Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

Xiaomi gaat smartphones volgend jaar duurder maken door gestegen geheugenprijzen

Xiaomi gaat volgend jaar zijn smartphones duurder maken, omdat de prijzen voor geheugen aan het stijgen zijn. Dat zegt de fabrikant in een toelichting op de kwartaalcijfers. Het bedrijf verwacht dat alle smartphones van alle merken duurder worden.

Xiaomi-topman Lu Weibing zegt in de toelichting op de kwartaalcijfers dat Xiaomi al leveringen van geheugen voor volgend jaar heeft vastgelegd, maar dat de prijzen wel hoger zullen liggen. Die leveringen vastleggen is belangrijk, omdat er tekorten dreigen in de techsector. De stijging van geheugenprijzen is ook te zien in de Pricewatch.

Het laatste chiptekort dateert van enkele jaren geleden. De stijgende prijzen zouden komen door de gestegen vraag naar geheugen voor datacenters voor AI. Omdat veel bedrijven die in hoog tempo proberen te bouwen, is er meer vraag naar geheugen dan fabrikanten hadden voorzien. Het vorige chiptekort was een gevolg van de coronapandemie.

Xiaomi zegt niet met hoeveel smartphones in prijs zullen stijgen. Xiaomi hintte er vorige maand ook al nar met de Redmi K90, die in Europa uit zal komen als Poco F8. "De geheugenprijzen zijn de laatste tijd gestegen, we hopen dat u begrijpt hoe oprecht we zijn met deze aanbieding", schreef de fabrikant toen.

De beste midrange-smartphones tot 600 euro, zijn de opvolgers van deze telefoons volgend jaar veel duurder?

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

18-11-2025 • 15:34

5

Reacties (5)

Sorteer op:

Weergave:

Helaas, maar tis hun goed recht om dit door te voeren natuurlijk. Ze zullen niet de enige zijn denk ik dan maar.
Kleine twee maanden geleden 32 Gig geheugen voor pc gekocht voor 150 euro. Als ik nu kijk op dezelfde website (alternate) moet je er 300 euro voor neerleggen... Dat zijn nog eens prijsstijgingen.
Is dit allemaal dankzij de enorme vraag voor AI vraag ik me af?


oh wacht, net nog even gekeken, het is nu 347 euro.. tjonge..

[Reactie gewijzigd door bilbob op 18 november 2025 16:34]

Amai, welk geheugen mag dat wel niet zijn dan? Eentje met diamanten? 8)7

Terug serieus: Mijn RAM (Corsair DDR5 6000 MT/s) is ongeveer gestegen van €120 naar €160.
Dat de prijzen van smartphones stijgen omdat de prijs van geheugen ook gestegen is snap ik helemaal, maar een aankondiging zoals deze voor de prijzen van smartphones volgend jaar vind ik toch wat vreemd. Men weet namelijk toch niet wat de situatie dan zal zijn...
De productie draait geloof ik op vol vermogen. En een nieuwe lijn opzetten kost jaren, dus ze kunnen waarschijnlijk best goed inschatten wat er volgend jaar beschikbaar zal zijn


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn