De EFF en het TOR Project hebben de handen ineengeslagen bij de ontwikkeling van een Firefox-add-on die gebruikers automatisch naar https-versies van pagina's doorsluist. Versleutelde verbindingen zouden zo minder lastig te gebruiken zijn.
EFF en Tor hebben een publieke bèta van de Https Everywhere-add-on uitgebracht. Volgens de makers is de tool geïnspireerd op Googles mogelijkheid om via https te zoeken. Veel sites geven die mogelijkheid wel, maar stellen die niet standaard in. De add-on zorgt ervoor dat het verkeer automatisch via https verloopt.
"Wij zorgen ervoor dat de meeste of alle communicatie van de browser met populaire sites die ssl ondersteunen, maar het niet standaard aanbieden, versleuteld verloopt", aldus de beide partijen die zich voor de privacy van internetters inzetten. Volgens Mike Perry van het Tor Project maken veel sites het ingewikkeld om encryptie via https te gebruiken: "Vooral voor Googles ssl-zoekfunctie en voor Wikipedia zijn complexe handelingen voor het herschrijven van url's en filtering nodig."
De add-on is gebaseerd op de NoScript Strict Transport Security-implementatie, maar met de nodige aanpassingen om het effectiever dan NoScript te laten functioneren. Ook zou de plug-in veiliger werken dan SSL Certificates Pro en KB Enforcer, die respectievelijk op GreaseMonkey en Google Chrome Extensions zijn gebaseerd. Momenteel ondersteunt Https Everywhere onder andere Google Search, Wikipedia, Twitter, Facebook, The New York Times, The Washington Post, IxQuick. Identi.ca en Scroogle.