Bungie stopt met Destiny 2: game blijft speelbaar, maar geen nieuwe content meer

Bungie gaat stoppen met het actief ondersteunen van Destiny 2. Dat maakte de gamestudio op donderdag bekend. Het multiplayerspel krijgt op 9 juni zijn laatste grote update. De game blijft daarna speelbaar, maar krijgt geen nieuwe content meer.

"Nu onze aandacht zich richt op een nieuw begin voor Bungie, gaan we aan de slag met de ontwikkeling van onze volgende games", schrijft de studio in een blogpost. "Daarom brengen we op 9 juni 2026 de laatste liveservice-update voor Destiny 2 uit, om als studio aan die nieuwe reis te beginnen."

Het bedrijf benadrukt dat Destiny 2 speelbaar blijft, net als de eerste Destiny-game. Er zal alleen geen nieuwe content meer worden toegevoegd.

De laatste update heet Monument of Triumph en herintroduceert eerdere content uit Destiny 2, naast verschillende andere toevoegingen. "Veel van de wijzigingen in deze laatste update zijn erop gericht om ervoor te zorgen dat Destiny 2 een plek blijft waar spelers graag terugkeren", aldus de studio.

Toekomst van Destiny

De toekomst van de Destiny-franchise is nog niet bekend. Bungie gaat dus werken aan nieuwe games, maar zegt niet wat voor titels dat worden. "Zodra we meer nieuws over Destiny hebben, hoor je het als eerste", aldus de studio.

Bungie bracht in 2014 de eerste Destiny-game uit voor consoles. Het was de eerste grote game die het bedrijf ontwikkelde sinds het stopte met de Halo-serie. Drie jaar later volgde Destiny 2. Beide Destiny-spellen kregen gedurende hun levensduur verschillende uitbreidingen en andere live-servicecontent.

In 2022 werd Bungie overgenomen door Sony, dat destijds hard werkte aan nieuwe live-servicegames. Eerder dit jaar bracht Bungie een nieuwe shooter uit, Marathon. Ook dat is een live-servicespel.

Destiny 2: Monument of Triumph-update
Beeld: Bungie

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

21-05-2026 • 20:23

18

Submitter: KipKroket

Lees meer

Reacties (18)

Sorteer op:

Weergave:

Was eerlijk gezegd vergeten van Destiny games.

Ben benieuwd wat Sony met bungie gaat doen. Het tofste zou toch wel iets als een Halo uitbrengen. Maar dat mag bungie niet of wel ?
Helaas niet, het is van 343 studios (Microsoft), overigens al sinds Halo 4. Ik vond Destiny eigenlijk wel gaaf, maar het is tijd voor iets nieuws. Helaas is de Bungie studio erg verandert, ik vraag me af of ze nog iets moois kunnen creëren.
edit:
Blijkbaar hebben ze 1.5 maand geleden "Marathon" uitgebracht, maar gezien dit volledig langs me heen is gegaan zal het wel niet heel goed ontvangen zijn.

[Reactie gewijzigd door Ynze_162 op 21 mei 2026 20:50]

Wat is er dan veranderd aan de Bungie studio?
Ze zouden gewoon een verhaalmodus en klassieke multiplayermodus toe kunnen voegen aan Marathon 2026.
Persoonlijk viel me Destiny in 2014 flink tegen, had er speciaal de PS4 voor aangeschaft. Het uiteindelijke verhaal was flink uitgekleed met wat ze eerder belooft hadden. Grafisch was het zeker wel een uitblinker. Nooit echt aan Destiny 2 begonnen toen het nog beschikbaar was via Xbox Game Pass.

Had gehoopt dat Destiny een reboot was van het oude Bungie die Halo 1 gemaakt hadden en niet wat het werd toen met Halo 2 en 3. Helaas niet bewaarheid.
Bungie is allang niet meer wat het was, echt een miskoop van Sony.
Gaat volgens mij niet goed met Bungie, marathon is matig ontvangen en las dat Sony en Bungie flink verlies maken (vooral Sony na aanschaf van Bungie)
Erg jammer, want Destiny was qua gameplay erg vermakelijk. Ook de verhaallijnen en cinematics waren top-of-the-line, met goede voice-actors. IMO was de doodsteek voor Bungie de lancering van The First Descendant. Waarom? Omdat veel spelers gingen "buurten" om te zien of TFD misschien wel beter was dan D2 (was het niet overigens) maar dan free-to-play.
Toen men van een koude kermis thuiskwam waren er best wat Youtubers die riepen dat TFD wel heel erg op Warframe lijkt en ja, dan ga je daar ook even "buurten". En met de gratis (jazeker, gratis) updates van Digital Extremes bleef men hangen en zag men in dat Bungie wel erg veel geld vraagt elke keer, voor elke grote update.

Goed, feit blijft dat Bungie het heel goed gedaan heeft in het begin, maar uiteindelijk is de hebzucht hen toch fataal geworden. Daarnaast is Destiny 2 ook gewoon al heel oud, maar gezien de eerder genoemde Warframe al net zo lang (al dan niet langer) meedraait, is dat eigenlijk geen excuus.

[Reactie gewijzigd door CSB op 21 mei 2026 20:41]

Sony maakt niet direct verlies, althans niet op de letterlijke manier. Ze hebben alleen af moeten schrijven op de waardering van Bungie.
Dan maakt Sony nog steeds verlies... de investering is al uitgegeven.
Ze maken pas verlies op het moment dat ze het weer zouden verkopen voor een lager bedrag.
Afschrijven is gewoon verlies? Als jij het voor 20 miljoen koopt en later noteert als 10 miljoen heb je in je boeken gewoon een verlies. Dat kan je eerder doen of pas bij de verkoop, maar hoe je het ook draait het blijft een verlies.

[Reactie gewijzigd door ro8in op 21 mei 2026 20:58]

Vergeet niet dat Sony ook flink verlies heeft geleden met Marathon
Ooit een grote naam met de Halo franchise, maar daar lijkt nu nog maar weinig van over helaas.

Hoe het kan verkeren.
Wel lichtelijk het "probleem" van dit soort gratis spellen, als je er sinds het begin geld aan hebt gespendeerd. daar heb je dus niks meer aan als de servers uit gaan. (al is dat natuurlijk het risico bij multiplayer spellen ;) )
Destiny 2, het was een heerlijke game. Veel vrienden ontmoet, mooie clan momenten. BeoWulf had veel member van de Tweaker clan overgenomen.

Komt toch pijnlijk aan. 12 jaar van m’n leven in de game af en aan gestopt. Soms even paar maanden niets, daarna weer avonden raiden en dungeons.

Na the final shape werd het minder. Toch was de laatste extension, Renegades, behoorlijk goed. Verhaal werd interessant!

Dan is het toch een verrassing.

Marathon was een ongelofelijk eigenwijs idee van Bungie, had D3 begonnen.

In onze clan wordt er gerouwd. 😢
Ik heb wel nostalgische gevoelens bij deze game, er is geen game die ik zo intensief met een clan heb gespeeld als deze.

[Reactie gewijzigd door Jimijames75 op 21 mei 2026 21:10]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn