'Halo-remake verschijnt deze zomer en Fallout 3-remake is nog in ontwikkeling'

De eerder aangekondigde Halo: Combat Evolved-remake komt naar verwachting deze zomer uit. Dat zegt The Verge-journalist Tom Warren op basis van bronnen. De nog niet aangekondigde Fallout 3-remake is ook nog in ontwikkeling, zeggen de bronnen.

Halo: Campaign Evolved – de remake van Combat Evolved – staat voorlopig gepland voor deze zomer, zegt Warren op basis van bronnen. De bronnen benadrukken dat de releasedatum nog niet in steen gebeiteld is en dus nog zou kunnen verschuiven. Mogelijk is dat ook waarom Microsoft zelf de releasedatum nog niet heeft aangekondigd.

De remake werd eind vorig jaar aangekondigd. Het spel krijgt betere graphics, lokale en online co-op, en nieuwe content. De game komt uit voor pc, Xbox Series-consoles en voor het eerst ook voor de PlayStation 5. Combat Evolved verscheen in 2001.

Warrens bronnen zeggen dat de Fallout 3-remake ook nog steeds in actieve ontwikkeling is. De remake werd genoemd in FTC-documenten, maar sindsdien is er niets over de game bekendgemaakt. Fans hadden verwacht dat Bethesda de remake uit zou brengen bij de finale van het tweede seizoen van de Fallout-tv-serie, maar dit gebeurde niet. Het is ook niet duidelijk wanneer het spel uit moet komen. "Ik begrijp dat Bethesda ervoor wil zorgen dat het spel net zo gepolijst is als de remaster van The Elder Scrolls IV: Oblivion was."

Halo: Campaign Evolved
Halo: Campaign EvolvedHalo: Campaign EvolvedHalo: Campaign EvolvedHalo: Campaign Evolved

Door Hayte Hugo

Redacteur

06-02-2026 • 16:03

59

Submitter: Sonicfreak

Lees meer

Reacties (59)

Sorteer op:

Weergave:

Remastered ja (Fallout). Een full-on remake is teveel moeite voor ze. Fallout uitgave no. 10.000 dus.
Als ze het op dezelfde manier als Oblivion doen dan hoor je mij niet klagen.
Los van de bagger performance.
Ik had geen performance issues. Wel met de prijs voor een 20 jaar oude game.
Zoals hieronder al vermeld werd, inderdaad ondanks de performance van dikke stront. En dan heb ik een 9800X3D met een 4090 :(
Mwuah... 10.000 valt wel mee toch? Sinds Bethesda's overname van de Fallout IP, hebben we 3, New Vegas, 4 en 76 gehad. New Vegas was niet van Bethesda zelf (maar Obsidian Entertainment) en 76 is maar één keer uitgebracht (en daarna met gratis DLC ondersteund).

Fallout 3 runt op alle consoles na de Xbox 360/PS3 via backwards compatibility, geen re-releases. Fallout 4 heeft reeds een anniversary edition gekregen en is daarbij ge-re-released (Oh en er is een VR versie).


Skyrim is absoluut de koning van 20 miljard re-releases. Fallout blijft best achter in dat opzicht.
Fallout 4 Anniversary Edition was ook zo'n lachertje.
Die re-releases zouden mooi zijn als ze er wat bugfixes bij deden, maar zelfs dat is teveel gevraagd. Ze voegen alleen maar meer bugs toe. Ik probeerde laatst Skyrim op de Series X te spelen en dat is inmiddels vrijwel onspeelbaar te noemen. Gigantische performance problemen, pijlen die pas een seconde later afvuren, of gewoon vlak voor je op de grond vallen.
Dat is een tijd terug dat ik dat gespeeld heb (Halo). Enige wat ik nog kan herinneren dat level design soms repetief was:)

Maar dit is dan de 2e remake?
Een remaster is een texture pack in feiten, een remake zoals het al in de naam staat is re-make. Dus opnieuw gemaakt, nieuwe models, animaties, level design en in dit geval ook een andere engine, geheel in unreal engine 5.

In een remaster willen ze ook nog wel eens de belichting aanpassen na de texture pack maar dat is alles.
Nou ja ''nieuw'' in de reveal waren er redelijk veel assets uit Halo Infinite hergebruikt, wat in de Halo community ook redelijk een groot kritiekpunt is.
Diablo 2 Resurrected is het absoluut niet met je eens.
De eerste verbeterde versie was een remaster.

Je kon tijdens het spelen van de remaster door een enkele toets in te drukken switchen tussen het originele beeld en het beeld van de geremasterde versie.

Mij dunkt dat een echte remake wel verder gaat dan dat.
Heellllll yeah! Ik zou zeggen, neem de tijd, want de Oblivion remake is écht heel gaaf geworden als je het mij vraagt. Dat en ik ben groot Fallout fan, dus liever wat meer tijd in de oven om op te poetsen! Can't wait!
Als je zo'n grote fan bent, waarom wil je dan niet dat ze hun resources in een NIEUWE game stoppen ipv de oude games oppoetsen? Ik bedoel, ik ben ook een fan, maar van mij hoeft het origineel niet opgedirkt te worden. Die remasters voelen echt aan als de eindeloze re-releases van skyrim. Wordt m.i. een beetje surrealistisch hoe ze steeds opnieuw proberen geld te halen uit hetzelfde oude spelletje.
Omdat het soms gewoon leuk is om de oude game weer te spelen maar dan mooi :p voor mij persoonlijk is het altijd een gokje. De remake van Oblivion vond ik tegenvallen qua gameplay. Beetje het besef dan Skyrim toch het e.e.a. heeft toegevoegd wat voor mij een gemis is in Oblivion. De remaster vd originele Halo vond ik ook tegenvallen. De remaster van Halo 2 vond ik dan weer super vet.
Omdat het geen kwestie is van domweg al je resources ergens in pompen om sneller tot een nieuwe game te komen. Net zoals 9 vrouwen geen baby in een maand kunnen maken.

Waarschijnlijk zijn er niet tot nauwelijks mensen aan het werk aan die remake die ook aan TES VI of Fallout 5 zouden werken.
net zo gepolijst is als de remaster van The Elder Scrolls IV: Oblivion was
Gepolijst? Die stotterzooi? Unreal 5 met Lumen standaard aan geeft gewoon teveel problemen. En o.a. het Steamforum voor deze remaster staat vol met klachten over de performance.
Klopt! En zogenaamd Steam Deck verified. Zodra je de eerste dungeon uit kwam was het een dia show met 2 meter draw distance. Meteen gerefund.
Het vreemde is dat het met name in Windows problemen gaf voor mij, op Linux werkte het gewoon goed en kon ik met mijn rx 6750xt 60 fps met gemak halen op op wxhd

Het is met name Windows wat veel problemen geeft. Hetzelfde heb ik met Diablo 4, en een aantal andere spellen. Ik vind het heel vreemd na ruim 10 tot 15 jaar probleemloos gamen is het de laatste 2 tot 3 jaar ellende. Dus ik ben nu eigenlijk alleen Linux aan het draaien.
+1

Oblivion verdiende beter. Verwacht veel van hetzelfde met deze FO3 remaster.
Hierna hopelijk een Skyrim remake.


Hebben we nog zo weinig versies van ;(
Ja, Skyrim Anniversary Edition Anniversary Edition. Want een Anniversary op de Anniversary hebben we nog niet gehad
Tijd om nog een keer door de agonie van het level The Library te gaan :)
"Ik begrijp dat Bethesda ervoor wil zorgen dat het spel net zo gepolijst is als de remaster van The Elder Scrolls IV: Oblivion was."

Wat een grap. De Oblivion remaster heeft vreselijke traversal stutters en crasht voortdurend. De devs hebben twee kleine patches uitgebracht en het project vervolgens verwaarloosd.

Ik heb mijn les geleerd en ga zeker wachten met het kopen van deze FO3 remake tot het soepel draait (waarschijnlijk nooit dus...)

[Reactie gewijzigd door Dutchyrus op 6 februari 2026 19:45]

Ik begon ook al te lachen, maar met deze mods zeer speelbaar op tweakers hardware.

Ultimate Graphics Quality

DLSS 4.5 and Frame Generation 4.5 FPS Boost Optional Ray Reconstruction

Onthoud dat grote open wereld rpg's altijd pas een jaar na release goede performance bieden, dit vanwege deadlines van investeerders. Ik kjjk vooral uit naar Fallout 3 Remastered, leuk om dat in 4K met mods in UE5 te spelen in plaats van de xbox 360 die ik destijds had. Laten we hopen dat Fallout 3 Remastered beter is qua performance en view distance. Met een i9-14900K en RTX4090 was het nog niet soepel qua frames zonder bovenstaande mods. De modders die alles fixen verdienen meer kudo's.

[Reactie gewijzigd door Techman op 6 februari 2026 19:54]

Ik heb meerdere van deze "stutter fix" mods geprobeerd zonder resultaat. Voor zo ver ik begrijp zijn de stutters inherent met de UE rendering pipeline en daarom moeilijk/onmogelijk te fixen voor modders.

"Onthoud dat grote open wereld rpg's altijd pas een jaar na release goede performance bieden, dit vanwege deadlines van investeerders"

Het probleem is dat de devs al 6 maanden lang niets meer van hun hebben laten horen, waardoor ik er ook van uitga dat er geen patch meer gaat komen. De investeerders hebben hun geld al binnen dus de devs zien het nut van updaten blijkbaar niet meer.
Skyrim kreeg uiteindelijk ook jaren later nog updates. Met een engine.ini kun je het gewoon oplossen, soms moet hij hardware specifiek lees op maat gemaakt worden. Wat microstutter zul je houden, maar ik heb 90-100 fps geen stutter met deze nieuwe mods. Vraag anders bij Ultimate Graphics Quality om een versie voor jou op maat.

Veel engine.ini's zijn onzin op nexusmods, ultimate engine tweaks is 1000 bijna allemaal nutteloze cvars. Deze mod is anders. Als je wilt kun je opzoeken hoe je de pipeline in unreal cvars aanpast. Maar soms werkt een engine.ini voor de ene hardware wel en de andere niet. In dit geval is de dlss bestanden en streamline plugins vervangen icm. Een engine.ini genoeg om het speelbaar te maken. Ik haat frame drops, bij mij is nu alles smooth.

[Reactie gewijzigd door Techman op 7 februari 2026 01:12]

Op de Xbox gespeeld en was echt prima te spelen. Heel af en toe een stutter maar lang niet zo erg als pc gamers claimen.
“Net zo gepolijst als de Elder Scrolls Oblivion Remake“

ze hebben wel gevoel voor humor hè daar.
Wat was er mis mee dan? Ik heb hem op PC in VR doorgespeeld en ben geen issues tegengekomen (ik denk dat ik hem voor 90% voltooid heb aan het eind).
De traversal stutters zijn het grootste probleem. Stabiliteit verschilt per persoon zover ik heb gezien. De een kan vlekkeloos spelen terwijl de ander constant crasht.
Ik val zeker onder de categorie 'vlekkeloos' en vraag mij dan toch af wat voor hardware, in game instellingen en OS de gemiddelde gamers die issues ervaren gebruiken. Vaak laten mensen die issues in games rapporteren dat soort info achterwege en dat heeft toch wel impact. Ik ga bijv met mijn 3080 ook niet alle in game settings up Ultra zetten bij Oblivion remastered.
Traversal stutters hebben niets met hardware of instellingen te maken. De stutters worden veroorzaakt door de UE rendering pipeline die het spel gebruikt. Sterker nog: hoe hoger je avg fps hoe meer je van deze stutters merkt. Ik heb het zelf kort gespeeld met een 5080 op 1440p en de stutters waren erg hinderlijk.
Ik geloof prima dat je er last van hebt gehad, maar ikzelf in 2160x2160 in VR totaal niet en dat met mindere hardware (3080). Nou heb ik natuurlijk wel de grafische instellingen er enigszins voor terug moeten schroeven, maar toch.. dat was geloof ik met gemiddeld rond de 60fps (de headset kan 90 aan, mijn hardware niet zonder nog meer details op te offeren).
Zowel op pc als op console was de performance om te huilen. Stuttering, performance die slechter werd hoe langer je speelde.
Niks van gemerkt op een AMD 7600x met 32GB RAM en 3080 in VR. Dit suggereert in mijn optiek 3 opties:
  • zwakke hardware en/of te fanatieke graphic config voor wat de hardware aan kan
  • niet up-to-date drivers
  • slechte optimalisatie van je specifieke PC hardware/in game graphic config voor de game
Console laat ik even buiten beschouwing want die heb ik zelf niet geprobeerd.
Gewoon de digital foundry video’s kijken. Dat jij het niet ervaart als zodanig betekent niet dat het niet bestaat.


Het is weer een standaard UE 5 pc port. Hopeloos.
Net bekeken en het is inderdaad precies wat ik dacht: men verwacht te veel.

Kan het meer geoptimized worden? Vast. Dat er echter iets als 'hardware lumen' in zit in een gigantische openwereld game betekent niet dat de huidige hardware die vlot kan renderen (Crysis anyone?). Zeker niet als je bedenkt dat de altijd beroerd performende Gamebryo code er aan te grondslag ligt en UE niet veel meer doet dan er een renderlaagje overheen toveren.

Het is een beetje alsof je de engine van een lambo in een golfje uit de jaren 80 legt en het gek vindt wanneer dat geen optimale combo blijkt te zijn.

Er is vast in zowel de Gamebryo code als in de Unreal implementatie meer te opimizen. De eerste post hier geeft een mooi voorbeeld van hoe het probleem bij de dev ligt en niet bij de engine. Die optimalisatie komt er vast niet, maar als ik moet wachten op de Nvidia 6000-7000 serie om ondanks dat alle grafische opties vol open te gooien dan is dat wmb een non issue.
Men verwacht te veel… oké bijzondere insteek. We zijn consument he. We mogen ook verwachten dat een product waarvoor we betalen gewoon goed is.

En nee, een stotterende bende die slechter draait hoe langer je het speelt is niet “goed”.

[Reactie gewijzigd door FrankoNL op 8 februari 2026 13:40]

Dat is niet wat ik zeg: de game is slecht geoptimalizeerd maar met de juiste instellingen werkt die prima. Het is jammer dat je niet alles kunt maxen nu zonder performance issues, maar ik heb liever dat opties als hardware lumen er alvast inzitten, zelfs als ik dat pas over 2-5 jaar kan gebruiken qua hardware.
Ja maar dat is dus niet het geval. Ook op minimum settings zit er traversal en schader compilation stutter in. Ook op de minimale settings kreeg je amper 60 fps locked op een gemiddelde pc, om van de consoles maar te zwijgen en ook op de minimum settings kakte de framerate steeds verder in hoe langer je het speelde.

Digital foundry heeft de game ook genoemd in het kader van slechtste pc versies van het jaar.


Jij hebt daar blijkbaar geen last van gehad, althans was het voor jou niet storend. Dat Is helemaal top. Maar me mogen gewoon meer verwachten. Het gaat hier om een developer en een uitgever die onderdeel zijn van een gigantisch moederbedrijf. Letterlijk 1 van de 3 grootste bedrijven ter wereld.

Het treurige is dat een perfect voorbeeld van hoe het wel moet onderdeel is van dezelfde moedermaatschappij. ID-software maakt namelijk constant games die perfect draaien, schaalbaar zijn naar verschillende hardware specificaties en er ook nog eens goed uit zien. Ook de developers van Forza Horizon maken een technisch solide product. Dat is hoe het moet zijn. De rest is gewoon onacceptabel.
Ligt aan je referentie, als je games zoekt zonder bugs dan ben je bij Bethesda aan de verkeerde deur.

Oblivion Remastered was gewoon goed gepolijst voor Bethesda begrippen.
'voor Bethesda begrippen'. Dat maakt het toch niet oke om een buggy game uit te brengen?
Welke game van z'n grootorde had geen bugs bij release de laatste 5 a 10j?
Bolletje Moderator Harde Waren @Jorrie7 februari 2026 10:38
Bij Bethesda games hoort dat er ook wel beetje bij. Haha best mee vermaakt toen Oblivion net uit was, op de Xbox 360.
Ze kunnen beter de Gen 3-4 pokemon games remake. Dat was peak.
*(Maar dan dus een nieuwe pokemon game in gen 3-4 art en gameplay style.)

[Reactie gewijzigd door rayhvh op 6 februari 2026 16:16]

Bijzondere reactie, je vraagt om een remake die een nieuwe game moet zijn (op zich al tegenstrijdig) en gooit twee generaties door elkaar die qua art maar vooral ook gameplay redelijk van elkaar verschillen.

EDIT: Nog even los van het feit dat de makers van de game in het artikel natuurlijk niks met Pokémon te maken hebben, wat op zichzelf al maakt dat je suggestie unhinged is.

[Reactie gewijzigd door Patriot op 6 februari 2026 16:26]

Ja ach. Niet alle comments hoeven van hoge kwaliteit te zijn. Ik wil graag pokemon nostalgie :+
Fallout 3-remake of remastered?..
Ik geloof oprecht dat het gewoon geen remake is... net als met Oblivion was ook gewoon remastered
ik ook niet eerder remasterd beetje plaatjes wat beter meer niet. En misschien hogere resuloties wat betere ondersteuning.
Oblivion was wel een iets grotere oppoetsbeurt dan dat. De hele graphics engine was vervangen, eigenlijk alle 3D assets volledig opnieuw gedaan, en best wat aanpassingen aan de gameplay.
Fallout 3 zal dezelfde aanpak zijn.
We zullen het zien. Zo goede naam hebben ze niet als ik kijk naar fall-out 4 en updates.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn