Tip de redactie

Oracle werkt aan gratis variant van databasesoftware

Door Harm Hilvers, 29 oktober 2005 21:1441 reacties, bron: C|Net

Naar verwachting zal Oracle aankomende dinsdag de eerste bètarelease van Oracle 10g Express Edition, kortweg Oracle Database XE, presenteren. Het is de bedoeling dat de final versie van deze databasesoftware nog voor het einde van dit jaar op de markt gaat komen. De software heeft dezelfde features als Oracles andere databases, maar is beperkt in zijn hardwaregebruik. Zo kan slechts gebruikgemaakt worden van één beschikbare processor, 4GB aan hardeschijfruimte en 1GB intern geheugen. Al deze beperkingen zijn er niet zonder reden, Oracle Database XE is namelijk bedoeld als alternatief voor open-sourcedatabases als MySQL en PostgreSQL en zal daarom zonder betaling gebruikt kunnen worden.

De reden voor Oracle om de software gratis weg te geven voor gebruik in de low-endmarkt is eenvoudig. Het bedrijf hoopt op deze manier (aankomende) developers bekend te maken met de database, zodat zij in de toekomst als ze aan het werk zijn zullen kiezen voor Oracle-software. Het bedrijf heeft bekendgemaakt dat Oracle Database XE via het eigen developernetwerk beschikbaar gesteld zal worden en dat de software via een webpagina beheerd zal kunnen worden. Verder heeft Oracle laten weten wat de plannen zijn met InnoDB, een storage engine die gebruikt wordt in MySQL en die eerder deze maand werd ingelijfd. Het is de bedoeling dat deze software via MySQL verspreid zal blijven worden.

Reacties (41)


Kaper sex.com na vijf jaar opgepakt

Door Mick de Neeve, 29 oktober 2005 20:5052 reacties, bron: The Times

Na vijf jaar voortvluchtigheid is Stephen Cohen gearresteerd, de man die in 1995 het tot dan toe ongebruikte domein sex.com kaapte van ondernemer Gary Kremen en er tot 2001 een lucratieve adultsite op wist te draaien. Cohen werd in Mexico gearresteerd en aan de VS overgedragen. Hij werd eerder bij verstek veroordeeld tot het betalen van 65 miljoen dollar schadevergoeding aan Kremen wegens gederfde inkomsten. De zaak leidde ruim twee jaar geleden tevens tot de historische gerechterlijke uitspraak dat een domeinnaam het eigendom is van diegene die hem registreert, en niet slechts een faciliteit die voor dienstverlening wordt toegekend, zoals een telefoonnummer.

Sex.com werd in 1994 door Kremen geregistreerd in de dagen dat domeinnamen nog gratis waren. De ondernemer achtte het tegelijkertijd geregistreerde match.com belangrijker en besteedde al zijn tijd aan het bouwen van wat de grootste datingsite ter wereld zou worden. Het jaar daarop werd Cohen uit de gevangenis vrijgelaten na het uitzitten van een straf wegens fraude en vervalsing, en bemerkte dat de potentiële pornogoudmijn onaangeroerd in cyberspace hing. Hij stuurde toenmalig dotcombeheerder Network Solutions een brief voorzien van vervalste documenten die aan zouden tonen dat de naam aan hem toekwam. Hierop werd het domein zonder controle op naam van Cohen geschreven, die er vervolgens een lucratieve site van maakte. Kremen merkte pas maanden later dat zijn appeltje voor de dorst voor zijn neus was weggekaapt en deed zijn beklag bij Network Solutions. Hij kreeg merkwaardig genoeg te horen dat er geen wetgeving aangaande virtuele diefstal bestond, waardoor Network Solutions niets voor Kremen zou kunnen doen.

Cohen had intussen het handelsmerk sex.com geregistreerd, wat mogelijk was omdat hij blijkbaar kon aantonen de naam al in 1979 op bulletinboards te hebben gebruikt. De site zette inmiddels 25 miljoen hits per dag op de klok en had al tientallen miljoenen dollars in het laatje gebracht. Kremen startte een rechtszaak om het domein terug in handen te krijgen, waarbij Cohen onder meer door het bezit van het handelsmerk de zaak maar liefst zes jaar wist te rekken voordat het twee jaar geleden uiteindelijk tot een uitspraak in het voordeel van Kremen kwam. Cohen had toen al lang en breed het land verlaten. Nu hij gepakt is zal hij volgens zijn arrestatiebevel in hechtenis moeten blijven totdat hij 25 miljoen dollar heeft opgehoest die hij illegaal het land uit zou hebben gesluisd.

Reacties (52)


Boete en taakstraf geëist voor wraakactie op spammer

Door Inge Janse, 29 oktober 2005 17:47127 reacties, bron: BN/DeStem

Een poging om een spamversturend bedrijf met gelijke munt terug te betalen, leidt mogelijk tot een werkstraf en een geldboete voor de wraaknemer. De uit Rijen afkomstige A.C. kreeg naar eigen zeggen regelmatig ongevraagde e-mails van twee bedrijven uit het Oost-Brabantse Bladel. Nadat zijn verzoek om dit te beëindigen niet werd gehonoreerd, schreef hij zelf een programma om massaal e-mails en faxen mee te kunnen versturen. De twee getroffen bedrijven mochten vervolgens binnen korte tijd 69.100 e-mails en enkele honderden faxen verwelkomen, waarna de fax, het bedrijfsnetwerk en de website enige dagen uitgeschakeld waren. Ook klanten van de twee bedrijven in kwestie zouden hierdoor gedupeerd zijn geraakt. Volgens de getroffenen heeft het incident hen rond de zestienduizend euro gekost. Het openbaar ministerie in Breda vond dit genoeg reden om de man aan te klagen. De officier van justitie heeft een werkstraf van tachtig uur en 3250 euro vergoeding voor de schade geëist.

Blikje SpamA.C. zelf en zijn advocaat zijn niet van mening dat hij een strafbaar feit heeft gepleegd. Volgens zijn advocaat wist A.C. wat hij deed, maar had hij niet bevroed dat zijn geschreven software zo functioneel te werk zou gaan. Ook zou het feit dat hij van tevoren had gevraagd of de bedrijven hem geen e-mails meer wilden sturen in zijn voordeel pleiten. Of dit hem daadwerkelijk tot een onschuldige man maakt, moet nog blijken. De rechter doet namelijk over twee weken uitspraak. A.C. heeft na het incident in ieder geval een spamfilter aangeschaft om toekomstige excessen te voorkomen.

Reacties (127)


Office 12 ondersteunt naast PDF ook nieuw XPS-formaat

Door Mick de Neeve, 29 oktober 2005 16:3839 reacties, bron: MSDN Blogs

Microsoft-medewerker Jeff Bell heeft op zijn weblog bekendgemaakt dat Office 12 de optie zal bevatten om documenten in Microsofts nieuwe XPS-formaat op te slaan. XPS is een platformonafhankelijk eindformaat voor documenten, zoals het tevens ondersteunde PDF-formaat waarvan het als concurrent gezien kan worden. Het formaat zal niet alle structuurelementen van Office 12-documenten bevatten; het is dan ook niet (geheel) terug te converteren. Om XPS-documenten op te slaan worden Microsofts Open Packaging Conventions gebruikt, de nieuwe documentstandaarden voor Office 12, waarbij van XML en Zip-compressie gebruik wordt gemaakt. Hiermee wil Microsoft het makkelijker maken om documenten automatisch uit te laten lezen of te bewerken, omdat het volstaat voor dergelijke taken software in te zetten die met XML en Zip om kan gaan. Sommigen hadden liever gezien dat Microsoft de OpenDocument-standaard had omarmd; het bedrijf wil echter ook ondersteuning kunnen bieden voor zijn eigen technologieën zoals Information Rights Management, en wil in de toekomst te ontwikkelen zaken makkelijker door kunnen voeren zonder anderen van de noodzaak daarvan te hoeven overtuigen. Andere applicaties zullen bestanden naar XPS kunnen exporteren door gebruik te maken van een printerdriver. Voor het bekijken van XPS-documenten zal een viewer nodig zijn die Microsoft voor verschillende platformen uit zal brengen; derden kunnen hun eigen viewer maken op basis van de vrij beschikbare specificaties.

