Gates noemt niet Google, maar IBM als grootste concurrent

Bill GatesBill Gates heeft voorafgaand aan zijn keynote op de CES de concurrentiestrijd met Google gebagatelliseerd. Volgens Gates zou niet Google, maar IBM de grootste concurrent van Microsoft zijn. 'IBM is veruit het grootste bedrijf in de computerindustrie en heeft vier keer zoveel werknemers in dienst als ik', licht hij toe. 'Alleen vindt de pers het niet interessant om over IBM te schrijven', aldus Gates. Dat Google zijn grenzen aan het verleggen is en zich niet alleen meer toelegt op het zoeken op internet, noemt hij een uitdaging voor Microsoft. 'Ze zitten nu nog in hun wittebroodsweken en alles wat Google aankondigt wordt een hype', aldus de oprichter van Microsoft. Gates denkt dat de media-aandacht voor Google vanzelf wel weer zal slinken; hij gaat er vanuit dat de realiteit de hoge verwachtingen die men van Google heeft, zal inhalen. De rivaliteit tussen Microsoft en Google liet zich bijvoorbeeld zien in een conflict om Kai-Fu Lee, een voormalig Microsoft-werknemer die bij Google in dienst trad. Ook de investering van Google in AOL werd met argusogen door het bedrijf uit Redmond bekeken, dat zelf ook met de internetprovider in gesprek zou zijn geweest. De prijs van een aandeel Google is sinds het bedrijf in 2004 naar de beurs ging, enorm gestegen, terwijl de aandelenkoers van Microsoft stagneerde.

Door Caroline Schröder

05-01-2006 • 18:36

65

Bron: BBC News

Reacties (65)

65
62
39
12
3
13
Wijzig sortering
Google en IBM kun je ook op het moment totaal niet vergelijken als bedrijven. IBM is vele malen actiever op de markten waar MS zit dan Google. En laat die gebieden nu net de core business van MS vormen!

Je moet niet vergeten dat IBM actief Linux ondersteunt en dat wordt door iedereen toch wel omschreven als de bedreiging van MS. Google daarintegen koopt vrolijk prominente Open Source mensen weg om hun eigen (Closed Source) applicaties te laten ontwikkelen, ze hebben MS zelfs dus daarin.
Gates denkt dat de media-aandacht voor Google vanzelf wel weer zal slinken; hij gaat er vanuit dat de realiteit de hoge verwachtingen die men van Google heeft, zal inhalen.
Daar geef ik Bill helemaal gelijk in, waar je 5 maanden geleden ongeveer doodgeknuppeld werd als je iets negatiefs over Google zei, gaan er nu steeds vaker stemmen op dat de policies en acties van Google toch niet altijd even positief te noemen zijn en zelfs bepaalde grondrechten schenden (Denk aan gmail + privacy). Ook worden de nieuwe functionaliteiten niet echt meer ervaren als geweldig, maar eerder als "leuk". En het gezegde is nu eenmaal ook: "What goes up, must come down!". (Ask Bill :+ )

Totdat Google een echte structuur gaat aanbrengen in hun diensten, wat MS wel doet met MSN, zal Google niet meteen "de" concurrent worden ipv IBM en alleen een grote concurrent. Daarnaast ben ik benieuwd wat de deal met AOL gaat brengen, want het was al een zinkend schip en dat is het nog steeds.

Begrijp me niet verkeerd dat ik niet denk dat Google een grote concurrent is, maar Google moet zich zeker nog bewijzen op de lange termijn om een concurrent te gaan vormen zoals IBM dit doet. En aandelenkoersen zijn leuk, maar zeggen niets over de concurrentie tussen de bedrijven zelf, alleen over de hoeveelheid $$$ die ze hebben en over de verwachtingen van analysten (die naar commercie/geld kijken en niet naar de IT).
idd. Ik had het niet beter kunnen zeggen. IBM is idd het enige bedrijf dat het Open Bron front in stelling kan brengen om Microsoft te bedreigen. Alle losstaande bewegingen zijn te klein of te koppig om Microsoft echt te bedreigen.
Maar IBM heeft de kennis, het geld en de marktkennis om dat te doen. Ware het maar uit weerwraak voor al de keren dat Microsoft IBM te slim af was in het verleden.
Novell heeft op desktop vlak ook een aantal sterke troeven in handen anders. Een directory/groupware server die op een Linux kernel draait, en binnenkort volledige ondersteuning heeft voor Novell Linux desktop clients, en beperkte ondersteuning voor clients van andere producenten, dit nog naast de ondersteuning van het Windows platform.
In de "klassieke" linux/unix/bsd markt, de web/database servermarkt heeft IBM inderdaad een grotere invloed.
Novell's Groupwise is idd een erg krachtige Groupware omgeving. Dat gaan niet veel mensen ontkennen. Maar zo zijn er een heel aantal. IBM is natuurlijk meer dan bv Lotus Notes/Domino.
Novell heeft net in die klassieke omgevingen die jij aanhaalt ook aardig wat in de markt te brokken. Maar dat is nu net de kwestie. Novell is wel een zwaargewicht op de Linux markt. Echter op de algemene IT markt is Novell een stuk minder doorslaggevend. Wat niet wil zeggen dat Novell geen concurrentie kan bieden aan Microsoft. Echter pas op het moment dat Linux in het algemeen een noemenswaardig aandeel op de IT markt in het algemeen krijgt. Momenteel beperkt Linux zich tot groot aantal servers en een handvol desktops.
Best raar dat Gates IBM als grootste concurrent benoemd als je nagaat dat zowel de XBox360, PS3 en de Revolution de chips hebben van IBM. Ik zou dan niet zo snel die chips bij mijn grootste concurrent halen..
Ik zou dan niet zo snel die chips bij mijn grootste concurrent halen..
Inderdaad ja. MS heeft net een Mega deal met IBM afgesloten, en dan gaan ze beetje hun belangrijkste partner in het xbox project als grootste concurrent bestempelen.

Ik zou toch echt eerder denken aan een Sony (xbox), Linux (windows) of Sun/Openoffice (office).

Dat zijn toch een beetje de belangrijkste producten van MS, waarbij de laatste 2 de absolute cash cows zijn.

Wat wel zo is, is dat IBM in principe wel bezig is met 2 onderhuidse aanvallen op MS. Nog belangrijker als Windows zelf is eigenlijk de toolset waarmee je Windows applicaties maakt en waar uiteindelijk Windows zelf op gedeeltelijk op draait en mee gemaakt wordt. In het geval van Microsoft is dit natuurlijk Visual Studio en het .Net framework. Het zal 99% van de wereldbevolking ontgaan, maar MS is hier echt groots bezig. C# is technisch gezien een enorm success, en ook de nieuwste managed C++ variant getuigt van grote 'classe' (pun intended).

IBM is de originele ontwikkelaar van het Eclipse project, en zelfs nu Eclipse een zelfstandige organisatie is, is de financiele invloed van IBM nog erg groot. Eclipse is in de eerste instantie een IDE, maar wel eentje die voornamelijk gericht is op het ontwikkelen voor een non-MS platform (Java). Daarbij komt nog eens dat Eclipse zelf (de core) ook nog eens een platform opzich zelf is, waar je bijvoorbeeld tekstverwerkers, email programma's, grafische diagram editors, etc etc op kunt baseren. Dit is dus allemaal non-MS techniek. Bijna iedereen die een app bouwt met Eclipse, produceert iets wat niet afhankelijk is van het MS platform (dwz, noch van win32, noch van .NET).

In essentie is dit dus een veel grotere bedreiging. Mensen gebruiken niet alleen Windows omdat ze het leuk vinden om met Windows zelf te rommelen. Nee, ze gebruiken in de eerste instantie Windows omdat het de programma's draait die ze willen draaien. Als velen van die programma's nu ook op niet-windows platformen draait, dan is er minder expliciete reden om Windows te gebruiken.

