Volgens geruchten zijn Samsung, Motorola en LG van plan om hun smartwatches met het Android Wear-besturingssysteem te tonen tijdens Google I/O. Het model van Samsung zou lijken op de eerder uitgebrachte Gear-smartwatches.
Dat zeggen bronnen tegen Cnet. Van LG is al bekend dat het binnenkort zijn G Watch uitbrengt, een smartwatch met Android Wear waar het bedrijf vooralsnog maar weinig informatie over heeft losgelaten. Motorola heeft al aangegeven met de 360 te komen, een smartwatch met een rond scherm. Welke modellen de fabrikanten willen tonen tijdens Google I/O is niet bekend; daardoor is het mogelijk dat er naast de bekende modellen nog onaangekondigde smartwatches ten tonele verschijnen.
Van Samsungs smartwatch is nog geen informatie vrijgegeven, al heeft het bedrijf wel bevestigd dat het werkt aan een smartwatch met het Android Wear-besturingssysteem. Volgens de bronnen van Cnet werkt het bedrijf aan twee versies: één met eigen Exynos-chip en een variant met een Qualcomm-soc. Daarnaast zou de smartwatch lijken op de eerder uitgebrachte modellen in de Gear-serie, die werden uitgebracht met het Tizen-besturingssysteem.
Als de informatie klopt worden er in ieder geval drie smartwatch-modellen met Android Wear gedemonstreerd tijdens Google I/O. Gezien de geruchten is het aannemelijk dat de apparaatjes kort na de ontwikkelaarsconferentie in de winkels liggen. Google I/O wordt op 25 en 26 juni gehouden.