HP heeft op de laptopmarkt zijn voorsprong op Acer in het laatste kwartaal van 2009 vergroot. De strategie van Acer om zich op thin & light-laptops te richten, lijkt het bedrijf parten te spelen bij het vergroten van zijn marktaandeel.
In derde kwartaal van 2009 bracht Acer het verschil met HP in aantallen wereldwijd geleverde laptops terug tot 1,05 miljoen stuks. Niet eerder kwam het bedrijf uit Taiwan zo dicht in de buurt van zijn grote Amerikaanse rivaal. In het vierde kwartaal is het verschil echter weer gegroeid, zo blijkt uit cijfers van onderzoeksbureau IDC.
Acer wist in het lucratieve vierde kwartaal van 2009 9,5 miljoen notebooks te leveren, terwijl HP 11,38 miljoen stuks de fabriek zag verlaten. Beide fabrikanten wisten daarmee meer laptops te leveren dan in het kwartaal ervoor, toen ze respectievelijk 8,86 en 9,91 miljoen schootcomputers afleverden. Die groei is echter toe te schrijven aan seizoensinvloeden.
HP deed met name in de december-maand goede zaken dankzij een grote advertentiecampagne in de VS en een prijsverlaging voor zijn mainstreammodellen. Acer had te kampen met tegenvallende verkopen van zijn thin & light-modellen, waar het bedrijf hoge verwachtingen van had. Eerder gaf het bedrijf HP en Dell hier al de schuld van omdat deze fabrikanten de mini-laptops uit de markt zouden drukken met lage prijzen voor normale notebooks. Acer zou nu van plan zijn om ultraportables met mainstream-specificaties uit te brengen om zijn doel om dit jaar 40 miljoen laptops te leveren te overtreffen, schrijft DigiTimes. HP streeft ernaar 44 miljoen laptops te leveren.