Tip de redactie

Californië overweegt advertentiesysteem voor kentekenplaten

Door Olaf van Miltenburg, 21 juni 2010 21:49145 reacties

Californië wil onderzoeken of het serveren van advertenties via kentekenplaten een goede manier is om het financieel tekort terug te dringen. Volgens de bedenker van het plan kunnen de smart plates ook persoonlijke berichten tonen.

De Amerikaanse staat van gouverneur Arnold Schwarzenegger kampt met een tekort van 19 miljard dollar. De wetgevende macht van Californië buigt zich daarom over een wetsvoorstel dat voorziet in een onderzoek naar de haalbaarheid van een advertentiesysteem op kentekenplaten.

Het systeem zou door het California Department of Motor Vehicles beheerd moeten worden en adverteerders zouden ook direct zaken doen met dat departement. Het idee is om de elektronische nummerplaten gewoon het kenteken weer te laten geven als het voertuig in beweging is, maar over te schakelen naar de reclame-modus bij een stilstand van vier seconden of langer. In die gevallen zou het kenteken nog wel zichtbaar zijn in een gedeelte van het scherm.

Als de staat de plannen voor de implementatie van de technologie doorzet, zal het de eerste staat in de VS zijn die de elektronische nummerplaten op grote schaal uitrolt, stelt de opsteller van het wetsvoorstel, senator Curren Price. Volgens hem zijn andere staten wel vergelijkbare voorstellen aan het verkennen. "Het idee is niet om voertuigen in mobiele billboards te veranderen maar bijvoorbeeld om een platform te maken voor bestuurders waarmee ze hun steun voor organisaties kenbaar kunnen maken", zei hij. Bij calamiteiten zou het systeem voor Amber Alert of verkeersinformatie gebruikt kunnen worden. Er is nog niet onderzocht welke bedragen de staat kan binnenhalen met het advertentiesysteem.

LED License plate

Led-nummerbord; niet representatief voor het voorgestelde systeem van Californië

Reacties (145)


RapidShare stopt met belonen voor uploaden populaire content

Door Jeroen Rosier, 21 juni 2010 18:1267 reacties

RapidShare stopt per 1 juli met het toekennen van beloningen voor het uploaden van populaire content. Copyrighthouders hebben bij de bestandsdeelservice geklaagd dat deze handelwijze internetpiraterij in de hand werkt.

RapidShare heeft in zijn website een beloningssysteem ingebouwd maar daaraan komt op 1 juli een einde. De datadeeldienst stopt hiermee naar eigen zeggen onder druk van copyrighthouders. Zij stellen dat het beloningssysteem van RapidShare piraterij in de hand werkt, omdat de populairste downloads meestal illegale content bevatten. RapidShare is voor dit argument gezwicht, omdat de website 'de gebruikers niet in een kwaad daglicht wil stellen'.

Hoe populairder de upload is, hoe meer RapidPoints de gebruiker krijgt toegewezen. De gebruikers kunnen hun gespaarde punten tot 6 juli inleveren in ruil voor Premium-accounts of doneren aan een goed doel. Volgens RapidShare was tot op heden zo'n tienduizend euro ingezameld voor elke organisatie en elk project dat zich hiervoor had aangemeld. Het puntensysteem verving het financieel belonen van uploaders. Concurrent MegaUpload hanteert nog steeds een combinatie van de twee beloningssystemen.

De groei van websites met bestandsdeelservice is niet onopgemerkt aan de entertainmentindustrie voorbijgegaan. Net als bij torrent- en usenetzoekmachines liggen ook deze websites onder juridisch vuur van copyrighthouders en -waakhonden. RapidShare heeft, tegen de trend in, de verschillende rechtszaken tot nu toe met goed gevolg afgerond. Vorige maand oordeelde een rechter in Californië dat de dienst niet in strijd is met de copyrightwetgeving. Een Duitse rechter concludeerde eerder al dat de site niet verantwoordelijk is voor auteursrechteninbreuk door zijn gebruikers.

Reacties (67)


EFF en Tor brengen Https Everywhere-add-on naar Firefox

Door Olaf van Miltenburg, 21 juni 2010 17:4225 reacties

De EFF en het TOR Project hebben de handen ineengeslagen bij de ontwikkeling van een Firefox-add-on die gebruikers automatisch naar https-versies van pagina's doorsluist. Versleutelde verbindingen zouden zo minder lastig te gebruiken zijn.

Https EverywhereEFF en Tor hebben een publieke bèta van de Https Everywhere-add-on uitgebracht. Volgens de makers is de tool geïnspireerd op Googles mogelijkheid om via https te zoeken. Veel sites geven die mogelijkheid wel, maar stellen die niet standaard in. De add-on zorgt ervoor dat het verkeer automatisch via https verloopt.

"Wij zorgen ervoor dat de meeste of alle communicatie van de browser met populaire sites die ssl ondersteunen, maar het niet standaard aanbieden, versleuteld verloopt", aldus de beide partijen die zich voor de privacy van internetters inzetten. Volgens Mike Perry van het Tor Project maken veel sites het ingewikkeld om encryptie via https te gebruiken: "Vooral voor Googles ssl-zoekfunctie en voor Wikipedia zijn complexe handelingen voor het herschrijven van url's en filtering nodig."

De add-on is gebaseerd op de NoScript Strict Transport Security-implementatie, maar met de nodige aanpassingen om het effectiever dan NoScript te laten functioneren. Ook zou de plug-in veiliger werken dan SSL Certificates Pro en KB Enforcer, die respectievelijk op GreaseMonkey en Google Chrome Extensions zijn gebaseerd. Momenteel ondersteunt Https Everywhere onder andere Google Search, Wikipedia, Twitter, Facebook, The New York Times, The Washington Post, IxQuick. Identi.ca en Scroogle.

Reacties (25)

Lees meer

Firefox krijgt 'do not track'-knop
Firefox krijgt 'do not track'-knop Nieuws van 20 december 2010

'Forse prijsverlaging Intels Core i7 950 verwacht'

Door Willem de Moor, 21 juni 2010 17:1668 reacties

De op 3,06GHz geklokte Core i7 950 van chipfabrikant Intel zou eind augustus sterk in prijs dalen. De prijs van de quadcore zou bijna worden gehalveerd tot minder dan 300 dollar. Tegelijk zou een nieuwe i3 worden geïntroduceerd.

De prijsverlaging, die hardwaresite Hkepc op basis van bronnen binnen de Taiwanese hardware-industrie voorspelt, zou op 29 augustus worden doorgevoerd. De Core i7 950 zou dan niet langer 562, maar 294 dollar kosten. Op die datum zou Intel tevens de Core i3 560, de Pentium E6800 en de Celeron E3500 introduceren. De 560, een dualcore i3-processor met een kloksnelheid van 3,33GHz, moet 138 dollar gaan kosten. De Pentium zou bij introductie 86 dollar kosten, de Celeron 52 dollar.

Met de prijsverlaging van de 950 zou de socket lga1366-processor dezelfde prijs krijgen als de 930 nu heeft; die laatste zou dan ook iets in prijs dalen, naar 284 dollar. Mogelijk kiest Intel voor deze aggressieve prijsverlaging om tegen AMD's hexacore-processor op te boksen; de 950 is behoorlijk aan AMD's Phenom II X6 1090T gewaagd.

Behalve de introductie van eind augustus zou begin augustus een Pentium E5700, met een kloksnelheid van 3GHz, op de markt verschijnen. De Pentium E5500 zou op 18 juli al in prijs dalen en ten slotte zouden op 17 oktober nog eens vier processors een prijsverlaging krijgen, waarvan de Core i3 550, die nu nog 138 dollar kost, het meest interessant is; die zou naar 117 dollar zakken.

Reacties (68)


Google verkreeg e-mailwachtwoorden met Street View-data

Door Jeroen Rosier, 21 juni 2010 16:49162 reacties, submitter: MClaeys

Google heeft met zijn Street View-auto's wachtwoorden van e-mailaccounts verzameld. Dat blijkt uit onderzoek van de Franse autoriteiten. De zoekgigant houdt vol dat het deze 'payload data' niet opzettelijk heeft verzameld.

Google kwam in opspraak nadat bekend werd dat de auto's die foto's voor zijn Street View-dienst maken, privédata van onbeveiligde wifi-netwerken opsloegen. Volgens het bedrijf gebeurde dit per ongeluk. In reactie op de commotie beloofde de zoekservice de data te verwijderen en een derde partij in te huren om te controleren of dat ook goed was gebeurd.

Het verwijderen van de data stopte toen bleek dat de autoriteiten van onder andere Duitsland, Spanje en Frankrijk er onderzoek naar wilden doen. Uit de eerste onderzoeksresultaten van de Franse autoriteiten blijkt nu dat Google wachtwoorden van e-mailaccounts en uittreksels van verzonden berichten heeft opgevangen.

De Franse nationale commissie voor informatie en veiligheid, CNIL, die zich hiermee bezighoudt, schreef in een rapport: "Het is nog te vroeg om te zeggen wat er als gevolg van dit onderzoek zal gebeuren. We kunnen echter nu al stellen dat Google inderdaad wachtwoorden van e-mailadressen en uittreksels van e-mailberichten heeft opgevangen." In die opgevangen e-mailberichten bevindt zich volgens CNIL-voorzitter Alex Turk 'data die normaalgesproken alleen door medische instellingen en het bankwezen mag worden ingezien'.

Amerikaanse advocaten suggereren zelfs dat Googles privacyschendingen geen louter toeval zijn. Uit een patentaanvraag uit 2008 blijkt dat dat het bedrijf software heeft gemaakt voor het vergroten van de nauwkeurigheid bij locatiebepaling, inclusief het onderscheppen en analyseren van opgevangen gegevens. Deze octrooiaanvraag zou volgens Google volledig losstaan van de privacyschendingen. Het bedrijf verklaarde bij monde van Christine Chen aan Gizmodo dat: "Octrooiaanvragen bestaan uit een verscheidenheid aan ideeën van onze ingenieurs. Sommige ideeën monden uit in concrete producten of diensten en sommige niet."

Wanneer het CNIL-onderzoek zal zijn afgerond, is nog onbekend.

Google Street View camera

Reacties (162)

Lees meer


Microsoft brengt Windows Live Messenger voor iPhone uit

Door RoD , 21 juni 2010 16:17101 reacties

Microsoft heeft in de App Store van Apple een app voor de Live Messenger-chatdienst uitgebracht. Naast chatten is er ook integratie met sociale-netwerksites en is het mogelijk om foto's te delen. De applicatie is gratis binnen te halen.

De Live Messenger-app heeft ondersteuning voor de sociale-netwerksites Facebook, MySpace en Windows Live. Gebruikers kunnen status-updates op deze netwerken bekijken en vanuit de applicatie berichten plaatsen. Naast Microsofts eigen chat-netwerk is er ook ondersteuning voor Yahoo Messenger. Het is mogelijk om notificaties te krijgen wanneer een bericht wordt ontvangen terwijl de applicatie uit staat.

Met de app is het ook mogelijk om foto's te uploaden. Deze kunnen in albums worden geplaatst en van een onderschrift worden voorzien. Ook kunnen foto's van contactpersonen worden bekeken. Daarnaast is er Hotmail-ondersteuning, waardoor gebruikers vanuit de app hun mail kunnen lezen en versturen.

Microsofts chat-software lijkt nog niet in alle landen verkrijgbaar, zo meldt TechCrunch. Gebruikers in de Verenigde Staten, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada zouden de applicatie al kunnen downloaden. Waarschijnlijk wordt de mogelijkheid om de app binnen te halen binnenkort ook in andere landen aangezet.

Live Messenger iPhone Live Messenger iPhone Live Messenger iPhone Live Messenger iPhone Live Messenger iPhone

Reacties (101)


Liquidware verkoopt doe-het-zelf-pakket voor tablet

Door Willem de Moor, 21 juni 2010 15:4031 reacties

Een verkoper van opensource-hardware heeft in zijn online-winkel een modulair systeem gezet waarmee een tablet kan worden gebouwd. De tablet, die met het zogeheten BeagleBoard in elkaar wordt gezet, kost ongeveer vierhonderd dollar.

De tablet die met het kitje kan worden gebouwd, heeft een oled-scherm met een beelddiagonaal van slechts 4,3", waarmee het systeem meer in de buurt komt van een forse smartphone dan van een tablet. Desalniettemin draait het BeagleBoard via een sd-kaartje Angstrom Linux, een embedded versie van Linux, waarmee het apparaat als tablet bruikbaar is. Desgewenst kan Android op de tablet worden gebruikt. Het kloppend hart van de BeagleBoard is een Omap3 ARM A8-processor van Texas Instruments, die onder meer in de Motorola Droid en Palms Pre wordt gebruikt. De processor heeft een kloksnelheid van 720MHz en wordt bijgestaan door 2GB flashgeheugen.

Het BeagleBoard wordt, na wat soldeerwerk, gekoppeld aan het BeagleTouch-scherm, dat een resolutie van 480x272 pixels heeft en 262k-kleuren kan weergeven. Het touchscreen is resistief en heeft een speaker ingebouwd. De energie voor de mini-tablet wordt geleverd door de BeagleJuice, een accu van 2600mAh. Het complete pakket kost net geen vierhonderd dollar. Wie niet wil solderen, kan twintig dollar extra betalen om het soldeerwerk door Liquidware te laten uitvoeren. Tevens is een uitgebreid pakket, het Ultimate Beagle Gadget Pack, voor 650 dollar verkrijgbaar. Daarmee kan uitgebreid worden geëxperimenteerd met het platform.

Beagle Tablet starter kit

Reacties (31)


Acer-topman: wij worden groter in pc-verkopen dan HP

Door Wout Funnekotter, 21 juni 2010 15:1296 reacties

Computerfabrikant Acer verwacht aan het einde van dit jaar concurrent HP te hebben ingehaald met het verkopen van computersystemen. In het eerste kwartaal van 2010 wist Acer al voor de eerste maal meer laptops dan HP te verkopen.

Acer-logo (klein)Acer-topman J.T. Wang zou tegenover aandeelhouders de verwachting hebben uitgesproken dat het Taiwanese bedrijf eind dit jaar concurrent HP op de pc-markt voorbijstreeft, zo schrijft crn. Wang verwacht dat de verkoop van Acer-computers dit jaar tot 50 procent hoger dan vorig jaar zal uitvallen. Om die groei vast te houden, wil het bedrijf zich de komende jaren meer op de markten in China en Brazilië gaan richten.

Acer wist HP na een aantal jaren van sterke groei in het eerste kwartaal van dit jaar wereldwijd al voorbij te streven op het gebied van laptopverkopen. Met de pc-verkopen erbij is het bedrijf nu de grootste in Europa, Afrika en het Midden-Oosten, terwijl HP nog steeds de kroon in handen heeft in Amerika. Wereldwijd is HP zowel voor alleen pc's, als voor de combinatie pc's en laptops, momenteel nog steeds de grootste speler.

Reacties (96)


Nintendo 3DS krijgt DMP's Pica200 als gpu en nieuw model cartridge

Door Paul Hulsebosch, 21 juni 2010 14:46102 reacties

De Pica200, een gpu van Digital Media Professionals, gaat het 3d-scherm van de Nintendo 3DS aansturen, zo laat het Japanse bedrijf weten. De gpu wordt met een nog onbekende cpu in een system-on-a-chip verwerkt.

Digital Media Professionals heeft bekendgemaakt dat zijn Pica200 zal worden gebruikt als gpu in de 3DS, de nieuwe handheld van Nintendo. De gpu, die samen met een nog onbekende cpu in een soc zal worden verwerkt, ondersteunt per-pixel lighting, procedural textures en antialiasing, en genereert 15,3 miljoen polygonen per seconde op 200MHz. DMP kondigde de Pica200 in 2002 aan en bracht de chip in 2006 op de markt. De chip heeft maximaal vier pixel pipelines.

Daarnaast bleek uit de presentatie van Nintendo op de afgelopen E3 dat de 3DS een nieuw model cartridge krijgt, die iets groter is dan het model dat in de huidige DSi of DS XL wordt gebruikt. De capaciteit van de nieuwe cartridge zou 2GB zijn, een flinke verbetering ten opzichte van de huidige cartridges, die maximaal 512MB kunnen bevatten.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Futuremark draaiend op een Pica200

Reacties (102)

Lees meer

'Sony kondigt op E3 PSP 2 aan'
'Sony kondigt op E3 PSP 2 aan' Nieuws van 13 mei 2010
Nintendo kondigt 3DS aan
Nintendo kondigt 3DS aan Nieuws van 23 maart 2010

Prijswinnaars Napoleon: Total War-prijsvraag bekend

Door Jurian Ubachs, 21 juni 2010 14:328 reacties

De prijswinnaars van de Napoleon: Total War prijsvraag zijn bekend. Het juiste antwoord was antwoord C, Nakata. Onderstaande Tweakers krijgen hun game zo spoedig mogelijk thuisgestuurd.

Onderstaande prijswinnaars krijgen, na deze prijsvraag goed te hebben beantwoord, een exemplaar van Napoleon: Total War thuisgestuurd:

Jeoh
MarlonTayte
pc_pulsar
eeweep
ther
Red Nalie
Erwinrom
embee
Mac_Cain13
usgaap1976

Gefeliciteerd allemaal!

Reacties (8)


Apple geeft Mac OS X stilletjes malware-bescherming

Door Olaf van Miltenburg, 21 juni 2010 14:18196 reacties

Zonder hier ruchtbaarheid aan te geven heeft Apple zijn besturingssysteem Mac OS X vorige week uitgebreidere bescherming tegen malware gegeven. De update zou de software vooral tegen de HellRTS-trojan moeten wapenen.

Apple heeft bij de update de XProtect.plist van Mac OS X 10.6.4 bijgewerkt. Dit bestand bevat een lijst van handtekeningen die worden gebruikt om malware te identificeren. Het gaat daarbij alleen om het controleren van bestanden die worden gedownload. De bijwerking betreft de identificatiemogelijkheid van OSX.HellRTS, ook wel OSX/Pinhead-B genoemd.

Deze trojan geeft aanvallers de mogelijkheid om Mac-systemen over te nemen. De malware is onder andere vermomd als de iPhoto-applicatie verspreid. Apple heeft de bescherming tegen de trojan niet in de release notes gemeld. Volgens Sophos is de omvang van het XProtect-bestand door de update verdubbeld. "Ik verwelkom het feit dat Apple iets doet om het malware-probleem op Mac OS X te verminderen, maar ik beschouw het niet als een vervanging voor echte anti-virussoftware", verklaart Graham Cluley.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (196)


Toshiba brengt AC100-smartbook met Tegra 2-chip uit

Door Wout Funnekotter, 21 juni 2010 13:4252 reacties

Toshiba heeft zijn AC100-smartbook geïntroduceerd. Het apparaat heeft als kloppend hart de Tegra 2-soc van Nvidia en draait op Android 2.1. Dankzij de zuinige hardware zou de smartbook bij constante belasting acht uur mee moeten gaan.

De Tegra 250-chip heeft twee Cortex A9-kernen en draait op een kloksnelheid van 1GHz. In de kleine behuizing, die 819 gram weegt, wordt de chip bijgestaan door 512MB ddr2-geheugen en 8GB aan opslag. Het scherm heeft een led-backlight, een diagonaal van 10" en een resolutie van 1024x600 pixels. Verder beschikt de smartbook over een usb2-poort, wifi b/g/n, 3g, bluetooth 2.1+edr, een webcam, een kaartlezer en een hdmi-uitgang.

Toshiba heeft enkele wijzigingen in het Android-besturingssysteem aangebracht, waardoor de instellingen van het apparaat op basis van de locatie kunnen worden gewijzigd. Gebruikers kunnen verschillende profielen aanmaken en die vervolgens aan het ssid van een draadloos netwerk koppelen. Zo is het mogelijk om op kantoor andere snelkoppelingen en widgets dan thuis weer te geven. Verder levert Toshiba een mail-client met pop3-, imap- en Exchange-ondersteuning, een messaging-client en een browser van Opera mee. Ook is er software aanwezig om Microsoft Office-bestanden te bewerken.

Omdat de hardware zijn oorsprong in de smartphone-markt heeft, weet de AC100 indrukwekkende cijfers op het gebied van stroomverbruik neer te zetten. Zo kan het apparaat maar liefst zeven dagen standby staan en als er continu wordt gebrowsed of video's worden bekeken moet de accu het acht uur uithouden. In- en uitschakelen van de standby-modus zou minder dan een seconde in beslag nemen. De AC100 moet in september op de markt komen met een adviesprijs van 399 euro.

Toshiba AC100 Toshiba AC100 Toshiba AC100 Toshiba AC100 Toshiba AC100 Toshiba AC100 Toshiba AC100 Toshiba AC100 Toshiba AC100

Reacties (52)


Toshiba geeft Portégé R700-ultraportable nieuw design en Core i7-cpu

Door Erik Kloppenburg, 21 juni 2010 13:1425 reacties

Toshiba gaat zijn Portégé R700-ultraportable van een Core i7-processor voorzien. Het apparaat krijgt een magnesium behuizing en is 25,7mm dik. Het gewicht bedraagt slechts 1,3kg, terwijl de accuduur ruim 8 uur zou zijn.

De R700 is een op de zakelijke markt gerichte notebook met een mat led-backlit 13,3"-scherm met een resolutie van 1366x768 pixels. De ultraportable wordt voorzien van een Core i7-processor en maximaal 8GB ddr3-geheugen. Als opslagruimte kan worden gekozen tussen een hdd en een ssd met capaciteiten tot 512GB. De R700 beschikt bovendien over een dvd-drive.

Naast twee usb 2.0-poorten, een esata/usb-combopoort met sleep-and-charge en gigabit-lan, zijn vga- en hdmi-aansluitingen aanwezig. Wifi 802.11 b/g/n, 3g en bluetooth 2.1 ontbreken evenmin. Via de dockingconnector kan het apparaat ook de beschikking over usb 3.0 krijgen. Verder zijn een chiclet-keyboard, een webcam en een vingerafdruklezer ingebouwd. De afmetingen bedragen 316x227x25,7mm.

Voor de consumentenmarkt komt Toshiba met de Portégé R630. Deze lijkt sterk op de R700, maar moet onder andere de dockingconnector en vingerafdruklezer ontberen. De adviesprijs voor de R700 bedraagt 1800 euro, exclusief btw. Vanaf juli moet hij in de Benelux leverbaar zijn. De R630 krijgt een adviesprijs van 1100 euro en is vanaf augustus beschikbaar.

Toshiba Portégé R700 Toshiba Portégé R700 Toshiba Portégé R700 Toshiba Portégé R700 Toshiba Portégé R700

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (25)


Meer specificaties van Motorola Droid 2 duiken op

Door RoD , 21 juni 2010 12:4732 reacties

De opvolger van de Motorola Droid, de Droid 2, krijgt waarschijnlijk de beschikking over een 1GHz-processor van Texas Instruments. Daarnaast is er 512MB ram in de smartphone aanwezig. Het toestel lijkt uiterlijk sterk op zijn voorganger.

De Droid 2 krijgt de OMAP3630-processor, zo claimt Android And Me, die het toestel in handen kreeg. De originele Droid, die hier onder de naam Milestone wordt verkocht, moet het met de OMAP3430 op een kloksnelheid van 550MHz doen. Uit benchmarks van de Android-nieuwssite blijkt dat de Droid 2 in een aantal benchmarks ongeveer twee keer zo goed presteert als de eerste Droid.

Motorola's nieuwe smartphone draait waarschijnlijk op versie 2.1 van het Android-besturingssysteem. Het scherm heeft een diagonaal van 3,7", net als zijn voorganger. Verder is er een uitschuifbaar qwerty-toetsenbord aanwezig en kunnen foto's met een 5-megapixelcamera worden geschoten.

Eerder doken al foto's van de tweede Droid-telefoon op. De verwachting is dat het toestel op 23 juni wordt aangekondigd, wanneer de fabrikant in samenwerking met Google en andere bedrijven een evenement houdt. Waarschijnlijk maakt de Droid X, een Android-telefoon met 4,4"-scherm, daar ook zijn opwachting.

Motorola Droid 2 benchmarks Motorola Droid 2 benchmarks

Reacties (32)


Sony schrapt downloadable content Heavy Rain

Door Paul Hulsebosch, 21 juni 2010 12:1645 reacties

Quantic Dream is gestopt met de ontwikkeling van het tweede deel van de downloadable content van Heavy Rain. Sony heeft de Franse ontwikkelaar gevraagd om voorrang te geven aan de Move-versie van de game, die in september verschijnt.

Volgens Guillaume de Fondaumière, directeur van de Franse ontwikkelaar Quantic Dream, heeft uitgever Sony gevraagd haast te maken met het implementeren van ondersteuning voor Move, de bewegingsgevoelige controller van de Japanners. Sony heeft al aangekondigd dat Heavy Rain: Move Edition vanaf 15 september in de winkel ligt, tegelijk met de release van Move zelf. Dat heeft tot gevolg dat Quantic Dream is gestopt met de ontwikkeling van het tweede deel van Heavy Rain Chronicles, de downloadable content van de game. Volgens de Fondaumière betekent het uitstel tegelijk ook het afstel van de dlc. De directeur denkt dat zijn bedrijf zich na het verschijnen van de Move-versie op een volgende game gaat richten.

Het eerste deel van Chronicles, getiteld The Taxidermist, verscheen tegelijk met de game. De verwachting was dat in het tweede deel de Origami Killer, de antagonist van het spel, als speelbaar personage zou zijn opgenomen.

Heavy Rain: The Taxidermist

Reacties (45)

Lees meer

PlayStation Move
PlayStation Move Video van 7 september 2010

Microsoft bevestigt goedkopere versie Xbox 360 Slim

Door Jurian Ubachs, 21 juni 2010 11:4187 reacties

Microsoft heeft bevestigd dat er in de herfst van dit jaar een goedkopere versie van de op de E3 aangekondigde Xbox 360 Slim wordt gelanceerd. Ook heeft de fabrikant bevestigd dat er Kinect-bundels met een Xbox 360 Slim zullen verschijnen.

Een intern marketingdocument van Microsoft bevestigt dat er in de herfst een Xbox 360 Slim van 199 dollar op de markt komt en dat Kinect bij zijn lancering met de Xbox 360 Slim wordt gebundeld, meldt Kotaku. Het document geeft verder geen inzicht in de onderdelen die in de goedkopere versie zullen onbreken ten opzichte van de Xbox 360 Slim die op de E3 werd aangekondigd. De 'normale' Xbox 360 Slim beschikt onder meer over een ingebouwde Wifi-adapter en een harde schijf van 250GB.

In hetzelfde document staat volgens Kotaku ook dat Microsoft Xbox 360-bundels met de Kinect-hardware voorbereidt. Het document geeft echter geen informatie over de samenstelling van het pakket en de prijs die de bundel zou hebben. De Amerikaanse retailer Gamestop publiceerde vorige week echter al een aantal prijzen. Kinect zou los voor 149,95 dollar over de toonbank gaan, terwijl de hardware gebundeld met een Xbox 360 Arcade 299 dollar zou kosten. Dezelfde bundel met een Xbox 360 Elite zou een prijs van 399 dollar krijgen.

Xbox 360 Slim

Reacties (87)

Lees meer


'Intels Westmere EX-chips krijgen ondersteuning voor 20 threads'

Door Willem de Moor, 21 juni 2010 11:1336 reacties

In de volgende generatie Westmere-processors voor servers wordt het aantal ondersteunde threads mogelijk van zestien naar twintig uitgebreid. Daarvoor zouden tien fysieke cores nodig zijn, twee meer dan bij de huidige processors.

De acht cores van de huidige generatie Westmere-EX-processors zouden met twee fysieke cores worden uitgebreid, waarmee het aantal threads dankzij hyperthreading-technologie op twintig zou komen. Dat zou kunnen worden opgemaakt uit de documentatie van een presentatie die Intel in augustus houdt. Volgens de titel van het document, 'Westmere-EX: A 20 Thread Server CPU' zou Intel tijdens het Hot Chips 22-symposium in Palo Alto nieuwe serverchips bespreken. De 22e editie van het Hot Chips-symposium, dat wordt georganiseerd door de Standford-universiteit, vindt van 22 tot 24 augustus plaats.

De presentatie wordt gegeven door Dheemanth Nagaraj en Sailesh Kottapalli, beiden chipontwerpers bij Intel. Intel kondigde al eerder aan het aantal cores van zijn 32nm-Westmere-EX-processors uit te gaan breiden. In mei sprak de chipfabrikant nog van twaalfcore-Xeons, met hyperthreading goed voor 24 threads. De 32nm-Xeons met codenaam Westmere-EX, een die-shrink van de Nehalem-architectuur, zouden in servers met vier processors moeten worden gebruikt, wat het aantal fysieke cores per server met de nieuwe serie naar veertig zou uitbreiden.

Reacties (36)


EA legt merknaam Alice: Madness Returns vast

Door Paul Hulsebosch, 21 juni 2010 10:5313 reacties

Uitgever Electronics Arts heeft de merknaam Alice: Madness Returns vastgelegd. De naam lijkt te horen bij de game die American McGee's bedrijf Spicey Horse in de maak heeft. Die gaat verschijnen voor de pc, de Xbox 360 en de PlayStation 3.

American McGee's AliceWebsite superannuation heeft ontdekt dat uitgever Electronic Arts de merknaam Alice: Madness Returns bij het Uspto heeft vastgelegd. EA heeft twee aanvragen ingediend, voor een online-computergame en voor een bord- of kaartspel. In februari van dit jaar kondigde de Chinese ontwikkelaar Spicey Horse Games al aan dat ze een overeenkomst met EA hebben voor het ontwikkelen van een nieuwe game rond de kinderboeken Alice's Adventures in Wonderland en Through the Looking-Glass van de Engelse auteur Lewis Caroll, beide meer dan een eeuw oud. De game van EA staat overigens los van de Alice-film die momenteel in de bioscopen draait.

Daarmee krijgt ontwikkelaar American McGee de kans om een vervolg te maken op American McGee's Alice, dat in 2000 door EA op de markt werd gebracht. McGee trok in 2007 naar China, waar hij ontwikkelstudio Spicey Horse Games oprichtte.

Reacties (13)


Acer staakt release van zijn eerste netbook met Ion2-gpu

Door Olaf van Miltenburg, 21 juni 2010 10:2831 reacties

Acer brengt zijn Aspire One 532G 22s-netbook met de Ion 2-gpu en Optimus-technologie niet uit. Waarschijnlijk zijn problemen met de drivers voor de videochip de oorzaak van de beslissing. Het besluit is slecht nieuws voor Nvidia.

De Acer Aspire One 532G 22s is een netbook met Atom N450, Ion 2-gpu en 10,1"-beeldscerm met een resolutie van 1280x720 pixels. Het zou een van de eerste netbooks op de markt worden met de Ion 2-gpu en Optimus-technologie, die automatisch schakelt tussen de igp van de Atom en de gpu van Nvidia.

Acer heeft echter op het allerlaatste moment de stekker uit de release getrokken. Het besluit komt als een verrassing voor webwinkels; de Acer Aspire One 532G 22s staat nog gewoon in de Pricewatch voor prijzen tussen de 410 en 450 euro. Acer Nederland bevestigt echter dat het model niet geleverd gaat worden. "Bepaalde onderdelen van de netbook kwamen niet goed uit de verf. Die kregen we niet goed werkend", vertelt Sterre Swank van Acer Nederland aan Tweakers.net. Waarschijnlijk gaat het om problemen met de videodrivers, maar Acer kon dit nog niet bevestigen.

Het besluit is slecht nieuws voor Nvidia. De Acer Aspire One 532G 22s werd in februari al aangekondigd en bij de presentatie van de Ion 2 en Optimus-technologie in maart speelde het model een prominente rol. Asus heeft ook een Ion 2-netbook, de Eee PC 1201PN, en dit model wordt wel gewoon geleverd. Onduidelijk is of Asus problemen met de drivers heeft gehad.

Acer Aspire One 532G

Reacties (31)


Toshiba rust nieuwe Libretto uit met twee 7"-schermen - update

Door Wout Funnekotter, 21 juni 2010 10:0157 reacties

Toshiba heeft een nieuwe versie van zijn Libretto-portable laten zien die beschikt over twee 7"-schermen. De dualscreen-tablet wordt door een zuinige Pentium-processor aangedreven en verschijnt later deze zomer in Japan in kleine oplage.

De Libretto W100 is volgens Toshiba een concept-pc, bedoeld om feedback te verzamelen die weer kan worden gebruikt bij de ontwikkeling van nieuwe producten. Het apparaat weegt 699 gram en beschikt over twee 7"-schermen met ledverlichting en een resolutie van 1024x600 pixels. Een oriëntatiesensor zorgt ervoor dat de tablet automatisch tussen verticale en horizontale weergave wisselt. De schermen kunnen los van elkaar worden gebruikt, maar het is ook mogelijk om een desktop weer te geven die beide schermen in beslag neemt. In de horizontale stand is het mogelijk om op het onderste scherm een virtueel keyboard dat over haptic feedback beschikt weer te geven.

De W100 draait op Windows 7 Home Premium en wordt aangedreven door een Intel Pentium U5400 processor op 1,2GHz, gekoppeld aan 2GB ddr3-geheugen. Voor opslag zijn een 62GB-ssd en een microsd-slot aanwezig. Op draadloos gebied worden wifi b/g/n en bluetooth 2.1+edr ondersteund. Met de standaardaccu kan het apparaat het twee uur uitzingen en met een optionele grotere accu wordt dit verdubbeld. Verder beschikt de tablet nog over een webcam en één usb2-poort.

Toshiba heeft de Libretto-naam in het verleden gebruikt voor verschillende mini-notebooks, en blies het type al enkele malen nieuw leven in. De W100 moet in Japan later deze zomer in gelimiteerde oplage beschikbaar komen voor een nog onbekende prijs.

Update
Inmiddels heeft Toshiba bekend gemaakt dat de Libretto ook in Nederland uitgebracht gaat worden. De dualscreen-tablet is naar verwachting eind augustus leverbaar en gaat 1199 euro kosten.

Toshiba Libretto W100 Toshiba Libretto W100 Toshiba Libretto W100 Toshiba Libretto W100 Toshiba Libretto W100 Toshiba Libretto W100

Reacties (57)


Zweedse politie arresteert drie personen uit 'warez scene'

Door Dimitri Reijerman, 21 juni 2010 08:55173 reacties

De Zweedse politie heeft bij een aantal invallen drie personen gearresteerd vanwege vermeende grootschalige auteursrechtenschending. De verdachten zouden lid zijn van de Darkside, een groep die actief zou zijn in de warez scene.

Antipiratbyrån, een Zweedse anti-piraterij-organisatie, zou de Darkside groep al enige tijd in de gaten hebben gehouden en onder andere ip-adressen van mogelijke leden hebben verzameld. Nadat de organisatie de data aan de politie had gegeven, werd vorige week besloten om in de hoofdstad Stockholm en de plaats Västerås bij een aantal woningen invallen te doen. Daarbij zouden vier mensen zijn opgepakt, maar een van hen zou vrijwel direct zijn vrijgelaten, zo meldt TorrentFreak.

Volgens Antipiratbyrån zouden de drie gearresteerde personen, allen mannen van in de veertig, actieve leden van Darkside zijn. Deze groep zou actief zijn in de schimmige warez scene en op grote schaal illegaal materiaal verspreiden. Bij de verdachten zouden servers in beslag zijn genomen waarop 130TB aan films zou zijn gevonden.

Antipiratbyrån stelt dat het met de drie arrestaties vermoedelijk om de grootste vangst in zijn soort gaat die ooit in Zweden en mogelijk zelfs in Europa is gedaan. De organisatie claimde iets soortgelijks in 2009 toen de politie een 33-jarige Zweed arresteerde en een server aantrof waarop ongeveer tienduizend illegaal downloadbare films stonden. Een openbaar aanklager zou inmiddels hebben laten weten dat er al schuldbekentenissen zijn gedaan.

Reacties (173)