Tip de redactie

FujiFilm maakt dye voor 16x DVD-R media

Door Remy Bergsma, 7 november 2003 23:0237 reacties, submitter: T.T., bron: CDR-Info

Op CDR-Info wordt gemeld dat FujiFilm een nieuw dye-materiaal voor dvd-r's heeft ontwikkeld. Men heeft het voor elkaar gekregen om de reflecterende eigenschappen op hoog niveau te brengen en de signaalstoring laag te houden, waardoor de schijfjes lang leesbaar zullen blijven. De genoemde reflecterende eigenschappen zijn nodig om de hoge snelheid van het op 16x branden te kunnen ondersteunen. Het nieuwe materiaal brengt een levensduur met zich mee die bij gebruik onder normale omstandigheden de honderd jaar overschrijdt. Er wordt verwacht dat de compatibiliteit van de nieuwe media met de huidige branders hoog zal zijn:

Fujifilm logoFuji Photo Film announced that it has developed a new dye material for optical discs which can offer 1-16x recording speeds on DVD-R media. The newly developed organic material opens the way for designing new DVD-R media appropriate for achieve transfer rates up to 177.28 Mbit/Sec.

De officiële aankondiging van de 16x dvd-r opnamestandaard wordt begin 2004 verwacht, maar FujiFilm denk dat de eerste branders die de nieuwe standaard ondersteunen pas eind volgend jaar op de markt komen. Van Reuters komt het gerelateerde nieuws dat FujiFilm de prijzen voor zijn cd-media verhoogt met tien tot vijftien procent als gevolg van hogere productie- en transportkosten. Recentelijk heeft de grote populariteit van dvd-branders, al dan niet in een compleet systeem gebouwd, ervoor gezorgd dat productiecapaciteit is verschoven van cd-media naar dvd-media. De cd-media voorraden zijn hierdoor flink geslonken.

Reacties (37)


FCC: kopieerbeveiliging in hardware

Door Arthur Scheffer, 7 november 2003 20:4738 reacties, submitter: mrtnvnl, bron: PCWorld

PC World bericht dat het Amerikaanse Federal Communications Committee (FCC) het inbouwen van kopieerbeveiliging in hardware die digitale televisieuitzendingen kunnen ontvangen, zal verplichten. Afgelopen dinsdag besloot de commissie dat al dit soort apparaten de zogenaamde 'broadcast flag' moet herkennen, een enkele bit die aan het signaal wordt toegevoegd om aan te geven dat het auteursrechtelijk materiaal betreft. Deze flag beveiligt op zichzelf de media niet, maar apparaten worden verplicht deze te herkennen en vervolgens verspreiding van de uitzending te blokkeren. Vanaf 1 juli 2005 moeten onder meer alle digitale video- en dvd-recorders, pc's, televisies de flag herkennen. Bestaande apparaten die het systeem niet ondersteunen, blijven in principe gewoon werken.

De regelgeving volgt op een langdurige lobby van met name de televisie- en filmindustrie, die vreesden dat de opkomst van digitale media zou leiden tot ongekende illegale verspreiding daarvan. Diverse belanghebbenden stelden na de beslissing dan ook dat 'gratis uitzendingen' door de regelgeving voor de toekomst gewaarborgd zouden zijn. Er is echter ook veel kritiek op de beslissing van de FCC. Zo zou deze kunnen leiden tot hogere prijzen voor bijvoorbeeld televisies en pc's. Bovendien kunnen opnames die gemaakt worden met een 'flag-compliant' apparaat niet afgespeeld worden op oudere apparatuur. Omgekeerd geldt ook dat mensen bestaande apparatuur kunnen blijven gebruiken om illegale kopieën te maken, waardoor het systeem onwettige mediaverspreiding dus niet geheel kan voorkomen.

Overigens is de FCC niet helemaal gezwicht voor de lobby van de mediaindustrie. Zo gaat de regelgeving later in dan de belangenorganisaties wilden, en geeft de FCC bovendien ruimte voor 'fair use' van beschermde media. Consumenten kunnen legaal kopieën van opnames verspreiden over thuisnetwerken en tussen hun woning en kantoor, hoewel de praktische implementatie hiervan nauwelijks wordt beschreven. Onduidelijk is bijvoorbeeld hoeveel kopieën voor eigen gebruik gemaakt mogen worden. Verder is de Commissie ook tegemoet gekomen aan een wens van onder meer Philips, door niet één bepaalde beveiligingstechnologie te verplichten, maar een open certificatieproces in te stellen. Ook hierbij geldt echter dat de regelgeving dermate vaag is, dat het onduidelijk blijft hoe deze in de praktijk zal werken:

FCCFor all the gray areas in the rule's implementation, most say the best scenario after it takes effect is for consumers to continue to seamlessly copy and distribute content under "fair use" parameters. In the worst scenario, incompatibilities could exist among different flag-compliant devices.

Reacties (38)


CWI leest vertrouwelijke mails van werkzoekende cliënten

Door Henk-Jan de Boer, 7 november 2003 19:2347 reacties, submitter: Verwijderd, bron: De Telegraaf

Werkzoekende mensen die bij het CWI (Centrum voor Werk en Inkomen) in hun zoektocht naar een baan gebruik maken van computers worden al maandenlang in de gaten gehouden, zo bericht De Telegraaf. Woordvoerder Crouwers van het CWI, dat ressorteert onder het Ministerie van Sociale Zaken, bevestigde tegenover de krant dat in alle 130 vestigingen een aparte ruimte is met een beeldscherm waarop precies in de gaten kan worden gehouden wat de cliënten uitvoeren op de computers. De pc's zijn bedoeld als ondersteuning bij het zoeken naar werk, maar volgens Crouwers wordt er nogal eens misbruik van de faciliteit gemaakt. Zo zouden mensen er privé e-mails mee sturen of zelfs pornosites bezoeken. De zegsman stelt dat er alleen maar hier en daar 'over de schouder' meegekeken wordt. Pas wanneer men vermoedt dat er bij herhaling misbruik wordt gemaakt, wordt de inhoud nagelezen en bekeken of het om correspondentie voor zakelijke of privédoeleinden gaat.

Posterdetail 1984Crouwers vindt de gang van zaken redelijk en zegt dat de cliënten er bovendien op gewezen worden. Werkzoekenden bij wie is meegekeken, ontkennen echter dat ze van te voren wisten van de controle. Lodewijk Asscher, verbonden aan het Instituut voor Informatierecht aan de Universiteit van Amsterdam, beschouwt het stiekem controleren van de inhoud van correspondentie een regelrechte schande en een schending van het briefgeheim. Volgens hem zouden de cliënten naar de rechter moeten stappen. Dat zou een interessante zaak opleveren. In de Wet bescherming persoonsgegevens die in 2001 in werking trad, staat een recht op vertrouwelijke communicatie opgenomen. Het is echter nog steeds niet duidelijk of e-mail daaronder valt. Deze zaak zou de rechter tot een invulling en afbakening van dat recht kunnen dwingen.

Reacties (47)


FTC noemt Messenger Service "backdoor in Windows"

Door Willem Kerstholt, 7 november 2003 17:4347 reacties, bron: Reuters

Reuters maakt melding van een opvallende uitspraak van de Federal Trade Commission, de Amerikaanse overheidsinstantie die onder meer toeziet op de bewaking van het recht op privacy. Deze instantie heeft tijdelijk de activiteiten van een marketingbedrijf genaamd D Square gestaakt. De reden hiervoor was dat deze club misbruik maakte van de Messenger Service in Windows om pop-ups te tonen met reclame voor software om deze pop-ups te bestrijden.

Eerder kwamen ondere andere AOL en Microsoft zelf tot de conclusie dat de Messenger Service voor thuisgebruikers beter uitgeschakeld kan worden; de service is slechts van nut voor systeembeheerders. Dat de FTC er nu het stempel 'backdoor' opdrukt, en er daarmee dus direct een zeer negatieve term aan verbindt, wordt gezien als een grote tegenslag voor Microsoft, dat na de virusaanvallen van afgelopen zomer druk bezig is zijn imago weer op te poetsen:

Windows XP logo (klein)The FTC advice was another black eye for the world's largest software maker, which has struggled to improve software security as a wave of computer viruses have spread through holes in Windows and other Microsoft products.

Reacties (47)


Google werkt aan Google Deskbar: zoeken zonder browser

Door Matthijs Abma, 7 november 2003 16:2848 reacties, bron: Google

Google heeft vanaf nu naast de Toolbar, om makkelijke te kunnen zoeken vanuit Internet Explorer, nu ook de Deskbar, zodat ook zonder een browser te openen makkelijk vanuit de taakbalk gezocht kan worden. Via het rechter uitklapmenu kan ook gezocht worden in onder andere Google Groups en Google Images. Vanuit een willekeurige applicatie kan met de sneltoetscombinatie Ctrl+Alt+G meteen naar de Deskbar gesprongen worden. Google is echter niet de eerste met dit idee. David Bau heeft namelijk al lange tijd zijn Quick Search Taskbar Toolbar Deskbar online staan en met dit programma kan ook eenvoudig vanuit de taakbalk gezocht worden bij verschillende zoekmachines:

Dave's Quick Search Deskbar is a tiny textbox that Dave Bau designed for search hounds with weary mouse-fingers. Unlike the Google Toolbar, this little deskbar lets you launch searches without starting a web browser first, directly from your Windows Explorer Taskbar.

Now you can do searches no matter what you are doing - email, word processing, programming, whatever.

Google Deskbar
De Google Deskbar

Reacties (48)

Lees meer

Google's geheim: goedkope hardware
Google's geheim: goedkope hardware Nieuws van 13 oktober 2003

AMD presenteert processorroadmap tot en met 2005

Door Ralph Smeets, 7 november 2003 16:0534 reacties, bron: C|Net News.com

AMD heeft een gedeelte van zijn plannen voor de toekomst bekendgemaakt middels een nieuwe roadmap en een toespraak van Hector Ruiz. Op het gebied van processors zal AMD zich vooral gaan toespitsen op de markt van servers en notebooks. Dit wil niet zeggen dat ze geen desktopprocessors meer zullen maken, maar alleen dat op die specifieke vlakken de grootste groei wordt verwacht. Wat opvalt is dat voor de codenamen van de nieuwe processors namen voornamelijk steden en landen gebruikt worden, en dat we dus definitief afscheid moeten nemen van de raspaarden waar we voor de komst van K8 aan gewend zijn geraakt. De planning qua processors tot en met het jaar 2005 ziet er als volgt uit:

AMD roadmap 06-11-2003

Behalve al deze processors die op de K8-architectuur (Hammer) zijn gebaseerd, zal AMD in 2005 ook al een aantal processors gebaseerd op de K9-architectuur uitbrengen. Hierover is nog niet veel bekend, maar er wordt gespeculeerd dat de K9 met twee cores en SMT (HyperThreading) is uitgerust.

De samenwerking met Fujitsu op het gebied van flashgeheugens heeft AMD trouwens geen windeieren gelegd, want het neemt een groot deel van de productie voor zijn rekening. Samen met de verkoop van processors zag AMD hierdoor zijn omzet het afgelopen jaar (Q4 2002-Q3 2003) met maar liefst 88% groeien, terwijl er slechts 18% meer kosten waren. AMD verwacht dan ook het laatste kwartaal van 2003 met winst af te kunnen sluiten.

Het bedrijf heeft ook plannen om een nieuwe fabriek te gaan bouwen. Deze zal chips met een detail van 65nm moeten gaan fabriceren, maar op welke lokatie dat gaat gebeuren is nog niet bekendgemaakt. East Fishkill bij New York, waar AMD en IBM op dit moment samen aan het 65nm-productieproces werken, is één van de opties. Ook China wordt genoemd als kandidaat, omdat de Chinese regering bereid is om flink wat subsidie te verlenen. De keus kan natuurlijk ook nog gewoon op één van de bestaande lokaties in Austin of Dresden vallen.

AMD Fab 30 cleanroom dude met wafer

Reacties (34)

Lees meer

AMD 2004 desktop roadmap update
AMD 2004 desktop roadmap update Nieuws van 13 januari 2004
AMD wijzigt processorprijzen
AMD wijzigt processorprijzen Nieuws van 27 oktober 2003

IBM laat gedeelte van PowerPC door Samsung fabriceren

Door Harm Hilvers, 7 november 2003 15:3416 reacties, bron: DigiTimes

IBM PowerPC processorIBM Microelectronics heeft de productie van de PowerPC-processor gedeeltelijk uitbesteed aan Samsung Electronics. Samsung maakt gebruik van het 0,18 micron-proces om de chips te bakken in zijn 8 inch-fab. Hoewel Samsung de capaciteit heeft om grote hoeveelheden CPU's te bakken voor Big Blue, wordt dat op dit moment nog niet gedaan. De meest logische verklaring voor de uitbesteding is dat IBM in de nabije toekomst niet verwacht voldoende capaciteit te hebben voor de stijgende vraag naar PowerPC-CPU's. In het vierde kwartaal zal IBM de eigen productie van PowerPC-processors met tien procent laten toenemen. IBM heeft nog geen reactie gegeven op dit nieuws.

Reacties (16)


Groot aantal gebruikers verwijdert muziek voor RIAA

Door Henk-Jan de Boer, 7 november 2003 14:3548 reacties, submitter: T.T., bron: NPD

Miljoenen huishoudens hebben sinds mei alle muziekbestanden die zij ooit gedownload hadden van hun pc verwijderd, zo blijkt uit een rapport van het Amerikaanse marktonderzoeksbureau NPD. In Augustus lag het aantal verwijderde bestanden veel hoger dan een half jaar eerder, toen het onderzoeksinstituut begon met de registratie van die gegevens. Volgens het rapport zouden in mei 606.000 huishoudens de bezem door hun digitale muziekarchief hebben gehaald. In augustus was dat aantal gestegen tot 1,4 miljoen. Bij tachtig procent van de mensen die al hun MP3'tjes verwijderden ging het om minder dan vijftig nummers. Slechts tien procent had meer dan tweehonderd nummers naar de trashcan te verwijzen. NPD MusicWatch Digital verzamelde deze informatie door voortdurend veertigduizend computers van vrijwillig meewerkende internetters in de gaten te houden. Men claimt dat de onderzochte groep een respresentatieve en gebalanceerde afspiegeling vormt van de hele online bevolking.

RIAA logoHet rapport schrijft de ontwikkeling toe aan de aanhoudende klopjacht die de RIAA voert tegen aanbieders van illegale kopieën van auteursrechtelijk beschermde werken. De intensieve aandacht van de media zou een afschrikwekkende werking hebben. Het komt wel eens vaker voor dat een muziekverzameling van de harde schijf verdwijnt vanwege een crash of omdat de nummers op cd gezet worden. De huidige toename in het aantal verwijderingen is echter ongetwijfeld een direct gevolg van de acties van de RIAA, aldus Russ Crupnick, vice-directeur van de NPD. Uit een begeleidend onderzoek kwam overigens ook naar voren dat het imago van de platenindustrie in het algemeen zwaar te lijden heeft onder het strenge optreden van de RIAA. Ondanks dat denkt de onderzoeker dat de platenindustrie wel mogelijkheden heeft om er weer bovenop te komen:

RIAA-logo (kleiner)"The music industry’s success in reducing file-sharing activity has been impressive, but now the real work of winning back the hearts and minds of consumers must begin," Crupnick said. "To capitalize on this success, the industry must re-double efforts to educate the file-sharing public about how illegal file sharing affects not just the industry’s bottom line, but also the artists themselves and the ability of the industry to continue to offer a wide range of new music to consumers."

Reacties (48)


Apple: iTunes loopt veel beter dan Napster

Door Harm Hilvers, 7 november 2003 14:2153 reacties, bron: Reuters

iTunes logoApple heeft afgelopen donderdag laten weten dat zijn iTunes-muziekdienst in de eerste week na de introductie meer dan vijf keer zoveel muziek heeft verkocht als concurrent Napster in dezelfde periode. In de eerste week na de lancering van de iTunes-dienst werden er anderhalf miljoen liedjes gedownload. In dezelfde periode zijn er bij Napster slechts 300.000 nummers van eigenaar verwisseld. Napster is na een afwezigheid van twee jaar weer online gegaan op 29 oktober. Nielsen SoundScan heeft een onderzoek uitgevoerd naar de verdeling van marktaandeel op de online muziekmarkt. Daaruit is gebleken dat Apple een marktaandeel heeft van tachtig procent. Sinds de start van iTunes in april zijn er al meer dan zeventien miljoen nummers verkocht.

Reacties (53)

Lees meer

Systeem iTunes Pepsi-actie 'gehackt'
Systeem iTunes Pepsi-actie 'gehackt' Nieuws van 23 februari 2004
Weed: pyramide-model voor filesharen
Weed: pyramide-model voor filesharen Nieuws van 30 januari 2004
MyTunes verrijkt iTunes voor Windows
MyTunes verrijkt iTunes voor Windows Nieuws van 17 november 2003

Universiteit Illinois ontwikkelt 509GHz-transistor

Door Harold van der Wal, 7 november 2003 14:1724 reacties, submitter: T.T., bron: University of Illinois

Onderzoekers op de universiteit van de Amerikaanse staat Illinois zijn erin geslaagd een transistor te bouwen die werkt met een frequentie van 509GHz. Volgens de universiteit is deze snelheid nog niet eerder gehaald en wordt het oude wereldrecord van 452GHz, dat ook in Illinois werd gevestigd, hiermee verbroken. Er wordt voor de transistor niet gebruik gemaakt van de materialen gemanium en silicium, maar van indiumfosfide en indium-galliumarsenide. Een materiaalsysteem van deze twee stoffen is sneller en heeft een hogere stroomdichtheid. Door de componenten van de transistor steeds kleiner te maken, worden de ladings- en ontladingstijden steeds korter.

509GHz-transistorBegin dit jaar werd door het team onderzoekers, dat onder leiding staat van professor Milton Feng, al een transistor ontwikkeld met een maximale frequentie van 382GHz. De collector, een van de drie basisonderdelen van een transistor, had in die versie een grootte van 150 nanometer en is in de huidige nog 75 nanometer. Feng zegt in de toekomst het ultieme doel te willen bereiken: een transistor met een frequentie van een terahertz.

Reacties (24)


Tom's Hardware bekijkt 17" LCD-monitoren

Door Bram Kouwenberg, 7 november 2003 12:2051 reacties, submitter: T.T., bron: Tom's Hardware Guide

Tom's Hardware Guide heeft zijn blik eens laten gaan over een kwartet 17" LCD-monitoren. Het is niet de eerste keer dat hij dit deed, maar dit keer werd de testgroep beperkt tot schermen die op gamers gericht zijn. Dat betekent dat de deelnemers allen volgens specificatie een responsetijd van minder dan 20ms moesten hebben. Dus zien we achtereenvolgens de Hercules ProphetView 920 Pro DVI, de NEC LCD71VM, de Samsung SyncMaster 172X en als laatste de ViewSonic VP171b de revue passeren. Alle schermen hebben zo hun positieve punten, al viel de Samsung al snel door de mand toen er spellen gespeeld gingen worden. Alleen de Hercules mag zich de titel 'Best Game Monitor of the Year' toeëigenen, want door zijn HyDis-beeldpaneel binnenin zijn spellen het best op dit scherm te spelen:

Once again, it's a landslide victory for the Hercules screen. This screen is even doubly attractive to look at: On the one hand, it has the best panel available, on the other hand its black metal casing is a model of elegance.

In conclusion, as we stressed heavily in the first pages of the article, do not rely on the response times claimed! Alluring features are not enough, you need to rely on the opinion of someone who has tested the screen - preferably your own opinion, if you are given the chance of testing the screen in the store. If you insist on testing the screen in the store, which is very important, you'll be able to check to see whether or not the screen contains dead pixels.
Hercules Prophetview 920 Pro - Voorkant

Reacties (51)


Geruchten nieuwe K8-varianten in AMD's roadmap - update

Door Jack Leenders, 7 november 2003 11:3226 reacties, submitter: T.T., bron: x86-secret.com

De Franse geruchten- en nieuwssite x86-secret.com beweert van een insider te hebben vernomen dat AMD zijn processorroadmap voor volgend jaar heeft aangepast, door de inpassing van twee nieuwe K8-varianten. De eerste variant wordt Newcastle genoemd, zou 512KB L2-cache meekrijgen gebakken op een 0,13 micron-procédé, in het tweede kwartaal van het volgend jaar opduiken, en zowel op Socket 754 als 939 leverbaar worden. Later dat jaar zou deze dan worden opgevolgd door een 90 nm-versie op Socket 939, voorlopig Winchester gedoopt.

AMD logoDe Clawhammer-cores met 1MB L2-cache worden momenteel zowel op Socket 754 (Athlon 64) als op Socket 940 (Athlon 64 FX) geleverd. De tot nu toe bekende planning luidde als volgt: in het tweede kwartaal van 2004 zou de Clawhammer voor high-end desktopsystemen migreren naar het Socket 939-platform, ondertussen het Socket 754-platform nog steeds bedienend (codenaam San Diego). Daaronder zouden dan eind 2004 K8-cores op de markt komen met 256KB L2-cache die van x86-64-instructies verstoken zouden zijn op Socket 754, Paris (130 nm) en Victoria (90 nm) genoemd. Vanuit het Franse gerucht geredeneerd zou dan de Newcastle-variant met 512KB L2 cache de huidige dubbelrol van de Clawhammer over kunnen nemen voor het middensegment, met een scherpere prijsstelling.

Of het allemaal in de planning zit valt natuurlijk te bezien, maar dat AMD dergelijke opties overweegt of openhoudt is niet uit te sluiten. AMD geeft geen commentaar op dergelijke geruchten, maar zegt in het algemeen roadmaps aan te passen aan de marktsituatie. Hieronder een tabel met de geruchte core-introducties:

CodenaamSocketProcédéL2-cacheAMD 64Release
Clawhammer754/940130 nm1MBJaQ3 2003
Clawhammer939130 nm1MBJaQ2 2004
Newcastle754/939130 nm512KBJaQ2 2004
San Diego93990 nm1MBJaH2 2004
Winchester93990 nm512KBJaH2 2004
Paris754130 nm256KBNeeQ4 2004
AMD Fab 30 cleanroom dude met wafer

Update: Inmiddels is de nieuwe roadmap officiëel gepresenteerd.

Reacties (26)

Lees meer

90nm-versie van Athlon 64 3500+ getest
90nm-versie van Athlon 64 3500+ getest Nieuws van 24 september 2004
Close-up van Socket 939
Close-up van Socket 939 Nieuws van 3 februari 2004
AMD 2004 desktop roadmap update
AMD 2004 desktop roadmap update Nieuws van 13 januari 2004
SiS-roadmaps voor Intel en AMD
SiS-roadmaps voor Intel en AMD Nieuws van 6 oktober 2003
AMD desktop processor roadmap
AMD desktop processor roadmap Nieuws van 23 juni 2003
AMD Athlon XP en Athlon 64 roadmap
AMD Athlon XP en Athlon 64 roadmap Nieuws van 17 januari 2003

iTunes Music Store scoort ook als promotiemiddel

Door Jack Leenders, 7 november 2003 01:3140 reacties, bron: New York Post

Nadat eerder al bij de opening van iTunes Music Store frisdrankleverancier Pepsi bekendmaakte 100 miljoen downloads aan te zullen gaan bieden bij zijn frisdranken (US-only), gaat McDonald's waarschijnlijk nog groter uitpakken. Volgens bronnen zou McDonald's maar liefst 1 miljard downloads á 99 dollarcent willen reserveren bij iTunes Music store, zo schrijft de New York Post. Hoe McDonald's de codes precies gaat aanbieden is nog niet duidelijk, maar aan de andere kant verwacht men dat niet iedere klant daadwerkelijk gebruik gaat maken van de actie, waardoor het uiteindelijke bedrag dat McDonald's kwijt zal zijn ergens in de honderden miljoen dollars zal lopen. Pepsi zal in ieder geval op 300 miljoen flessen de iTunes-actie vermelden, terwijl 100 miljoen flesdoppen daadwerkelijk een code bevatten.

McDonald's logoPepsi logo

De acties van de twee grote bedrijven betekenen een grote erkenning voor zowel Apple's iTunes, alsmede voor commerciële legale downloaddiensten richting de muziekindustrie in het algemeen, zo vindt de digitale krant. McDonald's was al eerder bezig met andere diensten zoals internetten en WiFi-hotspots. Het wachten is nu nog op McDrives waar je met je iPod langs kunt voor een snelle 'Happy iTune' of 'Big McDownload'.

iTunes

Update: McDonald's heeft in een reactie op dit gerucht verklaard dat er geen overeenkomsten aan te kondigen zijn en dat berichten hierover op pure speculatie berusten, meldt Yahoo Financial News. Echt keihard tegenspreken dat het overwogen wordt doet men echter ook niet. Men houdt zich op de vlakte met de verklaring dat het bedrijf 'doorgaat met het fanatiek inspelen op nieuwe initiatieven op het terrein van muziek, sport, mode en entertainment' om aan klantenbinding te doen. Daaraan werd nog de suggestieve maar nietszeggende opmerking toegevoegd dat 'men de komende weken en maanden op meerdere fronten nieuws mag verwachten van McDonald's'.

Reacties (40)

Lees meer

Systeem iTunes Pepsi-actie 'gehackt'
Systeem iTunes Pepsi-actie 'gehackt' Nieuws van 23 februari 2004
MyTunes verrijkt iTunes voor Windows
MyTunes verrijkt iTunes voor Windows Nieuws van 17 november 2003
Dell introduceert Digital Jukebox
Dell introduceert Digital Jukebox Nieuws van 27 oktober 2003
MusicMatch opent online muziekwinkel
MusicMatch opent online muziekwinkel Nieuws van 30 september 2003
Win95/K6-2 bug voor noppes
Win95/K6-2 bug voor noppes Nieuws van 26 november 1998