LG zal de opvolger van zijn G2-smartphone half mei presenteren, acht maanden na de presentatie van de G2. Dat meldt de Zuid-Koreaanse nieuwssite Asiae. LG's eerste smartphone met 1440p-scherm komt volgende maand.
Die eerste smartphone met een scherm met de resolutie van 2560x1440 pixels zal de G Pro 2 worden, de opvolger van de Optimus G Pro die in de zomer van vorig jaar uitkwam. Het scherm zal 5,9" zijn, iets groter dan de 5,5" van de eerste G Pro, meldt Asiae, die eerder enkele malen bewezen heeft voor aankondigingen over concrete en juiste informatie te beschikken. Verdere details van de telefoon zijn onduidelijk, maar de kans is groot dat de G Pro 2 net als zijn voorganger draait op een Snapdragon-processor. Gezien de resolutie komt alleen de Snapdragon 805 in aanmerking, omdat die is gemaakt om beeldschermen met die resolutie aan te sturen.
Met die resolutie en schermgrootte komt de pixeldichtheid uit op 497. Het scherm met de hoogste pixeldichtheid dat tot nu toe in een consumentenproduct op de Nederlandse markt is verschenen is de display met 468 pixels per inch van de HTC One. Meer fabrikanten zullen 1440p-schermen gaan gebruiken dit jaar, is de verwachting.
Half mei zal LG volgens Asiae de G3 presenteren, die de LG G2 moet opvolgen. Vermoedelijk heeft die een kleiner scherm dan de G Pro 2, al zijn details onduidelijk. Asiae noemt als datum 17 mei, een zaterdag. Details van de smartphone zijn nog niet duidelijk, behalve dat ook de G3 een 1440p-scherm zou gebruiken. Mogelijk gebruikt de smartphone een 5,5"-paneel en LG's eerste eigen processor, Odin. LG zou de smartphone eerder in het jaar willen uitbrengen dan de G2 vorig jaar, omdat concurrenten als Samsung dat ook doen.
Het artikel van Asiae noemt niets over een mogelijke 'G2 mini' waarover eerder een gerucht ging. De aankondiging daarvan zou volgens het gerucht plaatsvinden op elektronicabeurs CES, maar dat is niet gebeurd.