Logitech introduceert MX Master 4-muis

Logitech heeft de MX Master 4 aangekondigd. De muis voegt haptische feedback door middel van een trilmotor toe aan een van de knoppen. De vorm is weinig veranderd en ook het magnetische scrolwiel en het horizontale scrolwiel zijn gebleven. De muis is per direct verkrijgbaar voor een adviesprijs van 130 euro.

De MX Master 4 brengt diverse vernieuwingen mee ten opzichte van zijn voorganger, de MX Master 3S. De genoemde haptische feedback op de zogeheten Actions Ring is de merkbaarste. Die knop geeft een contextafhankelijk menu in een cirkel weer, waarbij je via het trilmotortje feedback krijgt wanneer je een van de opties selecteert, wat een 'snap'-gevoel oplevert. De Gestures-knop is ook verplaatst, van helemaal onder in de duimsteun naar boven, vóór de Back- en Forward-knoppen. De duimsteun is voortaan gemaakt van siliconenrubber, net als de andere zijkant, terwijl de rest van de muis van hard plastic is.

In de hardware zijn er weinig vernieuwingen: de MX Master 4 heeft een 8000dpi-sensor die werkt op elke ondergrond, inclusief glas. De knoppen zijn Kailh-switches die weinig geluid maken en je kunt de muis zoals gebruikelijk met drie apparaten verbinden via bluetooth of Logitechs eigen Bolt-ontvanger. Logitech heeft de muis eenvoudiger repareerbaar gemaakt: de schroeven zitten niet langer verstopt achter de glidepads, maar zijn direct zichtbaar. Samen met iFixit levert Logitech handleidingen en onderdelen om de muis zelf te repareren, bijvoorbeeld om de accu te vervangen. De muis kost 130 euro en moet per direct verkrijgbaar zijn. Tweakers heeft een uitgebreide review van de muis gepubliceerd.

Logitech MX Master 4Logitech MX Master 4Logitech MX Master 4

Door Willem de Moor

Redacteur

30-09-2025 • 09:01

93

Reacties (92)

Sorteer op:

Weergave:

Logitech heeft de muis eenvoudiger repareerbaar gemaakt: de schroeven zitten niet langer verstopt achter de glidepads, maar zijn direct zichtbaar. Samen met iFixit levert Logitech handleidingen en onderdelen om de muis zelf te repareren, bijvoorbeeld om de accu te vervangen.
Hulde!
Nu maar hopen dat je ook de schakelaar van de linkermuisknop eens makkelijk kunt vervangen ipv steeds maar weer een nieuwe muis kopen. Na 3 jaar is de schakelaar wel op. Laatste muis heb ik kunnen repareren, maar het verdient niet de schoonheidsprijs en het blijft uitstel van executie.
Ik heb de MX Master 3 en 3S jaren gebruikt, zelfs per ongeluk laten vallen, en ook meegenomen naar kantoor zonder ook maar een scheurtje of krasje. Links klikken werkt nog perfect. Heb ik gewoon geluk? Mijn partner maakt trouwens ook al een aantal jaar gebruik van de 3S zonder problemen.
Ik gebruik de muis echt niet op een speciale manier. Wel vaak selecties door 'klikken en vasthouden'... en op een gegeven moment verliest de switch halverwege 'contact' en dan is de complete selectie van meerdere bestanden weer weg. Ik heb het al vanaf de MX 1000. Na ongeveer drie jaar begint de switch gewoon te 'haperen'. Muis is wel werkbaar... maar ontzettend vervelend. Vriendin gebruikt mijn oude Logitech MX Master 2S op haar werk, maar zij heeft het af en toe. Ze heeft er minder last van :)
Heb inderdaad hetzelfde probleem met vele muizen. Na 3-4 jaar beginnen er haperingen te komen. Ik wijt dat ook gedeeltelijk aan viezigheid/stof die er in de loop van de jaren opbouwen, dus wellicht is schoonmaken onder de knoppen het antwoord.
Ik heb de muis gewoon opgehaald en er was geen stof te vinden rond de switch, dus nee, dat was het probleem niet. En leuk dat mensen er echt geen last van hebben, er zijn zat voorbeelden dat de switches niet helemaal perfect zijn.
De omron switches in logitech muizen kappen er na een tijdje vaak mee, als je een beetje kan solderen en tijd over hebt kan je deze vervangen met andere mouse switches van ali, werkt tot nu toe wel lekker.
Contactspray kan ook een hoop helpen. Dat reinigt de printplaatjes en contact elementjes. T is waarschijnlijk wat oxicdatie oid dat ergens tussen zit. Vergelijk het maar met een afstandsbediening die steeds wat minder reageert op de knoppen.

Heb 2 Sensei Tens, 1 was prima, andere niet. Muiswiel scrolde soms tegengesteld / sloeg regels over, contactspray er tussen gespoten, en probleem is opgelost.
Zorgen dat je werkkamer en bureau een beetje stofvrij zijn kan ook helpen...
Duidelijk! Gebruik je toevallig Mac? Dropover kan hier uitkomst bieden :*) en voor Windows Dropshelf
edit:
Windows versie ook toegevoegd.

[Reactie gewijzigd door JDFS op 30 september 2025 10:15]

Herkenbaar. Hier ook meerdere logitech muizen die op die manier vervangen zijn.
Het hetzelfde met mijn Microsoft Sculpt muizen, vrij snel al, na jaartje of 2 komen de haperingen. Precies wat jij zegt met selecties.
ik had vroeger een rat 3 muis voor te gamen maar deze master is niet voor te gamen maar wel voor kantooraplicaties of zou je hiermee ook kunnen gamen?
Oh kan prima. Het is uiteindelijk maar een muis. De vorm moet je vooral liggen.

Wat mij persoonlijk zou tegenstaan met een MX master muis is het gewicht... Overigens ook tegenwoordig in kantoor applicaties. Hij is maar liefst 150 gram. Dat krijg je een beetje als er zoveel materialen en detailtjes op komen te zitten én je een goede batterijduur wilt enzo.

Heb om die reden altijd liever de G702 gebruikt, die is me 95gr met één batterij nog zwaar, maar dat scheelt echt al stukken. Nu vervangen door een witte Asus Keris van 75 gram, die gaat daarnaast ook rustig 3 a 4 maanden mee, prima om em dan even een ochtendje aan de USB te gebruiken.

Uiteindelijk is aan veel te wennen, alleen de verkeerde pasvorm niet.
Ja en nee. Aanvullend op @djunicron:

Een muis heeft ontzettend veel factoren (sommige lastig meetbaar te maken). Eenvoudig meetbaar zijn bijvoorbeeld gewicht, polling rate, sensor type, DPI, prijs. Nou goed, bekijk de pricewatch filter in de sector "muizen" dan zie je wat ik bedoel.

Lastiger is vorm. De ene zware muis voelt lichter aan door dat die voor jou persoonlijk comfortabel is. Ik ken mensen die "gewoon" gamen met de MX master series. Hoewel voor mij oncomfortabel weet ik niet wat deze vorm voor impact kan hebben op je handen op lange termijn (bijvoorbeeld RSI) na het spelen van muis-intensieve games (shooters)

Er zijn nu eenmaal algemene richtlijnen voor gaming muizen waarbij gewicht, sensor, lengte, hoogte, polling rate, etc. het voortouw hebben. Ik zie in "enthousiast" video's vooral mensen die bolletjes schieten, of snelle shooters spelen om dit te benchmarken. Maar laat je vooral niet ver- of afleiden en probeer zelf uit of deze vorm voor je werkt. Des te langzamer de game, zoals turn based, tycoons en casual RTS zouden deze factoren minder uit maken, lijkt me.

Kijk ook eens naar de Keychron M6. Die heeft hetzelfde idee maar kost wat minder.
Mja, om hier op te reageren...

Kijk, een tijd waren muizenmakers bezig met de DPI. Als je je muis minder wilt bewegen voor een bepaalde verplaatsing, is een hogere DPI prettig. Maar dat was vooral voor oudere gebruikers niet te doen. Die bleven liever bij 400dpi, 800dpi hooguit. Dat waren ze vroeger met de muis met bal ook gewend. En ook voor de Pro tournament spelers, bleek 400 tot 1600dpi vaak voldoende. Grotere bewegingen waren toch beter te internaliseren. Maar de sensoren waren aanvankelijk toch niet snel genoeg, ze gingen skippen enzo, dus kwa max acceleratie opeens op de doos te staan.

Muizen konden na een tijdje 16G aan en 42.000 DPI is tegenwoordig ook al een optie. Compleet absurde getallen. Ik denk niet dat iemand z'n arm zo snel kan bewegen, en 12.000 dpi is al heen en weer op 1cm op 8K, dergelijke precisie is meer een marketing flex dan dat iemand er iets mee kan doen in de praktijk.

Veel games kunnen helemaal niets met meer dan 1000hz polling. En daarnaast gaat het steeds meer van de CPU vragen. 8K kan ook ontzettend veel gestotter opleveren om die reden.

Wat dan met de pure latency? Dat is nu ook al een aantal keer gecontroleerd en... 250hz lijkt voor de meeste sensoren eigenlijk een sweetspot te zijn. Maar daar komt nog bij dat een goed scherm en alles voorafgaand aan een frame al zoveel meer vertraging opleverd. En dan zie je de best case marketing verhalen met 60-80hz fps en zogenaamd 13ms frame times waarbij je nét een hele frame sneller bent op 2000hz of 8000hz etc. En dan ga je zoveel extra processing inzetten voor ongeveer 1ms snellere muis verwerking? Terwijl het vaak de precisie van de sensor ten nadelen komt?

Maar goed, dat is mijn test ervaring; zie ook een pro als Rocket Jump Ninja: YouTube: The Great Polling Rate Debate | Is 8000hz a gimmick or need?

125hz van de MX master 4 is, naar mijn mening, nog steeds helemaal dikke prima.

Zelf speel ik op een vrij hoge DPI: 3200! Wow! Daar ben ik nou eenmaal aan gewend. Natuurlijk tune ik dat altijd en beetje, want het IS NIET EENS HETZELFDE PER MUIS! Bij Razer moet ik doorgaans naar de 3500 DPI, bij Logitech is het 3200 en een beetje afhankelijk van het model. Bij Cherry, waar ik nu met Zy's Rail werk, is het 2800DPI en bij Asus Aimpoint is het 3100DPI.

Meestal doe ik wat testjes voor gamen op 125hz polling tot 1000hz polling op een 144hz 1440p scherm en op m'n normale 120hz 4K scherm. Meestal kom ik op 250 of 500hz uit als optimum. En dan moet ik iets als aimlab of CS gaan spelen om het verschil te ontdekken over het algemeen.

Met andere woorden: tl;dr:
DPI, Latency, max versnelling gewoon lekker negeren. Kijk bij reviews naar de sensor en firmware. Dat is na pasvorm de belangrijkste factor zolang je niet je brood met gamen verdient. Het is de 999 megapixel trend van een paar jaar terug. En inmiddels maakt iedereen met binning weer 8-12mpix files met hun 50-64mpix sensors.
Deze Reddit post omschrijft waarom de switches van deze ogenschijnlijke premium muizen stuk gaan, ver voor de gespecificeerde lifespan:

https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/o1a51i/failing_switch_problem_omron_vs_the_modern_mouse/

Directe link naar de video in de post:

YouTube: Failing switch problem: Omron vs the modern mouse circuit

[Reactie gewijzigd door Caedendi op 30 september 2025 13:20]

Maar klikt jouw partner net zoveel als jij of klikt hij niet zo veel?

Elke muis gaat na een paar jaar wel kapot. Of het nou de klikkers, het scrollwieltje of de accu is, ze gaan allemaal kapot.
Mijn M500 houdt het al bijna 10 jaar vol bij dagelijks kantoor gebruik.
Oh wow. Ik had ook een tijd lang de MX500, (niet de M) en die ging na zo'n 10 jaar toch wel stuk. Had al wat eerder toen ook een 518 erbij gehaald. Die heeft het 11 jaar gedaan.

De G403 was m'n volgende lievelingsmuis, maar die had serieuze firmware problemen met Win 11. De vervangende die aanpassingen had in de PCB en betere firmware was na 4 jaar al defect helaas.

Heb bij Logitech wel het idee dat hun muizen voor 2017 langer meegingen dan hun nieuwere creaties. De MX Master 3 als uitzondering op die regel, net als hun andere meer kantoor gerichte premium muizen.
Ik gebruik mijn MX Master (de eerste) nog steeds dagelijks zonder problemen met muiskliks voor mijn werk.

Eigenlijk was ik daarvoor een stuk minder tevreden over de Logitech G5 (en 6 of 9, weet de opvolger niet meer) die ik meerdere keren moest vervangen (kwam mogelijk ook omdat ik er LOL mee speelde, daar klik ik rustig 10k keer per potje :D).

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 30 september 2025 09:30]

Mijn MX Master 2S doet het nog prima, geen problemen met de switches gehad tot nu toe.
Bij mijn G903 zijn ze wel stuk gegaan en heb ik ze zelf vervangen. Echt makkelijk verwacht ik niet dat het ooit word maar met wat soldeer ervaring zijn ze prima te vervangen.

Meteen de betere variant er in gezet in plaats van de goedkope Chinese variant die Logitech gebruikt in hun dure spullen.
Als dat het geval is zou ik deze versie overwegen. Mijn MX Master 3 is denk ik een jaar of 2 meegegaan voordat zowel de schakelaar van de linkermuisknop als het scroll ratchet mechanisme het begaf. Helaas ben ik niet zo handig dat ik dat zelf kan repareren, dus dat was erg teleurstellend voor een dure muis. Zou nog mooier zijn als de schakelaars zelf robuuster zouden zijn.
Dat zeker. De muis die ik hier gebruikt krijg nu ook al een beetje keuren. 1 klik wordt soms als 2 kliks geregisterd. Heb zelf de switchs besteld bij Ali en gelijk meerdere voor 5M kliks. Het is een gedoe om die te vervangen. Had eerst last van links en later van rechts. Toen bij de rechter te vervangen had ik de sensor van de scroll wiel verplaatst. Dat was nog redelijk makkelijk om het terug te zetten. Is al wel 5 jaar geleden denk ik, maar het was lastig te vinden in NL voor een redelijke prijs die meer zijn dan 1M klik, sommige webshops hadden alleen maar 1M en niks anders. Hoop nu wel dat het veranderd is.
Ik ben zelf afgestapt van MX Master omdat het voor mij te onbetrouwbaar is geworden. Bij de eerste generatie had ik een snel vastlopende gesture button, een loslopende muiswiel, en een linker muisknop die het niet meer deed. Lang uitgehouden met de tape methode en de zijkant lichtelijk los te schroeven (gesture button). Upgradede toen naar een 3S, maar zelfs dan na 15 maanden gaf de linkermuisknop het weer op. Solderen zit er voor mij niet in, dus ben overgestapt naar een muis van een ander merk met optische switches.

Ook al zijn ze qua vorm comfortabel en was de functionaliteit van de gesture button toen fijn, zie ik zelf geen meerwaarde meer in de lijn. Als ze geen makkelijke vervangingsmogelijkheden aanbieden voor hun klik switches, blijf ik er ver weg vandaan.
Dat is inderdaad wel mooi. Dat mochten meer muis fabrikanten doen.
Dat mochten meer muis fabrikanten doen.
Zit dan ook gelijk het secundaire pcb met jtag-connectoren in plaats van volledig vast gesoldeerd? Bij voorgaande versies moest je, als de primaire switches de geest gaven en dat deden ze nogal eens, de hele bende desolderen. De glidepads waren nou niet echt het grootste obstakel in repareerbaarheid te noemen.
Ah gelukkig, begon al te denken dat ik de enige was die falende switches had (vnl inks).
Hopen dat ze ook de behuizingen los leveren. Ben nu al door twee muizen met die touch coating heen gesleten. Met mijn zure handjes wordt het na 2 jaar echt een vieze bende.
Hulde? Of right to repair?
Is dat nog niet gewoon "voldoen aan de wetgeving" dan?
Naast het feit dat de schroeven voorheen onder de glidepads zaten vond ik de oudere modelletjes ook prima repareerbaar. Tot dusver zijn het voor mij altijd de accu en behuizing geweest die op op den duur afraken.
En de polling rate is nog steeds ondermaats naar hedendaagse standaarden. Leuk op een 60hz scherm maar op een 120hz of hoger scherm is het aanzienlijk minder vloeiend dan een muis met bijvoorbeeld 1000hz polling rate!
Wat is de polling rate van deze muis? Staat niet in het artikel, of lees ik er overheen?
Oh wacht: review: Logitechs MX Master 4 - Muis met gevoel - > De pollingrate is slechts 125Hz, dus voor veel gamers zal de muis geen optie zijn en hij is met een gewicht van 150 gram bovendien te zwaar.
Wat je zegt, maar staat dus bij de review ook vermeld. Dat dit geen gamer muis is, maar meer een kantoormuis.. dat ziet iedere gamer direct.


Mijn vraagt: Wat is het effect van een pollingrate van 125Hz bij een scherm van 120Hz?
Dat er een volle hz lag tussen kan zitten. Misschien zelfs nog wel meer als je rekening houdt met de tijd die het kost om van de muis naar de pc te communiceren.

Dit klinkt natuurlijk verwaarloosbaar maar voor gaming kan dit zeker een verschil maken zowel in resultaten als gevoel. Een muis met bijvoorbeeld 1000hz zal dus veel eerder de veranderingen naar de pc communiceren wat een vloeiender resultaat geeft.
Voor gaming snap ik dat elke kans op vertraging telt, maar dit is geen gaming muis.

Ik doel op het kantoor gebruik: Verslepen van een venster dus, bijvoorbeeld zoals @MazeWing aangeeft. Ik was in de veronderstelling dat, zolang de pollingrate hoger is dan de refreshrate van je scherm, je er niets van zou moeten merken. Zoals een FPS van 250 visueel niet anders is dan een FPS van 75, op een scherm met een refreshrate van 60Hz.

Als de pollingrate iets of véél boven de refreshrate ligt, komen er veel meer updates binnen per verversing van het scherm.. maar al die extra (surplus) aan verversingen van muispositie,. die zie je toch niet?
Zoals een FPS van 250 visueel niet anders is dan een FPS van 75, op een scherm met een refreshrate van 60Hz.
Maar dat is het wel degelijk anders...

Elke 4ms heb je een nieuw beeld met 250fps. Of elke 13ms (afgerond) met 75fps.

Maar je scherm wil die frames elke 16ms vervangen (60hz). Dus op 0-16-32-48-64-80 ms

Als je 13ms per beeld nodig hebt, dan kom je op:
0ms (deze gaat goed qua timing!)
13ms (dit frame is 3ms oud als die getoond wordt op 16ms)
26ms (dit frame is 6ms oud als die getoond wordt op 32ms)
39ms (dit frame is 9ms oud als die getoond wordt op 48ms)
52ms (dit frame is 12ms oud als die getoond wordt op 64ms)
65ms (deze slaan we over)
78ms (dit frame is 2ms oud als die getoond wordt op 80ms)

En nu met 4ms per beeld:
0ms (deze gaat goed qua timing!)
4ms (deze slaan we over)
8ms (deze slaan we over)
12ms (deze slaan we over)
16ms (deze gaat goed qua timing!)
20ms (deze slaan we over)
24ms (deze slaan we over)
28ms (deze slaan we over)
32ms (deze gaat goed qua timing!)

Nu is de praktijk niet zo dat het altijd zo gelijk loopt (dus ze beginnen niet alleen bij 0 ms). Maa rhet laat wel zien dat de ene dus maximaal 13ms uit sync kan lopen kan de andere maximaal 4ms uit sync lopen. Die laatste heeft dus in de meeste gevallen een recenter beeld (en ligt dus dichter bij waar je vijand daadwerkelijk volgens het spel is in een schietspel bijv).

Die eerste zal ik persoonlijk als vervelend ervaren omdat als iets met 10px per frame beweegt en er elke 4 beelden 1 frame overgeslagen wordt ineens 2x10px verspring in de volgende verversing van het scherm. Ondanks dat die 2de vaker frames overslaat is het verschil tussen de frames veel kleiner en mis je dus ook minder.

En iedereen kijkt/let op andere zaken dus het kan best dat de ene er wel last van heeft en de andere niet, net hoe erg je opgaat in wat je aan het doen bent, en hoe gevoelig je bent op dat vlak, en natuurlijk wat je aan het doen bent.

PS ik reageerde op je fps vs hz stelling maar dit kan net zo goed over muisbewegingen gaan natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 30 september 2025 12:01]

Ik heb 2 muizen: de mx master 3s en een pulsar x2 met 1000hz.

Qua gaming is het natuurlijk geen vergelijk maar in normaal desktop gebruik voelt de 1000hz echt aanzienlijk beter. Zelfde als een 60hz VS 120hz scherm. Ook voor kantoorgebruik is een 120hz scherm in alles vloeiender.
Wat bedoel je met een volle Hz?

1 Hz is 1 trilling per seconde. Dan zou een volle Hertz neerkomen op een lag van 1 seconde?
@rjd22 bedoelt periode, denk ik. Dus 1/125 seconde oftewel 8 ms.
Vraag ik me ook af, ik heb nu nog een MX Master 3S (4 zojuist besteld) en heb de Dell U4025QW op 120Hz en de muis is in mijn beleving net zo snel als de MacBook (prive) en ook Windows (werk) trackpad. Nu heb je ook een tool MOS die het op macOS nog beter moet kunnen maken met scrollen, die ga ik eens uitgebreid testen met de MX Master 4.

In ieder geval leert mijn ervaring me, als niet-gamer, dat het geen donder uit maakt.
De trackpad op MacBooks en veel Windows laptops zijn ook maar 125hz dus hetzelfde voelt als de MX master klopt wel. Betere vergelijking is een 1000hz gaming muis.
Ah weet ik dat ook weer, dankjewel! Ik zal voor de gein eens een keer zo'n ding halen / lenen en het testen. In dit geval ben ik dus blissfully ignorant!
De muis van mijn workstation heeft een 1.000Hz polling rate en de muis die we voor de laptop gebruiken heeft 125Hz. Toen ik mijn huidige draadloze muis kocht wilde ik zeker weten of een hoge polling rate wel nodig was (ik was er nooit zo mee bezig geweest). Voor de gein de laptopmuis gekoppeld aan m'n workstation en een shooter opgestart, maar ik voelde direct dat dat niet ging werken. Het voelde alsof ik door stroop moest bewegen.

Qua huis, tuin en keuken taken ga je het wellicht minder merken, maar mijn workstation-muis reageert zó direct en accuraat. Als ik de laptop gebruik moet ik altijd weer wennen aan de wat minder vlotte muis. Gevoeligheid verhogen kan, maar lost het niet echt op. Dan reageert ie sneller, maar niet directer of accurater.
Alsjeblieft bijvoorbeeld een venster versleept is dit een stuk minder soepel dan met een muis met hogere polling rate.
De 3 is letterlijk waardeloos voor gaming gezien flicks gewoonweg niet geregistreerd worden. Als de 4 geen hardware verbeteringen heeft verwacht ik niet dat dit zal veranderen.
Niet alle games zijn competitieve FPS'sen. Voor RPG/RTS/etc is dit gewoon prima.

Dus waardeloos voor gaming vind ik wat kort door de bocht.

[Reactie gewijzigd door Pana op 30 september 2025 17:50]

Kantoormuis of niet, je betaald de hoofdprijs. Dan wil je ook een beetje de laatste techniek hebben.
De meesten mensen zullen Bluetooth gebruiken voor dit soort muizen en bluetooth is nou eenmaal gelimiteerd tot 125hz.
Ware het niet dat Logitech gewoon dongles heeft die op 2.4GHz werken, waarmee een hogere polling rate geen enkel probleem is. Hardware- en softwaretechnisch is het ook geen hogere wiskunde. Dat deze MX Master 4 gelimiteerd is tot 125Hz is waarschijnlijk een bewuste keuze om mensen meerdere muizen aan te laten schaffen. Ik zou het niet erg vinden te gamen met een zwaardere muis en de MX Master is een zeer capabel apparaat, maar de lage polling rate is echt een dealbreker voor me.
Exact en zeker voor die prijs... wat is nu precies de meerwaarde ten opzichte van een muis van 40 - 50 euro. Mijn vrouw heeft een iets kleiner muisje van Logitech (M705) maar wel infinity scroll en 2 eenvoudige knoppen. Zelfde polling rate van 125Hz.
Helaas weer geen linkshandige uitvoering :(
Blijft jammer inderdaad
Blijft ook voor mij iets onbegrijpelijks. Ik heb een paar jaar geleden 9 weken in een mitella gelopen met mijn linkerarm gelopen en in die 9 weken mezelf aangeleerd met mijn rechterhand te werken. Dat doe ik nu nog steeds. Gamen doe ik echter nog steeds met links. In mijn ogen is de MX master muis 1 van de beste muizen die je kan kopen en dan is het wel heel erg zonde dat linkshandigen hier geen gebruik van kunnen maken. Vroeger (lees een jaar of 12 geleden) had Logitech nog wel een aanbod van ergonomisch gevormde muizen voor linkshandige.
Niks onbegrijpelijks aan. Is gewoon een financiele afweging, en blijkbaar wegen de voordelen niet op tegen de nadelen. Het is jammer voor de linkshandigen, maar helaas, het is zo.

Als er zo een grote markt voor goede, linkshandige gamersmuizen ontstaat, dan wordt dat ongetwijfeld opgevuld.
Naar schatting is 10 tot 15% linkshandig, natuurlijk is niet iedere linkshandige ook een linkshandige muis gebruiker maar we het hier niet over een niche markt.
Best dus wel onbegrijpelijk in mijn ogen.
Ik zeg niet dat het een niche markt is. Ik zeg alleen dat het blijkbaar niet rendabel genoeg is voor de grote spelers, zoals Logitech, om speciaal linkshandige versies te maken.

Ik zou zelf ook zeggen dat het niet lastig moet zijn om een linkshandige versie te maken, en dat ze er veel mensen blij mee zouden maken. Maar ik weet wel 100% zeker dat Logitech hier over nagedacht heeft, en een reden heeft om het niet te doen.
Dit is inderdaad wel een heel groot gemis. Ik begrijp ook niet waarom dit nog steeds is toegestaan met (Europese) wetgeving op het gebied van inclusie en toegankelijkheid. Je zou toch verwachten dat het uitsluiten van tientallen miljoenen (+- 13% van de wereldbevolking) toch schuurt met bijvoorbeeld de EAA. Naast het simpele feit dat het hen zelf natuurlijk ook omzet (en klanten) kost.
Hij is al enige tijd gewoon te koop in de MediaMarkt.
Zie hem nergens staat hoor?
Hier in de fysieke winkel hangt hij al minstens een week in de rekken.
Muizen met een rubberlaagje aan de buitenkant worden in mijn handen echt enorm smerig, en slijten af waardoor ze plakkerig worden. voor mij geen muis meer waar z'n textuur op aangebracht is.

het is jammer dat bijna alle muizen tegenwoordig, zeker bij de duim, z'n laagje hebben zitten. Gewoon plastic dat schoon te maken is graag.
Als ik het goed begrijp, is dit er een zonder die soft-touch laag, maar is het gewoon hard plastic, en zijn de zachte plekken niet van dat rubber-laagje-soft-touch-wordt-vies-spul gemaakt, maar van siliconen.
Thanks,

In dat geval moet ik er eens serieus naar kijken.

Ik zat eerst te kijken naar een keychron m5. Maar dit is zeker een kandidaat
Die muis geeft me nu al een rot gevoel, en ik heb hem niet eens !

Dit omdat ie alleen Windows 10 en Windows 11 ondersteunt. (volgens de manual)

Nog steeds geen officiele Linux support!
Ook MacOS wordt ondersteund, en hij werkt ook gewoon op Linux. Maar de Logi Options+ app is niet op Linux beschikbaar (enkel Mac en Windows)
Ik heb een tijd de MX3 geprobeerd, maar kan er niet aan wennen: als de muis enige tijd niet bewogen heeft, gaat die in een soort slaapstand. Om de volgende beweging dan weer te detecteren, moet hij eerst een stukje bewegen.

Van deze "opstartlag" krijg ik kramp, want ik heb steeds het gevoel dat de muis mijn bewegingen niet volgt.

Veel collega's gebruiken er wel een naar tevredenheid, en verklaren me (niet alleen hierom) voor gek.

Ben ik de enige, en meer on-topic: heeft deze versie daar geen of minder last van?
Ik had dit probleem ook, via Bluetooth op mijn thuislaptop. Na veel zoeken toch een oplossing gevonden!
Blijkbaar moet je in Device Manager de slaapstand uitzetten, niet (of niet alleen) voor Bluetooth, maar juist (ook) voor USB... ??
Check deze Reddit.
Wat is dan enige tijd bij jou? 1 seconde? 10 seconde? minuten?

Heb al een hele rits MX muizen versleten maar echt nog nooit 'opstartlag' gemerkt
Wat leuk! Ik had de muis helemaal niet zien aankomen :o , wat een verrassing! :+

Leuk dat ie nu officieel is aangekondigd :) Heb je als bedrijf een heel marketing plan op gesteld, lekt het product uit!

Tenzij dat juist onderdeel van het plan was..... }>
Ik ben nieuwsgierig of de haptic feedback een gimmick is of ook echt een nuttige toevoeging is aan de gebruikservaring. Ik vind 130 euro vrij fors, zeker gezien eerdere ervaringen met vorige generaties dat hij na een aantal jaren al vervangen moet worden.
Mn vriendin heeft mn MX3S geconfisqueerd, maar de verplaatsing van de gestures knop maakt dat ik deze niet wil. Die haptische feedback lijkt me sowieso niet meer dan een gimmick, en eigenlijk lijkt me het gewoon irritant, een trillende muis.

Eigenlijk wil ik een ergonomische, verticale muis, maar die bestaan niet met 'infinity' scroll :-(

Dan maar weer het oude model.

[Reactie gewijzigd door Alxndr op 30 september 2025 10:37]

De duimknop op de 3/3S is onbruikbaar. Je moet je duim op een ongemakkelijke manier naar "beneden" drukken. Dit lijkt veel beter op de 4, waarbij je eerder de muis "knijpt", zoals de forward/backward knoppen.
LOL, wie heeft er dan de rare duim/hand, jij of ik? ;)

Die knop zit daar voor mij perfect en ik gebruik een de hele dag door om van bureaubladen te wisselen en ipv alt-tab. Een een derde knop nog achter de back/forward knoppen lijkt mij juist compleet onergonomisch, dan moet je je duim ongeveer overstrekken of je muis verpakken.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn