Belgische elektronicaketen Krëfel wil 5 winkels sluiten en 180 banen schrappen

De Belgische consumentenelektronicawinkelketen Krëfel wil vijf winkels sluiten en ongeveer 180 werknemers ontslaan. Het bedrijf zegt last te hebben van een moeilijke financiële situatie en een uitdagende markt.

Krëfel heeft nu ruim zeventig vestigingen. Vijf structureel niet-rendabele winkels moeten sluiten, zegt het bedrijf volgens onder meer VRT NWS. Het gaat om de winkels in Izegem, Schoten, Oudenaarde, Oostakker en Borgworm. Krëfel wil ook twee van de zeven logistieke vestigingen sluiten. Met het plan zouden 180 van de 1100 banen komen te vervallen.

De winkelketen zegt al jaren last te hebben van een 'precaire financiële situatie in een markt waarin de concurrentie hevig is en de marges klein zijn'. Eerdere plannen om verkoop te stimuleren en kosten te beheersen hebben onvoldoende geholpen. Als het bedrijf nu niet ingrijpt, zou het voortbestaan bedreigd zijn.

Krëfel werd in 1958 opgericht en verkoopt consumentenelektronica zoals tv's, smartphones, koptelefoons, tablets en gameconsoles. Ook smartwatches, smarthomeproducten en huishoudproducten zoals wasmachines en koelkasten zijn bij Krëfel te koop.

De eerste vestiging van Krëfel
De eerste vestiging van Krëfel

Door Hayte Hugo

Redacteur

06-02-2026 • 17:00

19

Submitter: Admiral Freebee

Reacties (19)

Sorteer op:

Weergave:

Te verwachten.

Concurentie is killing en de klantendienst van Krefel is ook niet al te best.

Heb een Google Nest doorbell besteld begin November. Ik ben er nog steeds op aan het wachten en ze geven niet echt antwoord op mijn mails.

Heb 1 mailtje gehad dat ze m niet meer op voorraad hadden en vervolgens niks meer.. zo ga je het als bedrijf dus inderdaad niet redden.
Idem ervaringen met de klantendienst. Uiteindelijk ombudsman moeten inschakelen voor een herstelling die ze maar bleven annuleren. Online winkels zijn soms nog makkelijker te contacteren.
Volgens mij moeten deze winkels het hebben van oudere mensen en digibeten die niet online durven kopen.
Maar omdat meer mensen online kopen, gaan zulke zaken failliet.
Ook de meerwaarde is vaak te zoeken in die winkels, echte service krijg je niet en vaak wordt je nog beduveld als ze zien dat je een leek bent.
Voor support moet je er vaak ook niet wezen want antwoord is vaak, kijk op het internet.
Disagree, er is echt wel een markt voor deze winkels en niet enkel voor digibeten of oudere mensen. Online is niet altijd goedkoper en de service online is nog minder. Bovendien kan je in de winkels die producten effectief zien wat soms wel aangenaam is als het gaat over een keukenstoel.


De markt is wel kleiner dan vroeger en dan moet je wel stevig in je schoenen staan met concurrentie als Mediamarkt, Vanden Borre en cool Blue. En ik denk dat het daar wat fout loopt, die bedrijven doen het iets beter.
Die grote bedrijven kunnen beter inkoopcondities krijgen dan de kleinere. Dan kan je met dezelfde verkoopprijs wel goed verdienen. En bij een mediamarkt ligt zoveel dat veel klanten toch wat extra's kopen als ze ergens voor kwamen. Zeg maar het Ikea business model....
Je hebt gelijk als het gaat over een winkel die een goede service en ondersteuning biedt en echt zijn klanten helpt. Krefel zou ik niet onder die noemer scharen.

Hier is vlakbij ook zo iemand met een elektro-winkel (geen keten) en die doet daar echt gouden zaken. Mensen zijn enorm lovend over die zaak en zitten er niks mee in meer te betalen omdat ze het gevoel hebben dat ze echt geholpen zijn.
Ik voel me bij deze reactie nogal in mijn gat gebeten zoals in Vlaanderen plachten te zeggen. Oud ben ik niet, amper iets boven de 60 :) en als IT'er en elektrotechnieker al helemaal geen digibeet, maar ik begrijp dat er anderen zijn... Ik koop al mijn spullen al jaren via het internet maar ik maak wel een uitzondering voor wit- en bruingoed, t.t.z., de grote spullen. Die ik kan laten leveren én installeren door de winkel om de hoek, laat dit nu per ongeluk een Krëfel zijn. Wel zoek ik online altijd naar de beste prijs (dus incl. levering en installatie), waarmee ik dan naar Krëfel stap én waarbij ik zonder uitzondering dan ook die prijs betaal.

BTW: In de afgelopen 25 jaar een aantal keer beroep moeten doen op de service-afdeling en nooit moeten klagen.

[Reactie gewijzigd door Gely op 6 februari 2026 19:45]

"De winkelketen zegt al jaren last te hebben van een 'precaire financiële situatie in een markt waarin de concurrentie hevig is en de marges klein zijn'."

Als ik de prijzen in de winkel zie, dan ligt het zeker niet aan de marges. Het is echt enorm duur. Nog los van de gebrekkige klantenservice.

De Krefel is wel een begrip in België, met een lange historie. Hoe jammer het ook is: ze hebben echt de boot gemist. Ik hoop dat ze het gaan redden, maar deze "precaire financiële situatie" zag toch iedereen aankomen?
Zolang je de inkoopcondities en kosten niet weet, kun je niets zeggen over de marges. Als het zo gemakkelijk was om met minder genoegen te nemen, hadden ze dat vast wel gedaan.
Als je één machine per dag verkoopt, met 1 medewerker, mag je toch makkelijk 400 euro marge maken. Om loon te betalen. En dan nog huur, gas, water en licht. Een online winkel heeft een fractie van deze kosten en geen voorraad.
Een online winkel heeft wel een voorraad als ze binnen 24 uur willen leveren.
Veel online winkels laten het direct vanuit de magazijnen van hun leveranciers leveren of door gespecialiseerde bedrijven die het voor meerdere webwinkels doen. Bol is zelfs zo begonnen toen ze in het begin alleen boeken verkochten: alles werd vanuit het Centraal Boekhuis gestuurd en ze hadden zelf geen magazijn.
Door reorganisatie en kostenbeheer kan Krëfel mogelijk sterker uit deze moeilijke markt stappen en in de toekomst weer investeren in betere service en innovaties voor consumenten. Hopelijk leidt deze stap tot een stabielere basis en redden de winkels die blijven het hoofd boven water, zodat klanten in de regio’s waar Krëfel actief is blijven genieten van vertrouwde service en betrouwbare elektronica-aanbiedingen. Dit geldt overigens ook voor andere ondernemers in deze branche.
Vandenborre en de zaken die er ook in Nederland zijn, ken ik wel, maar van Krefel had ik nog nooit gehoord.
Zo zijn er wel meerdere ketens die zich enkel in 1 of meerdere landen vestigen. Krëfel is dan ook puur Belgisch, weliswaar in Franse handen, en door het online gebeuren iets bekender geworden bij de Nederlanders. Wij Belgen kennen 'Bijenkorf' ook alleen als we eens een grote stad in NL bezoeken, zie je ook niet in België. De meeste Krëfel winkels liggen ook niet in het centrum van een stad, maar eerder er net iets buiten waar meerdere ketens te vinden zijn. Als je bv. Antwerpen of Gent bezoekt als Nederlander ga je die niet onmiddellijk in het vizier krijgen. Hier in Gent (Sint-Denijs-Westrem) zitten Vanden Borre en Krëfel recht over mekaar, dat zal ook geen deugd doen qua omzet.
Dat ze vlak bij elkaar zitten is in vele steden zo. En dat is voor vele handelszaken zo. Kijk bijv. naar garagisten, die gaan ook altijd bij elkaar zitten. Heb je 1 grote meubelwinkel ergens? Kans is groot dat een tweede er niet ver vandaan zit. Maar ook met voedsel gebeurt dat dat grote supermarkten op een steenworp van elkaar gaan zitten.

En dat is net normaal want zo kan je proberen elkaar klanten te lokken naar elkaar. Zeker wanneer het gaat om niet alledaagse aankopen wil je mensen net eenvoud geven in hun keuze, een optie om te vergelijken zonder dat jij net de onbereikbare uitzondering bent. Maar het stuwt ook concurentie, wat voor consumenten ook weer een pluspunt kan vormen.
Ik heb wel eens wat gekocht bij Krefel. Als er online zaken bestaan die nul marge pakken en knock-off op Ali dan begrijp ik dat ze het moeilijk hebben.

Jammer dat fysieke winkels verdwijnen, sommige mensen hebben echt behoefte aan advies en vinden dat niet zelf. Of de verkoper de aangewezen bron is voor zo'n advies is een andere zaak. Maar een goede verkoper kan die rol wel vervullen.
Ook wel slecht management laatste jaren... Een 7tal jaar geleden hebben ze de winkels van tones (pc) overgenomen... Meteen werd duidelijk dat hun 'managers' hier nul kaas van gegeten had. (mijn pc was vlak voor overname besteld en één stuk sleepte aan (processor) waarna ik na herhaaldelijk klagen en vragen hier een telefoontje van iemand van Krefel over kreeg nota bene in het frans met heel gebrekkig nederlands tussendoor... En van het onderwerp pc hardware kende zij duidelijk niet veel.

Kort nadien zijn ze in hun krefel winkels ook 'tones belevingsafdelingen' beginnen maken waar de grafische kaarten nog wat duurder waren ... Ook de Tones-pc's werden daar aangeboden... Alleen wie naar Krefel gaat / ging voor een 'pc' was niet degene die de pc zelf samenstelde maar iemand die zag 'tones'???? Dat ken ik niet hebben jullie geen goede HP... Gevolg twee - drie jaar later hebben ze Tones gesloten... (bestaat dus niet meer) -- weg investering...
Een maand geleden nog oortjes bij hen besteld, stonden als nieuw op hun website.

Bij levering bleek dat het gebruikte oortjes waren, vetsporen en huidschilfers. Ook de naam van de vorige eigenaar stond nog ingesteld als ik ze koppelde met mijn gsm. Op de koop toe ontbrak er een accessoire (usb-c kabel).

Heb klantendienst gevraagd om uitleg maar ze vinden het blijkbaar niet nodig om te antwoorden.

Dit is een shop die je beter vermijdt. Een gebruikt product als nieuw verkopen doe je niet. Zet er op z'n minst tweedekans bij.

[Reactie gewijzigd door fre_ op 6 februari 2026 18:20]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn