" Bedrijven die de gebruikten OS'en monitoren aan de hand van browser signatures op websites stellen vast dat Windows 8 nu minder populair is dan Windows Vista na een vergelijkbare tijd na introductie."
- die getallen zijn in procenten, gezien de pc markt is gegroeid sinds Vista is het dus appels met peren vergelijken. 1% nu is veel meer dan 1% toen.
In werkelijk aantallen doet W8 het beter dan Vista.
" Er wordt tevens vastgesteld dat Windows 7 nog steeds sneller groeit dan Windows 8(.1)."
- Er wordt vastgesteld dat W8.x maar iets gestegen is, de vermelding dat het aantal W8 gebruikers gedaald is omdat ze over gestapt zijn op 8.1 ontgaat de meesten.
Waarom niet alle W8 gebruikers overstappen op 8.1 ontgaat mij dan weer......
"Startmenu vervangers zijn big business, miljoenen mensen hebben ze geïnstalleerd."
-startmenuvervangers....ach ja, als jij meent dat nodig te hebben, schaf het vooral aan. Maar totaal niet nodig eigenlijk ALS je je iets verdiept in W8.
"Bedrijven weigeren halsstarrig naar Windows 8 over te stappen, kopen nog liever Windows 8 licenties met een bijkomende kost om te mogen downgraden naar Windows 7. De versiepolitiek van MS is gericht op cyclische winst, niet op stabiliteit bij zijn klanten."
- Bedrijven hangen er inderdaad tussenin, deels door applicaties die prima op XP werkten en deels door een niet aflatende stroom FUD van de tegenstanders.
Die kiezen vertrouwd voor wat ze kennen...W7, dat wordt voorlopig toch nog ondersteund (itt de concurrent die je gewoon verplicht laat overstappen door support op voorgaande versies direct te cancellen)
Maar ik kan programma`s en drivers uit XP nog prima gebruiken met W8, waarom ik dat wel kan? Iedereen kan dat........ zeker een systeembeheerder (Tip: iets met compatibiliteitsmodus die er standaard in zit).
" Gebruikers kopen het gewoon niet, full stop, er is weinig meerwaarde, weinig beheofte aan een nieuwe pc en het is "anders" voor veel mensen een reden om het niet te willen."
-Gebruikers zijn afwachtend en angstig gemaakt over W8, want alles sucks volgens gebruikers die alles hetzelfde willen doen als in W7
(tip: blijf gewoon bij W7 dan kan je stoppen met klagen en ik vraag me dan ook oprecht af hoe die mensen met een veranderende maatschappij omgaan? Vroegah in de middeleeuwen had je lekker slaven, lijfeigenen enzo. Lijkt me ook een gemis.
)
Tot je het ze een kwartiertje uitlegt.(of de feiten uit FUD weerlegt.

)
Dan blijkt W8 toch makkelijker en met een grote meerwaarde.
Zie de onzinnige discussie hier over een rechterklik of een linkerklik op start, alsof niets het meer doet terwijl het nieuwe startmenu(rechterklik) veel uitgebreider is dan het oude. (Ja maar ik deed het altijd zo.....)
Maar voor sommige mensen bestaan er nu eenmaal geen comfortabele stoelen, dat hou je altijd.
"Grote softwareproducenten die zich negatief uitlaten over Windows 8 (Valve, Asus)"
- Tja, Valve ? quote ; "Newell maakte in de discussie niet duidelijk waarom hij Windows 8 een ramp vindt" Zo kan ik hier nog een paar reacties opnoemen.......klinkt als/begint met onderbuikgevoel
- En Asus? Dat ging over Windows 8 RT....niet over 8(.x).
"Het feit dat Windows 9 al erg snel geïntroduceerd gaat worden betekent dat MS begrijpt dat de mening van de gebruikers niet meteen gaat veranderen."
- En een snelle introductie van 9? MS heeft begin vorig jaar al aangegeven dat het sneller gaat updaten, misschien meer in lijn met Apple`s strategie, ca. een half jaar na 8 kregen we 8.1 binnenkort Treshold en dan in 2015 W9, dat is bijna elk half jaar een update.
Microsoft houdt zijn doelstelling dus gewoon aan, al zie jij dat anders.
En hopelijk zien al die anti-mensen niet dat elke OS upgrade een doorontwikkeling is van de voorgaande, en geloven ze dat W9 totaal nieuw is zodat het een eerlijke kans krijgt.
Ik ken namelijk niemand die zijn OS
as is gebruikt, men gebruikt altijd third-party software daarnaast en ik heb nooit iemand horen klagen dat iets er niet inzit (bv Photoshop), iedereen die ik ken richt zijn OS naar eigen gebruik in.
Daar is XP, Vista, W7 en W8 dus niet anders in en W9 (die gewoon NT6.x wordt) ook niet.
Zo draai ik al jaren Objekt Desktop compleet, omdat ik het leuk vindt om met één klik mijn gehele desktop een ander uiterlijk te geven.
Maar mis ik dat in W8.x dan.......neuh, maar daar is third party software dus voor, voor die extra tweak.
En nee, ik gebruik Start8 en ModernMix niet, al zitten die in mijn OD subscription gratis erbij, ik heb die niet nodig.
(en zo is de scrollrichting op mijn touchmuis hetzelfde als de beweging, ipv omgekeerd zoals je gewend was......ook iets met uniformiteit op mijn devices want zo werken touchscreen nu eenmaal, omhoog is omhoog, niet naar beneden

)
Maar gezien alle positieve reacties hier over W9 kijk ik nu al uit naar al het gemekker wat ze dan niet kunnen (vinden) met W9.
Misschien moet in de marketing vermeld worden dat W9 nog sneller en intuitiever werkt met een touch muis
Al krijg je dan weer klachten dat je nieuwe hardware aan moet schaffen natuurlijk.
[Reactie gewijzigd door Teijgetje op 23 juli 2024 03:35]