Save As PDF or XPS

Reacties (39)

Lees meer


RIM sluit licentie-overeenkomst met JPEG-patenthouder

Door Harm Hilvers, 29 oktober 2005 15:4925 reacties, bron: Forgent

Forgent Networks logoResearch in Motion, de producent van de Blackberry-producten, heeft afgelopen donderdag een overeenkomst gesloten met Forgent Networks, de patenthouder van JPEG-bestandsformaat. Sinds 2002 is dit bedrijf bezig om andere bedrijven over te halen licentiegelden te betalen voor het gebruik van de JPEG-functionaliteit. Inmiddels hebben ruim veertig bedrijven, waaronder Adobe, Macromedia en nu dus ook Research in Motion, hiervoor een overeenkomst gesloten met Forgent, wat dat bedrijf ruim 100 miljoen dollar heeft opgeleverd. Een even groot aantal andere bedrijven, waaronder Microsoft, Apple, Google en IBM, heeft nog geen overeenkomst gesloten en daarom zijn juridische acties gestart door Forgent om hen te dwingen tot betaling van licentiegelden over te gaan. Door deze bedrijven zijn echter ook rechtszaken gestart om aan te tonen dat er voor het patent van Forgent Networks 'prior art' bestaat en dat verdere bekrachtiging dus verboden zou moeten worden.

Reacties (25)


IBM voegt Google Desktop Search toe aan OmniFind

Door Inge Janse, 29 oktober 2005 15:443 reacties, bron: Reuters

IBM en Google zijn een samenwerking aangegaan op het gebied van zoektechnologie. Het bedrijfsinterne zoeksysteem OmniFind van IBM zal voortaan namelijk gecombineerd worden met Google Desktop Search. Het doel hiervan is om het volledige bedrijfsnetwerk doorzoekbaar te maken via een interface die de werknemers gewend zijn. Informatiebronnen zijn vaak alleen te doorzoeken met een bijbehorende applicatie. Hierdoor is het niet mogelijk om in een keer alle informatie te betrekken bij een zoekopdracht. IBM meldt dat met de combinatie van OmniFind en Desktop Search dit probleem opgelost is. Het zoeksysteem kan onder andere overweg met bestandsnamen, e-mails, weblogs, afbeeldingen, videomateriaal en audio. Bedrijven kunnen de IBM-Google-zoekcombinatie handmatig configureren of door IBM laten afstemmen op de eisen van de koper.

IBM logoMet deze samenwerking tussen IBM en Google is geen geld gemoeid. De winst voor Google ligt daarin dat door de samenwerking naast thuisgebruikers ook de zakelijke markt meer gebruik gaat maken van de diensten van Google. Een woordvoerder van IBM gaf direct aan dat de samenwerking geen onderdeel is van een groter samenwerkingsverband tussen de twee IT-giganten. Volgens IBM gaat het hier puur om een verbetering van de serviceverlening met betrekking tot informatiesystemen.

Reacties (3)

Lees meer


'Ondersteuning SLI met vier videochips in ForceWare 90'

Door Wouter Tinus, 29 oktober 2005 15:0090 reacties, bron: The Inquirer

Volgens The Inquirer gaat nVidia in de toekomst SLI met vier videochips ondersteunen. Deze feature zou voor het eerst beschikbaar komen met de ForceWare 90-drivers. Op moment van schrijven is net pas de eerste officiële versie van de 80-serie beschikbaar, dus het zal op zijn minst nog een aantal maanden duren voor het zo ver is. Met deze feature zou nVidia zich op een kleine niche van moederborden richten, zoals de Gigabyte GA-8N SLI Quad Royal, waar vier videokaarten ingeprikt kunnen worden. Een meer praktische toepassing van 4-way SLI zou echter het combineren van twee dual-GPU videokaarten zijn, zoals de Asus N7800 GT Dual en de GV-3D1 van Gigabyte. Hoewel het daarmee waarschijnlijk nog steeds geen groot publiek zal bereiken, zou de feature wel erg goede benchmarkresultaten op moeten leveren. Er zijn genoeg mensen die bereid zijn om tot het uiterste te gaan om records in 3dMark te breken, wat op zich ook al genoeg is om het imago van nVidia op te krikken.

Gigabyte GA-8N SLI Quad Royal met vier grafische kaarten

Reacties (90)


Winst Microsoft iets lager dan verwacht

Door Inge Janse, 29 oktober 2005 14:3816 reacties, bron: Microsoft

Afgelopen donderdag heeft softwaregigant Microsoft de winstcijfers bekendgemaakt van het afgelopen kwartaal. In de periode van juli tot september blijkt er $9,74 miljard aan omzet richting Redmond gestuurd te zijn. Netto betekent dit een winst van $3,14 miljard, wat neerkomt op 29 dollarcent per aandeel. In vergelijking met vorig jaar betekent dit een winsttoename van 24 procent. Analisten hadden van tevoren een winst per aandeel van 30 dollarcent verwacht, waardoor het resultaat licht tegenvalt. Reden voor deze lagere uitkomst is onder meer de schikking met RealNetworks; zonder deze kostenpost had de winststijging van de aandelen namelijk 2 dollarcent hoger gelegen.

Microsoft-hoofdkantoorMicrosofts toegenomen winst is voornamelijk veroorzaakt door de gestegen vraag naar pc’s en servers. Producten zoals SQL Server, Exchange Server en Windows Server voeren hier wel bij. Ook de opbrengst van software voor het mobiele platform, Windows Mobile, liet een inkomstenstijging van meer dan vijftig procent zien. Microsoft heeft op basis van deze winstcijfers besloten om het inkoopprogramma van eigen aandelen te versnellen. Microsoft wil nog voor $19 miljard aan eigen aandelen aanschaffen en hoopt dit voor december 2006 uitgevoerd te hebben.

Reacties (16)

Lees meer


Introductie dual-core Xeon MP-processor volgende week

Door Wouter Tinus, 29 oktober 2005 14:2314 reacties, bron: eWeek

Naar verluidt zal Intel komende dinsdag de eerste Xeon MP-processors voorzien van dubbele core aankondigen. De eerste producten gebaseerd op deze 'Paxville' werden vorige maand al gepresenteerd door Dell (in de weken daarna gevolgd door veel andere serverbouwers) maar in eerste instantie ging het alleen om Xeon DP-modellen. Dit betekent dat de dual-core chip tot nu toe alleen in servers met één of twee sockets toegepast kan worden. De volgende week verwachte Xeon MP-serie kan echter tot wel 32 sockets per systeem opschalen met de huidige chipsets. Er worden in totaal vier versies verwacht van Paxville, allen voorzien van een nieuw type productnummer dat Intel voor alle Xeons en Itaniums wil gaan gebruiken. De specificaties zijn als volgt:

KlokL2-cacheFSB
Xeon MP 70413,0GHz2x 2MB800MHz
Xeon MP 70403,0GHz2x 2MB667MHz
Xeon MP 70302,8GHz2x 1MB667MHz
Xeon MP 70202,67GHz2x 1MB667MHz

De MP-versie komt in zijn duurste vorm dus met een iets hogere kloksnelheid dan de huidige DP-versie beschikbaar, maar de hoeveelheid L2-cache is gelijk. Goedkopere versies hebben een lagere klok en minder L2-cache aan boord. De huidige single-core Xeon MP heeft naast zijn L2-cache echter ook nog een L3-cache, maar het is nog niet duidelijk of daar in deze dual-cores nog ruimte voor is.

Intel Xeon logoDe FSB van de meeste Xeon MP-modellen draait op 667MHz, lager dan de 800MHz die de DP-versie ondersteunt. Dit komt omdat de MP-processors compatible met het huidige Truland-platform moeten blijven. Er is een nieuwe versie van de Twin Castle-chipset met een dubbele 800MHz FSB onderweg, maar het is nog onbekend of deze ook dinsdag al wordt aangekondigd. Volgens een roadmap van AnandTech wordt de Xeon MP 7041 (de enige met 800MHz FSB) echter tegelijk met de 667MHz-versies verwacht, dus wellicht zal tegelijk met de nieuwe chips ook de snellere bus worden geïntroduceerd voor het MP-platform.

Reacties (14)


Markt pda's zonder belfunctionalieit blijft krimpen

Door Harm Hilvers, 29 oktober 2005 14:1730 reacties, bron: IDC

In vergelijking met het derde kwartaal van 2004 is het aantal verkochte pda's in Q3 2005 gedaald met 16,9 procent naar bijna 1,7 miljoen stuks, zo heeft IDC becijferd. Sinds het tweede kwartaal van dit jaar is het aantal verkochte handhelds gedaald met 8,8 procent. Ondanks deze negatieve trend is de verwachting dat in het vierde kwartaal van dit jaar, met name in de feestmaand december, meer pda's verkocht zullen worden. In tegenstelling tot de traditionele pda's is het aantal verkochte 'converged mobile devices' gedurende het derde kwartaal van dit jaar gestegen. Deze apparaten combineren de datafunctionaliteit van gewone pda's met de stemfuncties van een mobiele telefoon. Pda-producenten zijn zich, om te voorkomen dat ze nog meer marktaandeel verliezen, dan ook gaan richten op de ontwikkeling van handhelds met meer functies op het gebied van WiFi, Bluetooth en GPS.

PlaatsFabrikantVerkopen
Q3 2005
Marktaandeel
Q3 2005
Verkopen
Q3 2004
Marktaandeel
Q3 2004
1 Palm 569.388 33,8% 736.481 36,4%
2 HP 397.016 23,6% 615.515 30,4%
3 Acer 188.760 11,2% 36.232 1,8%
4 Dell 162.000 9,6% 188.200 9,3%
5 Mio 85.609 5,1% 54.172 2,7%
Overige 282.780 16,8% 393.552 19,4%
Totaal 1.685.553 100,0% 2.024.152 100,0%

Reacties (30)


Anti-Spyware Coalition presenteert definitie voor spyware

Door Mick de Neeve, 29 oktober 2005 14:0322 reacties, bron: Anti-Spyware Coalition

De in juli opgerichte Anti-Spyware Coalition (ASC), een groep van consumentenbelangenorganisaties en bedrijven waaronder Microsoft, HP en Lavasoft, heeft bekendgemaakt een eerste versie te hebben vrijgegeven van zijn definitie van spyware. Onderdeel van de release is een risicomodel dat softwarebedrijven kunnen gebruiken om te bepalen of hun programma's potentiëel ongewenste baksels zijn. Volgens de groep mag het label 'spyware' op een stuk software worden geplakt indien het wordt geïnstalleerd zonder voldoende toestemming van de gebruiker, wanneer het de controle van de gebruiker beperkt over diens privacy, of dat het de systeemintegriteit of de gebruikerservaring aantast. Daarnaast wordt het ongeoorloofd gebruik van het systeem en de verzameling en/of verspreiding van persoonlijke informatie als ongewenst bestempeld.

Aan de hand van het risicomodel adviseert de ASC softwaremakers om te zorgen dat hun software de risicofactoren minimaliseert en het 'toestemmingsgehalte' maximaliseert. Een hoog risico wordt toegekend aan het installeren van programma's zonder dat de gebruiker dat weet of daarvoor toestemming heeft gegeven, het interfereren met de werking van andere programma's, het onderscheppen van gebruikerscommunicatie en het tonen van advertenties zonder dat duidelijk is welk programma ze toont. Aan het veranderen van browserinstellingen wordt een middelmatig risico toegekend, en het gebruik van cookies om gegevens te verzamelen wordt als weinig risicovol bestempeld. Tot 27 november is er de gelegenheid om commentaar te leveren op de antispywarerichtlijnen.

Reacties (22)


HP komt volgende week met Itanium-blade servers

Door Martin Sturm, 29 oktober 2005 13:244 reacties, bron: C|Net

Hewlett-Packard komt volgende week met blades voor blade-servers die zijn gebaseerd op de Itanium-processor. Met de introductie van deze blades zal het voor het bedrijf ook voor het eerst mogelijk zijn om deze kleine servers te laten werken met HP's eigen Unix-besturingssysteem.

HP BladeserverSamen met IBM is HP de grootste producent van bladeservers. De meeste blades werken tot nu toe met Intel of AMD x86-processors, zoals de Xeon en Opteron. IBM heeft ook blades met Power-processoren in het assortiment, waarop naast IBM's eigen AIX ook Linux kan draaien. Voor de blades met x86-processors heeft IBM ook nog Windows en over een paar maanden Solaris op de optielijst staan. Naast HP en IBM heeft ook Dell nog blade-servers in het assortiment. Met de introductie van de blades met Itanium-processor hoopt HP misschien om de Itanium weer wat succesvoller te maken. HP is samen met Intel de belangrijkste ontwikkelaar van deze 64-bit-processor, maar tot op heden blijft het grote succes voor deze processor uit.

Reacties (4)


Gnome Foundation huurt schrijver in voor documentatie

Door Martin Sturm, 29 oktober 2005 12:5713 reacties, bron: OSNews

Een vaak gehoorde klacht over open-source software is ontbrekende, verouderde of onduidelijke documentatie. Dit is ook het geval bij de documentatie voor programmeurs van het Gnome-project. De Gnome Foundation, de stichting die de ontwikkelingen van de Unix-desktopomgeving Gnome aanstuurt, heeft daarom besloten een schrijver in te huren die openbare documentatie gaat schrijven waarin wordt uitgelegd hoe men software kan ontwikkelen voor Gnome.

Potlood (logo? van Gnome documentation project)Tijdens de Gnome Summit 2005, dat eerder deze maand plaatsvond, werd dit bekendgemaakt. De schrijver die de taak op zich heeft genomen om de documentatie te schrijven is Shaun McCance. De stukken die hij zal schrijven zullen met name gericht zijn op ontwikkelaars die nog geen ervaring hebben met het schrijven van software voor Gnome en omvat het hele spectrum van Gnome-technologieën zoals Gstreamer, gconf, gnome-vfs, gnome-print en de diverse taalbindingen. Het is niet bekend wanneer de documentatie gereed moet zijn.

Reacties (13)


Intel en Motorola zetten schouders onder WiMAX

Door Caroline Schröder, 29 oktober 2005 12:564 reacties, bron: ZDNet

Motorola en Intel gaan hun krachten bundelen op het gebied van WiMax-technologie. De 802.16e standaard die in specificaties voor zowel vaste als draadloze breedbandverbindingen voorziet, wordt waarschijnlijk volgende maand goedgekeurd. Motorola en Intel hebben beiden aan die standaardisatie al een bijdrage geleverd. Die samenwerking wordt nu uitgebreid; de bedrijven gaan samen onderzoek doen, testresultaten vergelijken en ontwerpgegevens met elkaar uitwisselen in de hoop dat de implementatie van de nieuwe standaard versneld kan worden.

WiMAX Forum-logoMotorola heeft wel meteen laten weten dat de overeenkomst tussen beide bedrijven er niet toe zal leiden dat het voortaan alleen nog maar gebruik zal maken van chips van Intel. Bovendien zal Motorola geen producten gaan ontwikkelen voor de 802.16d-standaard. Het bedrijf wil zich namelijk geheel op 802.16e richten, ook omdat producten voor deze standaard niet uitwisselbaar zijn met 802.16d. De elektronicafabrikant verwacht begin 2007 een 802.16e-telefoon te kunnen introduceren. Intel heeft zijn WiMax-chips voor laptops ingepland voor 2007 of 2008.

Reacties (4)


MS dreigt Windows van Zuid-Koreaanse markt te halen

Door Caroline Schröder, 29 oktober 2005 10:03182 reacties, bron: Reuters

Microsoft heeft laten weten dat het misschien genoodzaakt is Windows terug te trekken van de Zuid-Koreaanse markt door verwikkelingen met de Korean Fair Trade Commission (KFTC). Opnieuw is het bundelen van software door Microsoft het onderwerp van een onderzoek. De Koreaanse handelscommissie heeft een aantal hoorzittingen georganiseerd omtrent de kwestie en kan nu van Microsoft eisen dat het een versie van Windows uitbrengt zonder messaging- of mediasoftware. Mocht dat gebeuren, dan zal het gevolg wel eens kunnen zijn dat het besturingssysteem van de Koreaanse markt gehaald wordt, aldus de softwarefabrikant. Ook zouden nieuwe versies van Windows met vertraging in Korea worden uitgebracht.

De Zuid-Koreaanse Fair Trade Commission zal mogelijk al aanstaande woensdag haar definitieve beslissing bekend maken over het lot van Windows in Zuid-Korea. Eerder dwong de Europese Commissie Microsoft om een Windows XP-versie zonder Mediaplayer op de markt te brengen. De eisen van de KFTC gaan echter nog verder dan die van de EC, aangezien ook de instantmessagingsoftware uit het besturingssysteem moet worden verwijderd, terwijl de Zuid-Koreaanse markt kleiner is dan die van Europa. Dat Microsoft daadwerkelijk zijn Windows XP niet meer zal leveren aan de Koreanen is niet erg waarschijnlijk, de dreiging van de softwaregigant is vermoedelijk voornamelijk bedoeld om de KFTC onder druk te zetten.

Windows XP

Reacties (182)


Google kiest het luchtruim

Door Caroline Schröder, 29 oktober 2005 09:4231 reacties, bron: ZDNet

Google heeft een nieuwe optie aan zijn zoekmachine toegevoegd die het voor luchtreizigers mogelijk maakt snel vluchtinformatie te vinden. Na het intypen van twee verschillende steden, genereert de zoekmachine als eerste zoekresultaat twee invulboxjes voor een vertrek- en aankomstdatum. Daaronder staan links naar de websites van Expedia, Hotwire en Orbitz waar vervolgens de vluchtgegegevens en de prijzen gevonden kunnen worden. De zoekmogelijkheid werkt nog niet met de Nederlandse versie van Google: vult men daar bijvoorbeeld de plaatsen Amsterdam en Barcelona in, dan krijgt men als eerste zoekresultaat een verwijzing naar de internationale treinplanner. Overigens bracht Yahoo afgelopen donderdag al een bètaversie van Trip Planner uit aan de hand waarvan bezoekers persoonlijke routebeschrijvingen kunnen maken.

google herdenkt gebroeders Wright

Reacties (31)