Tip de redactie

Whatsapp meldt mijlpaal half miljard actieve gebruikers

Door RoD , 22 april 2014 22:1790 reacties

Whatsapp heeft te kennen gegeven dat het de mijlpaal van 500 miljoen actieve gebruikers is gepasseerd. Dat betekent dat het aantal gebruikers van de chatapplicatie in een kwartaal met ongeveer 100 miljoen is gestegen.

Jan Koum, oprichter van de chatdienst, maakte de cijfers bekend op het weblog van Whatsapp. Volgens de topman zijn er inmiddels meer dan een half miljard actieve gebruikers; een actieve gebruiker wordt door Whatsapp gedefinieerd als iemand die minimaal eens per maand gebruikmaakt van de dienst. Die gebruikers delen dagelijks meer dan 700 miljoen foto's en 100 miljoen video's. Eerder deze maand meldde Whatsapp al een nieuw dagrecord met 64 miljard verwerkte berichten in 24 uur.

Volgens Koum groeit het aantal Whatsapp-gebruikers het sterkst in landen zoals Brazilië, India, Mexico en Rusland, al werden geen groeicijfers bekendgemaakt. Wel liet Koum aan Recode weten dat India met in totaal 48 miljoen actieve gebruikers het land met het meeste aantal Whatsapp-gebruikers is, gevolgd door Brazilië met 45 miljoen. De mijlpaal van een half miljard gebruikers komt vier maanden nadat Whatsapp het aantal van 400 miljoen actieve gebruikers bekendmaakte, waardoor er nog steeds forse groei wordt genoteerd.

Twee maanden geleden werd bekend dat Facebook Whatsapp overneemt voor een bedrag van omgerekend 11,6 miljard euro. Dat zorgde voor onvrede onder een groot aantal gebruikers, onder meer vanwege mogelijke privacybezwaren. Vooralsnog lijkt de ophef dus nog niet voor een daling in de populariteit van Whatsapp te zorgen, ondanks toegenomen populariteit van alternatieven zoals Telegram.

Reacties (90)


Nieuwe Dragon Age ligt op 7 oktober in de winkel

Door Joost Schellevis, 22 april 2014 19:3758 reacties

De nieuwste telg in de Dragon Age-serie, Inquisition, ligt op 7 oktober in de winkel. Dat blijkt uit de trailer van de game. Het is nog niet bekend of het daarbij ook om de Europese release gaat. De game was al eerder aangekondigd.

De introductiedatum van de game is bekendgemaakt in een nieuwe trailer die uitgever Electronic Arts dinsdag heeft gepubliceerd. Daarbij is enige context wel afwezig; enkel de datum '7 oktober' wordt getoond, maar of het enkel gaat om de Amerikaanse introductiedatum of ook om de Europese blijkt niet uit de trailer. De game komt uit voor Windows, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 en PlayStation 4.

Dragon Age: Inquisition is de derde game in de Dragon Age-rpg-reeks. De speler overleeft als enige een explosie en moet de strijd aangaan met demonen. Eerder bleek al dat de game veertig verschillende eindes bevat. Ook kan uit verschillende rassen worden gekozen. Dat kon ook al in de eerste Dragon Age, maar uit de tweede game in de serie was de optie geschrapt. Omdat spelers er om hadden gevraagd, wordt die optie weer ingevoerd.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (58)


Apple strijkt bugs in iOS glad met 7.1.1-update

Door Joost Schellevis, 22 april 2014 19:21178 reacties

Apple heeft een update voor iOS 7.1 uitgegeven. De 7.1.1-update moet onder meer het herkennen van vingerafdrukken met TouchID verbeteren. Ook is een bug geplet die ervoor kon zorgen dat het toetsenbord haperde.

Apple logoDe kleine update is dinsdagavond, Nederlandse tijd, uitgegeven. Na het installeren zou de vingerafdruklezer op de iPhone 5s, door Apple TouchID genoemd, vingerafdrukken beter moeten herkennen. De update volgt ruim een maand na iOS 7.1.

Verder heeft Apple een bug geplet die ervoor kon zorgen dat het toetsenbord haperde, evenals een bug die problemen opleverde voor iOS-gebruikers die tegelijkertijd een bluetooth-toetsenbord en de schermlezer voor blinden en slechtzienden gebruikten.

Ook heeft Apple beveiligingsproblemen opgelost, maar welke is nog niet bekend. Onlangs bleek dat een bug in iOS 7.1 het mogelijk maakt voor een kwaadwillende om de Find my iPhone-optie op een iPhone uit te schakelen. Of ook dat probleem is opgelost, is onduidelijk.

Reacties (178)


Belgische custom-tld's gaan meer dan twintig euro per jaar kosten

Door Joost Schellevis, 22 april 2014 17:39100 reacties

Een registratie van een '.vlaanderen' of '.brussels'-domein gaat meer dan twintig euro per jaar kosten. De prijs van een '.gent'-domein gaat ongeveer in dezelfde prijsklasse liggen. Dat blijkt uit de groothandelsprijzen van de domeinen.

DNS Belgium gaat registrars 20 euro per jaar vragen voor een domein dat eindigt op .vlaanderen of .brussels, meldt Datanews. De organisatie, die deze domeinen net als de .be-zone beheert, levert domeinen niet rechtstreeks aan klanten, zoals gebruikelijk voor een registry. Omdat de registrars nog hun eigen marge bovenop die 20 euro zullen rekenen, liggen de prijzen die klanten uiteindelijk voor een domein betalen waarschijnlijk nog minimaal een paar euro hoger. De organisatie achter het .gent-domein gaat 15 tot 20 euro per jaar rekenen voor een registratie.

Merkhouders die deel uitmaken van een speciaal programma, het Trademark Clearinghouse, kunnen eerder al voor 400 euro een .vlaanderen of .brussels-domein registreren. Andere merkhouders, bedrijven en overheden kunnen dat later voor 100 euro. Na het eerste jaar betalen ook zij minimaal 20 euro.

De prijzen per jaar liggen veel hoger dan een .be-domein, dat registrars 3 euro per jaar kost. Dat komt volgens de directeur van DNS Belgium, Philis Du Bois, onder meer doordat de organisatie verwacht dat er minder domeinen zullen worden geregistreerd, terwijl er wel een infrastructuur moet worden opgezet.

Ook moet de organisatie investeren in de domeinen. De domeinnamen maken deel uit van een programma van de Icann, die de dns-rootzone beheert, om het opzetten van een eigen top-level-domein mogelijk te maken. Dat kost 185.000 dollar, plus 25.000 dollar per jaar.

Reacties (100)


Lytro komt met nieuwe Illum lightfield-camera

Door Dimitri Reijerman, 22 april 2014 16:3363 reacties, submitter: Radiant

Lytro heeft de Illum aangekondigd, de tweede lightfield-camera van het bedrijf. In tegenstelling tot het eerste model, eenvoudigweg Lytro geheten, lijkt de Illum meer op een traditionele camera. Ook de resolutie is verhoogd dankzij een 40 'megaray'-sensor.

Volgens de fabrikant is de Illum een logische doorontwikkeling van de Lytro, de eerste camera die het bedrijf uitbracht en waarmee achteraf een ander focuspunt gekozen kan worden. De resolutie bedraagt volgens de fabrikant 40 megaray, terwijl de eerste generatie Lytro het moest doen met 11 megaray. De 40 megaray komt overeen met een 'platte' 4 megapixelfoto, zo laat Lytro weten. De beeldverwerking wordt verzorgd door een Snapdragon 801-soc.

De nieuwe 0,93kg zware lightfield-camera heeft een vaste 30-250mm lens met het vaste diafragma van f/2 en 8x optische zoom. Mede omdat een zoeker ontbreekt is aan de achterzijde het verstelbare touchscreen enigszins gekanteld ten opzichte van de body. Aan de achterzijde zijn slechts vier knoppen te vinden: de bediening verloopt grotendeels via het 800x480 pixels tellende 4"-touchscreen, waarbij de software aan de gebruiker via een histogram kan aangeven welk deel van een compositie binnen het scherptediepte-bereik van de lightfield-camera vallen.

Lytro IllumLytro IllumLytro IllumLytro Illum

Lytro heeft de Illum ook veelzijdiger gemaakt dan zijn voorganger. Zo is de Illum voorzien van een sd-kaartlezer, 802.11n-wifi en een verwisselbare accu, terwijl de camera ook op een statief geplaatst kan worden en een flitser ingezet kan worden. Ook is de software bijgewerkt. Zo kunnen gemaakte foto's als een video geëxporteerd worden.

De Illum moet in juli in de VS op de markt komen met een stevige adviesprijs van 1599 dollar. Bij een pre-order voor 15 juli zakt de prijs met 100 dollar.

Reacties (63)

Lees meer


Free Record Shop is opnieuw failliet en sluit alle winkels in Nederland

Door Joost Schellevis, 22 april 2014 15:47223 reacties

Winkelketen Free Record Shop is opnieuw failliet verklaard. De winkelketen sluit alle winkels in Nederland. Vorig jaar maakte de Free Record Shop na een faillissement nog een doorstart, maar die doorstart is mislukt.

Free Record ShopDe Free Record Shop sluit alle winkels in Nederland. Dat bevestigt een medewerker van de oude curator van de Free Record Shop na berichtgeving van het ANP. "Vorig jaar hebben we een doorstart gemaakt, maar die is mislukt en is nu ook failliet verklaard", zegt hij.

Volgens de nieuwe curator van het bedrijf is de markt voor 'fysieke entertainmentproducten opnieuw sterk gekrompen' en zijn de vooruitzichten somber. Dat zei hij tegenover het ANP. Eerder zei de winkelketen te blijven geloven in de verkoop van fysieke producten.

Vorig jaar werd Free Record Shop failliet verklaard. Het bedrijf bleef echter bestaan in afgeslankte vorm, waarbij een deel van de winkels werd gesloten. Ook richtte de winkelketen zich niet meer op nieuwe films, cd's en boeken, maar op oudere ramsj-producten.

Na de doorstart bestond de Free Record Shop nog uit 36 winkels. Het nieuwe faillissement kost 90 mensen hun baan. Het is onduidelijk of ook de Belgische winkels verdwijnen.

Reacties (223)


Gerucht: premium-versie Galaxy S5 komt met QHD-scherm en 20nm-soc

Door Arnoud Wokke, 22 april 2014 14:53134 reacties

Samsung werkt volgens de Nederlandse Samsung-fansite Sammobile aan een premium-versie van de Galaxy S5 die een scherm heeft met hogere resolutie, evenals Samsungs eerste soc die is gemaakt op 20nm. Over de telefoon doen al maanden geruchten de ronde.

De premium-versie van de Galaxy S5 is volgens de auteur, een insider met goede contacten in Samsungs processordivisie, in een 'laat stadium' van ontwikkeling, waardoor het voor de hand ligt dat de release binnen afzienbare tijd zal plaatsvinden. De auteur noemt specifiek het bestaan van een Europese versie.

De premium-versie zal draaien op een Exynos 5430, een tot nu toe onbekende soc van de Zuid-Koreaanse fabrikant. De 5430 is een octacore-soc met vier Cortex A15-kernen op 2,1GHz en vier Cortex A7-kernen op 1,5GHz met een onbekende gpu uit de Mali 6xx-gpu-serie van ARM met een kloksnelheid van 600MHz.

Het scherm van de premium-versie zou een diagonaal hebben van 5,2" en een resolutie van 2560x1440 pixels. Samsung zou dat scherm al gebruikt willen hebben in de reguliere Galaxy S5, maar door problemen met de productie zou Samsung dat idee hebben geschrapt. De behuizing van de Galaxy S5 zou makkelijk het grotere scherm kunnen huisvesten. De premium-versie zou in tegenstelling tot eerdere geruchten een plastic behuizing hebben en niet een van metaal.

De premium-versie van de S5 zou bovendien een basebandchip hebben van Intel met 4g-ondersteuning; dat zou voor het eerst zijn. Samsung kondigt zijn volgende smartphone vermoedelijk volgende week aan, maar de uitnodiging daarvoor duidt erop dat het gaat om een cameratelefoon.

Galaxy S5

Reacties (134)


Veel PlayStation 1- en PSP-games zijn ineens beschikbaar op PS Vita - Update

Door Taco Blauw, 22 april 2014 14:4250 reacties

Veel PlayStation 1- en PSP-games zijn dinsdag plotseling beschikbaar gemaakt in de Sony Entertainment Network Store. Games als Gran Turismo en de Sega Genesis Collection zijn te downloaden en speelbaar, zeggen gebruikers op fora.

Ook zijn er PSP-games beschikbaar die er voorheen niet waren. De games verschijnen niet op de voorpagina van de store en er is ook geen garantie dat ze allemaal werken. Pocket Fighter werkt volgens volgens DualShockers bijvoorbeeld niet. Ook zijn lang niet alle titels die wel beschikbaar zijn voor Amerikaanse gebruikers van Neogaf beschikbaar in de Europese SEN-store. Voorbeelden van titels die volgens Neogaf wel in Europa werken zijn Burnout Legends en de Capcom Classics Collection.

Waarom en hoe lang de games beschikbaar zijn, is niet duidelijk. Ook is het niet bekend of de games die werken in de toekomst speelbaar zullen blijven. Mogelijke oorzaken voor de plotselinge beschikbaarheid van de games zijn een bug of een menselijke fout; als de Japanse fabrikant de games met opzet had uitgebracht, zou het er vermoedelijk meer aandacht aan besteden. Sony wil vooralsnog tegenover Tweakers geen reactie geven op de plotselinge release van veel PS1- en PSP-titels in de downloadwinkel.

Update, 24 april 10,49: De desbetreffende games zijn inmiddels verwijderd uit de Amerikaanse SEN-store. In de Europese SEN-store is niets veranderd.

PS Vita PSP-games

Reacties (50)


OpenBSD-ontwikkelaars maken OpenSSL-fork

Door Dimitri Reijerman, 22 april 2014 13:59100 reacties

De ontwikkelaars van het OpenBSD-besturingssysteem hebben een fork gemaakt van de code van het OpenSSL-project en zijn flink gaan schrappen in de code. Volgens de developers is na de Heartbleed-kwetsbaarheid gebleken dat de codebase van OpenSSL structureel onveilig is.

De fork van OpenSSL, een breed gebruikte opensource-ssl/tls-implementatie, is LibreSSL gaan heten. De developers stellen op een inderhaast ingerichte website dat zij druk bezig zijn om code te verwijderen uit de OpenSSL-implementatie. De LibreSSL-fork moet uiteindelijk zijn thuis vinden in OpenBSD, waarbij de ontwikkelaars verwachten dat de fork als eerste in OpenBSD 5.6 zal verschijnen.

Het Heartbleed-lek in de OpenSSL-programmeerbibliotheek is volgens veel softwareontwikkelaars mede het gevolg van onleesbare en complexe code, en slechte documentatie vanuit de OpenSSL-ontwikkelgemeenschap. De ontwikkelaars achter de LibreSSL-fork spreken dan ook over een 'zeer slechte codebase' en zeggen de code flink te gaan opschonen.

Theo de Raadt, oprichter van het OpenBSD-project, laat tegenover ZDNet weten dat er inmiddels al honderdduizend regels code zijn verwijderd, zoals overbodig geworden implementaties voor enkele antieke besturingssystemen als OS/2 en Netware. Daarnaast moet LibreSSL gaan voldoen aan de Posix-standaard waardoor het op vrijwel alle Unix-achtige besturingssystemen moet kunnen draaien. De developers staan overigens open voor donaties: pas als er voldoende geld is opgehaald zal het Comic Sans-font van de inderhaast ingerichte website worden vervangen door een ander lettertype.

Reacties (100)

Lees meer

Opnieuw lek in OpenSSL ontdekt
Opnieuw lek in OpenSSL ontdekt Nieuws van 5 juni 2014

KPN wil ook na aflopen vergunning Digitenne blijven aanbieden

Door Arnoud Wokke, 22 april 2014 13:00175 reacties

Provider KPN wil ook na het aflopen van de vergunning voor de benodigde frequenties Digitenne blijven aanbieden. Het ministerie van Economische Zaken bekijkt nog of het de vergunning na 2017 wil verlengen of dat het die frequenties gaat veilen voor snel mobiel internet.

DigitenneKPN ziet nog voldoende vraag naar Digitenne, zegt de provider tegen Telecompaper: "KPN verwacht voorlopig ook na 2017 dvb-t nodig te hebben om het Digitenne-product te kunnen blijven leveren. Het wordt naast stand alone ook zeer veel gebruikt als oplossing voor de tweede of derde tv."

Het ministerie van Economische Zaken weet dat nog niet zeker: de huidige vergunning loopt af in 2017 en wellicht zal de frequentie waarop Digitenne nu zit dan naar providers gaan voor mobiel internet; de band is in de Verenigde Staten al enige jaren in gebruik voor 4g, dus veel hardware ondersteunt al die frequentie.

Digitenne werkt via dvb-t, een standaard voor digitale televisie via de ether. De beslissing om te stoppen met dvb-t zouden Europese landen allemaal moeten nemen zodat het bijbehorende frequentieblok in geheel Europa gebruikt kan worden. Veel vergunningen lopen later af dan die in Nederland.

Reacties (175)


Medeoprichter GitHub stapt op na beschuldiging seksisme

Door Dimitri Reijerman, 22 april 2014 11:5066 reacties

Medeoprichter van GitHub Tom Preston-Werner heeft ontslag genomen bij het opensource-programmeerbedrijf. Het vertrek volgt op een intern onderzoek naar beschuldigingen van seksisme en intimidatie tegenover een vrouwelijke ontwikkelaar.

GithubIn maart vertrok de bekende GitHub-ontwikkelaar Julie Ann Horvath. De vrouw stelde dat zij was geïntimideerd binnen het opensourcebedrijf en dat er sprake was van seksisme. Horvath wees onder andere naar een van de oprichters van GitHub en zijn vrouw. Al snel werd duidelijk dat het ging om Tom Preston-Werner. De medeoprichter werd door GitHub-ceo Chris Wanstrath hangende een onderzoek op non-actief gesteld.

In het interne onderzoek zou zijn geconcludeerd dat Preston-Werner weliswaar 'inschattingsfouten' heeft gemaakt, maar niet schuldig zou zijn aan seksisme of intimiderend gedrag richting werknemers, zo schrijft Wanstrath in een posting op zijn weblog, waarin hij het vertrek van Tom Preston-Werner aankondigt. De medeoprichter zou zijn ontslag hebben ingediend op basis van de geconstateerde inschattingsfouten. In een persoonlijke toelichting op zijn vertrek meldt Preston-Werner dat hij zich nu richt op het starten van een nieuw bedrijf dat zich met virtual reality zal bezighouden.

Met het vertrek van Julie Ann Horvath en Tom Preston-Werner verliest GitHub twee toonaangevende persoonlijkheden. Het bedrijf moet zich volgens insiders na de interne problemen weer richten op zijn doelgroep: ontwikkelaars die het opensourceplatform willen gebruiken om hun projecten verder te verbeteren en uit te bouwen.

Reacties (66)


Zware gevangenisstraf voor Russische cybercriminelen

Door Taco Blauw, 22 april 2014 11:2264 reacties

In Rusland zijn twee cybercriminelen die via malware miljoenen euro's van bankrekeningen hebben gestolen, veroordeeld tot gevangenisstraffen van vijf en acht jaar. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse zaken.

Het zou gaan om twee broers die vorig jaar door de Russische en Oekraïense geheime dienst zijn opgepakt. De twee bendeleiders zouden verantwoordelijk zijn voor het besmetten van talloze computers met de Carberp-trojan. Door de schaal van de fraude legde de rechter aan de bendeleiders vijf en acht jaar gevangenisstraf op. De Russische en Oekraïense geheime diensten hebben in totaal twintig personen opgepakt vanwege hun betrokkenheid bij de zaak.

Via besmette computers werden door de criminelen inlog- en transactiegegevens voor internetbankieren buitgemaakt. Het Russisch ministerie van Binnenlandse zaken noemt Carberp één van de grootste botnets gericht op het stelen van financiële gegevens.

De bende zou in totaal rond de 200 miljoen euro hebben buitgemaakt. Volgens Security.nl richtte de bende zich in eerste instantie op internetgebruikers en bedrijven in andere landen, maar later werden ook computers in Rusland en Oekraïne aangevallen. Welke bedrijven er precies aangevallen zijn, is niet bekendgemaakt.

Reacties (64)


Codemasters komt met Grid Autosport voor pc, PS3 en Xbox 360

Door Jurian Ubachs, 22 april 2014 10:4377 reacties

De Britse uitgever Codemasters komt deze zomer met een nieuw spel in de Grid-reeks. De game heet Grid Autosport en verschijnt voor de pc, Xbox 360 en de PlayStation 3. Het is nog niet bekend waarom Codemasters de game niet voor de nieuwe consoles uitbrengt.

Volgens de Braziliaanse afdeling van Eurogamer, dat zelf al een reeks screenshots van het spel op zijn site heeft staan, brengt Codemasters Grid Autosport op 27 juni uit. Het spel bevat volgens Codemasters meer content dan elke andere Grid-game en laat spelers onder meer aan de slag gaan als professioneel coureur, met als doel de top van de autosport te bereiken. Het spel bevat meer dan honderd racebanen op 22 verschillende locaties en allerlei verschillende klassen binnen de autosport.

Hoewel Codemasters zelf nog geen verklaring heeft gegeven, lijkt er over de juistheid van de informatie weinig twijfel te bestaan. De uitgever zette donderdag al een teaser online waarin gehint werd naar een aankondiging op dinsdag. Diverse media hebben het spel op een persevenement van Bandai Namco in actie gezien. Eurogamer lijkt met de aankondiging echter een embargo te hebben gebroken, zo valt te concluderen uit een tweet van de Nederlandse gamejournalist Jan Meijroos, die bevestigt dat Grid Autosport inderdaad aangekondigd zal worden.

Grid AutosportGrid AutosportGrid AutosportGrid Autosport

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (77)


Gerucht: Windows 8.2 komt in september en Microsoft werkt aan Windows Cloud

Door Olaf van Miltenburg, 22 april 2014 10:28281 reacties, submitter: Loller1

Microsoft is van plan om Windows 8.2, dat onder andere een uitgebreid startmenu herintroduceert, in september uit te brengen, claimt de man achter de Russische site Wzor, die vaker details over Windows correct vroegtijdig heeft gemeld. Ook zou Microsoft aan Windows Cloud werken.

Intern zou nog discussie zijn binnen Microsoft of de komende update van Windows 8 onder de noemer Windows 8.1 Update 2 of Windows 8.2 uitgebracht moet worden, claimt Wzor. De update zou in september moeten verschijnen en het startmenu naar het OS brengen zoals tijdens de afgelopen Build-bijeenkomst te zien was.

Dat startmenu betreft een combinatie van het klassieke menu van eerdere Windows-versies en een menu met Live Tiles van het startscherm dat met Windows 8 werd geïntroduceerd. Ook toonde Microsoft tijdens Build de vensterweergave van moderne Windows-apps binnen de traditionele desktopomgeving. Waarschijnlijk komt ook die feature in september beschikbaar.

Ook maakt WinBeta op uit de vertaalde tekst van Wzor dat Windows 9 een nieuwe generatie van de Modern UI-interface gaat bevatten, met een nieuw type startknop voor systemen zonder touchscreen. Systemen met een touchscreen zouden een ander type startknop bevatten. Verder zouden er plannen zijn om Windows 9 gratis te maken. Veel details over de veranderingen die Windows 9 brengt zijn er echter nog niet.

Tenslotte zijn er geruchten over de komst van Windows Cloud. Dit zou een variant van Windows moeten worden waarvan een groot deel van de functionaliteit van internettoegang afhangt en dat op basis van een abonnementsmodel aangeboden zou moeten worden. Offline zou de functionaliteit sterk beperkt worden. Microsoft zou experimenteren met prototype-apparaten die Windows Cloud kunnen downloaden, waarbij de ondersteuning al in het bios aanwezig zou zijn, zo lijkt de tekst van Wzor te suggereren.

Windows 8.2

Reacties (281)


'Google wil gebruik van pgp in Gmail vergemakkelijken'

Door Eric Scheers, 22 april 2014 10:2476 reacties

Google wil het voor gebruikers van Gmail makkelijker gaan maken om berichten versleuteld te versturen. De zoekgigant zou overwegen om verschillende encryptiemogelijkheden, waaronder pgp, te integreren in de mailservice.

Intern zou er bij het Amerikaanse bedrijf een onderzoek lopen naar de mogelijkheid om ondersteuning voor pgp in Gmail te integreren, meldt VentureBeat op basis van een anonieme bron. Het grootste struikelblok zou daarbij de gebruiksvriendelijkheid zijn. Hoe Google pgp precies zou willen integreren, en of het daarbij de mogelijkheid behoudt om e-mails te scannen voor reclame-doeleinden, is niet bekend.

Pgp werkt met een combinatie van publieke sleutels en privésleutels. De publieke sleutel kan met iedereen gedeeld worden, wat vaak via publieke keyservers gaat. De publieke sleutel kan gebruikt worden om een bericht te versleutelen, dit bericht kan vervolgens alleen worden ontsleuteld door de persoon die de bijbehorende privésleutel heeft.

Het initiatief om pgp in Gmail te integreren zou zijn ingegeven door de onthullingen van NSA-klokkenluider Edward Snowden. Verschillende organisaties rondom pgp meldden eerder al een stijgende interesse, zo steeg het aantal dagelijkse uploads naar de SKS-keyserverpool vorig jaar flink.

Reacties (76)

Lees meer


Google voegt sms- en chatberichten samen in Hangouts

Door Dimitri Reijerman, 22 april 2014 10:1860 reacties

Google heeft de Hangouts-app voor Android vernieuwd. Voortaan staan sms-berichten en Hangouts in hetzelfde gesprek bij chatcommunicatie, terwijl Google ook heeft gesleuteld aan de weergave van de contactenlijst.

Met het opnemen van sms-berichten in de conversatielijst trekt Google de integratie van sms-verkeer in Hangouts verder door. De vernieuwde Hangouts, die versienummer 2.1 draagt, is nog niet in de Play Store te vinden. Gebruikers krijgen de app in de komende weken.

De app toont conversaties met een persoon die via sms en Hangouts verlopen voortaan in hetzelfde venster. Bovendien belooft Google dat het eenvoudig is om te schakelen tussen het versturen van een sms of een normaal Hangouts-chatbericht.

Hangouts heeft in versie 2.1 ook een vernieuwde contactenlijst. Vooraan zijn er twee secties: een sectie waarin personen staan die Hangouts gebruiken en een 'normale' contactenlijst met telefoonnummer. Volgens Google is deze weergave gemakkelijker in het gebruik, ook voor het versturen van sms-berichten.

Een andere vernieuwing is de toevoeging van een Hangouts-widget. Deze kan een Android-gebruiker op het homescreen plaatsen en geeft toegang tot recente Hangouts-sessies. Verder belooft Google dat de app in deze release stabieler is en dat de videokwaliteit bij webcam-sessies is verbeterd.

Google Hangouts 2.1

Reacties (60)


Eerste details van mogelijke LG G3 mini komen online

Door Arnoud Wokke, 22 april 2014 10:1111 reacties

De eerste details van een mogelijk model met de naam LG G3 mini zijn online gekomen. De telefoon zou een scherm hebben met een resolutie van 1280x720 pixels en een camera met een maximale resolutie van acht megapixels, zo blijkt uit de informatie.

De telefoon heeft als typenummer D725, meldt MyLGPhones. Dat typenummer lijkt erop te wijzen dat het net als de G2 mini een toestel is uit de line-up van toestellen uit de middenklasse. De G2 mini heeft hetzelfde ontwerp als de G2, waardoor het voor de hand ligt dat de mini-versie van de komende G3 ook hetzelfde design heeft als de grotere variant.

LG heeft de G2 mini net uitgebracht in Nederland, dus de kans dat de G3 mini snel uitkomt is klein; vermoedelijk duurt dat nog een half jaar tot een jaar. Er zijn mede daardoor geen andere details van het toestel bekend. Als de informatie klopt, zet de fabrikant net als Samsung zijn eigen mini-lijn door.

Veel fabrikanten hebben afgelopen tijd kleinere versies van hun belangrijkste toestellen uitgebracht, waarbij vooral het ontwerp overeenkomt. Veelal beschikken de kleinere toestellen ook over minder krachtige processors, minder werk- en opslaggeheugen en minder hoge camera-specificaties.

De Zuid-Koreaanse fabrikant heeft zijn G3 ook nog niet gepresenteerd. Wel heeft de fabrikant bevestigd dat het scherm een resolutie zal hebben van 2560x1440 pixels, waarmee het waarschijnlijk de telefoon met de hoogste schermresolutie op de Nederlandse markt zal zijn ten tijde van de release.

Reacties (11)


Microsoft legt merknamen Screamride en Eden Falls vast

Door Paul Hulsebosch, 22 april 2014 10:0213 reacties

Microsoft heeft eerder deze maand twee merknamen vastgelegd die het wil gebruiken voor games, blijkt uit de registratie van het United States Patent and Trademark Office. De consolebouwer heeft de games Screamride en Eden Falls nog niet aangekondigd.

Op 12 april blijkt Microsoft de merknaam Screamride vastgelegd te hebben, die het wil gebruiken voor 'entertainmentdiensten, namelijk het leveren van een online computergame'. Meer informatie over het project is niet terug te vinden in de database van het United States Patent and Trademark Office. Website Gamespot deed navraag bij Microsoft over de game, waarop Microsoft reageerde dat het bedrijf 'vaak merknamen vastlegt als onderdeel van zijn business-strategie, maar daar verder geen commentaar over geeft'.

Op 16 april blijkt Microsoft ook nog de merknaam Eden Falls vastgelegd te hebben bij het USPTO. Ook die is bedoeld voor 'entertainmentdiensten, namelijk het leveren van een online computergame'. Ook hierbij is niet bekend wat Microsoft met de merknaam van plan is. Website CVG ontdekte de nog ongebruikte Twitter-account @EdenFallsGame, die op naam staat van Lift Games, een studio uit Londen die eigendom is van Microsoft. Ook de website van de studio geeft weinig informatie over het project. Die vermeldt enkel dat Lift Games werkt aan games voor tablets, smartphones 'en meer'.

Reacties (13)


Nederlandse start-up maakt op afstand te beheren 'sociale' digitale fotolijst

Door Arnoud Wokke, 22 april 2014 09:2558 reacties

De Nederlandse start-up Famatic is een campagne begonnen op Kickstarter om het geld bijeen te krijgen voor de productie van een digitale fotolijst die op afstand te beheren is. De fotolijst is bedoeld voor digibeten en hun families.

De digitale fotolijst moet bij mensen in huis staan die weinig van technologie snappen en wel foto's van bijvoorbeeld familie willen zien. Start-up Famatic richt zich op familieleden van ouderen die op die manier op de hoogte blijven met foto's van bijvoorbeeld kleinkinderen, blijkt uit de pagina op Kickstarter.

De fotolijst heeft een internetverbinding en gebruikers kunnen foto's via de website van Famatic of een app naar een e-mailadres verzenden. Ook is er een koppeling met Facebook en Instagram om foto's direct naar het apparaat te sturen. De eigenaars van de fotolijst weten door middel van een geluidje dat er nieuwe foto's zijn.

De digitale fotolijst heeft een 8"-ips-lcd met een resolutie van 1024x768 pixels, in totaal vier speakers voor het afspelen van geluid bij video's en een dualcore ARM-soc met twee processorkernen op 1,5GHz. De ingebouwde accu heeft een capaciteit van 4300mAh en zou vier uur onafgebroken foto's kunnen tonen. De Famatic heeft ook camera's en een microfoon, die op termijn wellicht voor videobellen gebruikt kunnen worden, maar de software ondersteunt dat nog niet.

De start-up denkt dat 75.000 dollar nodig is voor de productie van de eerste batch. Dat geld moet binnen ongeveer anderhalve maand binnen zijn. De campagne staat op de Amerikaanse site van Kickstarter.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Famatic

Reacties (58)


LG G Watch is waterdicht en scherm staat altijd aan

Door Arnoud Wokke, 22 april 2014 09:0652 reacties

De LG G Watch zal stof- en waterdicht zijn en heeft een scherm dat altijd aan staat. Dat heeft fabrikant LG bekendgemaakt. De smartwatch is een van de eerste modellen met Android Wear, een uitgave van Googles mobiele besturingssysteem gemaakt voor wearables.

Het horloge zal in zwart en goud op de markt komen, zo blijkt uit een site over de wearable van LG. Het scherm staat bovendien altijd aan, in tegenstelling tot veel andere smartwatches die nu op de markt zijn. Het is onbekend welke schermtechnologie de fabrikant gebruikt.

De G Watch zal omgerekend minder dan 220 euro kosten en zal deze zomer in de winkels liggen. De smartwatch is een van de eerste modellen met Android Wear, een uitgave van Googles mobiele besturingssysteem voor onder meer slimme horloges. Het OS is gericht op het doorgeven van notificaties en informatie van Google Now.

LG kondigde het horloge al in maart aan, maar maakte geen details bekend over de specificaties en ook exacte informatie over release en prijs ontbrak. Die details komen vermoedelijk naar buiten op Googles ontwikkelaarsconferentie I/O eind juni.

LG G Watch (bron: Pocket-Lint)LG G WatchLG G WatchLG G Watch

Reacties (52)


The Pirate Bay heeft tien miljoen torrents verwerkt

Door Olaf van Miltenburg, 22 april 2014 08:5077 reacties

Gebruikers hebben sinds de oprichting van The Pirate Bay tien miljoen torrents naar de site geüpload. De beheerders moesten de site aanpassen om de content-id's met meer dan zes cijfers te kunnen verwerken.

Piratebay pirate bayDe Nederlandse site Torrentfreak merkte de mijlpaal op. De betreffende tienmiljoenste torrent betreft een pornovideo. De beheerders verklaren dat de gebeurtenis als een verrassing kwam en dat ze snel wat wijzigingen aan de backend moesten doorvoeren. Onder andere hebben de regels voor het ophalen van de .torrent-bestanden een update gekregen zodat cijfers van zeven cijfers verwerkt kunnen worden.

Hoewel vanaf het begin van de site, in 2003, tien miljoen torrents verwerkt zijn, bevat de database van de Zweedse torrentsite op dit moment slechts 3.050.000 torrents. De meerderheid van de torrents zijn verwijderd omdat ze bijvoorbeeld naar malware of andere bestanden verwezen die niet overeen kwamen met de beschrijving. Dagelijks uploaden gebruikers 10.000 nieuwe torrents naar The Pirate Bay. Met die groei zou de site in ongeveer twee jaar tijd de grens van 20 miljoen passeren.

Reacties (77)


Netflix gaat prijzen voor nieuwe klanten verhogen

Door Olaf van Miltenburg, 22 april 2014 07:58218 reacties

Netflix gaat nog dit kwartaal zijn prijzen met een of twee dollar verhogen voor nieuwe klanten, afhankelijk van het land. De huidige klanten blijven voorlopig nog de huidige prijzen betalen, maar moeten op termijn ook meer gaan betalen.

netflixDe prijsverhoging volgt op een proef in Ierland, waar de prijzen in januari zijn verhoogd van 6,99 naar 7,99 euro. Bestaande abonnees blijven daar twee jaar lang 6,99 euro betalen. Netflix zegt dat die verhoging nauwelijks impact had op het aantal aanmeldingen, waardoor de komende verhoging met een of twee dollar per maand gerechtvaardigd zou zijn.

Niet bekend is wat de prijsverhoging in Nederland gaat worden, maar waarschijnlijk gaat het om een of twee euro per maand. "Deze veranderingen stellen ons in staat meer content aan te bieden en een betere streaming-ervaring te leveren", aldus het bedrijf in een verklaring bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers.

Netflix investeert steeds meer in eigen content, zoals 'House of Cards' en 'Orange Is the New Black'. In de VS zag het bedrijf zich daarnaast genoodzaakt om provider Comcast te betalen voor een rechtstreekse verbinding tussen de twee partijen, om streaming video op hogere snelheden mogelijk te maken. De verwachting is dat Netflix meer betaalde overeenkomsten met providers zal moeten sluiten, waardoor de kosten voor het bedrijf gaan stijgen.

Netflix zag zijn aantal klanten in de VS groeien met 2,25 miljoen tot 35,67 miljoen. Internationaal groeide het aantal klanten met 1,75 miljoen tot 12,68 miljoen. Daarmee komt het totaal aantal klanten op 48,35 miljoen uit. Volgens geruchten gaat Netflix in 2014 flink uitbreiden in Europa en moeten Frankrijk, Duitsland en België dit jaar aangesloten worden. De kwartaalomzet kwam uit op 1,27 miljard dollar.

Reacties (218)

Lees meer


Oprichter en ceo 'Russische Facebook' is alsnog ontslagen

Door RoD , 22 april 2014 07:3335 reacties

Mede-oprichter en ceo van Vkontakte Pavel Durov, het Russische equivalent van Facebook, is per direct uit zijn functie ontheven. Volgens de ex-topman staat de site daarom nu onder controle van twee personen die warme banden met het Kremlin hebben.

Dat zegt de ex-ceo op zijn eigen Vkontakte-pagina. Durov liet eerder zelf al weten te zullen opstappen, maar trok die verklaring kort daarna weer in. Volgens een statement van Vkontakte heeft Durov zijn eerdere verzoek tot ontslag nooit formeel teruggetrokken. Daarom is hij, inmiddels een maand later, automatisch uit zijn functie ontheven.

Volgens Durov heeft hij uit de media moeten vernemen dat hij alsnog is ontslagen. Hij noemt daarbij de beslissing 'schimmig' en wekt de suggestie dat het formele besluit een excuus is om hem buiten de deur te werken. Volgens Durov is Vkontakte door zijn ontslag volledig in handen van Igor Sechin en Alisher Usmanov, die beide grootaandeelhouder zijn en warme banden onderhouden met de Russische regering. Durov verkocht eerder zijn aandelen in de website.

Durov verklaarde dat zijn eerdere besluit tot opstappen kwam door de toegenomen invloed van het Kremlin op Vkontakte. Zo zouden er verzoeken binnenkomen om pagina's van tegenstanders van de Russische regering te sluiten, terwijl Durov zich sterk maakt voor de vrijheid van meningsuiting. Ook kwamen er onlangs berichten naar buiten dat het Kremlin de sociale-netwerksite gebruikt om Oekraïners te bespioneren; de site wordt naast in Rusland ook in omringende landen gebruikt.

Reacties (35)