Logitech neemt maker streamcontrollers Loupedeck over

Logitech heeft streamcontrollermaker Loupedeck voor een niet nader genoemd bedrag overgenomen. Het laatstgenoemde bedrijf belooft dat bestaande producten voor de voorzienbare toekomst ondersteund blijven.

Logitech LoupedeckDe overname is volgens Logitech gericht op het ondersteunen van zijn 'softwareambities' waarmee toetsenborden, muizen en andere hardware slimmer moeten worden. De twee bedrijven richten zich naar eigen zeggen op streamers, creators en gamers. Het is niet duidelijk of Logitech van plan is om met de kennis van Loupedeck streamdecks te gaan maken. Tot dusver heeft het hardwarebedrijf nog geen streamcontrollers uitgebracht, maar wel microfoons, camera's en software.

Loupedeck begon in 2017 als een bedrijf dat via Kickstarter een editingpaneel voor Lightroom uitbracht. In 2019 werd met de Loupedeck Live en Loupedeck Live S de overstap gemaakt naar de game- en streamingmarkt. Het bedrijf maakt dan ook streamcontrollers, panelen met digitale en fysieke knoppen waarmee tijdens het streamen of gamen snel instellingen veranderd of media afgespeeld kunnen worden. Eerder deed Loupedeck dat al in samenwerking met Razer.

Door Yannick Spinner

Redacteur

18-07-2023 • 14:25

49

Reacties (48)

48
44
13
0
0
20
Wijzig sortering
Ben benieuwd wat ze ermee gaan doen en hoeveel invloed dit heeft op de streaming markt tegenover Elgato.
Het is niet duidelijk of Logitech van plan is om met de kennis van Loupedeck streamdecks te gaan maken.
Dat doen ze al. Loupedecks zijn hetzelfde idee als Streamdecks maar dan uitgebreider.
De geschiedenis van de Squeezebox doet het ergste vrezen voor de toekomst van Loopdeck.
Precies mijn gedachte.
Idd, van ecosystemen en doorontwikkeling hebben ze nauwelijks kaas gegeten.

Overigens is er nog steeds een levendige community actief rondom de originele Squeezeboxen en zelfbouw apparaten.
Exact....als ze dat gaan doen, veranderd mijn mening over Logitech.. |:(
Logitech zou eens een microfoon of geluidsboer moeten aanschaffen. Het geluid van hun headsets en diens microfoons is echt ronduit bagger zonder externe geluidskaarten en zelfs dan is het roeien met de riemen die je hebt. Terwijl hun headsets wel duur uit kunnen vallen.
Die hebben ze al, zoals meerdere mensen aanhalen. Een goede microfoon is inbouwen is ook geen rocket science. Het is meer onwil om wille van kosten vermoed ik.

Ik heb overigens dezelfde ervaring met logitech headsets. Tegenwoordig gebruik ik een losse USB mic die ik voor drie tientjes bij Bax shop heb gekocht en die is straatlengtes beter dan elke headset mic die ik ooit gehoord heb. Tenzij je per se mobiel moet zijn, zou ik gewoon niet aan gaming headsets beginnen, maar gewoon een reguliere koptelefoon kopen en losse usb mic
Voor 60 euro heb je al een instap audiotechnica uitvoering: Audio-Technica ATH-M20x (Zwart)

Maar je kunt ook iets duurders kopen, gezien "echte" koptelefoons 3x zo duurzaam zijn als de gemiddelde gaming headset.

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 18:56]

Ondanks dat ze die al hebben lijkt het alsof ze ze niet integreren in hun producten. De nieuwe G-pro's zijn ronduit bagger. Van de week nog bezig geweest met een maat om uit te vogelen wat we er nog uit konden krijgen maar de eindstand is headset retour. Zal m inderdaad eens aanraden om te kijken naar externe alternatieven, thnx!
Ik heb toen een G9xx headset gekocht en naast dat ze plastic fantastic zijn voor 150 euro, moet je iedere keer de dongle resetten voor de draadloze verbinding nadat de pc uit is geweest. Veel klachten en totaal geen oplossing.
Nu gebruik ik hem weinig, maar een volgende zal waarschijnlijk een echte gaan worden.
Dit. 1000 maal dit.
Ik was ooit, vroegâh, een jochie dat gaming headsets kocht. Ben toen in 2015 (denk ik, rond die tijd in ieder geval) overgestapt op een iets (maar niet veel) duurdere setup bestaande uit een XLR-microfoon, microfoonarm, mixer, en losse koptelefoon. Die setup staat nu nog steeds voor m'n neus en op m'n hoofd en doet het nog steeds geweldig.
Het enige wat ik ooit heb moeten vervangen waren de kabel van de koptelefoon (kabelbreuk, maar afneembare kabel, dus yay.) en de oorkappen van de koptelefoon omdat het kunstleer begon te bladderen. That's it.
Kan het werkelijk iedereen aanraden die lange tijd een koptelefoon + microfoon moet gebruiken. :)
Logitech heeft Blue toch al overgenomen? Die Blue Yeti productline is volgens mij best prima
Heb het vrij duidelijk over de headsets en diens mics. Voor standalone microfoons zal mijn keuze nooit op logitech of Blue of diens samenwerking vallen.
Ze hebben ook Astro onder hun koepel.
Koop dan een high end geluidskaart en een high end microfoon. Je gaat toch niet als je high end wilt naar Logitech spul kijken? Dat is voor de doorsnee gamer.

Koop dan een Sennheiser of Shure microfoon en bijbehorende geluidskaart en of hoofdtelefoonversterker.
Je gaat toch niet als je high end wilt naar Logitech spul kijken?
Dat doe ik ook niet. Ik uit enkel mijn mening over prijs/kwaliteit verhouding van Logitech en Asstro.
Tjah, logitech is imho met alles totaal tot de bodem gezakt. Astro is inderdaad duur.

Maar als je achter de pc speelt kan je voor dezelfde prijs als de duurdere gameheadsets een xlr setup met boomarm + een goede koptelefoon zonder microfoon kopen. Zelfs de fifine 30 euro kostende usbmicrofoon is zeer bruikbaar.
Ze hadden vroeger leuke speakersets met een aardige prijs/kwaliteit verhouding en prima service. Dat is inderdaad amper meer. Ik ben daarentegen wel te spreken over hun muizen.
Tjah, ik heb nadat mijn master mx na 4 jaar eindelijk op was in 2 jaar 4 mx 2 en mx2s kapot zien gaan door de raarste dingen, meestal spontaan na een logitech update. Ook mn Brio webcam is door updates steeds minder kunnen en gaan doen tot die het maar opgaf om boven fullhd te gaan werken. Logitechs support is tegenwoordig treurig.

Maar meer op topic: zou een losse headset en een antlion ModMic niet wat zijn, daar hoor ik alleen maar redelijk goede dingen over.
Ze hebben toch al Blue? Nu ben ik geen audiofiel, maar naar mijn mening zijn Blue microfonen van hoge kwaliteit.
En voor de headsets hebben ze Astro ook nog
Precies. Deze heb ik nooit geprobeerd, maar veel mensen zijn lovend over Astro headsets in mijn omgeving
Alleen de software is om te janken. Logi Hub werkt echt voor geen meter, vooral op Mac is het echt een drama. Ik gebruik zelf een Yeti nano op zowel een MacBook als op een Mac Studio en op beide machines werkt Hub gewoon niet. Nu is dat niet zn ramp omdat ik de microfoon kan configureren met GarageBand en Logic Pro maar het is jammer dat sinds de overname van Blue de software niet meer is wat t geweest is.
Daar kan toch ook een blue mic op?
Wat allemaal wel niet kan... Logitech kan ook gewoon meteen een degelijke microfoon leveren.
Dus lekker gaming headset kopen om dan alsnog een aparte mic te moeten kopen? Doe jij maar, ik koop liever meteen een fatsoenlijk product.
Blue Icepop Mic voor Logitech G PRO-headsets
Logitech G933 en G935 gehad en nog nooit problemen gehad met de microphone.
Wat zijn jou ervaringen dan ? behalve dat de microphone belabberd is ?
Ik zie alleen maar commentaar (en ook op andere) maar verder rest geen concrete dingen waaruit jou ervaring vertelt dat het belabberd is ?

Ik gebruik nu ongeveer al iets van 6 jaar logitech en nergens last van gehad :)
Mijn dagelijkse gebruik = ingame/discord/teams/werk
Accu houd het gemiddeld 4 a 8 uur uit (ja zelfs mijn oude G933 houd het nog zo lang vol op 1 accu)
Naast het terug sturen van meerdere G-pro headsets toevallig ook Logitech g933 mogen testen en daar was het gekraak van het plastic op de headset zelf te horen door de schelp heen. De microfoon was dermate slecht dat ik ook die headset terug gestuurd heb. Ik klonk alsof ik in een stalen buis zat en daar was geen verbetering in te krijgen. Een of ander crap playstation headsetje van turtle beach gaf vele malen beter geluid via 3,5mm jack dan de 933. 8 uur batterijduur is tegenwoordig ook ronduit laag te noemen. Zou op zn minst 24 uur moeten zijn voor een degelijke draadloze batterijduur. Ik zou mijn horizon eens verbreden als ik jou was. Ik denk dat een gemiddeld Jabra callcenter headsetje nog beter functioneert.
Dit zijn eigenlijk niet echt stream controllers, maar meer controllers voor video en beeldbewerking enzo. En binnenkort ook voor duikboten dus.

[Reactie gewijzigd door ro8in op 23 juli 2024 18:56]

Dat is niet helemaal waar, ze hebben wel degelijk van die zogenaamde "streamcontrollers". Zij gooide het onder de noemer 'Loupedeck Live'
Daar gaat weer een leuk merk met goeie ideeën...
Dus de kwaliteit van de software en de push-button switches is straks niets meer van over, duidelijk.
Ben erg benieuwd wat ze ermee gaan doen. De hardware (in mijn geval de CT) is prima.
De software is daarintegen wel iets waar ze (enorm veel ;-) ) tijd in mogen steken.

Met name de standaard profielen voor meer software, en makkelijker eigen actions maken.
Als je er goed induikt en de "logica" achter het systeem snapt. Is het best werkbaar en kan er heel veel, maar denk wel dat de apparatuur veel meer in zijn mars heeft, met goede/betere software en meer ondersteuning.

Ik gebruik de CT vooral voor grafisch werk,(druk & print en fotobewerking). Dus hoop niet dat ze volledig gaan focussen op streamers en gaming.
Heb hier een Loupedeck Live die ik met name voor gaming gebruik maar ook voor bediening binnen Windows en Philips Hue lampen. Hoop wel dat Logitech alles blijft ondersteunen en niet dat er over 2 jaar de stekker eruit wordt getrokken.

De Loupedeck software is opzich prima maar er is ruimte voor verbetering, zeker m.b.t. het officieel ondersteunen van meerdere software (en games). Ook is de MacOS versie op Apple Silicon dramatisch traag. Hopelijk kan Logitech hier ook meer aandacht aan besteden.
Ja precies, je hebt helemaal gelijk.
Voor de meeste handelingen die ik doe op mijn Mac heb ik snelkoppelingen gemaakt. Chrome openen met tabbladen, software, geluid, helderheid beeldscherm etc.
Ja precies, ik heb niet echt negatieve ervaringen met Logitech. Van Harmony afstandsbedieningen tot MX master serie muizen vanaf de eerste, tot uitgebreide toetsenborden. Dan wel het feit dat ze met de Harmony afstandsbedieningen zijn gestopt.....

Ik hoop ook dat de functionaliteit van de Loupedeck niet de nek wordt omgedraaid idd. liever dan geen verbetering in software als zo veranderen dat ze onbruikbaar worden.

Ja vindt de software ook geen drama, tuurlijk kan het beter en sneller en minder buggy. Maar ik kan zo goed als alles wat ik bedenk uitvoeren/maken.

Ervaar jij problemen op M serie Mac? Mijn MacBook is nog een Intel, en dat draait hier wel oke.
Heb het een tijdje gebruikt op mijn MacBook met M1 Max. Maar gezien de software niet Native draait is de interface ook erg traag en laggy. Dat terwijl de ervaring op mijn Windows PC een stuk beter is, daar draait de software gewoon zoals het hoort.
Ah ja ik snap het. Op mijn Intel draait het dus gek genoeg wel oke.
Ik vermoed maar zo dat het verdienmodel van hun lightroom controllers een beetje is opgedroogd nu steeds meer casual en hobbyfotografen zijn overgestapt naar de cloudbased versie van Lightroom, waarbij hun loupedeck controller niet meer werkt. Deze werkt alleen maar met wat nu Lightroom Classic heet. Voor streamers en audio/video zijn er genoeg alternatieven beschikbaar. Dan kan je ook maar beter je tech verkopen aan een grote speler en er nog wat aan verdienen.
Op zich vind ik dit wel een vrij logische stap dat Logitech zich ook op die markt wil gaan richten en dit wel in lijn ligt met al hun andere producten. En ja ik heb met Logitech altijd goede ervaringen opgedaan zowel qua ondersteuning als ook qua garantieafhandeling.

Alleen is mij wel opgevallend dat Logitech op de gamersmarkt eigenlijk nooit echt bovenaan gestaan heeft. Dus misschien dat ze op deze manier zich ook wat meer op de gamersmarkt willen concentreren. Alhoewel dat voor mij persoonlijk dan niet hoeft en ik juist waardeer dat ze ook denken aan de gewone gebruikers.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.