Gamingmonitor van Sony gebruikt 720Hz-oledpaneel en kost 1350 euro

Sony heeft een gamingmonitor aangekondigd die gebruik maakt van hetzelfde oledpaneel als recente monitoren van LG en ASUS. Het gaat om een 27"-oled met 720Hz-verversingssnelheid. De monitor komt in juni uit.

Het gaat om een 27"-tandem-oledpaneel met een maximale resolutie van 2560x1440 pixels. Op die resolutie haalt het paneel maximaal 540Hz. Als gebruikers willen terugschakelen naar 720p-resolutie, kan dat 720Hz worden. Daarnaast heeft de M10S II een 'toernooimodus' met een 1080p/1332p-resolutie op 24", zo laat de fabrikant weten.

Ook probeert Sony bewegingsonscherpte te voorkomen met een eigen technologie die bij beweging beelden helderder en duidelijker moet houden. Daarnaast heeft het scherm een antireflectielaag. De monitor kan kantelen van -5 graden tot 35 graden om de set-up naar wens aan te kunnen passen, zo claimt de fabrikant.

De monitor is met een prijs van 1350 euro bij de release in juni duurder dan monitoren van concurrenten als ASUS en LG met hetzelfde paneel. Hoewel die niet specifiek op gaming gericht zijn, kosten die met prijzen van rond 1100 en 850 euro ook een stuk minder.

Sony InZone M10S II

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

14-04-2026 • 18:01

21

Reacties (21)

Sorteer op:

Weergave:

Als we promoten op 720hz ben ik van mening dat die dat zou moeten kunnen op de hoogste resolutie die het display aankan. Als ik terug moet schroeven naar 720p vind ik dat nogal onzin persoonlijk.
De vraag is alleen, adverteert Sony het zo? Of is het gewoon een ongelukkige titel van Tweakers?

Dit is niet de eerste monitor die dit soort dual mode heeft, maar ik denk dat ze meestal niet adverteren met "dit is een 720Hz monitor".
Jammer genoeg ben ik eigenaar van een odyssey g7 display van samsung waarbij 120hz werd geadverteerd, maar dit niet kon op 4K, alleen 1440p. Dus het gebeurd wel in het wereldje, en die werkwijze kan je jammer vinden.
Dat is inderdaad wel jammer ja. Ik zou liever hebben dat ze dan gewoon adverteren met de snelheid op hoogste resolutie (in dit geval 540Hz@1440p).
Komt dat misschien omdat je geen goede HDMI kabel gebruikt? Ik heb een 4k 120hz TV en ik kon alleen maar 4k 30hz gebruiken totdat ik een hogere versie HDMI kabel in stopte en in de instellingen iets aanvinkte dat de TV meer energie mag verbruiken...
Aan dit soort shit erger ik me al decennia dood. Hetzelfde met "responstijden" (die uiteraard alleen het meest gunstige geval beschrijven). "Randloze" reclamefoto's die niet de realiteit zijn. De nikszeggende "HDR1000" (en aanverwante) certificatie die alleen bij maximaal 5% (ofzo) van het schermoppervlak van toepassing is. Etc, etc.

En andere relevante info (input lag bijv.) wordt vrijwel altijd vermeden in de specs want daar moeten dan weer uitdrukkelijk reviewers aan te pas komen.

Hier zou nou eens een mooie taak voor de EU liggen. Ze hebben namelijk regeltjes voor de afmetingen van kaarslontjes en allehande andere minuscule zooi, om nog maar te zwijgen over alle bemoeizuchtige "desinformatiebestrijding", maar dit soort misleiding vindt de EU intussen allemaal dikke prima.

Misleidende reclamepraatjes/leugens: direct een permanent verkoopverbod in de EU en een knetterende boete. Doe daar maar eens lik-op-stuk-beleid mee.
Bij 480p smelt je scherm bijna, zo hoog is de refresh rate dan. Niemand gaat het ooit gebruiken, maar het kan wel. Dat is nou marketing 1-0-1
720hz op 720p is een beetje een kromme manier van dit paneel marketen. Leuk dat het kan... Maar 720p? Haha.

Buiten dat zien de stats er wel erg goed uit, al blijf ik persoonlijk meer geïnteresseerd in Pulsar panelen (die wel erg langzaam in NL tevoorschijn komen sinds launch begin dit jaar). OLED en standaard LCD's hebben een 'always on' refreshrate wat de bewegings scherpte niet ten goeden komt, vandaar dat ze vaak pushen met hele hoge refreshrates om daar voor te compenseren. Een Pulsar paneel kan die scherpte geven zonder dat je hele hoge refreshrates en/of hoge game framerates nodig gaat hebben. Maar ja, OLED blijft wel erg mooi tov een LCD paneel wat de Pulsar schermen zijn...
De term die je zoekt is sample & hold (in plaats van een impulse display zoals CRTs, plasmas en strobed LCDs)

Overigens als het gaat over hoge refresh vs lage frame persistentie dan is een hoge refresh nog steeds meer wenselijk (mits de refresh rate een gelijke persistentie heeft als het impulse display). Sample & hold verwazing gaat eigenlijk alleen maar om (met je ogen) getraceerde beweging, het is immers een frame dat beweegt op je netvlies tijdens dat het frame weergegeven wordt omdat je oogbal een object traceert en dus hoe korter een frame weergegeven wordt hoe minder verwazing je krijgt.

Echter is er ook andere bewegingsverwazing, zoals het bekende phantom array effect (beweeg je muis snel en je zult het zien) maar eigenlijk alle beweging die je niet volgt (denk aan bijvoorbeeld een achtergrond die beweegt door de camera terwijl je naar een tralies kijkt in een spel) en die worden wel direct beïnvloed door hoe vaak een beeld zich vernieuwt. Uit onderzoek blijkt dat sommige mensen deze effecten nog kunnen zien tot wel 19KHz! Toegegeven dat was 1 testpersoon, bij hetzelfde onderzoek lag het gemiddelde zo rond de 10KHz.

Je ogen zien namelijk niet in frames, dus uiteindelijk remt een hoog aantal verversingen per seconden beter met hoe je ogen werkelijk de wereld waarnemen.

[Reactie gewijzigd door 24hourpartypal op 14 april 2026 18:55]

Thanks voor het beter verwoorden. Het zijn een boel technische termen die ik de helft van de tijd vergeet haha. In ieder geval zal ik als gamer die bewegings scherpte van een CRT terug wil eerder naar een Pulsar scherm kijken dan OLED. Deels ook een economische reden. Een Pulsar scherm is ook niet goedkoop maar in dit geval ongeveer de helft van de prijs. Een bonus effect is dat je die scherpte ook wint op lagere refresh/framerates, en je met een goedkopere PC ook dat CRT effect kan krijgen. Met OLED betaal je flink voor de mooie beelden (en oneindig contrast is werkelijk een flink stuk mooier) maar je moet ook nog als het even kan die 500fps halen in je favoriete competitieve shooter (of wat dan ook) en GPU's kosten nogal wat...
Ja daarom gaf ik de kanttekening "mits de persistentie van de schermen gelijk is.", het is puur een vergelijking op beeldkwaliteit van de 2 technieken. Het frame rate probleem kan echter wel verholpen worden via (een combinatie van) interpolatie/temporal reprojection technieken. Als we daadwerkelijk 19KHz moeten weergeven (meer belangrijk voor AR toepassingen) en daar, of 1000 frames net zo min, kom je natuurlijk nooit native aan.

Ook kan je op OLEDs CRT beam emulatie toepassen voor praktisch hetzelfde voordeel via bijvoorbeeld ShaderBeam of in RetroArch.

[Reactie gewijzigd door 24hourpartypal op 14 april 2026 19:17]

1280x720 op een 27" monitor van 1300+ euro.. Ik had beter verwacht van Sony..
2560x1440 pixels is geen 1280x720.
Maak jij je nu serieus druk dat 540hz op 1440p niet genoeg is? Wat voor hardware gebruik je wel niet? ;)
Mwoah, met 6x MFG op de 5090 kan je op 1440P wel op maximale instellingen met DLAA op enkele titels de 400-600 FPS halen, titels als Cyberpunk 2077 en Avatar Frontiers of Pandora lukt het alsnog vooral 300+ FPS te halen en eigenlijk zeer goed speelbaar ook nog, gebruikmakend van Preset L of E afhankelijk of RT/PT of RR wordt gebruikt met de nieuwe Preset B voor de UI. Simpelere games als Forza Horizon 5 was de 5090 zelfs niet volledig belast met 500 fps engine cap met 6x MFG (erin gemod want niet alle titels supporten het op dit moment)

Enkel bij sommige titles werkt het net wat minder, zoals Subliminal of Black Myth Wukong waar bewegingen kijkend naar de grond een beetje fuzzy worden bij bewegen dan wel de vegetatie in Wukong, bij Monster Hunt Wilds lijkt het dan weer prima en haalt 400-500 fps, DOOM TDA kan er slecht tegen en begint te stutteren met hud-trails en vervormingen in de graphics bij beweging.

Verder is dat ook wel nodig bij OLED i.v.m. de sample & hold die alsnog voor aardig wat motion blur zorgen.
Denk dat de doelgroep meer esport is voor 540/720Hz. Die zetten geen MFG aan.
Denk eerlijk gezegd dat die alleen niet op 720P gaan spelen in de meeste gevallen want visueel wordt het dan wel aardig korrelig dan wel klein als je het al terug laat schalen op het scherm. De meesten zullen hem zo niet gebruiken denk ik.
2560x1440 heeft maximaal 520hz, daar koop je dit scherm niet voor lijkt mij. Om voor de volle 720hz te gaan schakeld het scherm terug naar 1280x720p. Wel erg een goedkope manier van een premium merk
Het probleem zit hem in de bandbreedte. Je kan geen hoge resolutie 720 keer per seconde over een kabeltje persen momenteel. Het enige alternatief is een hoge compressie toepassen of terugschakelen in resolutie.
Dit zijn eindelijk eens goede framerates, ik begrijp die redacteur die zich aan 60hz stoort volledig; voor mij is dat als 15fps en het liefste heb ik alles boven de 240hz, minstens. Alleen jammer dat de resolutie zo laag is
De M10S blijft qua design een van de mooiste OLED monitoren.

Geen gimmicky gamer fratsen, maar gewoon een heel strak ontwerp.
Wat is het effect op W gebruik van monitor en GPU bij 540 Hz op 1440p?

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn