ArsTechnica schrijft dat Google aan een nieuwe dienst werkt, genaamd Google Base. Het zou om een generieke publieke database gaan, waar mensen van alles in kunnen plaatsen zoals bijvoorbeeld hun postzegelverzameling. De doelstelling zou echter zijn om het tot een dienst uit te laten groeien die de concurrentie met sites als eBay aan kan gaan. De ontwikkeling werpt nieuw licht op de betaaldienst die Google in de steigers heeft staan. De url van de site is base.google.com; deze is zo nu en dan online en laat dan onderstaande pagina zien.

Op de pagina staat te lezen dat geposte items, indien voldoende relevant, in Googles hoofdzoekindex kunnen worden opgenomen, of op de Froogle en Google Local-sites zouden kunnen verschijnen. Dat laatste lijkt een goede indicatie dat het hier om een eBay-concurrent in-the-making zou kunnen gaan. Google heeft laten weten dat het om een vroege testversie van een mogelijk te lanceren produkt gaat; het bedrijf zegt continu nieuwe mogelijkheden af te tasten en geen officiële aankondiging in petto te hebben.
Volgens ArsTechnica zou de dienst niet alleen een aardige nieuwe inkomstenbron voor Google op kunnen leveren; het zou de zoekgigant ook van uitgebreid gespecificeerde eigenschappen van allerhande zaken kunnen voorzien, die weer een rol zouden kunnen spelen bij het classificeren van content op het web. Dat is geen vreemde gedachtengang; een Google-gebruiker die bijvoorbeeld pagina's over auto's zoekt kan wellicht van relevantere zoekresultaten worden voorzien indien allerhande eigenschappen van auto's bekend zijn; zodat ook pagina's waar het woord 'auto' niet voorkomt in de resultaten opgenomen kunnen worden. Voor auto's zal dit waarschijnlijk niet tot grote verbeteringen leiden, maar wellicht is het nuttig voor allerhande minder voor de hand liggende query's.
