Kickstarter gaat van start in Nederland

Crowdfundingsite Kickstarter gaat dinsdag van start in Nederland. Initiatieven zijn vanaf nu zichtbaar en gebruikers kunnen donaties doen in euro's. De site heeft een lijst van alle Nederlandse projecten die om steun vragen.

De lijst vermeldt op moment van schrijven 119 projecten uit Nederland, waaronder een aquarium op wielen, een cd met christelijke muziek en een koffiefilter met opdruk die aangeeft hoeveel filterkoffie er voor een bepaalde hoeveelheid koffie nodig is.

Het was al enige weken bekend dat Kickstarter in Nederland zou beginnen. Wie een Nederlands project wil steunen, kan zijn gegevens direct op de crowdfundingsite invullen waarna de afhandeling via derden plaatsvindt.

Kickstarter verdient geld door een deel van de donaties in te houden. Bij succesvolle Nederlandse projecten int het bedrijf vijf procent van de totale inkomsten. Daarnaast ontvangt Kickstarter bij een donatie tot tien euro circa vijf procent van de gift, voor bedragen daarboven zo'n drie procent. Projecten die niet genoeg donateurs weten te werven, hoeven niets af te dragen. De crowdfundingsite biedt verder een optie voor bijvoorbeeld start-ups die een bedrijf willen starten, maar daarvoor geen investeerders kunnen vinden.

Door Arnoud Wokke

Redacteur

29-04-2014 • 12:02

91 Linkedin

Reacties (91)

91
88
55
4
0
12
Wijzig sortering
Donaties kunnen dan wel in euro's gedaan worden, maar iDeal mist.
Het model van Kickstarter is dat je toestemming geeft voor de donatie en dat die wordt afgeschreven van je creditcard als het project succesvol is, maar niet als het niet doorgaat. iDeal heeft (naar mijn weten) hier geen functie voor. Dat zou betekenen dat je betaalt en dat Kickstarter moet terugstorten als het project niet doorgaat. Dit geeft Kickstarter meer werk en he lijkt me dus niet snel gebeuren.

[Reactie gewijzigd door NoUseWhatsoever op 29 april 2014 12:21]

Zijn machtigingen met SEPA niet een mogelijkheid? Vziw zijn de regels daar een stuk strenger voor dan de oude Nederlandse incassoregels.
Nee, dat levert nog meer werk op m.i.
Tot 56 dagen na de incassering kan het nog gestorneerd worden. Er moet een ondertekend formulier aanwezig zijn. Ik voorzie 1 grote administratieve chaos. Alleen met een bedrijven-machtiging (B2B) is het mogelijk om storneren te voorkomen.

Aan de andere kant: Je pakt wel gelijk vrijwel geheel Europa mee qua bankrekeningen.
Nee, dat levert nog meer werk op m.i.
Tot 56 dagen na de incassering kan het nog gestorneerd worden. Er moet een ondertekend formulier aanwezig zijn. Ik voorzie 1 grote administratieve chaos. Alleen met een bedrijven-machtiging (B2B) is het mogelijk om storneren te voorkomen.

Aan de andere kant: Je pakt wel gelijk vrijwel geheel Europa mee qua bankrekeningen.
Vergeet ook het ontzettend dikke web van BTW-regels niet als je met SEPA-transacties aan de slag gaat.
Dit is de reden dat ik projecten back via Indiegogo. Hier kun je namelijk wel gebruik maken van Paypal. Indiegogo is overigens de concullega van Kickstarter. Ik weet echter niet hoe geld wordt teruggestort of wordt onthouden als een project niet succesvol is. Ik heb tot op heden alleen succesvolle projecten gebacked.
Misschien een interessante sidenote, bij Indiegogo is het mogelijk dat men het geld houdt als het niet voltooid was en om projecten zonder deadline te plaatsen.
Je zou krediet kunnen krijgen als het project niet doorgaat, wat je weer in een ander project kan investeren, zoals bijvoorbeeld Sellaband doet.