Daarnaast is IBM ook een grote sponsor van de Linux ontwikkeling. Nu zul je Linux natuurlijk nog LANG NIET op de desktop bij ome Piet en tante Truus zien, maar het is een techniek die langzaam maar zeker gaar suddert en als het moment daar is een kandidaat zal gaan vormen om echt gebruikt te gaan worden door non-technische mensen.
Een erg indrukwekkende post. Maar hier en daar klopt er iets niet aan het verhaal.
De xbox op zich is verlieslatend. Men hoopt echter op een voldoende winst bij de verkoop van games. In dat opzicht is er al een kromme lijn in de concurrentie. Weinig bedrijven kunnen met verlies verkopen omdat ze weinig grote cash cows hebben. In dat opzicht kan Microsoft steeds lager prijzen en de concurrentie heeft geen kans. Maar dat terzijde.
Dan heb je Windows en Office. Linux + OpenOffice is idd een leuk concept maar het lijkt niet te werken. Linux maar vooral OpenOffice zijn ondertussen zeker volwassen genoeg om de desktop te bereiken. Maar zo werkt het dus niet. Veel bedrijven zitten met documenten met massa's VBA code. Haast iedereen gebruikt MS Office en de interoperabiliteit met OpenOffice is niet echt denderend. Ik heb het al meermaals meegemaakt dat ik thuis een presentatie maakte met Impress en dat het op school met Powerpoint op niet veel meer trok. Dus daar stelt zich al een probleem. In dat opzicht vind ik het Open XML formaat geen slecht idee hoewel er genoeg redenen te bedenken zijn het niet leuk te vinden.
Daarnaast zijn er massa andere programma's waar bedrijven en thuisgebruikers mee vertrouwd zijn die niet onder een ander platform werken. Dus het overschakelen naar Linux vormt op dat front ook een probleem.
In dat opzicht kom je weer tot het punt dat IBM de enige partij is die Linux en OpenOffice (en eventuele varianten die het open document formaat gebruiken) kan bundelen en de 3th party soft- en hardwareleveranciers kan overtuigen Linux te ondersteunen.
En het enige bruikbare is een totaaloplossing. En voor veel gebruikers is de enige werkbare totaaloplossing op dit ogenblik Microsoft producten. En de grijze massa die eigenlijk meerdere mogelijkheden hebben volgen de massa en blijven Windows gebruiken.
Maar hier en daar klopt er iets niet aan het verhaal.
De xbox op zich is verlieslatend.
Maar natuurlijk. Ik heb ook in het geheel niet gezegd dat deze ook maar enigzins winstgevend is. Windows en Office zijn de cash-cows, maar strategisch gezien is de xbox wel 1 van de belangrijkste producten.

Namelijk, als de xbox niet van zo'n strategisch belang zou zijn, dan zouden ze er natuurlijk niet miljarden verlies op willen leiden.:)
Linux maar vooral OpenOffice zijn ondertussen zeker volwassen genoeg om de desktop te bereiken.
Ik weet het niet. Ik werk zelf dagelijks met Linux (maar ook met Windows en OS X). Voor de beginner is Linux zeker nu al geschikt. Voor de echte techneuten ook. Maar voor het middenveld nog niet. Dit lijkt mischien een tegenstelling, maar bedenk dat beginners eigenlijk niks anders doen dan 1 of 2 icoontjes clicken: het email icoontje en het browser icoontje. Instellingen doen deze mensen nooit.

Het is juist het middenveld die problemen heeft met Linux. Veel instellingen zijn net even moeilijker, en het middenveld wil juist veel instellen en regelen. Denk aan dingen als welke extensie met welke applicatie wordt geopend, het openen van een bestand vanaf een SMB share, het zien welke applicatie er achter een menu item in het gnome menu zit, etc etc. Een advanced gebruiker weet hier wel raad mee en gaat desnoods man pages lezen of op Internet zoeken.

Soms zijn het ook gewoon kleine dingetjes. Een CD ejecten bijvoorbeeld. Dit is gewoon moeilijk onder Linux, hoe je het ook went of keert. Voor gewone gebruikers zou een context meny via een rechter click op een CD icon moeten voldoen of liever nog een druk op de eject knop van de cd speler.

Nog een ding is drivers installeren / updaten. Voor de pro niet echt een probleem. Voor de beginner ook niet (want, die update simpelweg nooit video drivers), maar tenzij jouw driver standaard in de kernel zit (bv nv of mga) is het gewoon lastig & rot.

Dus, voor dergelijk usability dingen heeft Linux gewoon nog een enorm lange weg te gaan. Maar, belangrijk is dat men er aan het timmeren aan is. Langzaam maar zeker komt het in zicht, en IBM support dat timmeren...
xBox is 1 van de concepten die Microsoft gebruikt om een prominente plaats in te nemen in de huiskamer.
Microsoft heeft een Media Edititie van ZP. Bedoeld om te gebruiken als media pc met een afstandsbediening ipv met een klassieke tobo muis combinatie. Echter het feit dat moderne gameconsoles ook een DVD of mp3 cd konden afdraaien veroorzaakte een overbodigheid van XP Media editie.
Maar dat gaat over een zeer kleine niche markt waar Microsoft in weze enkel gezichtsverlies maar geen groot financieel verlies kan leiden. En het is vooral dat laatste dat hier een rol speelt. Een verlies van veel marktaandeel en winstinkrimping.
Linux is niet noodzakelijk moeilijker voor de middenmoot. Eerder anders. Mensen zijn heel erg gewend aan de look en feel van Windows. Ikzelf gebruik SUSE. bv. Yast is een erg krachtige tool die even goed in mekaar zit als de windows config zoniet beter. Maar voor mensen die er niet aan gewend zijn kan ik me voorstellen dat het niet lekker werkt.
Het grootste punt zit zich echter in nog steeds slecht ondersteunde hardware. Ik heb bv een Quadro FX330 in mijn systeem. Single DVI en een dual VGA splitterkabel. Echter Linux kan deze niet op een normale wijze als dual-VGA configureren. Webcams die niet werken, usb headsets die niet plug and play werken,.....
Maar dan kom ik weer terug op het punt dat net een bedrijf als IBM hardware fabrikanten over de streep kan trekken.
Microsoft ontwerp zelf geen chips, alle grote fabrikanten kopen spullen in bij de concurrent als deze ze goedkoper kan produceren dan dat jij dat kan.
Verdeling van specialisme noemen ze dat.
Dat is een afleidingsmanoevre, in de hoop dat IBM alle energie nodig heeft om die chips aan Microsofto te leveren, zodat ze geen tijd meer hebben om te concurreren op andere gebieden :+
Prijs van het aandeel google enorm gestegen?
http://img431.imageshack.us/img431/9633/google9nl.jpg

Ja idd wel veel ja. B-)
was het een leuk plaatje ?

bandwidth exeeded :'(
Google is pas een jaartje op de beurs actief, MS al jaren. Je kunt niet appels met peren vergelijken. Ik durf te wedden dat de aandelen van MS bij het opkomen van het bedrijf ook de hoogte in schoten. Wacht nog paar jaar en we zullen zien of Google het nog zo goed doet.

Al zijn software is eeuwig beta en je moet ervan gehoord hebben om het te vinden, er wordt geen echte promotie gevoerd en op hun home page vind je ook niks over al die projecten.

Gates heeft gelijk als 'm zegt dat alles van Google een hype wordt om de enige reden dat het van Google is. Deze tendens gaat vroeg of laat verdwijnen. Zeker nu dat de "open source / anti-mainstream" freaks Google niet zo tof meer vinden omdat het succes heeft en groot wordt.
Hm... ik denk dat monsieur gates hier nog wel eens een misrekening kan begaan. Als je kijkt naar de explosief gegroeide aandelenwaarde van Google, en je bedenkt dat google nog niet zo lang actief is, en nu al tientallen nieuwe producten en innovatieve ideen op de markt heeft gezet (google base, google earth, ga maar even door) Dan denk ik dat Google mischien nu nog niet de grootste concurrent is, maar dit in de toekomst zeker gaat worden!!
Wat had je nu verwacht? Dat hij het succes van Google zou toejuichen?
In tegenstelling tot het verleden negeert men deze keer de concurrentie niet.
En ergens snap ik het punt wel. Google maakt uiteindelijk op dit moment producten die Windows alleen maar populairder maken. Desktop search, Google Earth,.... tot nog toe Windows only software.
IBM echter is een veel grotere concurrent omdat IBM in staat is een volledige non-Windows (bv hun blue Linux waar zo nu en dan sprake van is) omgeving op te zetten EN andere partijen die nu Windows only zijn naar zich toe te trekken. Als google morgen beslist om een eigen OS uit te brengen dat niet 100% compatibel is met de Windows code (Misschien kunnen ze geld pompen in ReactOS en geen software voor Windows meer produceren is het gedaan met de populariteit van google.
Dus vanuit dat oogpunt heeft Ome Bill deze keer wel een redelijk goed punt. Google kan voorlopig nog niet zonder Microsoft, IBM wel.
Alleen omdat Desktop Search en Google Earth voor Windows uitgebracht zijn is Google nauwelijks afhankelijk van Microsoft. De belangrijkste zaken zijn allemaal web-based en die werken op iedere machine met een webbrowser.
Mocht Microsoft dus ten onder gaan dan kan Google makkelijk door blijven bestaan. Ik denk dat Bill Gates niet wil toegeven dat Google hun grootste concurrent is dus maakt hij een slimme woordspeling:

Zoals hij zegt is IBM hun grootste concurrent en noemt het voorbeeld van 4x zoveel werknemers. Maar Microsoft is natuurlijk de laatste decennia het voorbeeld geweest van hoe je omzet en winst kan maken met relatief gezien heel weinig werknemers. Google is hier misschien wel een nog beter voorbeeld van en dus misschien niet hun grootste concurrent, maar wel hun meest gevaarlijke concurrent. ;)
http://earth.google.com/s...uery=linux&topic=0&type=f
http://desktop.google.com...uery=linux&topic=0&type=f

Echt niet dus. Wat dus momenteel wil zeggen dat je wel degelijk Windows of een vmware moet gebruiken.

Google verdient enkel grof geld aan reclame maken. Vergeet echter niet dat als er een nieuw en productiever reclame kanaal gebruikt kan worden met Google niet meer zal sponsorren.
Ik heb niks tegen google hoor. Ik gebruik het dagelijks. Maar als een echte bedreiging voor Micrososft zie ik het niet.
Haal nu alle Windows dozen off line, en daar gaat Google :-D. Google kan niet zonder MS, punt.
je vergeet even dat je dan ook nog steeds MacOS en Linux hebt.

dat zijn nu juist de gebruikers die geen MSN zoekmachine gebruiken.
Als je alle Windows bakken offline haalt zal MSN Search dalen tot 0% gebruik (of 1% for that mather).
Google.com zal minder gebruikers hebben. maar niet dalen tot 0%
Als het aantal google gebruikers met 10% zou dalen is de reactie van de beurs voorspelbaar.
Google bestaat bij gratie van een idioot hoge beurskoers en zal net zo snel weer terug zijn in de middenmoot als de koers gaat dalen.
Google heeft relatief weinig zaken die echt geld waard zijn. Het is een aandeel gedreven bedrijf dat alleen daardoor groot en rijk is.
De innovatieve producten waar hierboven sprake van is vallen ook nogal mee. weinig zaken bezitten enige originaliteit, het zijn opgewekte oude zaken in nieuwe verpakking die juist door de google hype goed lijken te lopen. Google earth is echter vooral erg leuk maar heef tnog weinig "nut". Beurskoersen storten al snel in als het tegenzit en dat is het grote gevaar voor Google. Daling van de verwachtingen zijn dan ook erg destructief voor Google. Men dient voortdurend te blijven groeien om de verwachtingen waar te maken. Dat zal maar beperkt lukken. Ik zal in ieder geval geen aandelen google kopen nu.
"640k should be enough for anybody."
Nooit door Gates genoemd:
Wrongly Attributed
"640K ought to be enough for anybody." and "No one will need more than 637 kb of memory for a personal computer."
Notes: Two variants of the same quote. Attributed to him in 1981 when designing DOS's conventional memory limit as ten times the amount in his computer; Gates has denied this quote and mentions that it is always provided without a source. In fact, the earliest version of MS-DOS did not have this memory limitation, and when the limitation was applied, it was driven by hardware limits from Intel, not by MS software.
bron: http://en.wikiquote.org/wiki/Bill_Gates
Je bent Linux fanboy, of je bent het niet :D

(Altijd grappig dat Linux gebruikers alles FUD noemen, maar er zelf ook niet bang voor zijn, integendeel).
yup, dan hadden we meer juweeltjes als mu-torrent gehad ;-)
"640k should ought to be enough for anybody." ;)
zolang Microsoft nog 90% (gokje) van zijn inkomsten uit Windows in al zijn varianten en Office e.d. haalt en Google nog geen vergelijkbare producten op de markt heeft gezet snap ik niet waarom Google als zo'n gigantisch gevaar wordt gezien. Qua zoekmachine is Google alleenheerser, maar qua besturingssysteem nog altijd Microsoft. Ik heb nog geen van beiden betrapt in de ander zijn vaarwater te staan pissen.
ach, microsoft heeft msn search, google heeft gmail en steunt linux. maar msn is niet zo groot, evenals gmail en linux. maar ze proberen het wel...
je verantwoord precies wat gates zegt
google is erg sterk gehyped qua producten maar de aandelen is niets anders. tevens het constant lanceren van nieuwe ideeen wordt nu nog met open armen aangenomen maar dat zal ook niet zo blijven.
misschien dat gates niet onze favorite is maar hij wat ie zegt heeft wel een kern van waarheid. ik denk dat we dan ook pas over een paar jaar kunnen zien of google ook waar kan maken waar ze voor staan. er zijn al meer pers berichten over dat het sociale cultuur binnen google niet altijd mogelijk is en ook binnen google wordt zo gereageerd. tevens googles image van 'the good guy' zal niet altijd staande blijven.
Kennen we World Online nog?

Als een bedrijf eenmaal de beurs opgaat verdwijnen alle normen en waarden en moet er steeds meer geld binnen komen. Beleggers jagen elkaar op, ze kopen in in de hoop meer geld te verdienen zoals elke belegger. Maar check zelf maar eens de internet zeepbubbel van eind jaren 90, je zult zien dat het zich herhaald.

Er zijn experts die zeggen dat het 5 jaren goed gaat en dan 5 jaren enorm stagneerd. Op het moment lijken ze gelijk te hebben. 93 tot 98 waren hele goede jaren, van 98 tot 03 was het ronduit bagger en klapte alles uiteen, bedrijven kochten steeds minder ICT in, systeembeheerders werder geweerd en helpdesken mochten het met veel minder mensen doen.

Op dit moment krabbelt de economie weer op.... en je zult zien het herhaalt zich.

Juist.... trek zelf maar de conclusie. (8>
98 tot 03 bagger? Dat klopt echt niet hoor. Pas in de loop van 2000 klapte de internetzeepbel en nog later raakte de rest van de economie in mineur. Een betere verdeling is:
~1987 - 1991: topjaren in de IT
1992 - 1996 magere jaren (in NL: faillissement van Infotheek en HCS)
1997 -2001 topjaren, met 1998, 1999 en 2000 als uitschieters
Ssssst. Zeg dat nou niet. Ik wil ook met twee duimen omhoog en een glas champagne onder die klok staan.
Wat je zecht gebakken lucht, een zeepbel ofzoiets.

Bij mijna iederre pc die over de toonbank gaat vangen M$ en IBM geld, het standaard besturingssysteem is nou eenmaal Windows en die draait nog steeds op IBM compactible systemen. Google bied vannales aan voor nop er zijn wel bedrijven die geld investeren aan Google, maar nu is deze zoemachine een hipe straks is het weer Pietje puk en gaat het geld naat pietje puk en stort de markt van google een beetje in. Als dat gebeurt zouden ze dat dan de google verdwijn truuk gaan noemen? ;)
En uiteindelijk zal IBM winnen ;)
Dan zijn we terug bij af: IBM beheerste immers tot in de jaren '80 de computerwereld op alle fronten. Ze hebben hun portie rechtzaken ook gehad hoor (hoezo deja-vu!).

Wie weet zal men over 10 jaar juist wel zeggen dat IBM door de "gezonde" concurrentie van Microsoft een normaal bedrijf geworden is en dat ze noodgedwongen al vroeg het softwaremodel van de toekomst (OSS) omarmden dankzij Bill Gates en consorten!
Zie dat snap ik nu eigenlijk niet, op IT-sites gaat het bijna overal over twee partijen en de ene moet de andere dood krijgen, die zogenaamde gezonde concurrentie bestaat nog niet (of heeft nog niet altijd het gewenste effect) als er maar twee partijen zijn (nvidia-ati (terwijl intel eigenlijk marktleider is ma soit), intel-amd, ms-google-ms ibm). Waarom moet één van beide partijen het onderspit delven? De consument is er altijd beter bij gevaren als er veel producenten op de markt zijn, dan houden de producenten zich aan standaarden en gaan ze innovatief zijn en dan daalt de prijs.
Daar gaat het net om. Microsoft moet niet het onderspit delven. Microsoft's marktaandeel moet gewoon met minstens 50% omlaag om goede concurrentie te krijgen.
En IBM wint kan je interpreteren als IBM wordt monopolist of IBM krijgt het voor mekaar om de bijna monopoliepositie van Microsoft te laten kelderen....
Ik geloof dat de ironie in mijn reactie niet bij iedereen is doorgedrongen :P
Eerst negeer je ze...
Daarna bagatelliseer je ze...
Daarna bevecht je ze...
En uit eindelijk winnen ze...
Hm. Gates zou ook wel eens gelijk kunnen hebben. Als google op den duur stagneert in ontwikkeling, zouden een hoop mensen wel eens kunnen gaan kijken naar nieuwe alternatieven, terwijl ze toch wel windows blijven draaien..
Je bedoelt net zoals ze deden met Apple, WordPerfect, Novell Netware, IBM OS/2?
Je laatste zin durf ik te betwijfelen.

En zeg nou zelf, wat heeft Google nou echt (behalve search) dat succesvol is?
Gmail :+

is de beste FREE-MAIL provider op het moment... (vindt ik dan :P )
Gmail is nog steeds beta .... (vinD ik dan)
IBM OS/2
Die hoort niet in je rijtje thuis. OS/2 is ooit een samenwerkingsverband tussen MS en IBM geweest, zie: http://en.wikipedia.org/wiki/OS/2
Wel nee, google is gewoon een hype.
Nu zitten ze nog in de lift, maar hoe lang gaat dat nog door.
De waarde van een aandeel moet natuurlijk wel ergens op gebaseerd zijn, anders stort de koers vanzelf in net als de internet zeepbel.
De waarde van een aandeel zegt zeer weinig over het bedrijf zelf. Het heeft ook met andere vergelijkende bedrijven etc te maken. En handelaren hebben zelf ook niet altijd evenveel verstand van computers zoals we onderhand weten.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.