'Threads heeft wereldwijd meer actieve appgebruikers op mobiel dan X' - update

Threads heeft wereldwijd meer dagelijkse mobieleappgebruikers dan X, meldt Similarweb. Volgens de data van het onderzoeksbureau hebben de iOS- en Android-apps van Threads 141,5 miljoen dagelijks actieve gebruikers. De apps van X blijven steken op 125 miljoen gebruikers.

X heeft nog altijd meer gebruikers via de browser, schrijft TechCrunch op basis van data van Similarweb. Volgens het onderzoeksbureau is het aantal mobiele gebruikers van X het afgelopen jaar gestaag gedaald van iets minder dan 150 miljoen naar 125 miljoen. Het aantal Threads-gebruikers steeg juist flink: in december 2024 gebruikten elke dag minder dan 100 miljoen mensen de iOS- en Android-apps van het platform van Meta. Het aantal dagelijkse webgebruikers ligt bij X op 145,4 miljoen, terwijl Threads per dag 8,5 miljoen gebruikers via de browser heeft.

Het is niet helemaal duidelijk waardoor X-gebruikers afhaken. Het platform is de laatste maanden vaker negatief in het nieuws geweest, onder meer vanwege de chatbot Grok, die diep geïntegreerd zit in X. De AI-bot prees onder meer Adolf Hitler en maakte deepfakes van vrouwen en minderjarigen in bikini. Threads heeft juist de laatste maanden meerdere nieuwe functies geïntroduceerd, waaronder privéberichten, nieuwe zoekopties, horizontale video's, AI-samenvattingen en verdwijnende berichten.

Update, 16.44 uur – Toegevoegd hoeveel dagelijks actieve gebruikers X en Threads via de browser hebben.

Bron: Similarweb via TechCrunch
Bron: Similarweb via TechCrunch

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

19-01-2026 • 15:29

77

Submitter: bleuthoot

Reacties (77)

Sorteer op:

Weergave:

Het is niet helemaal duidelijk waardoor X-gebruikers afhaken
Ik snap dat we hier niet weer een politieke discussie willen of eentje over de eigenaar van X, maar is dit niet een beetje een rare zin? De reden lijkt me vrij duidelijk namelijk.
Ja inderdaad. Een platform met een fascistische eigenaar, algoritmes die vooral extreem rechts ondersteunen, slechte/verdachte AI waarom zouden daar mensen afhaken?
Los van het politieke gezeik, maar nog steeds kom ik op X wel degelijk betere nieuwsgaring tegen dan op bluesky.

Ik heb nergens een account en dat wil ik zo houden overigens. Elk platform is onderhand een echokamer van de bubbel waar hij bij hoort.
Ik haal men nieuws liever van professionele nieuws sites dan van algoritmes en brulapen.

Gedegen journalistiek is me best wat waard.
De meeste Nederlandse media baseren hun berichten ook op wat er op de socials gebeurt. Er zijn er niet zoveel meer die de diepte ingaan, meestal is het gewoon 1:1 een ANP persbericht overnemen. Ik lees de kranten nog wel, maar van het meeste ben ik niet echt meer onder de indruk.

Dus je kunt prima je eigen verstand gebruiken en wat research op de online bronnen doen, net zoals dat je je nieuwssites selecteert overigens, want ook daar zit genoeg kaf tussen het koren.

Voor updates tijdens grote / heftige gebeurtenissen is X onovertroffen.
De meeste Nederlandse media baseren hun berichten ook op wat er op de socials gebeurt.
Ze zullen het vast gebruiken maar het is natuurlijk nooit de enige bron. Ze zullen ook andere bronnen gebruiken om dingen bevestigd te krijgen en ook de andere partij om een reactie vragen als dat van toepassing is. En dat is iets wat de brulapen op socials niet doen.
Dus je kunt prima je eigen verstand gebruiken en wat research op de online bronnen doen, net zoals dat je je nieuwssites selecteert overigens, want ook daar zit genoeg kaf tussen het koren.
Het verschil is dat bij een goeie krant of erkende nieuwszender over het algemeen journalisten werken die journalistiek gestudeerd hebben. De brulapen (mooie term hiervoor) over het algemeen niet. Die zijn alleen maar uit op views en clicks en die krijg je niet met een middle of the road feitelijk bericht, dat moet altijd over the top om op te vallen.
Sinds dat de NL kranten onderdeel zijn geworden van de Belgische mediamagnaten is het behoorlijk bergaf gegaan. Veelal is het gewoon 1:1 het ANP/Reuters persbericht, en met een sterke politieke bias te werk gaan. Dat laatste vind ik nog het meest kwalijk.

Je moet zelf je pad zoeken en de brulapen negeren. Net zoals dat je niet blind moet vertrouwen op wat je in de kranten leest, want het barst daar tegenwoordig van het activisme en commerciële sturing. Journalist was vroeger een eervol beroep, maar echt onafhankelijke gasten moet je met een lampje zoeken. Velen kunnen niet eens meer fatsoenlijk spellen, laat staan dat ze nieuws überhaupt kunnen duiden.

Het zijn tegenwoordig juist de kranten die bol staan van de clickbait troep en vingerdiepe artikelen: inwisselbare persberichten, halve advertorials, lifestyle artikelen veelal over seks, pretentieuze maar inhoudsloze columns over politiek wenselijke topics, en explainers van werkelijk abominabele kwaliteit.

Dus, slap geouwehoer heb je zowel in de krant als op de social media. Je moet zelf eraan werken, zelf je bronnen en je informatie combineren, en eruit halen wat er daadwerkelijk gezegd wordt. En dan bedoel ik niet "selluf ondesoek op Feesboek doen". Maar dat moge duidelijk zijn.
Veelal is het gewoon 1:1 het ANP/Reuters persbericht, en met een sterke politieke bias te werk gaan. Dat laatste vind ik nog het meest kwalijk.
Als je dat kwalijk vindt dan vraag ik me juist af waarom je van X je nieuws haalt. Die accounts zijn 100% objectief en helemaal niet politiek gekleurd? Of is het juist omdat de betreffende kleur je meer aanstaat?
Sinds dat de NL kranten onderdeel zijn geworden van de Belgische mediamagnaten is het behoorlijk bergaf gegaan
In welke zin is het dan volgens jou bergaf gegaan?
Je moet zelf je pad zoeken en de brulapen negeren. Net zoals dat je niet blind moet vertrouwen op wat je in de kranten leest, want het barst daar tegenwoordig van het activisme en commerciële sturing.
Ik begin het steeds meer bijzonder te vinden waarom je X prefereert boven een krant of ander nieuws outlet. Social media zit barstensvol met influencers of mensen die het doen voor de views en clicks en dus commercieel gestuurd zijn.
En waarom denk je dat er geen activisme is op X?
Journalist was vroeger een eervol beroep, maar echt onafhankelijke gasten moet je met een lampje zoeken.
Een stukje komt niet zomaar in de krant, het is niet zo dat het eerste de beste artikel van een journalist zomaar in de krant geplaatst wordt. Normaal gesproken wordt daar goed naar gekeken.
In tegenstelling tot, je voelt hem vast al aankomen: social media waar werkelijk iedereen met een account zonder filter kan plaatsen wat ie wil.
Het zijn tegenwoordig juist de kranten die bol staan van de clickbait troep en vingerdiepe artikelen: inwisselbare persberichten, halve advertorials, lifestyle artikelen veelal over seks, pretentieuze maar inhoudsloze columns over politiek wenselijke topics, en explainers van werkelijk abominabele kwaliteit.
Ik kan het helemaal mis hebben en dan moet je het maar zeggen, maar dit stukje leest voor mij als volgt: Alle reguliere media zijn k*t, als je zelf onderzoekt doet, op (ja hoor) social media waar werkelijk elke gek iets kan plaatsen alsof het de waarheid is, pas dan vind je de echte feitelijke waarheid.
En dan bedoel ik niet "selluf ondesoek op Feesboek doen". Maar dat moge duidelijk zijn.
Nou ik wil niet lullig doen, maar dat is PRECIES zoals jouw post overkomt. Replace 'Feesboek' -> 'X'
Waar zeg ik dat ik mijn nieuws alleen van social media afhaal? Juist niet, betoog ik.

Je moet juist meerdere bronnen combineren. Op die manier zie je ook al snel wat influencers zijn en wat niet. Gezond verstand gebruiken.

Waar de reguliere media bergaf in is gegaan leg ik uit in de daarop volgende paragraaf. De kwaliteit van de kranten is echt wel een stuk minder dan vroeger. Zeker nu alle Nederlandse kranten zijn ondergebracht bij twee Belgische mediamagnaten zie je dat er steeds meer dezelfde eenvormige berichtgeving plaatsvindt met een bepaalde politieke kleuring. Buitenlandse kranten of tijdschriften hebben vaak ook net een andere kijk op zaken.

Er zijn dus goede journalisten te vinden, dat zei ik al eerder, maar het zijn er echt significant minder. Er is ook het effect van de kostenbesparingen die er op de redacties zijn doorgevoerd in de afgelopen decennia. Oplages van de kranten zijn gedecimeerd, en dat zie je terug in de kwaliteit.

Ik zeg dus nergens dat je alles op de socials moet opzoeken en vertrouwen. Wat ik stel, is dat je de gewone media niet ongezien op de blauwe ogen moet vertrouwen. Verder ga je voorbij aan het feit dat de zaken die je afkraakt, vaak ook gewoon dezelfde bronnen zijn die de medewerkers bij de kranten raadplegen.
Op X is meer dan genoeg gedegen journalastiek als je de juiste kanalen volgt. Daarnaast zijn de oude media sites ook slachtoffer van algoritmes dus daar ontsnap je niet aan.
Ik ben nog nooit op threads geweest, ik weet niet eens hoe het eruit ziet. Ik kom ook niet op X, maar op nieuwssites lees ik alleen maar: 'heeft gezegd op X' en al dan met een X-post embedded in het nieuwsbericht. Ik heb dat alleen verder nog gezien bij Truth Social (Trump uiteraard) maar van Bluesky en Threads zie je niks.

Leuk dus al die gebrukers maar beetje kwantiteit vs kwaliteit, meeste beroemdheden zitten allemaal op X.
Ik heb het alleen over X dus ik snap niet waarom je het gelijk gaat vergelijken met iets anders. Ook wel bijzonder dat je nergens een account hebt maar toch op X een betere nieuwsgaring tegenkomt. ;)
Je hebt niet per se een account nodig om van alles te volgen.

Verder kraak je een heel platform af omdat de eigenaar een nogal interessant karakter heeft. Mijn bevinding is dat, ondanks alle ophef, je nog steeds de betere nieuwsberichten op X vindt.

Ik neem aan dat je dan ook bv geen VW of Porsche wil rijden omdat die bedrijven fascistische banden hadden?
Dat heb je wel nodig als je de uitspraken die jij doet "hard" wil maken. Ik kraak het platform om verschillende redenen af, de eigenaar is er slechts één van. Dus nee je stelling blijft slecht onderbouwd. Op flauwekul opmerkingen over auto's ga ik niet in.
De reden dat ik naar de auto's verwees is dat als je op het morele paard klimt en mensen beweegt platforms te mijden die jij fascistisch en extreem rechts noemt, je dan wel consistent je lijn moet doorvoeren.
Het is haast knap hoeveel drogredenen je in deze zin weet te stoppen.

De OP bestijgt niet een moreel paard als hij constateert dat Twitter sinds de ombouw naar X een vehikel van extreem-rechts is geworden. Dat is bewust beleid van Elon Musk, en zodra één van zijn algoritmes zich ook maar iets te "woke" toont, wordt er aan de knoppen gedraaid. Daar doet hij ook niet geheimzinnig over, dat staat gewoon vast. Ook zijn fascistische sympathieën, niet zo raar met een jeugd die geworteld is in Apartheid, zijn publiek bekend, tenzij je in de "enthousiaste armbeweging-theorie" gelooft. En Grok is voortdurend in het nieuws met berichten variërend van Holocaust-ontkenning tot virtuele porno met de hoofden van mensen die daar niet om hebben gevraagd.

