Microsoft heeft een tooltje online gezet, dat developers bij de constructie van webpagina's in Internet Explorer met raad en daad terzijde moet staan. Het opvallendst zijn de koppelingen naar validatie-sites, met name die van het World Wide Web Consortium. Doorgaans is validatie door de W3C-validator een teken dat een site goed met concurrenten als Firefox en Opera overweg kan, terwijl diverse extenties die Microsoft op HTML en CSS heeft aangebracht juist niet valideren. Ook is er een submenu met links naar de specificaties van het W3C, terwijl MS' eigen (D)HTML- en CSS-specifcaties ontbreken.
Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat Microsoft hiermee afscheid van haar eigen taalvariaties neemt; waarschijnlijker is het dat het niet-zakelijke ontwikkelaars een instrument wil bieden om beter cross-platform te ontwikkelen. Dat zou in het voordeel van Microsoft kunnen zijn omdat de veelheid aan IE-only-sites vaak als argument tegen het overwicht van de Redmondse softwarebouwer wordt gebruikt. Verder zal MS graag benadrukken dat ook voor IE ontwikkelde sites prima aan de W3C-standaarden kunnen voldoen.
Met de software kan verder de structuur van een document bekeken worden en van alle objecten op de pagina zijn de attributen en eigenschappen op te vragen. Een webpagina kan voorzien worden van diverse visuele extraatjes, zoals een kader om tabelelementen of DIV-tags, het volledige url achter alle links, en afmetingen en grootte van afbeeldingen. Ook een dynamisch lineaaltje, geschikt om afbeeldingen uit te lijnen, behoort tot de faciliteiten.
Er zitten een aantal nieuwigheidjes in de software waar niet alleen ontwikkelaars op zitten te wachten. Zo is er de mogelijkheid om snel diverse features van Internet Explorer in- of uit te schakelen, zoals het gebruik van cookies, javascript, de cache en de popup-blocker. Een ander nieuwigheidje is de mogelijkheid om cache en cookies per domein weg te gooien, zodat het testen van een site niet meteen tot gevolg hoeft te hebben dat overal opnieuw ingelogd moet worden. Klakkeloos installeren lijkt, nog afgezien van de noodzakelijke reboot, echter niet raadzaam: afhankelijk van de gebruikte instellingen kan het programma de rendersnelheid van IE aanzienlijk vertragen. Het gebruik van een behoorlijk snelle machine lijkt daarom raadzaam.