Voor het terugstorten van krediet zou je een bepaald bedrag aan administratiekosten (5 euro ofzo?) in rekening kunnen brengen.

Dit vereist natuurlijk wel allemaal extra administratie specifiek voor de Nederlandse markt. Misschien dat Kickstarter die moeite niet wil doen. Aan de andere kant: credit cards zijn niet heel gangbaar in Nederland. Als je gewone bankoverschrijvingen (wat iDeal ook eigenlijk is) accepteert heb je veel meer (potentiële) klanten.
Het is dan ook geen functie van de creditcard bedrijven, maar een service van Amazon die dit mogelijk maakt.
Kickstarter werkt door het gepledge-de bedrag te reserveren op je creditcard. Als het target gehaald is, word je pas credit card pas gecharged. iDeal of Paypal ondersteunen een dergelijke constructie niet. Automatische incasso zou misschien kunnen, maar ik denk niet dat Kickstarter dat voor NL gaat implementeren :)
Is Kickstarter dan gemachtigd een langlopende reservering op je creditcard te doen? Voor zover ik weet mogen enkel hotels en autoverhuurbedrijven dit. Bij andere bedrijven vervalt een reservering na 24 uur.
Volgens de voorwaarden is het de verantwoordelijkheid van backers om voldoende kredietruimte to hebben:

• Backers agree to have sufficient funds or credit available at the campaign deadline to ensure that the pledge will be collectible.

Ik denk dus dat je gelijk hebt, en dat Kickstarter het benodigde bedrag helemaal niet reserveert. (Misschien doen ze wel een éénmalige kredietcheck op het moment dat je pledget om de meeste problemen te voorkomen.)
Is Kickstarter dan gemachtigd een langlopende reservering op je creditcard te doen? Voor zover ik weet mogen enkel hotels en autoverhuurbedrijven dit. Bij andere bedrijven vervalt een reservering na 24 uur.
Dat mag natuurlijk wel als je ze van te voren expliciet machtigt.
Paypal ondersteunt dat wel, al meerdere malen gebruikt.

Als u van tevoren toestemming geeft, geeft u de derde partij de mogelijkheid om verschillende bedragen te innen van uw rekening of hierop terug te boeken op een eenmalige basis of een terugkerende basis (sporadisch of periodiek), totdat u de regeling met of toestemming voor de toepasselijke derde partij annuleert.

https://www.paypal.com/nl/webapps/mpp/ua/useragreement-full

[Reactie gewijzigd door S0epkip op 29 april 2014 12:57]

Paypal ondersteunt dat wel, al meerdere malen gebruikt.

Als u van tevoren toestemming geeft, geeft u de derde partij de mogelijkheid om verschillende bedragen te innen van uw rekening of hierop terug te boeken op een eenmalige basis of een terugkerende basis (sporadisch of periodiek), totdat u de regeling met of toestemming voor de toepasselijke derde partij annuleert.

https://www.paypal.com/nl/webapps/mpp/ua/useragreement-full
Dat is ook gewoon machtigen om af te schrijven, niet om te reserveren.

Met een creditcard kun je een bepaald bedrag reserveren zodat je dat niet meer kan besteden, maar wordt het geld nog niet overgemaakt. De reserverende partij kan dan (een deel van) het geld aan het einde van de reservering weer vrijgeven.

In feite sta je dan voor een specifiek bedrag garant, maar je betaalt het nog niet.
Niet waar, bedrag wordt op prepaid credit cards niet gereseveerd.
Is het met iDeal niet lastiger om de betaler te achterhalen?
Anoniem: 415197
@MrFax29 april 2014 13:59
Volgens mij is het probleem dat het bedrag moet worden "gereserveerd". Dat kan niet makkelijk met iDeal (of ze zouden het moeten afboeken en later eventueel terugboeken), maar wel met Credit-Card.
Uitgestelde betalen is inderdaad lastig met iDeal, maar zeker niet onmogelijk. Het probleem is vooral dat de interface van iDeal zo lomp en archaisch in elkaar zit, dat ik me best kan voorstellen dat Kickstarter hier niet aan wil. Het gaat tenslotte alléén om Nederland, want elders in de wereld bestaat iDeal niet.
Voor zover ik weet is het met iDeal ook mogelijk gegevens van de betaler (bank, rekeningnummer, plaats) te achterhalen na een transactie, zou gewoon moeten kunnen.
Hoezo dat? Je kent iig het rekeningnummer en de bank, dan heb je al genoeg om iemand te kunnen identificeren.
Je betaalt met een bankoverschrijving. Het is onmogelijk om NIET te weten wie de betaler was.

En al zou het anoniem zijn. So what? Het hele idee van een kickstarter is geld binnenharken. Wat maakt het nou uit waar dat geld vandaan komt? Geld stinkt niet :)
Beetje raar inderdaad. Begin je een dienst specifiek voor Nederland, ondersteun je iDeal niet. Het is net alsof je een frietzaak begint maar geen friet verkoopt. Bedrijven kunnen prima geld terugstorten als je met iDeal hebt betaald. Heb dit meerdere malen meegemaakt toen ik iets op internet had besteld wat uiteindelijk niet geleverd kan worden. Wat dat betreft zou dit ook met Kickstarter gedaan worden.

Maar het zal wel iets zijn van 'Murica, onvoldoende marktonderzoek en/of gewoon niet de hassle willen hebben. Je mist zo echter wel het merendeel van de markt, wat ik als sales manager van een dergelijk bedrijf -nooit- zou accepteren. Dan maar wat meer moeite doen.
Beetje raar inderdaad. Begin je een dienst specifiek voor Nederland, ondersteun je iDeal niet. Het is net alsof je een frietzaak begint maar geen friet verkoopt. Bedrijven kunnen prima geld terugstorten als je met iDeal hebt betaald. Heb dit meerdere malen meegemaakt toen ik iets op internet had besteld wat uiteindelijk niet geleverd kan worden. Wat dat betreft zou dit ook met Kickstarter gedaan worden.
Natuurlijk kan geld teruggestort worden. Dat gebeurt ook regelmatig. Maar bij webwinkels is dit een uitzondering: bij Kickstarter is het eerder de regel. Slechts één op de tien Kickstarter projecten haalt zijn doelen. Haalt een project het niet, dan wordt er geen geld van je credit card afgeschreven.

Oftewel: als je backers via iDEAL laat betalen dan moet je in NEGENTIG procent van de gevallen geld terugstorten. Al die transacties ongedaan maken kost geld. Veel geld. Om jouw voorbeeld aan te halen: een beetje sales manager zou dat nooit accepteren. En dat doen ze dan ook niet bij Kickstarter. Gevolg: geen iDEAL.
Maar het zal wel iets zijn van 'Murica, onvoldoende marktonderzoek en/of gewoon niet de hassle willen hebben.
Tja. Dit zegt meer over jou dan dat het inzicht biedt in de handelswijze Kickstarter, vrees ik.
In dat geval snap ik niet waarom er een Nederlandse depedance van Kickstarter wordt opgezet. Want veruit het merendeel van de Nederlanders heeft geen Credit Card. Dan blijft er een zeer kleine potentiele markt over (de mensen die dus een CC hebben) en dan moet deze markt ook nog eens getriggerd zijn om met Kickstarter projecten in zee te gaan. Oftewel, de target audience is ontzettend klein.

Met zo'n negatieve Business Case moet je echt geen geld in een dergelijk project steken. Ik snap dan ook niet waarom men uberhaupt hiermee in Nederland is begonnen. En -daarmee- bedoel ik dus 'Murica': Je wilt niet weten hoeveel Amerikaanse bedrijven raar opkijken dat de meerderheid van de mensen hier in Nederland geen CC hebben. Het is gewoon een stukje onwetendheid. Alle Amerikanen die in Nederland zijn komen wonen en ik in real-life heb gesproken (okee, het zijn er niet meer dan 5 maar toch) moesten echt aan het geldklimaat in Nederland wennen omdat de CC hier geen gemeengoed is.
In dat geval snap ik niet waarom er een Nederlandse depedance van Kickstarter wordt opgezet. Want veruit het merendeel van de Nederlanders heeft geen Credit Card. Dan blijft er een zeer kleine potentiele markt over (de mensen die dus een CC hebben) en dan moet deze markt ook nog eens getriggerd zijn om met Kickstarter projecten in zee te gaan. Oftewel, de target audience is ontzettend klein.
Is dat wel zo? Volgens De Nederlandse Bank waren er vier jaar geleden zo'n 6 miljoen Nederlanders met een credit card. (http://www.dnb.nl/binarie...nkeliers_tcm46-235446.pdf) De groei van het aantal credit cards vlakt af, maar daalt niet. We kunnen dus aannemen dat het er in de afgelopen vier jaar meer zijn geworden, of op z'n minst nog even veel zijn. Er zijn in Nederland ongeveer 12 miljoen volwassenen. Dat betekent dat de helft van alle volwassen Nederlanders een credit card heeft. Dat is wel wat anders dan "veruit het merendeel heeft geen credit card".

Tuurlijk, slechts een deel daarvan heeft interesse in Kickstarter-projecten, maar dat heb je in alle markten en bedrijfstakken. Ik denk dat het met "ontzettend klein" wel meevalt. Daarnaast kan ik me voorstellen dat een bedrijf als Kickstarter niet zomaar zonder enig onderzoek een buitenlandse tak neerpleurt. Dit zijn geen hobbyprojectjes van een paar idealistische starters die de realiteit niet zien.
Met zo'n negatieve Business Case moet je echt geen geld in een dergelijk project steken. Ik snap dan ook niet waarom men uberhaupt hiermee in Nederland is begonnen. En -daarmee- bedoel ik dus 'Murica': Je wilt niet weten hoeveel Amerikaanse bedrijven raar opkijken dat de meerderheid van de mensen hier in Nederland geen CC hebben.
Dat wil ik wel weten, want ik zie er geen bron voor en ik vind het moeilijk te geloven dat dergelijke bedrijven daar geen onderzoek naar doen. En ik zie ook geen aanleiding om dat te geloven: waaruit blijkt immers dat Amerikaanse bedrijven die in Nederland beginnen struikelen over het feit dat ze niet op het Nederlandse betalingsverkeer hadden gerekend? Welke bedrijven zijn in Nederland omgevallen omdat ze totaal geen rekening hadden gehouden met Nederland's credit card gebruik?

[Reactie gewijzigd door HooksForFeet op 29 april 2014 16:18]

Ik kan me zelfs voorstellen dat de Kickstarter-doelgroep vooral bestaat uit mensen die ook al internet-aankopen doen en bovendien genoeg geld hebben om een Kickstarter-project te steunen. Van deze groep heeft misschien wel meer dan 90% een creditcard...
Ik denk dat de meeste internet-savvy mensen die uberhaupt interesse in een backing hebben juist WEL een credit card hebben. Dit betreft mensen die niet bang zijn om internationale aankopen te doen, en in dat geval is een credit card bijna een vereiste.
Dit betreft mensen die niet bang zijn om internationale aankopen te doen, en in dat geval is een credit card bijna een vereiste.
Dat is dan ook weer onzin. Alleen met een paypal account kom je al een heel eind. Ik kom weinig webshops meer tegen die wel credit cards ondersteunen maar geen paypal. Er zijn zo'n 7x minder paypal-accounts dan credit cards, maar bijv. in de US is het vrij normaal dat je meerdere credit cards hebt. En paypal groeit volgens mij (veel) harder dan credit card maatschappijen.
Anoniem: 593823
@init61 mei 2014 09:44
Als je geen creditcard hebt, kun je betalen mbv een “3V voucher”:
https://www.3vcard.nl/3V-...a-creditcard-voucher.html
Je kunt die online kopen mbv Ideal. Je krijgt dan een soort tijdelijke, pre-paid Visa-card. Minimum bedrag is 21 euro.
Leuk NLs project: videogame Pann, zie: http://kck.st/1mUJcoV

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 593823 op 1 mei 2014 09:46]

Anoniem: 140057
29 april 2014 12:11
Wat ik alleen niet snap is dat als je op "Load more" klikt, je nog een hele lijst met projecten krijgt die uit Nederland komen. Die zijn uit 2011, 2012 of 2013. Hoe hebben die dat dan gedaan destijds?
Ik weet dat bijvoorbeeld Ronimo games voor Awesomenauts Starstorm destijds via een Amerikaans bedrijf hun crowdfunding hebben kunnen opzetten. Dan werk je dus met een tussenpartij, maar ook dat kan allerlei verschillende problemen met zich meebrengen. Kan me goed voorstellen dat je zoiets liever niet uit handen geeft ivm aansprakelijkheid.
Divine Divinity (Larian Studios - Gent - België) heeft indertijd ook een kickstarter project opgezet, maar als gameproducent vermoed ik wel dat ze een Amerikaanse tak hebben.
Je bedoelt denk ik Divinity: Original Sin, maar inderdaad is dat op een dergelijke manier gegaan. Larian is geen wereldwijd bedrijf (ze zijn gebaseerd in Gent inderdaad), maar hebben verder geen Amerikaanse tak. Ze zullen dus net als Ronimo via een tussenpersoon gehandeld hebben in deze.
Ik kan helaas geen details erover geven, maar die zijn wel allemaal via interessante constructies gedaan. Ik heb daar destijds het een en ander over gelezen, omdat ik zelf ook geïnteresseerd was.

Het kwam er geloof ik op neer dat de Kickstarter dan officiëel in de VS was gestart of iets dergelijks, maar de plaats, etc. mocht wel naar Nederland aangepast worden.
Het was (tot vandaag dan) noodzakelijk om iemand in de USA, Canada of de UK te hebben, die daar een bankaccount had. Voor je project maakte het niet uit waar je vandaan kwam. Je moest dan wel natuurlijk iemand kennen die je vertrouwde, je liep het risico dat ze er met al het geld vandoor gingen.
Was voor mij wel een drempel, hoewel ik wel iemand uit de UK ken, die ik hierin vertrouw. Dit maakt het voor Nederlanders toch een stuk makkelijker.
Ik blijf erbij dat ik Kickstarter een prachtig concept/platform vindt. En zoals iedereen wel weet heeft het genoeg mooie ideeën werkelijk laten worden!

Zelf zou ik soms maar al te graag doneren, maar helaas netzo als veel anderen zeggen missen ze meerdere betaalmogelijkheden. En ik zie niet in waarom ik een CC zou moeten hebben, we zijn toch geen Amerika. Dus helaas! Ze lopen zo zat donaties mis :)
Omdat het 1 van de weinige manieren is om reserveringen te kunnen doen. iDeal ondersteunt het niet
Omdat het 1 van de weinige manieren is om reserveringen te kunnen doen. iDeal ondersteunt het niet
Dat valt op andere manieren af te vangen natuurlijk. In plaats van een reservering kun je ook naar een tijdelijke rekening betalen die Kickstarter beheert, en als het dan niet doorgaat, wordt het bedrag gewoon teruggestort.
Nadeel van iDeal is, is dat het Nederlands is. Eigenlijk zou je dan voor elk land de 'landelijke' betaalmethode moeten implementeren.
Paypal vind ik wel een omissie inderdaad, omdat dat toch internationaler is en vanuit een eigen bankrekeningnummer ook makkelijker aan te vullen.

Ik heb trouwens een credit card omdat ik vaak spullen in het buitenland bestel of reizen en hotels boek. Dus je hoeft echt geen Amerikaan te zijn om er een te hebben.
Spijtig dat paypal en iDeal nog niet mogelijk zijn, daarmee gaan ze een heel groot deel van de Nederlandse markt mislopen ben ik bang. Want Nederlanders zijn nu een stuk minder van CCgebruik als dat die Amerikanen zijn.
Geldvoorelkaar.nl - ook een crowdfundingplatform - werkt met ouderwetse bankoverschrijvingen. Eigenlijk vind ik dat wel prettig werken. Komt het project tot stand, dan maak je binnen drie dagen het toegezegde geldbedrag over. Komt het project niet tot stand, dan gebeurt er niks.
En kiezen de backers ervoor het geld later toch niet over te maken, dan ben je als team dus genaaid. Misschien dat Kickstarter daarom voor deze methode kiest?
Dit is een goede methode en Kickstarter haalt natuurlijk een percentage uit het opgehaalde bedrag.
iDeal is het probleem en niet dat ze het niet willen ondersteunen. iDeal werkt niet met reserveringen en commissies.
Zozo...

Er zijn gewoon 40 Nederlandse projecten succesvol volbracht?

Die had ik niet verwacht.
Gebeurt wel meer, maar dat betekend niet dat je ze allemaal zult tegenkomen, elk project heeft zijn eigen doelgroep. En als jij niet tot de doelgroep behoord dan zul je het project dus ook niet opmerken.
Bijzonder weinig inderdaad.
Van de totaal 120? Is best goed hoor.
De totale crowdfunding in heel Nederland/Vlaanderen via kickstarter maar paar dozijn projecten - terwijl in USA je al angelinvestors hebt wat je in Nederland gewoon hoegenaamd NIET hebt.

Dus in theorie zouden we via crowdfunding in Nederland/Vlaanderen meer kunnen starten, daar er veel interessantere projecten zijn dan in USA/Canada simpelweg daar de angelinvestors in USA/Canada vaak al de interessante projecten een zak met geld geven.

Al dat soort projecten kan hier alleen slagen met crowdfunding want er zijn geen bijna geen durfinvesteerders die in kleine projecten investeren.

Men investeert hooguit in maatwerk onder voorwaarde dat je vriendje bij overheid hebt zitten die kans groot maakt dat als je project lukt dat zij dat dan van je afnemen.

Waar het hier juist aan ontbreekt is funding van massaproducten!
Kickstarter is dan een mogelijkheid om dat van de grond te krijgen!
Dus niet weer een sociaal werker er tegenaan smijten, maar een zak met geld!
Interessante projecten tussen zals deze

https://www.kickstarter.c...ck-and-lock?ref=discovery

Zie niks over verzendkosten echter :)
FAQ
Is shipping free?
Yes, shipping is on us and is free anywhere in the world.
Last updated: Sat, Mar 8 2014 10:19 PM CEST
Ontopic:

Mooi dat het hier nu ook is. Jammere is helaas dat bij sommige Nederlandse projecten nog steeds een verzendingskosten van 20 euro nodig zijn terwijl ze naar de VS gratis verstuurd worden. Dit snap ik niet echt en is voor mij nog steeds een obstakel om een project links te laten liggen. Zeker als de verzending hoger is dan de waarde van de goederen.

Heb de eerste projecten al gesponsord, hopen dat het wat word en benieuwd of er ook in NL miljoenen kunnen worden opgehaald met een briljant idee. Mijn cc zit gratis in mijn studentenbetaalpakket dus hoef me om eventuele implementatie van iDeal geen zorgen te maken.

[Reactie gewijzigd door jdh009 op 29 april 2014 13:58]

Anoniem: 16328
@jdh00929 april 2014 14:08
Als een project uit Europa inderdaad zoveel geld vraagt snap ik dat ook niet. Het shippen naar de VS kost meer geld. Ze hebben naast de verzendkosten ook nog een douane en BTW. Wil je echter als project aanslaan in de VS dan verwachten Amerikanen wel dat er gratis shipping bij zit dus dat is wel weer te begrijpen.
Anoniem: 593612
@jdh00930 april 2014 00:28
Sommige Kickstarters, zoals de mijne (The Dutch East Indies, ook te zien op het plaatje in het artikel) hebben Amerikaanse leveranciers, dus ook al is de creator Nederlands, 't moet nog steeds uit Amerika komen.
Leuk om te horen! Er zijn in het buitenland genoeg leuke projectjes gestart die tot echt succesvolle dingen hebben geleid, zoals bijvoorbeeld Occulus Rift, dus ben benieuwd of we in Nederland ook iemand hebben met een nog zo'n geweldig idee! :)
Anoniem: 399299
@FaberOne29 april 2014 12:16
Op zich is crowdfunding een goed idee, helemaal in deze tijd. Ik zou persoonlijk alleen liever niet van een Amerikaans platform als kickstarter afhankelijk willen zijn maar liever van een Europese partij. Die zijn meestal een stuk serieuzer en competenter.
Niemand stopt je om 't op te zetten - maar als we kijken wat er wel is dan is dat of alleen nationaal zoals samenkopen - of ze willen te veel verdienen.

Probleem bij opzetten is: hoe krijg je je site bekend?

Kickstarter heeft daar joekel van voordeel.
Ik begrijp je logica niet echt. Mooie aan Kickstarter ks dat je instant toegang hebt tot de Amerikaanse markt.
Ik begrijp je logica niet echt. Mooie aan Kickstarter ks dat je instant toegang hebt tot de Amerikaanse markt.
Ik snap hem wel:

Omdat je direct op de Amerikaanse markt zit heb je ook met eventuele Amerikaanse overheidsbemoeienis (NSA anyone?) te maken. Je moet voor jezelf de afweging maken of je dat wel wil.
Je gelooft in de illusie dat NSA-USA minder bemoeienis heeft met de gang van zaken dan de 100 overheids-inlichtingendiensten hier?

Wake up man!
Je gelooft in de illusie dat NSA-USA minder bemoeienis heeft met de gang van zaken dan de 100 overheids-inlichtingendiensten hier?
Nee, ik geloof juist dat de NSA zich juist meer met het handelsverkeer op de Amerikaanse markt loopt te bemoeien.

Daar moet je goed over na denken als je die Amerikaanse markt aan wil spreken.
Start een kickstarter project voor een Europese crowdfunder
Volgens mij bestaat er al een Nederlandse crowdfunding site, dus dan ga je die toch gebruiken?
Ik vind Fish On Wheels zoals op het bijgevoegde plaatje te zien is redelijk geweldig! :+
Zou toch handig zijn als ze Vlamingen zouden toelaten. Want voor België zie ik dit toch niet snel gebeuren doordat wij echt een kleine markt hebben.
Onder die 119 Nederlandse projecten, is het merendeel al afgelopen. Gedeeltelijk gebacked, anderen ( helaas) niet. Om precies te zijn: 29 actieve Nederlandse projecten.

Voor mij is het grote nadeel aan Kickstarter dat het niet mogelijk is om met Paypal te betalen. Iemand enig idee of dit nog op termijn komt?

[Reactie gewijzigd door Fruitschaal op 29 april 2014 12:14]

Dat zal er (helaas) niet snel komen nee...
Paypal is owned by eBay. A competitor of Amazon Marketplace, and to some extent Amazon itself.
Fijn om te horen dat er nu ook projecten beschikbaar komen waarbij er (waarschijnlijk) geen verzendkosten worden gerekend ter hoogte van het aan te schaffen product zelf (nadeeltje bij sommige projecten vanuit de USA).

Jammer dat kickstarter nederland instant overgenomen is door de kunstzinnige jongens en meisjes van onze kunstscholen, wat meer focus op techniek/elegant solutions (zoals het koffiefilter met hoeveelheids indicatie dan weer wél biedt) zou door mij gewaardeerd worden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee