq
je hebt ook nog steeds compaq pc's
ondanks dat het bedrijf overgenomen is door HP
ze kunnen de naam maxtor gewoon gaan gebruiken
voor bepaalde producten
Volgens mij was behoud van de naam onderdeel van de deal die HP en Compaq sloten.
Ik zie daar het antwoord niet in staan. Ik vermoed dat Maxtor als naam wel blijft bestaan, de naam Quantum bestaat ook nog na de overname door Maxtor.
Maxtor Fireball 3
Seagate DiamondMax 11?

Grote kans dat oude modelnamen gewoon onder de seagate naam doorgaan, net zoals dat destijds met Quantum -> Maxtor was. Ineens waren ook alle Quantums maxtors.

Vergelijk het maar met die mensen die pimpen met "Kijk mij eens in een Chevy rijden", komen ze aan met een Daewoo matiz :P
Anoniem: 163920 25 december 2005 12:12
Ik kan me voorstellen dat trouwe aanhangers van Maxtor de overname betreuren. Ooit heb ik thuis vol vertrouwen een Maxtor hd gekocht die binnen een week de geest gaf. Ook zie ik op mijn werk(systeembeheerder /webpagedesigner) dat Maxtor nou niet echt betrouwbaar is. Al meerdere schijven vertonen binnen een jaar defecten. Ik ben dan niet zo gelukkig om die systemen opnieuw te installeren. Systemen met Seagate, WD en Samsung hd's draaien zonder problemen. Ik heb dan ook mijn twijfels en ik vind het opmerkelijk dat Maxtor bij elke computerboer op de hoek te koop is (budget). Ik betreur de overname dus niet en gebruik thuis al geruime tijd Seagate Sata drives zonder problemen. Drie drives in een raid0 opstelling; vlot, stil en koel ! Het is juist dat Maxtor hd's doorgaans iets sneller zijn, maar dat gaat wel ten koste van de betrouwbaarheid! Daarnaast zijn ze luidruchtiger en en worden ze snel te warm. Diverse testen bewijzen dat keer op keer. Laatst op zoek naar een externe hd. De maxtor OneTouch II had ik ook even op het oog maar blijkt dan ook weer (zeer) onbetrouwbaar te zijn volgens vele reviews van gebruikers. Uiteindelijk de WD Essential 320 GB gekocht.... gelukkig!
Uiteraard betreur ik wel de evt. gedwongen ontslagen
Ook dit is weer persoonlijk.

Ik heb zelf (werk in automatisering/computers) alleen maar drama gehad met Seagate en WD's. Ik vind het ook heel erg jammer dat Maxtor nu van de markt verdwijnt, ik heb altijd alleen maar Maxtors gehad en die dingen gaan (bij mij iig :) ) nooit stuk (klop klop). Ook op m'n werk niet, duizenden zijn er de deur uit gegaan. Je ziet er wel eens eentje uit die vele terug, maar dat zijn vaak de oudere.

Erg jammer dus, missschien toch maar Hitachi uitproberen.
en ik vind het opmerkelijk dat Maxtor bij elke computerboer op de hoek te koop is (budget).
Mwah, je zegt het zelf al: budget. Maxtor schijven zijn juist door de prijsstelling (relatief veel MB per eurie in vergelijking met bijvoorbeeld Seagate) populair en daardoor ook veel te vinden bij de computerboertjes... Koppel dat aan de goede garantie (met maxtors doen ze meestal niet moeilijk: kapot? oh hier neem een nieuwe). Ik heb in mijn leven slechts 3 defecte harde schijven geleverd gekregen (en ik heb er best wat in de vingers gehad), daarvan was er 1x een WD Raptor 74GB en 2x een maxtor. Ik heb meer problemen gehad om de Raptor vervangen te krijgen als de Maxtors... En dat kwam puur omdat de Maxtor's vrijwel altijd op voorraad liggen.
Ik gun het Seagate van harte, maar mijn recent aangeschafte Maxtor Maxline III (2x 250GB) is toch de laatste Maxtor/Seagate die ik gekocht heb denk ik. Ik ben persoonlijk niet zo kapot van Seagate.
Anoniem: 159366 24 december 2005 21:47
weeral ontslagen, om meer winst weg te geven aan broedelijk delen ofzo? of voor de big boss zijn zakken goed te vullen?
kvind het trouwens een onlogische overname zijn er nu dus maar 2 echt heel grote spelers meer over, en hopelijk Hitachi met vernieuwende ideen afkomen om de markt terug in 3 te verdelen
Ik heb tot nu toe 2 maxtors gehad, 80 en 60 gb, die 60 ging altijd mee naar school. die heeft het 1 jaar ongeveer volgehouden, daarna kom ik um met een lobje de kliko in geschopt :P over mijn 80 gb geen klachten.... maarja... ik koop zoieso niet echt het low-budget spul zeg maar, de prijzen liggen niet zover uit mekaar
Kan me nog herinneren dat Seagate járen geleden ook een serie slechte schijven had en ze geen mogelijkheid hadden geboden voor vervanging. Er staat me iets bij dat ze toendertijd een flinke verlies hebben geleden aan de perikelen rond die slechte schijven. En niet alleen wat betreft de financiele kant maar ook wat betreft hun reputatie. Wat dat betreft is IBM met zijn brakke serie hd's zijn afspraken wel nagekomen.

Zal leuk worden voor Seagate als een grote groep ontwikkelaars van Maxtor overstapt naar de concurrent.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.