Logitech verkoopt Stream Deck-achtige MX Keypad nu ook los voor 100 euro

Logitech start met de verkoop van de MX Keypad, een Stream Deck-achtig knoppenkastje voor op het bureau. De gadget kost 100 euro. Eerder bracht de fabrikant al de MX Creative Console uit voor 220 euro, hetzelfde kastje met een tweede paneel met extra draaiknoppen.

De MX Keypad heeft net als het kastje uit de MX Creative Console-set negen aanpasbare fysieke knoppen met lcd-schermen. Via de Logi Options+-app kunnen gebruikers sneltoetsen en macro's instellen. Gebruikers verbinden de MX Keypad via een USB-C-kabel met hun pc.

Logitech presenteert de MX Keypad als een tool voor programmeurs en gebruikers van AI-tools. Zo kunnen gebruikers promptmacro's uitvoeren, programma's als Visual Studio Code bedienen en snel apps starten. Via de vermelde software kunnen gebruikers ook communityplug-ins en presets downloaden. Klanten krijgen drie maanden GitHub Copilot Pro+ bij het product.

De fabrikant presenteerde de MX Creative Console-set uit 2024 als hulpmiddel voor creatieve professionals die bijvoorbeeld veel met de Adobe-suite werken.

Logitech MX KeypadLogitech MX KeypadLogitech MX Keypad
Specificaties MX Keypad MX Creative Console
Aantal knoppen 9, met ingebouwde lcd's
Software Logi Options+
Afmetingen Hoogte: 91,7mm
Breedte: 77,9mm
Diepte: 25,5 mm
Gewicht 96 gram
Verbinding USB-C 2.0-kabel
1500mm
Tweede kastje N.v.t. MX Creative Dialpad (2x AAA-batterijen)
Extra draaiknoppen en sneltoetsen
Kleuren Lichtgrijs, grafiet
Doelgroep Programmeurs en AI-gebruikers Creatieve professionals
Adviesprijs 99,99 euro 219,99 euro

Door Yannick Spinner

Redacteur

08-09-2026 • 10:56

23

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

Werkt dit spul eigenlijk op Linux distributies? Logi Options+ volgens mij niet, maar wellicht is er een (open source?) alternatief?
Daarnaast, welke use cases zijn er nou écht voor een programmeur die je niet met een sneltoets oid doet?
Je hebt OpenLogi voor hun muizen en spul, geen idee of dat ook werkt hiermee.
Aan de website en github repo te zien lijkt dit een grotendeels vibecoded project te zijn van een paar maanden oud. In principe niks mis mee als het werkt, maar ik vraag me af of het stabiel is en of het daadwerkelijk langdurig ondersteund wordt. Heeft iemand dit al een keer getest?
Volgensmij helemaal niks.

Met de meeste programmeur toetsenborden, zoals die van Keychron, ZSA en Dygma kan je veel meer.
Nee en als je zoiets verkoopt als macropad voor github gericht op ontwikkelaars en je hebt geen linux ondersteuning dan ben je wat mij betreft af. Het ziet er overigens wel mooi uit met die LCD schermpjes
Pfoah wat een prijzen voor zo'n apparaatje. Is het dan niet gewoon praktischer om een toetsenbord aan te schaffen met macro toetsen?
Goedkoper wel, praktischer ligt er aan.

Het handige van zo'n apparaatje is dat je de icoontjes kan aanpassen per profiel, of per applicatie, dat werkt toch een stuk makkelijker als alle macros onthouden per applicaties zonder enige hint wat ook alweer waar zit.
Het handige van zo'n apparaatje is dat je de icoontjes kan aanpassen per profiel, of per applicatie, dat werkt toch een stuk makkelijker als alle macros onthouden per applicaties zonder enige hint wat ook alweer waar zit.
Dat kan je ook met bijvoorbeeld een tweedehands tablet. Het enige (dure) verschil is dat je hiermee daadwerkelijke knoppen hebt om in te drukken.
Ik heb een hele tijd ''Touch Portal'' gebruikt waar ik met een oude telefoon (en op een gegeven moment oud tablet) dit mee heb gedaan.

Het werkt zeker wel, en beter als een macro toetsenbord zonder schermpjes, maar toch vind ik mijn huidige opzet een stuk fijner met een Streamdeck XL.
Pfoah wat een prijzen voor zo'n apparaatje.
Ja echt zo!
Is het dan niet gewoon praktischer om een toetsenbord aan te schaffen met macro toetsen?
Juist niet praktischer (mogelijk wel goedkoper, mijn keyboard was meer dan 2x zo duur als de logi), je hebt helemaal geen goede feedback want er zit geen scherm achter die laten zien waar je op klikt of gaat klikken. Leuk dat ik dan 3x 12 G-toetsen had maar dan moet ik dus 36 snelkoppelingen gaan onthouden. StreamDeck of dit ding geeft veel duidelijker aan waar je op gaat klikken.

Ik heb latijd marco-toesten op mijn keyboards gehad maar nooit gebruikt, terwijl de StreamDeck juist wel veel gebruikt werd (en ook statistieken kon tonen, bijv mijn CPU/GPU load of geheugengebruik).

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 8 september 2026 11:10]

Vgm had Keychron laatst 100 toetsen voor ~$100 ofzo? Moet je wel zelf keycaps maken/aanschaffen om te onthouden wat ze doen, want er zit natuurlijk geen schermpje bij :+

Vraag mij sowieso af waar je zoveel knopjes voor nodig zou moeten hebben, zelfs as developer en 3D modeller heb ik gewoon genoeg aan een full size keyboard en wat toetsencombinaties
Een beetje competitie voor Elgato is altijd goed!

Ik ben zelf een tijdje terug afgestapt van een Stream Deck en overgegaan naar een Corsair Xeneon Edge. Voor 100 euro extra heb ik praktisch hetzelfde maar veel groter en met het voordeel dat ik het ook als een standaard scherm kan gebruiken.

Waarschijnlijk is een Stream Deck of MX Keypad nog steeds praktischer voor echte streamers, maar ik ben er zelf heel tevreden mee!
Nice!

Top design ook, lekker oneindig veel icoontjes met toch een klein apparaatje.

Ja deze gaat er wel komen denk ik.
Vergelijk eerst even de plugins met die van Stream Deck. Die laatste bestaat al wat langer dus misschien is er meer? Aanname want omdat ik die heb heb ik natuurlijk nooit gezocht naar plugins voor deze keypad.

Die reguliere 5x3 Stream Deck is ook niet zo groot als die plat ligt. Vanaf 128 euro.
Pietopdeheuvel? Wat is nou je vraag?

Kan niet heel moeilijk te vinden zijn wat een Stream deck is...
Elgato Stream Deck. Nothing new maar begrijpelijk dat lui het niet kennen als het niet de doelgroep is.
Ziet er leuk uit, maar volgens mij niet heel ergonomisch? Als ik hem zo op de foto op het bureau zie staan dan ziet het er nogal geforceerd uit.
Kan ook zonder stand gelukkig, vanuit deze positie is die stand onzinnig. Voor zo'n klein paneel misschien wel in elke situatie zelfs. Mijn oude Stream Deck heeft diverse standen, wat ze in de nieuwe iteratie ook helaas verbannen hebben. Kleine tilt afhankelijk van plek op bureau, om knoppen af te lezen, kan logisch zijn maar 45 graden is wel al heftig.
Logitech presenteert de MX Keypad als een tool voor programmeurs en gebruikers van AI-tools. Zo kunnen gebruikers promptmacro's uitvoeren, programma's als Visual Studio Code bedienen
Ohja laten we iets bedenken voor AI...
Met alle respect, de Logitech software is brak en onlogisch, in ieder geval voor programmeerbare keyboards. Neemt ook enorm veel geheugen in gebruik voor heel weinig funtie. Daarom zou ik dit nooit kopen.
Ik snap sowieso niet de usecase voor 9 knopjes zodat je wat, snel een app kan openen?
Fast forward een jaar in de toekomst: apple herintroduceert de touchbar. :-p

Ik zit er inmiddels aan te denken een streamdeck aan te schaffen omdat ik de Touch Bar zo mis. :-p
Ik ben op zich best benieuwd wat voor macro's of andere toepassingen software developers in de praktijk gebruiken. Ik heb er serieus nooit een gebruikt.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn