Op de site van C|Net is te lezen dat de meest controversiële computerfabrikant van dit moment, Apple, van plan is om haar marktaandeel in Japan te vergroten. De eerste stap om dit te bereiken neemt Apple aanstaande zondag. Op die dag zal namelijk de eerste Apple retail outlet store buiten de Verenigde Staten worden geopend in Tokyo. In Japan heeft Apple het grootste marktaandeel na de Verenigde Staten. Het marktaandeel van de fabrikant van de iMac is echter de afgelopen jaren afgenomen in Japan door concurrentie van ondere andere Sony die de markt eveneens bestookt met duurdere design-computers. Met een nieuw marketing-offensief hoopt Apple marktaandeel terug te winnen en de nieuwe winkel moet tonen dat de fabrikant het serieus meent.
De nieuwe Apple store heeft een plaats gevonden in een van de duurste winkelstraten van Tokyo. Het volledig glazen gebouw is vijf verdiepingen hoog en bevat een internetcafé, een helpdesk voor gebruikersvragen en een 'leslokaal' met 84 zitplaatsen waar demonstraties en lezingen kunnen worden gehouden. In de winkel zullen voornamelijk Apple iMac's, iPod's en G5-desktopsystemen worden verkocht. Apple heeft ook plannen om in Osaka, de tweede grootste stad van Japan, een dergelijke winkel te openen:
Apple's market presence has been declining in Japan, its second biggest market, as it competes with Sony's Vaio brand for consumers willing to pay more for a chic computer. "Apple's market share in Japan used to be higher than it is today and we want to let all of those people know...that Apple is back in a very serious way and investing in Japan," Apple Chief Executive Steve Jobs said Thursday.