Maar goed, daar koppel je vervolgens nog een jij-bak aan, OP mag als dat voor hem reden is van X weg te gaan van jou niets meer gebruiken dat ooit een band met Nazi-Duitsland heeft gehad. Die analogie verzin jij, en het "moeten" ook. En als je jouw analogie wel serieus zou willen doorvoeren, krijgt diegene een zwaar leven. Mag je dan nog wel een mobiele telefoon gebruiken? De meeste techniek is immers van Siemens. Straalmotoren? Snelwegen in het algemeen? De lijst is eindeloos.

Maar het goede nieuws is: van OP mag je zoals ik het lees rustig X blijven gebruiken. Hij verbaast zich er alleen niet over dat veel mensen de extreme tendenzen van platform en eigenaar als reden aangrijpen om op zoek te gaan naar een platform met een andere signatuur.

Waarbij ik zelf hooggezeten op mijn morele paard uiteraard ook vraagtekens zet bij Threads, aangezien Meta ook wel heel graag op schoot zit bij een andere oranje getinte would-be dictator.
Twitter had voorheen een bias naar links, X heeft nu een bias naar rechts. Het wordt pas interessant als we kunnen zien of het meer of minder obectief is geworden op basis van objectieve bronnen en analyse, in plaats van onze onderbuik gevoelens en anecdotes te gebruiken.

[Reactie gewijzigd door SCIxX op 20 januari 2026 12:16]

Musk is er duidelijk en open over, wat niet wil zeggen dat ik het met hem eens ben overigens.

Bij andere platforms zijn er ook shadow bans en wordt er veelal extreem linkse content gepusht, maar is het veel onduidelijker wat en hoe er gemodereerd wordt. Dat is dan blijkbaar prima, wellicht omdat dat meer in iemands straatje past.

Zoals ik in andere posts al duidelijk maakte, ik zie de socials sowieso al niet echt positief in omdat ze allemaal als een echokamer werken voor gelijkgestemden. Onwelgevallige meningen worden maar zelden getolereerd en mensen graven zich gewoon in en gaan met modder gooien naar elkaar. Weinig social aan als je het mij vraagt.

Tenslotte, wat de leider van het platform ook moge bazelen, nog steeds zie ik prima content erop dat niet nazistisch of fascistisch is, naast alle bagger welke in een andere vorm ook op de andere platforms te vinden is. Dus lui die alleen maar hard roepen dat je een nazi bent als je op X zit, daar ben ik een beetje klaar mee.
Je roept wederom maar wat m.b.t. tot shadow bans en extreem links. Je gaat dat gewoon niet kunnen onderbouwen en je trekt ook gelijk de conclusie dat dat dan wel prima zou zijn. Niemand zegt dat dat prima is.
Bedankt. Je was me voor. En lesje drogredenen zou voor veel mensen geen overbodige luxe zijn.
is dat dan recent zo? Want je haalt toch wel ff oude koeie uit de sloot om je gelijk te halen. Puur om een punt te maken dat er dus maar half eentje is.
Het gaat me niet om die ene periode in de geschiedenis. Het punt is dat als je hele groepen mensen de maat gaat nemen, je je op dun ijs begeeft.
Ik neem aan dat je dan ook bv geen VW of Porsche wil rijden omdat die bedrijven fascistische banden hadden?
En zit Hitler nog altijd in de raad van bestuur? En zie jij nog altijd activiteiten die racistische partijen financieren en ondersteunen uit de hoek van VW?
"omdat de eigenaar een nogal interessant karakter heeft"
Omdat de eigenaar een nazi is. Een interessant karakter zou mij niet uitmaken. Steve Jobs had een interessant karakter. Elon Musk is een nazi.
Er zijn sites waarmee je zonder account twitter posts kan bekijken
ik wil me niet inhoudelijk met jullie discussie bemoeien, maar dit artikel gaat *letterlijk* over een vergelijking van X met "iets anders", dus waarom kraak je zijn opmerking daarop af?
Ik heb het alleen over X dus ik snap niet waarom je het gelijk gaat vergelijken met iets anders.
Ja, ontzettend gek dat iemand het vergelijkt met de twitter-kloon die puur gebouwd is als concurrentie voor X. Moet niet gekker worden op Tweakers.
Betere nieuwsgaring is al vrij snel empirisch vast te stellen door te kijken naar bijvoorbeeld embedded posts op nieuws- en actualiteiten blogs. Het meeste dat ik zie is X.

Nieuws over Iran? X. Nieuws over Amerika? X. Nieuws over Syrië? X. Enz.
Is dat niet exact hetzelfde als threads, maar dan met 18+ materiaal op X in plaats van zonder op Threads? Misschien is Zucc niet fascistisch maar veel beter zou ik hem niet noemen.
Misschien is Zuck eigenlijk wel erger omdat hij dingen in het geniep doet. Niemand weet wat er daar achter de schermen gebeurt.

[Reactie gewijzigd door curkey op 19 januari 2026 18:09]

Misschien is musk achter de schermen ook nog erger, zo kan je alles wel erger maken dan wat we daadwerkelijk kunnen constateren...
Klopt, maar ik loop dan ook niet zoveel stof op te waaien als sommigen. De hele dag door roepen mensen hoe slecht Musk wel niet is.

Dat kan prima waar zijn, maar het is nogal selectief en nogal naïef. De stille derde kan nu net degene zijn die echt interessant is.

[Reactie gewijzigd door curkey op 19 januari 2026 18:10]

Dus eigenlijk is wat je zegt dat Zuckerberg gewoon slimmer is dan Elon?

Voor de vorm ik denk dat er meer seksuele content op threads is te vinden dan X Twitter hoor maar heb geen twitter account dus kan niet echt vergelijken ;)
Ik zeg ook niks over Threads, Bluesky of wel ander medium. Ik zeg alleen iets over X. Juist omdat X is zoals het is zou je argwanend kunnen zijn betreffende alles wat van dat platform wordt geciteerd.
Dat van het algoritme valt echt reuze mee. Je kan het algoritme super goed sturen door woorden te muten aan te geven als je posts niet leuk vind. Ik heb een timeline met alleen maar tech, gamedev, vfx, boeken en andere dingen die ik leuk vind. Als je in een extreem rechtse of linkse bubbel terecht komt is het toch echt omdat je blijkbaar teveel met die posts interact.

Ik heb een 2e account waar ik soms op ga als ik wel wat politieke dingen wil volgen en dan heb ik het wel, maar je kan het echt heel goed zelf filteren
Ik volg 0 mensen en ik weiger followers, volledige controle over wat algoritme mij moet laten zien. Zo heb ik paar accounts met ieder zijn topics die ik wil volgen, werkt goed zo. Als je in crypto en andere handel doet is het gewoon belangrijk dat je snel nieuws uit de wereld kan volgen en dan is X daar best goed in. Wat andere mensen daarvan denken doet me niet zo veel, ieder zijn keuze.

[Reactie gewijzigd door ror84 op 19 januari 2026 17:08]

Twitter blijft een fenomenaal platform om nieuws te vollgen.

Het aantal gebruikers van Twitter is natuurlijk beperkt. Maar de gebruikers die er toe doen... zijn nagenoeg allemaal op Twitter te vinden....

De bagger die te vinden is op Reddit, discord, telegram en al die andere platforms... overtreft vele malen wat er op Twitter gebeurt... Maarrr het is leuker om Musk te haten... Neonazis hebben Soros. Wappies hebben Bill Gates. Tweakers hebben Musk... Iedere groep zijn eigen supervillain.

Tweakers zit vol vegetariers die alleen weigeren om vlees te eten van varkenshouders in NoordBrabant... De rest... daar hebben we het niet over....
Alsof Trump en Musk de complete wereld bestieren?
Ze bestieren hem misschien niet, maar ze maken de wereld absoluut slechter
Je begrijpt duidelijk niet wat fascisme is, stop met grote woorden gebruiken voor dingen die het niet zijn, mensen beginnen langzaam niet meer te denken dat nazies echt slecht waren omdat het woord nazi en fascist te vaak rond gestrooid worden...
Ja precies, er zijn veel grote media huizen die anti-X nieuws pushen en heel publiek van X afgingen op een manier die ik me niet van Facebook kan herinneren.(En daar hebben we toch soortgelijke oproepen toe gezien).
De politieke opinie van eigenaar lijkt voor velen belangrijker te zijn dan de morele technische bezwaren tegen sociale media. (Hoevelen die aankondigden van X te gaan deden dat vanwege lock-in; omdat je nu ingelogd moet zijn om comments op berichten te zien, en omdat 3rd party api's beperkt werden?)

(Overigens vind ik zelf Zuckerberg een grotere engnek dan Musk. Ook omdat Musk transparanter is over wat hij wil, ookal leeft hij zelf niet altijd op tot zijn idealen.)
De politieke opinie van eigenaar lijkt voor velen belangrijker te zijn
Er zullen vast mensen zijn die daarom afhaken, net zoals mensen Disney boycotten omdat ze enkel blanke hoofdrollen willen zien.

Echter, heb je erbij stilgestaan dat de inhoud op Twitter sinds de overname van Elon daadwerkelijk enorm veranderd is? Natuurlijk beweert hij zelf dat het ervoor veels te woke was en het nu is gecorrigeerd, maar de feiten zijn dat Twitter sinds Musk een extreme toename zag in racistische scheldpartijen, homofobe drek, en transfobe haat.

Het is best normaal dat vele mensen afhaken in zo'n omgeving. Als in mijn favoriete café plots allemaal neonazi's komen die luidkeels naziliederen zingen en iedereen donkerder dan een volkoren brood uitschelden, dan ga ik ook niet meer. Dan kan je wel heel flauw gaan roepen dat ik intolerant ben voor de politieke kleur van de eigenaar, maar kan je het me kwalijk nemen dat ik het er niet meer leuk vind?
Ik denk dat de normale politieke opinie van de eigenaar helemaal niet belangrijker lijkt te zijn. Ik denk dat openlijk een nazi zijn voor sommige mensen belangrijker lijkt te zijn. Als het ging om Dems/Republikeinen of PvdA/CDA/VVD'ers, dan zou het de meeste mensen koud laten. Het gaat hier om mensen die fascisme en racisme actief omarmen, dat 'gewoon' politiek noemen is niets minder dan het normaliseren van de meest extremistische ideologieën. Dat is misschien ook juist het verschil: mensen die nazisme onacceptabel vinden gaan weg, de rest accepteert nazisme op het platform of vindt het lastiger om dat platform te verlaten.

Zuckerberg is niet zodanig vermeden omdat hij zich in het publiek op de vlakte houdt, ongeacht dat hij bekendstaat als empathieloos, krabnek, robot, dat hij berichten met extreemrechtse haat boost en anti-genocide berichten onderdrukt, zich niet aan privacywetgeving houdt etc.

Overigens werkt Nitter als alternatieve Twitter frontend gelukkig nog steeds, al is de oude main instance er niet meer en zijn veel andere instances ook verdwenen.

[Reactie gewijzigd door Blizz op 19 januari 2026 19:29]

Nouja, als Threads de grote winnaar is en Zuckerberg ook niet zo populair is, vind ik het wel opvallend.

Ben zelf naar Bluesky gegaan, en lees de dingen op Twitter via xcancel.com, als ik er persé heen moet (normaal vanwege video's over het russische leger; de behandeling van hun collega's valt snel onder 18+) gaat het via die omweg.
Maar Meta is minder controversieel dan X.
Op threader kon je voorheen gewoon pedofilie voor geschoteld krijgen, dus ik weet niet exact wat je bedoelt.


1 van de redenen dat ik niet naar threader toe ga. De andere reden is politiek.


Zodra Twitter wegviel om speciale stemmen te laten horen, was het ineens een boeman. Threader gaat die exacte zelfde kant op, dat wij universeel weer het kop in het zand steken en het gewoon laten... Nadenk momentje.


Dus nee, geen gebruiker hier. Desalniettemin, ik gebruik X ook niet, of Facebook, denk dat je mij alleen nog kan spotten op LinkedIn
Dit klopt inderdaad. Ik denk van 'wtf' als ik zie wat voor content ik tegenkom. Was ook gelijk de reden om Threads niet meer te gebruiken. Zelf begrijp ik de waarde van Threads niet.
LinkedIn is wel echt de meest verschirkkelijke social media, facebook voor mensen die zichzelf te goed achten voor facebook.

"Vandaag heb ik mijn kind 2 uur te laat opgehaald van de kinderopvang vanwege overwerk, deze ervaring gaf mij nieuwe inzichten over hoe ik meer waarde kan genereren voor mijn bedrijf via actionable insights en low hanging fruit."

Moet van LinkedIn posts altijd echt kotsen zo verschrikkelijk dat het is.
Nou, toch redelijk veel rage bait en controversiële posts zie ik daar voorbij komen. Ook veel bots zoals op X.
Meta probeert zich (heel slim) op de achtergrond te houden van wat er gebeurt.

Maar gezien hetgeen er onder allemaal de kap van facebook zit, maak ik me geen illusies hoe schoon die tent is.
Denk niet dat ik het daarmee eens ben. Onlangs heb ik een presentatie van Off Limits gevolg en zij geven aan dat verweg de meeste ongewenste content bij Meta wordt gehost, Facebook+ Instagram samen in de top 3. Erger is dat Meta -niet- meewerkt aan verwijderverzoeken terwijl de meeste andere platformen dat wel doen. Zie voor info de volgende presentatie.

251120_it-guild_Rivka.pdf
Het is vooral een ding bij de groep mensen die de hele dag bezig zijn met wat Trump en Musk bezighoudt. De rest van Nederland is aan het werk.
Idd. Ben een tijdje weggeweest van X ivm Musk en Trump. Nu weer terug want ik miste toch wel voor mij belangrijke nieuwsonderwerpen. Prima te doen als je Trump en Musk negeert.
Zo duidelijk is het toch niet? Ik zie vooral volwassen discussies verdwijnen naar Linkedin en jongeren zitten op Snap en TikTok. Musk heeft het denk ik wel versnelt, maar betwijfel of het niet hetzelfde was geweest als het nog Twitter was. Het deel wat enkel weggegaan is vanwege Musk is denk ik kleiner dan jij denkt, maar dat kan ik dan weer niet staven met cijfers.
Ik denk niet dat er een consensus over de oorzaak is, behalve in bepaalde politiek getinte kringen.

Een greep uit de dingen die ik al heb gehoord:
  • Het is een beerput geworden waar iedereen zijn gal spuwt
  • Kwaliteit van content is gedaald door monetisatie (meer slop en bots enz)
  • Het is geen safe space meer (sommige mensen zien liever geen meningen die hen tegen de borst stoten)
  • Te veel NSFW content
  • Te veel politieke content
  • Minder kindvriendelijk dan andere platformen
  • Boycott acties van allerlei instanties en zwartmakerij door mainstream media en politiek
Het getuigt van journalistische ethiek dat Tweakers hierin niet hun eigen mening rapporteert als een feit.

Wat dat laatste puntje betreft... Ik vind dat Tweakers heel goed scoort op de inhoudelijke neutraliteit van hun artikels. Het valt me echter wel op dat er regelmatig artikels aan toegewijd worden wanneer er slecht nieuws te melden valt over X, in een mate die ik niet zie over andere platformen.

TikTok steekt Instagram voorbij onder de jeugd? Geen artikel.
TikTok steekt YouTube voorbij in gemiddelde afspeeltijd per gebruiker? Geen artikel.
TikTok steekt Snapchat voorbij in maandelijkse gebruikers? Geen artikel.
Instagram stoot TikTok van de troon als meest gedownloade mobiele app wereldwijd (2023)? Geen artikel.
TikTok stoot Instagram van de troon als meest gedownloade mobiele app wereldwijd (2025)? Geen artikel.
Slecht nieuws voor X? Vrijwel gegarandeerd een artikel.

Misschien beeld ik me dat in maar zo lijkt het toch.

(mea culpa als ik een artikel gemist heb, ik kon er geen vinden)
Ik denk dat het niet eens met dhr Musk te maken heeft, maar met dat X gewoon onbruikbaar is geworden door de keuzes die gemaakt zijn. Zonder ingelogd te zijn kun je helemaal niks meer, en als je bent ingelogd krijg je vrijwel alleen maar content van betalende mensen te zien. Laatst als reactie op een post van een bekend iemand die was gestorven letterlijk reclame met van die goedkope merch van zo'n print-to-order website om te proberen er iets aan te verdienen, en die kwam door z'n blauwe vinkje ver boven de rest uit
bij xcancel.com kun je zonder inloggen meer dingen zien. Ik gebruik dat als het echt nodig is, nadat ik m'n account wegens Musks nazi-perikelen opgezegd heb.
Zo duidelijk dat men direct daarna zelf al redenen noemt 😄
Het hele item lijkt hieromtrent geschreven. Beetje sneu dat Tweaker DIT als nieuws waarde ziet.
Hoe is het eigenlijk met bluesky?
Dat kun je hier zien, niet zo hoog als de piek maar nog steeds redelijk veel actieve gebruikers https://bsky.jazco.dev/stats
Nee, not even close. De statistieken van Mastodon zijn alle actieve gebruikers (dus ook lezers), maar Bluesky met iets meer gebruikers heeft alleen mensen in de statistieken die iets gepost of geliked hebben. En verreweg de meeste mensen doen dat niet

Bovendien is de Mastodon grafiek 3 maanden out-of-date.

[Reactie gewijzigd door Wraldpyk op 20 januari 2026 17:03]

Gezellig, kan het aanraden.
As of earlier this week (January 13), X was seeing 145.4 million daily web visits, while Threads saw 8.5 million daily web visits across Threads.com and Threads.net combined.
Voor web is het 145 miljoen versus 8,5 miljoen met een volledig vlakke lijn.
Van de regen, in de drup.

Ik zie een hele discussie over wie erger is, Musk of Zuck en het enige wat ik mij afvraag waarom je met enige vorm van gezond verstand nog op één van beide actief bent.

En kom niet aan met ‘jamaar nieuws écht beter daar of hier’ want je bent daarmee onderdeel van het probleem en niet de oplossing.

/rant
Je wisselt m.a.w. de ene VS-asshole voor de andere (Musk voor Zuck). Nu ben ik blij (niet dus). :X
Ik heb dus in mijn omgeving (IT) nog nooit iemand gehoord die op threads zit hahahah
Ik geloof hier echt helemaal niets van. Ik ken echt niemand die op Threads zit en heb er ook nog nooit iemand over gehoord. (behalve in het nieuws)
Ik geloof het ook niet als je naar aantal downloads in de store kijkt. Bij threads zullen wel de Instagram momenten dat ze threads pushen meetellen.
Tja, beetje appels met peren vergelijken.
Is het niet gewoon dat veel mensen bij X weggingen omdat het overgenomen was, heeft dat niet gewoon wat mneer tijd nodig voor mensen een vervanger vinden of denken, laat maar?
Als dan de eigenaar in een slecht daglicht staat (en AI helpt daar dan ook aan mee) is het dan ook niet snel een kwestie van haat praten?
Zodra er wat nieuws op de markt komt voelt het oude misschien ook snel als ouderwets. Zo ging ook iedereen van Hyves of MySpace naar Facebook lang geleden.

Ik gebruik zelf eigenlijk geen 'sociale media' meer behalve dat ik wat youtubers volg voor nieuws maar toen ik nog Twitter had vond ik daar eigenlijk maar weinig aan. Behalve politici en nieuwsberichten was er voor mijn gevoel weinig leuks of boeiends om te volgen.
Mastodont en BlueSky zijn de betere alternatieven alhoewel ik graag een Europees alternatief zie.
Iedereen kan toch een Mastodon server hosten, zeker omdat het open source is? Volgende mij zijn er verschillende in Europa waaronder de orginele mastodon.social in Duitsland. Nederlandse overheid gebruikt https://social.overheid.nl/about

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn