Microsoft test in previewbuilds van Windows 11 het tonen van agenda-informatie in het Actiecentrum, wat meldingen toont. Deze functie zat al in Windows 10, maar ontbrak in Windows 11. Microsoft gebruikt hiervoor nu WebView2 − wat relatief veel geheugen kan kosten.
De ondersteuning voor agenda's in het Actiecentrum komt volgens WindowsLatest in de volgende update voor Windows 11. Die versie van het besturingssysteem had deze functie tot nu toe niet. In Windows 10 konden gebruikers een blik op hun agenda werpen door rechtsonder in de taakbalk op de systeemklok te klikken. Gebruikers die vanaf Windows 10 een upgrade naar 11 uitvoerden, raakten deze functie daardoor kwijt.
De op Outlook gebaseerde agenda in Windows verschijnt nu in testbuilds van het besturingssysteem in het Actiecentrum, dat ook wel bekend is als het Meldingencentrum. WindowsLatest leidt af uit eigen gebruik van previewbuilds van Windows 11 dat de agendafunctionaliteit een WebView2-component is. Het besturingssysteem gebruikt daarbij de ingebouwde Edge-browser om code uit te voeren en content te tonen.
Na het inschakelen van de nog niet helemaal functionerende agendaweergave en het openen van het Actiecentrum start Windows een flink aantal WebView2-processen, meldt WindowsLatest. De processorbelasting schiet daardoor omhoog van inactief naar 6 tot wel 20 procent. Het geheugengebruik stijgt van 1MB naar meer dan 130MB. Bij het sluiten van het Actiecentrum zet Windows de WebView2-componenten wel in de slaapstand, waardoor het processor- en geheugengebruik weer afnemen.
/i/2007935934.png?f=imagenormal)