De Britse publieke omroep BBC wil series voor YouTube maken en deze internationaal uitbrengen. Dat schrijft de Financial Times op basis van bronnen. Deze series zouden voornamelijk op jongeren zijn gericht en als extra inkomsten voor de BBC dienen.
De BBC maakt nu voornamelijk tv-programma's voor zijn eigen tv-kanalen en streamingdienst iPlayer, gericht op een Brits publiek. Deze series komen via streamingdiensten zoals Netflix internationaal beschikbaar. Met de YouTube-overeenkomst zou de BBC series specifiek voor YouTube willen ontwikkelen, schrijft FT, om ook naar iPlayer en audiostreamingdienst Sounds te brengen.
De YouTube-series zouden buiten het Verenigd Koninkrijk advertenties bevatten. Vermoedelijk gaat het hier om YouTubes eigen advertentiesysteem. Zo zou de omroep een extra inkomstenbron willen opzetten. Binnen het VK verdient de BBC geen geld aan YouTube-advertenties. De BBC is nu al actief op YouTube, maar publiceert hier op dit moment vooral trailers en korte fragmenten.
Volgens de FT-bronnen gaat het voornamelijk om series die gericht zijn op jongeren, omdat jongeren vooral YouTube gebruiken om tv te kijken. De BBC zou ook nieuwscontent willen maken voor YouTube en daarmee desinformatie en nepnieuws willen tegengaan. Een beperkt aantal oudere series komt mogelijk ook op YouTube, al is dit niet het hoofddoel van de overeenkomst. De overeenkomst wordt mogelijk deze week bekendgemaakt.
Lineaire tv-makers worstelen wereldwijd met de verschuiving naar streaming. Hoewel de BBC er in 2007 relatief vroeg bij was met de iPlayer-streamingdienst, worden Amerikaanse streamingdiensten ook in het Verenigd Koninkrijk populairder. In december keken er voor het eerst meer mensen naar YouTube dan naar BBC-kanalen en -diensten, blijkt volgens de FT uit kijkcijfers.