Logitech kondigt handheld voor cloudgaming G Cloud aan

Logitech kondigt in samenwerking met Tencent Games de G Cloud aan, een handheld gericht op cloudgaming. De console komt in oktober exclusief uit in Noord-Amerika voor een adviesprijs van 350 dollar. Het is niet duidelijk of de handheld later ook naar Europa komt.

De Logitech G Cloud is uitgerust met een Qualcomm Snapdragon 720G, een midrange-smartphoneprocessor uit 2019. De handheld is dus niet uitgerust met een geavanceerde gamingchipset en richt zich in plaats daarvan op cloudgaming via wifi. Gebruikers kunnen via de services van Xbox en Nvidia gamen met respectievelijk Xbox Game Pass Ultimate en GeForce NOW. Ook is de handheld compatibel met de Google Play Store en kunnen games via de Xbox-app en Steam Link naar de console gestreamd worden. Logitech maakt niet bekend hoeveel interne opslag de handheld heeft.

De G Cloud heeft verder een 7"-lcd met een resolutie van 1920x1080 pixels en een maximale verversingssnelheid van 60Hz. Het scherm heeft een helderheid van 450cd/m² en ondersteunt multitouch. Verder is er een USB-C 3.1-poort aanwezig, evenals een 3,5mm-jackaansluiting en de mogelijkheid om apparaten via Bluetooth 5.1 aan te sluiten. Tot slot zou de gaminghandheld, die 463 gram weegt, ruim 12 uur mee kunnen gaan op een volle accu.

Logitech G CloudLogitech G CloudLogitech G CloudLogitech G CloudLogitech G Cloud

Door Yannick Spinner

Redacteur

21-09-2022 • 18:00

26

Reacties (26)

Sorteer op:

Weergave:

Welke wifi versie wordt ondersteund? Gezien de focus op streaming wel handig om te weten denk ik...
Volgens de preview:

“De opvallendste keuze is misschien wel de netwerkkaart die tot 802.11ac-wifi ondersteunt. De G Cloud ontleent zijn bestaansrecht aan wifi, maar Wi-Fi 6, dat toch al sinds 2020 op de markt is, wordt niet ondersteunt.”

[Reactie gewijzigd door Takezo op 23 juli 2024 21:13]

Precies wat ik verwacht had, Logitech prijst zichzelf weer gigantisch uit de markt... Ze hebben misschien nog een kleine kans zolang Valve de Steam decks niet vlot genoeg kan leveren, maar hoe korter de wachttijd hoe minder mensen er zullen zijn die hier voor kiezen lijkt me. Dat ding zou de helft moeten kosten dan zou het interessant worden.
Dat is alvast niet het geval. Mijn Steam Deck komt deze week binnen en is in juli dit jaar besteld geweest.
Tja weet nog zo niet of de prijs heel erg hoog is. Als je bv een redelijke Android telefoon bekijkt, die dit ook kan ben je wellicht wel meer kwijt. Dat gezegd hebbende is de steam deck wel een heel mooi apparaat en zeer scherp geprijst en kan ik mij heel goed voorstellen dat de steam deck de voorkeur heeft omdat het veel meer waarde kan bieden.
T.o.v. (bijvoorbeeld) een SteamDeck lijkt mij dit meer een gesloten systeem. Voor de echte Tweaker is dat wellicht een nadeel, maar het kan de minder technische (en casual?) gamer ook ontzorgen. Zelf beschouw ik mezelf ook tot die laatste doelgroep en had daarom een Xbox only handheld ook wel interessant gevonden.
T.o.v. (bijvoorbeeld) een SteamDeck lijkt mij dit meer een gesloten systeem. Voor de echte Tweaker is dat wellicht een nadeel, maar het kan de minder technische (en casual?) gamer ook ontzorgen. Zelf beschouw ik mezelf ook tot die laatste doelgroep
Het ligt eraan wat voor spellen je speelt. Praktisch alles dat 'verified on Deck' is op Steam speelt gewoon goed, wat duidelijk staat aangegeven. Downloaden, starten, spelen. Simpeler kan het niet.

Met dit apparaat wordt je ook geacht iets met techniek te doen. Denk aan bijvoorbeeld een goed geconfigureerde draadloos netwerk en internetverbinding, omdat je elke vertraging zal voelen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 23 juli 2024 21:13]

Je kunt heel veel zelf tweaken aan een Steam deck maar dat hoeft helemaal niet. Zolang jij je beperkt tot Steam zelf, en helemaal als je alleen verified games gebruikt (waar er zoveel van zijn dat het zich makkelijk meet met welke streaming dienst dan ook) is het gewoon een console ervaring.
350 euro allemachtig. Spaar een beetje door en je hebt een Steam Deck of koop gewoon een switch.
350 euro allemachtig. Spaar een beetje door en je hebt een Steam Deck of koop gewoon een switch.
Tja, alleen niet met de FPS en kwaliteit van cloud gaming. Steam Deck doet het overigens prima hoor. Maar een switch is amper serieus te nemen voor veel games.

Edit: -1 serieus? Volgens mij kennen sommige de moderatieregels niet.

[Reactie gewijzigd door Luchtbakker op 23 juli 2024 21:13]

De Steam Deck kan ook prima streamen natuurlijk
Kan je met een Deck gebruik maken van GeForce Now?

Want streamen slurpt waarschijnlijk minder stroom dan lokaal renderen...
Je kan op een Steam Deck gewoon Windows draaien, maar ja:

How to set up Stadia, GeforceNow, XCloud on the Steam Deck
Je verkoopt hier een hoop gebakken lucht, bakker ;)

De Steam Deck kan natuurlijk ook gewoon streamen..
Pff wat een prijs. Spaar door en haal een SteamDeck kan je nog lokaal gamen of Cloud Gaming.

AYN Odin Lite ook een optie en goedkoper, met betere specs.
Als ik naar de prijs kijk en deze vergelijk met smartphones met dezelfde chipset die een hogere resolutie en een iets kleiner scherm hebben voor 50 euro minder. Ben je beter af om een case met thumbsticks te kopen voor je bestaande telefoon. Mijn conclusie is daarmee dat dit een achterhaalt product is die de plank volledig misslaat.

[Reactie gewijzigd door BrandenRage op 23 juli 2024 21:13]

Ik neem aan dat Stadia ook werkt? (Zou. nIet weten waarom niet)
350 dollar voor effectief een interface device tussen jou input en geforce now servers, met een scherm dat maginaal groter is dan mijn note10+ waar geforce now ook gewoon op loopt.

Ik pas hoor.

Dit is iets wat ze je gewoon moeten geven als je 1 of 2 jaar GFN afsluit ofzo.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 23 juli 2024 21:13]

Hij is ook nu al afgeprijsd naar 300 dollar als je hem reserveert. Dus misschien zakken ze straks nog vrij snel.
Logitech slaat soms de plank volledig mis. Met deze prijs en het gebrek aan unieke eigenschappen concurreren ze zichzelf de markt uit. Houd het maar lekker bij computeraccessoires, de muisproductlijnen zijn al een poosje aan vernieuwing toe.
Dat heb ik inderdaad meer gehoord. Plug & play ala een Switch is het denk ik niet, meer iets er tussenin?

Edit: was bedoeld als een reactie op Finraziel. Zo tech savy ben ik dus. ;-)

[Reactie gewijzigd door John Duh op 23 juli 2024 21:13]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.