Tip de redactie

FIOD houdt vrouw aan wegens verdenking witwassen met cryptovaluta

Door Loïs Franx, 24 september 2024 20:52179 reacties, submitter: etrans

De fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst, ofwel de FIOD, heeft dinsdag een 34-jarige vrouw uit Den Haag aangehouden die wordt verdacht van het witwassen met cryptovaluta. Hoeveel geld de vrouw heeft witgewassen, is nog niet bekend.

De FIOD begon een onderzoek naar de verdachte na signalen van de Belastingdienst. Bij het doorzoeken van haar woning is beslag gelegd op digitale en fysieke administratie, gegevensdragers, contant geld, telefoons, computers en een auto. De vrouw had een negatief inkomen en beschikte over weinig vermogen, volgens meerdere door haar ingediende aangiften voor de inkomstenbelasting.

Later bleek echter dat er op de bankrekeningen van de Haagse meerdere bedragen werden gestort door crypto-exchanges. De vrouw heeft vermoedelijk via verschillende exchanges en meer dan honderd bitcoinadressen cryptovaluta ingewisseld. Ook vermoedt de FIOD dat het inkomen van de verdachte afkomstig was uit 'criminele activiteiten', doordat ze 'tonnen meer' cryptovaluta bezat dan ze zelf aantoonbaar had gekocht of kon aanschaffen met haar geringe vermogen.

Reacties (179)


Apple wees 'door misverstand' nieuwste update voor camera-app Halide af

Door Loïs Franx, 24 september 2024 19:5291 reacties, submitter: Noxious

Apple had de nieuwste versie van camera-app Halide afgewezen. Volgens ontwikkelteam Lux Optics kwam dit door een melding over de toestemmingsprompt, die onvoldoende zou toelichten waarom de app toegang nodig heeft tot de camera van de smartphone of tablet.

Ben Sandofsky, een van de oprichters van Lux, legt via een bericht op Mastodon uit waarom de recentste update van Halide ontbreekt. "De update werd afgewezen omdat een willekeurige reviewer besloot dat onze toestemming niet beschrijvend genoeg was. Ik weet niet hoe ik moet uitleggen waarom een ​​camera-app camerarechten nodig heeft", schrijft de ontwikkelaar.

Wanneer de gebruiker Halide voor het eerst opent, krijgt de gebruiker een melding te zien waarin staat: "Halide wil toegang tot de camera. De camera wordt gebruikt voor het maken van foto's".

Donderdagavond liet medeontwikkelaar Sebastiaan de With via X en op Tweakers weten dat Apple contact heeft opgenomen en dat het een fout betrof. Lux kan de update zonder aanpassingen opnieuw indienen.

Halide Camera is sinds 2017 beschikbaar voor iOS en laat gebruikers onder andere raw foto’s maken. In december 2023 meldde Lux dat het werkt aan een nieuwe videoapp genaamd Kino.

Aanpassing: In een vorige versie van het artikel stond dat de melding werd gedaan door een 'willekeurige gebruiker'. Dit moest een 'reviewer' zijn.

Aanvulling: Bericht van De With toegevoegd.

Reacties (91)


Insta360 brengt 4k-webcams Link 2 en Link 2C uit

Door Loïs Franx, 24 september 2024 19:1218 reacties, submitter: supershoe

Insta360 heeft twee webcams onthuld: de Link 2 en Link 2C. Beide camera's beschikken over een 1/2″-sensor en door AI aangedreven noisecancellation. De Link 2 is verkrijgbaar vanaf 229,99 euro en de adviesprijs van de Link 2C begint bij 169,99 euro.

De webcams ondersteunen hdr en hebben een maximale resolutie en framerate van 4K en 30fps, beschrijft Insta360 op de productpagina van de Link 2 en 2C. De lens van beide camera's heeft een diafragma van f/1,8 en een brandpuntafstand van 26mm. Verder is de diagonale kijkhoek 79,5 graden en de horizontale kijkhoek is 67 graden.

Daarnaast beschikken de camera's over noisecancellation, die volgens de fabrikant wordt aangedreven door AI. Deze herkent ongewenste geluiden zoals het tikken op een toetsenboord, gesprekken in de buurt of verkeerslawaai en filtert deze eruit. Gebruikers kunnen de camera bedienen via de smartphone of handgebaren. In het tweede geval kunnen gebruikers bijvoorbeeld met een knijpend gebaar de camera in- of uitzoomen.

Wat de Link 2 duurder maakt dan de Link 2C zijn een paar functies en meegeleverde accessoires die de Link 2C niet heeft. Als de Link 2 na tien seconden geen activiteit waarneemt, draait de camera automatisch naar beneden. De 2C heeft een sluiter die de camera afdekt. Deze kan de gebruiker openen en sluiten via een schuifknop aan de zijkant van de 2C. Verder heeft de Link 2 een ingebouwde gimbal en zit er een tripod bij. Beide camera's worden geleverd met een USB-C-kabel en een adapter voor USB-A-poorten.

Insta360 Link 2Insta360 Link 2C

Reacties (18)


Sony introduceert 480Hz-wqhd-oledmonitor voor e-sporters

Door Friso Weijers, 24 september 2024 18:0057 reacties

Sony breidt zijn monitoraanbod uit met twee nieuwe schermen. De Inzone M9 II is een 27"-4k-monitor met 160Hz-ips-paneel, voorzien van full array local dimming. De Inzone M10S is een 27"-oledmonitor met 2560x1440 pixels en een maximale verversingssnelheid van 480Hz.

De Inzone M10S en Inzone M9 II zijn Sony's eerste nieuwe gamingmonitors na de Inzone M9 en M3 uit 2022. De M9 II is, zoals de naam al zegt, een opvolger voor de M9, waarover Tweakers een review schreef. De meeste specificaties zijn hetzelfde gebleven: net als de M9 heeft de M9 II een 27"-ips-paneel met 3840x2160 pixels en een full array local dimming backlight. Het scherm heeft een Vesa DisplayHDR600-logo; de maximale helderheid in hdr-modus bedraagt 750cd/m². De maximale refreshrate is verhoogd van 144Hz naar 160Hz. Nieuw is de optie voor backlight scanning, een motionblurreductionfunctie waarmee bewegingsvervaging wordt verminderd door het backlight te laten knipperen op dezelfde frequentie als het paneel.

Sony Inzone M9 II

De M9 II staat op een relatief smalle voet met hoogteverstelling en de mogelijkheid om te kantelen en draaien. Ten opzichte van de M9 is de vormgeving aangepast. Het scherm heeft HDMI 2.1-poorten en, nieuw voor de M9 II, DisplayPort 2.1. De originele M9 had, net als de meeste monitors, DisplayPort 1.4, een aansluiting die niet genoeg bandbreedte biedt voor een ongecomprimeerd 4k/160Hz-signaal. Of de M9 II wel zonder DSC afkan, is nog de vraag, want Sony kon voor publicatie niet bevestigen welke maximale bandbreedte de DisplayPort 2.1-aansluiting op deze monitor ondersteunt.

Voor een ongecomprimeerde weergave moet je bij de M9 II sowieso nog een kabel bijkopen. Het meegeleverde snoer is slechts geschikt voor DisplayPort 1.4. De Inzone M9 II komt in oktober beschikbaar voor 999 euro.

Inzone M10S: wqhd-oled met 480Hz

De Inzone M10S is Sony's eerste oledgamingmonitor. Hij heeft een 27"-diagonaal, een resolutie van 2560x1440 pixels en een maximale verversingssnelheid van 480Hz. ASUS kondigde eerder al een monitor aan met vergelijkbare eigenschappen, de ROG Swift OLED PG27AQDP, maar andere 27"-oledschermen die nu verkrijgbaar zijn verversen op maximaal 360Hz.

Sony Inzone M10SSony Inzone M10S

De M10S heeft hoogstwaarschijnlijk hetzelfde paneel als de PG27AQDP: een mat woledpaneel met rgwb-subpixelindeling. Net als ASUS plaatst Sony een heatsink achter het paneel om inbranden tegen te gaan. Dankzij de Micro Lens Array+-technologie is een hdr-piekhelderheid van 1300cd/m² mogelijk. Volgens Sony heeft het scherm ook een Vesa DisplayHDR True Black 400-certificering. Vanuit het menu kun je kiezen om een kleiner 24,5"-beeld op het scherm weer te geven met 2368x1332 pixels, gericht op e-sporters die een kleinere schermmaat gewend zijn. Sony heeft voor die doelgroep ook speciale FPS Pro-beeldmodi ingebouwd, die zouden zijn ontwikkeld in samenwerking met het e-sportsteam Fnatic.

De vormgeving van de M10S lijkt op die van de M9 II, met net zoals de M9 II hoogteverstelling. De M10S-monitor heeft eveneens HDMI 2.1- en DisplayPort 2.1-poorten. De bandbreedte vermeldt Sony opnieuw niet, ook niet of de meegeleverde kabel daar bij de M10S wel voor geschikt is. De Inzone M10S is vanaf oktober verkrijgbaar voor 1349 euro.

Reacties (57)


Tweede Kamer gaat akkoord met verbod op contante betalingen boven 3000 euro

Door Loïs Franx, 24 september 2024 16:55566 reacties, submitter: wildhagen

De Tweede Kamer heeft gestemd voor een verbod op contante betalingen voor goederen boven de 3000 euro. De maatregel moet witwassen tegengaan en geldt niet voor transacties tussen particulieren.

Het wetsvoorstel is op dinsdag aangenomen door een meerderheid van de Tweede Kamer. Een voorstel van de coalitiepartijen NSC, PVV en BBB om de grens op te trekken naar 10.000 euro, haalde het niet. DENK, NSC, SGP, BBB, JA21, FVD en PVV stemden voor dat gewijzigde voorstel, maar kwamen met 74 stemmen 2 stemmen tekort voor een meerderheid.

De ministers Eelco Heinen van Financiën en David van Weel van Justitie en Veiligheid benadrukten dat het onverstandig zou zijn de limiet te verhogen. Dan zouden de Nederlandse regels soepeler zijn dan België en Frankrijk, waar de grens ook tot 3000 euro gaat. De ministers vrezen dat dit criminele netwerken juist naar Nederland lokt, schrijft onder meer Hart voor Nederland op basis van persbureau ANP.

Het voormalige demissionaire kabinet-Rutte IV had het wetsvoorstel in juni naar de Tweede Kamer gestuurd. Dit is nu dus aangenomen door de nieuwe Tweede Kamer. Het voorstel moet nu nog behandeld worden door de Eerste Kamer. Als dat wordt aangenomen, dan gaat de wet naar verwachting op 31 maart 2025 in, schrijft de Kamer van Koophandel.

Reacties (566)


'Allego past kleeftarief aan: gaat uur later in en krijgt maximumbedrag'

Door Hayte Hugo, 24 september 2024 16:29243 reacties

Allego gaat het kleeftarief dat sinds 1 september in Nederland is ingevoerd, aanpassen. In plaats van na vier uur laden, gaat het tarief vanaf 1 oktober pas na vijf uur in. Daarnaast komt er een maximumbedrag van 48 euro. Dat zegt Maarten Hachmang van Laadpas Top 10 tegen Tweakers.

Het zou volgens Allego 'redelijker' zijn om het kleeftarief pas na vijf uur in te voeren, in plaats van vier uur. Dat zegt de laadpaalaanbieder op basis van de laadsessies sinds het tarief op 1 september werd ingevoerd. Het lijkt erop dat die vier uur niet lang genoeg was en dat een aanzienlijk deel van de auto's nog steeds aan het laden was wanneer het kleeftarief na vier uur actief werd. Het tarief blijft 5 cent per minuut, inclusief btw, ofwel 3 euro per uur.

Naast het verlengen van de periode zonder kleeftarief, komt Allego met een maximumbedrag van 48 euro. Allego schrijft dat 'een klein percentage EV-bestuurders' te maken kreeg met 'uitzonderlijk hoge bedragen' voor laadsessies, wat niet 'in lijn is met Allego's intenties' voor het kleeftarief. Met het maximumbedrag wil Allego dit vanaf 1 oktober voorkomen. Dat maximumbedrag betekent dat het kleeftarief maximaal zestien uur geldt en dat de sessie na die tijd dus niet extra gaat kosten.

Allego voerde het kleeftarief in september in om te voorkomen dat auto's onnodig lang aan een laadpaal gekoppeld blijven, terwijl ze niet meer aan het laden zijn. Zo wil het bedrijf het laadnetwerk toegankelijker maken. Het kleeftarief verving het connectietarief van 25 cent per uur dat in maart werd ingevoerd. Overigens hangt het van de laadpasaanbieder af of het kleeftarief daadwerkelijk wordt doorberekend aan de klant. Daarnaast geldt het kleeftarief niet voor Allego-laders die via een openbare aanbesteding in Groningen, Drenthe, Overijssel of Gelderland zijn geplaatst. Het tarief geldt ook niet tussen 23.00 en 07.00 uur.

Hachmang baseert zich op interne communicatie tussen laadpasaanbieders en Allego. Tweakers heeft Allego vragen gesteld over de aanpassingen van het kleeftarief, maar kreeg voor publicatie geen reactie. Toen het kleeftarief werd geïntroduceerd, kondigde Allego dit een week na Tweakers' artikel aan met een persbericht.

Update, woensdag: Allego zegt tegen Tweakers het nieuws op dit moment niet te bevestigen. Daarnaast is in het artikel toegevoegd dat het kleeftarief alleen in Nederland geldt, niet in andere landen waar Allego actief is.

Reacties (243)


Kaspersky wordt 'zonder waarschuwing' vervangen door UltraAV in de VS

Door Loïs Franx, 24 september 2024 15:07114 reacties, submitter: eprillios

De antivirussoftware van Kaspersky wordt in de VS automatisch vervangen door UltraAV. Kaspersky is vorige week op eigen initiatief begonnen met het verwijderen van zijn software. Gebruikers zeggen dat ze niet of onvoldoende op de hoogte waren van de overdracht.

Kaspersky heeft klanten begin september via de mail geïnformeerd dat ze vanaf eind september worden overgezet naar UltraAV van concurrent Pango Group. Daarin stond echter niet dat de antivirussoftware van Kaspersky zichzelf automatisch zou verwijderen en dat UltraAV als vervanger wordt geïnstalleerd.

Volgens Bleeping Computer vreesden meerdere gebruikers dat hun apparaten geïnfecteerd waren met malware. "Ik zag dit nieuwe antivirussysteem op mijn bureaublad en probeerde Kaspersky te openen, maar het was weg", zei een gebruiker op een antivirus-subreddit. Daarnaast waren er gebruikers die opmerkten dat de vpn van Kaspersky was vervangen door die van UltraAV.

Verder waren er problemen met het verwijderen van de UltraAV-software. Als gebruikers dit probeerden via software-instellingen op hun desktop, werd UltraAV opnieuw geïnstalleerd na het herstarten van de pc. Het de-installeren van UltraAV lukte wel via de software zelf. Op het officiële forum van Kaspersky verklaart het bedrijf dat het de overgang 'zo soepel mogelijk en met zo min mogelijk veiligheidsrisico voor de klanten wilde laten verlopen'. Daarom was het 19 september begonnen met het uitrollen van een update die Kaspersky-klanten overzet naar de software van UltraAV.

In juni heeft het Amerikaanse ministerie van Handel de software van Kaspersky verboden. Volgens minister Gina Raimondo bestaat het risico dat het Russische bedrijf 'kan worden uitgebuit om persoonlijke informatie van Amerikanen te verzamelen'. Het verbod gaat in op 29 september. In juli heeft Kaspersky al zijn kantoren in de VS gesloten en zijn werknemers ontslagen.

Reacties (114)


LG stelt webOS ook beschikbaar voor gamingmonitors van andere fabrikanten

Door Andrei Stiru, 24 september 2024 14:5343 reacties

LG maakt het besturingssysteem webOS Hub beschikbaar voor gamingmonitors van andere fabrikanten. Eerder werd het besturingssysteem ook al beschikbaar voor televisies van derde partijen.

De eerste monitor met ondersteuning voor webOS Hub wordt de Acer Nitro GS272U M, zo bevestigt LG in een persbericht. Dat is een eerder aangekondigd wqhd-scherm met een refreshrate van 180Hz. LG geeft aan dat meer 'in de nabije toekomst' meer monitorfabrikanten zullen volgen, maar noemt daarbij geen concrete voorbeelden.

LG voegt naar eigen zeggen verschillende specifieke functies voor gamingmonitors toe aan webOS Hub, een 'verbeterde versie' van het webOS-besturingssyteem voor derde partijen. Zo krijgen schermen van derden ondersteuning voor een variabele refreshrate, ofwel vrr, op 180Hz. Naast gamingfuncties biedt webOS toegang tot verschillende streamingdiensten en LG Channels.

Het OS bevat ook een Game Dashboard- en Game Optimizer-functie, waarmee gebruikers de scherminstellingen kunnen aanpassen voor verschillende games. Het platform ondersteunt bekabelde en draadloze toetsenborden en muizen, DisplayPort en USB-C.

Deze uitbreiding volgt op een eerder besluit van LG om webOS beschikbaar te stellen voor tv's van andere fabrikanten. Destijds noemde LG dit een poging om 'de status quo in de televisiewereld te doorbreken'. Meer dan 20 tv-makers, waaronder RCA, Ayonz en Konka, hebben een licentie voor het gebruik van webOS op hun toestellen.

LG webOS voor gamingmonitors

Reacties (43)


Kamer van Koophandel gaat telefoonnummers ondernemers afschermen

Door Loïs Franx, 24 september 2024 14:16117 reacties, submitter: unreal0

De Kamer van Koophandel gaat vanaf 25 september de telefoonnummers afschermen van alle ondernemers die zijn ingeschreven in het Handelsregister. De wijziging is doorgevoerd doordat ondernemers klaagden over ongewenste benadering door commerciële partijen.

Het ministerie van Economische Zaken heeft om de wijziging gevraagd, schrijft de KvK. Het afschermen van de telefoonnummers is een onderdeel van de Datavisie Handelsregister, een wijziging van het Handelsregisterbesluit en de Handelsregisterwet. Hiermee wil de KvK wel bepaalde gegevens, zoals vestigingsadressen, openbaar houden en tegelijk ook de privacy van ondernemers waarborgen.

"We gaan hiermee de ongewenste telefonische benadering tegen van ondernemers via hun inschrijving in het Handelsregister", zegt Greet Prins, voorzitter van de Raad van Bestuur van KvK. "Ik ben blij dat we deze afscherming nu kunnen realiseren en het blijkt nodig: vooral zzp’ers worden nog steeds lastiggevallen door telefonische verkopers, ondanks de wet die ongevraagde telefonische verkoop al vanaf 2021 volledig verbiedt. Die overlast willen we hiermee bestrijden”

Eerder dit jaar maakte het ministerie van Economische Zaken bekend dat deze het gebruik van Handelsregister-data voor directe marketing wil verbieden. Dat moet voorkomen dat ondernemers hinderlijke en ongevraagde marketingtelefoontjes ontvangen. Het wetsvoorstel staat gepland voor komend jaar.

Sinds vorig jaar kunnen zzp'ers ook makkelijker hun adres laten afschermen, maar dan moeten ze wel een alternatief postadres opgeven. Met de verkoop van het Adressenbestand Online, waarin de persoonlijke woonadressen van zzp'ers instonden, is de KvK in 2019 gestopt naar aanleiding van kritiek van de Autoriteit Persoonsgegevens.

Reacties (117)


Logitech introduceert Stream Deck-concurrent MX Creative Console

Door Andrei Stiru, 24 september 2024 13:2154 reacties

Logitech heeft een nieuw invoerapparaat aangekondigd dat gericht is op creatieve professionals. De MX Creative Console lijkt specifiek ontworpen om te werken met Adobe-toepassingen zoals Photoshop en Premiere Pro, hoewel het volgens de fabrikant met 'vrijwel elke app' moet werken.

De MX Creative Console bestaat uit twee onderdelen: een keypad met negen aanpasbare lcd-toetsen en een 'dialpad' met een analoge draaiknop en diverse knoppen. De keypad biedt functionaliteit vergelijkbaar met de Stream Deck van Elgato, terwijl de dialpad precisiecontrole mogelijk maakt in programma's als Photoshop en Premiere Pro.

Logitech heeft eigen plug-ins ontwikkeld voor diverse Adobe-applicaties, waaronder Photoshop, Premiere Pro, After Effects, Lightroom Classic en Illustrator. Gebruikers kunnen bijvoorbeeld de draaiknop gebruiken om door een timeline te scrubben in Premiere Pro of penseelgroottes aan te passen in Photoshop. De MX Creative Console is volledig aanpasbaar via Logitechs software, waarin presets kunnen worden ingesteld voor verschillende toepassingen.

De Logitech MX Creative Console is in Europa vanaf 15 oktober beschikbaar voor 229 euro. Daar zit drie maanden Adobe Creative Cloud bij inbegrepen, schrijft de fabrikant. Het apparaat volgt op Logitechs overname van Loupedeck vorig jaar. Dat was een fabrikant van vergelijkbare invoerapparatuur voor creatieve software en streamers.

Reacties (54)


Kaspersky: Android-malware Necro besmette sommige apps in Google Play Store

Door Andrei Stiru, 24 september 2024 12:0826 reacties, submitter: Anonymoussaurus

Kaspersky heeft ontdekt dat enkele populaire Android-apps besmet zijn met een nieuwe variant van de Necro-malware. Onder de getroffen apps bevinden zich Max Browser en Wuta Camera, die respectievelijk meer dan een miljoen en tien miljoen downloads hebben in de Play Store.

De malware is volgens Kaspersky in apps verschenen door een malafide sdk die gebruikt wordt voor sommige legitieme apps. Eenmaal geïnstalleerd kan de malware verschillende schadelijke acties uitvoeren, waaronder het tonen van onzichtbare advertenties. De malware kan ook willekeurige links openen in een onzichtbaar WebView-venster en vervolgens JavaScript-code uitvoeren. Necro kan potentieel ook abonnementen op betaalde diensten afsluiten.

De malware was volgens het securitybedrijf onder meer aanwezig in Wuta Camera en Max Browser in de Play Store. Eerstgenoemde app lijkt vanaf versie 6.3.2.148 besmet te zijn met Necro. In de recentste versie, 6.3.7.138, is de trojan verwijderd. Max Browser is helemaal uit de Play Store verwijderd nadat Kaspersky een melding deed bij Google. De malware is ook verschenen in mods voor bekende applicaties zoals WhatsApp en Minecraft, die via onofficiële kanalen worden verspreid. Kaspersky stuitte eind augustus bijvoorbeeld op een aangepaste Spotify-versie, die zogenaamd gemodificeerd was voor gratis Premium.

Ook bestaat de mogelijkheid dat de malware gebruikers ongewenst abonneert op betaalde diensten. Dit is niet de eerste keer dat Necro opduikt in populaire apps. In 2019 werd de malware aangetroffen in CamScanner, een app met destijds meer dan 100 miljoen downloads. Kaspersky adviseert gebruikers om voorzichtig te zijn met het installeren van apps, vooral als deze afkomstig zijn van onofficiële bronnen.

Google Play Necro-malware via KasperskyGoogle Play Necro-malware via Kaspersky

Twee besmette Android-apps in de Google Play Store: Wuta Camera met tien miljoen downloads, Max Browser met een miljoen installaties. Bron: Kaspersky

Reacties (26)


Gerucht: Intel schrapt Arrow Lake-S-refresh voor desktops

Door Andrei Stiru, 24 september 2024 11:0170 reacties

Een leaker heeft gemeld dat Intel de geplande Arrow Lake-refresh heeft geannuleerd. Deze stond oorspronkelijk op de planning voor volgend jaar. Als dit gerucht klopt, betekent dit dat het LGA-1851-platform één cpu-generatie gebruikt zal worden.

HXL deelde het nieuws op sociale media. De refresh zou zich volgens eerdere geruchten richten op verbeteringen van de ingebouwde npu. Mogelijk zou de refresh dezelfde npu gebruiken als in de aankomende Lunar Lake-chips. Andere aspecten, zoals het aantal cores en de kloksnelheid, zouden onveranderd blijven ten opzichte van de 'gewone' Arrow Lake-processors. Die verschijnen in oktober.

De LGA-1851 socket zou aanvankelijk al vorig jaar geïntroduceerd worden met Meteor Lake, maar de desktopvarianten hiervan werden eerder al geschrapt door Intel. Meteor Lake is wel beschikbaar gekomen voor laptops. Dit jaar zal Arrow Lake dus wel verschijnen voor deze socket, maar de geplande refresh lijkt nu van de baan. Voor consumenten betekent dit dat moederborden met de LGA-1851-socket mogelijk slechts één generatie processors zullen ondersteunen.

Arrow Lake zal naar verwachting rond 2026 worden opgevolgd door Nova Lake, die volgens HXL een nieuwe socket met zich meebrengt. De leaker spreekt ook over de komst van Razer Lake, die Nova Lake zou moeten opvolgen. De details hierover zijn echter nog schaars.

Reacties (70)

Lees meer


Consumentenbond klaagt Meta aan bij EU over advertenties voor nepwebshops

Door Andrei Stiru, 24 september 2024 09:59103 reacties, submitter: wildhagen

De Consumentenbond heeft bij de Europese Commissie een klacht ingediend tegen Meta. De techgigant zou onvoldoende actie ondernemen tegen advertenties voor nepwebshops op Facebook en Instagram.

Uit onderzoek van de bond blijkt dat deze socialemediaplatforms advertenties tonen die consumenten doorlinken naar frauduleuze webwinkels. Van de meer dan 100 onderzochte nepwebshops adverteerden er 71 op Meta's platforms. De consumentenorganisatie beweert dat Meta de identiteit van adverteerders niet genoeg controleert, wat misbruik in de hand werkt. Dit is volgens de bond in strijd met de Europese Digital Services Act.

De Consumentenbond bekritiseert ook Meta's aanpak van politiemeldingen. Het bedrijf verwijdert wel specifieke advertenties waarover melding wordt gedaan, maar andere reclame van dezelfde frauduleuze webshop blijft online staan. De consumentenorganisatie stelt dat Meta, als de politie daar om vraagt, alle advertenties moet verwijderen die naar de criminele website in kwestie verwijzen. Ten slotte roept de bond ook banken op om kritischer te zijn bij het verstrekken van iDEAL-toegang. Veel nepwebshops bieden de betalingsmethode aan, wat een uitstraling van legitimiteit geeft.

Het is niet de eerste keer dat de Consumentenbond klaagt over Meta. Eerder dit jaar begon de organisatie, samen met de Data Privacy Stichting, een rechtszaak tegen de techgigant om compensatie te eisen voor Facebook-gebruikers wiens privacy geschonden zou zijn. Europese consumentenbonden hebben eerder ook klachten ingediend rondom de reclamevrije abonnementen die Meta aanbiedt en wijzigingen in het privacybeleid van WhatsApp.

Reacties (103)

Lees meer


Delta-emulator voor iOS krijgt multiplayer voor DS-games

Door Andrei Stiru, 24 september 2024 08:0126 reacties

Riley Testut, ontwikkelaar van de Delta-emulator voor iOS, heeft aangekondigd dat de app ondersteuning zal bieden voor online multiplayer in Nintendo DS-games. Dat kondigt Testut aan op sociale media.

Hoewel Nintendo de officiële online diensten voor de DS in 2014 stopzette, maakt Delta gebruik van alternatieve servers zoals Kaeru, Wimmfi en AltWFC. Hierdoor kunnen Delta-gebruikers niet alleen onderling, maar ook met spelers op echte DS-consoles verbinding maken. De functie is volgens Testut vooralsnog beperkt tot DS-games met Nintendo WFC-ondersteuning.

De online multiplayer-functie zal eerst beschikbaar komen voor Patreon-abonnees in een bètaversie. Een exacte releasedatum voor het grote publiek is nog niet bekendgemaakt. De functie zal gratis zijn voor alle gebruikers, aangezien Delta geen eigen servers zal hosten.

Reacties (26)