Tip de redactie

Intel lanceert Lindenhurst-chipset ondanks PCI Express-bug

Door Wouter Tinus, 30 juli 2004 19:5736 reacties, bron: LinuxWorld

Intel zal komende maandag zijn Lindenhurst-chipset op de markt zetten ondanks het feit dat er een bug in de PCI Express-implementatie zit, zo schrijft men op LinuxWorld. Lindenhurst vormt samen met zijn goedkopere broertje Turnwater het chipsetaanbod gericht op de 64-bits Xeon Nocona. Fysiek is er eigenlijk geen verschil tussen de twee producten, maar de workstationversie is geconfigureerd voor PCI Express x16, terwijl de 2 augustus verwachte serverversie die mogelijkheid inruilt voor x4- en/of x8-slots. Men is er echter in een laat stadium achtergekomen dat PCI Express-communicatie de chipset in zeldzame gevallen in de war kan brengen, met als gevolg een systeemcrash. Om geen verdere vertraging op te lopen zou de C3-stepping van de chip gewoon volgens plan uitgebracht worden als zijnde Lindenhurst, met daarbij de belofte dat er nog voor het einde van het kwartaal een C4-stepping verschijnt die immuun is voor het probleem.

Intel Xeon Hoewel dit uiteraard geen positieve reclame is voor Intel, weet The Inquirer het een en ander enigzins te relativeren. Het probleem zou allereerst niet in de praktijk voor kunnen komen, waardoor eigenaars van Turnwater-moederborden er ook nog geen last van hebben gehad. Ook geeft men een goede verklaring voor het hoge steppingnummer. Het uitstel veroorzaakt door eerdere - inmiddels opgeloste - problemen zou de technici van Intel juist meer tijd dan normaal hebben gegeven om kleine dingen te zoeken en op te lossen. Men verwacht dan ook dat de resterende bugs insignificant genoeg zijn om een normale release te rechtvaardigen, net als processors vrijwel altijd met een lijst erratta geleverd worden. Toch zal het uiteindelijk aan de klant zijn om te bepalen of hij dat vertrouwen deelt.

Reacties (36)


Infineon kondigt DDR2 Micro-DIMM geheugenmodules aan

Door Remy Bergsma, 30 juli 2004 18:238 reacties, bron: Infineon

De Duitse geheugenchipfabrikant Infineon heeft een bericht online gezet waarin gemeld wordt dat men met Micro-DIMMs van het DDR2-type op de markt zal komen. Deze geheugenmodules zijn specifiek voor gebruik in de kleinste typen notebooks bedoeld en zijn qua formaat iets meer dan de helft van de grootte van normale SO-DIMMs. De lichte notebooks wegen vaak maar zo'n 1 kg en hebben weinig ruimte aan boord voor allerhande hardware. De DDR2 Micro-DIMMs zullen in de groottes 256MB, 512MB en 1GB op de markt komen. De snelheden van het geheugen liggen op 400 en 533MHz wat zich vertaalt in een rating van PC2-3200 en PC2-4300. Eind dit jaar zullen de modules van 256MB en 512MB al op de markt komen, op de 1GB-modules moet tot begin 2005 worden gewacht.

Infineon DDR2 Micro-DIMMs

Reacties (8)


Microsoft dicht Download.Ject-lek volgende week - update

Door Arthur Scheffer, 30 juli 2004 17:5055 reacties, bron: Techweb

Een Microsoft-woordvoerder heeft bekend gemaakt dat het bedrijf volgende week met een uitgebreide patch komt die eindelijk het Download.Ject-lek dicht, aldus Techweb. Het bewuste lek in Internet Explorer werd in juni door diverse kwaadwillenden uitgebuit, met als hoogtepunt Download.Ject, dat servers met IIS zodanig modificeerde dat een trojaans paard werd geïnstalleerd op de computers van mensen die een besmette site bezochten. De trojan installeerde vervolgens weer keyloggers en andere kwaadaardige software, die onder meer tot doel had financiële informatie te ontfutselen.

HackerMicrosoft bracht eerder deze maand dan ook al een tijdelijke oplossing en een schoonmaaktool voor besmette systemen uit, en zei non-stop te werken aan een defitinitieve oplossing. Het feit dat deze zo lang op zich heeft laten wachten, is volgens de hoofdontwikkelaar verklaren door de complexiteit van het probleem, en de hoge eisen die gesteld worden aan betrouwbaarheid en stabiliteit van de patch. Het resultaat van het werk is bedoeld voor IE 5.01, 5.5 en 6.0 en zal komende week uitgebracht moeten worden.

Update: Microsoft lijkt zijn eigen planning in te halen, want de patch is inmiddels officieel uitgebracht. Gebruikers wordt aangeraden hun browser zo snel mogelijk bij te werken via Windows Update.

Reacties (55)


Microsoft legt laatste hand aan online muziekwinkel

Door Harold van der Wal, 30 juli 2004 16:4031 reacties, bron: Financial Times

Naar verwachting zal Microsoft over een maand de aanval op concurrenten als Apple en Roxio openen met een eigen muziekdienst. De dienst is ontwikkeld door de MSN-afdeling van het bedrijf en zal waarschijnlijk op een zelfde manier als iTunes Music Store van Apple werken, aldus de krant Financial Times. Klanten hebben de mogelijkheid het aanbod van muzieknummers te doorzoeken, te kopen en te downloaden. Daarnaast worden een aantal extra's aangeboden, zoals het delen van afspeellijsten en chatten met andere gebruikers. MSN zelf wil nog niet te veel kwijt over de muziekwinkel, maar zegt wel geleidelijk nieuwe functionaliteit te zullen toevoegen na de lancering.

MicrosoftPrijzen voor nummers en albums zijn dan ook nog niet bekend, hoewel de verwachting is dat Microsofts afspraken met de muziekindustrie niet veel verschillen van die van Apple. Dit zou betekenen dat nummers gemiddeld 99 dollarcent zullen kosten. Aanvankelijk komt er in ieder geval geen abonnement, waarmee tegen vaste bedragen onbeperkt muziek beluisterd kan worden. Iets dergelijks kan eventueel later nog toegevoegd worden aan de dienst, nadat Microsoft nieuwe versies van zijn DRM-software heeft uitgebracht. De introductie van de muziekwinkel zal zonder een grootschalige campagne gebeuren. Philips en Samsung behoren tot de fabrikanten die draagbare mediaspelers voor de dienst gaan maken.

Reacties (31)


Mogelijk extra vertraging Longhorn

Door Martin Sturm, 30 juli 2004 15:2983 reacties, submitter: Wacky, bron: InfoWorld

Op diverse sites, waaronder InfoWorld, is te lezen dat Microsoft mogelijk opnieuw de eerste betaversie van de opvolger van Windows XP uit zal stellen. De betaversie van Longhorn, zoals de opvolger van Windows XP tot nu toe nog door het leven gaat, zou volgens de huidige planning begin 2005 worden vrijgegeven. Door de onvoorziene extra inspanningen die nodig zijn voor de ontwikkeling van Service Pack 2 voor Windows XP zou de releasedatum van de beta volgens bronnen binnen Microsoft worden uitgesteld tot de tweede helft van 2005.

Windows Longhorn build 4074 - Troy PC New Telephone Call (klein)Volgens InfoWorld zijn veel ontwikkelaars die oorspronkelijk aan Longhorn werkten ingezet voor de ontwikkeling van SP2 voor Windows XP. Hierdoor kon er minder voortvarend worden ontwikkeld aan Longhorn. In eerste instantie zou de eerste beta van Longhorn eind dit jaar verschijnen. Dit werd eerder al uitgesteld tot begin 2005. Als gevolg van de nieuwe vertraging is het ook waarschijnlijk dat de definitieve versie van Longhorn vertraging op zal lopen. Microsoft hanteert een standaard testperiode van 18 maanden, maar gezien de omvang van het project is het waarschijnlijker dat deze testperiode langer zal zijn. Hierdoor is het aannemelijk dat Longhorn pas in 2007 op zijn vroegst zal verschijnen.

Microsoft heeft ook gereageerd op geruchten die suggereerden dat Microsoft programmeurs in India had ingezet voor Longhorn. Deze geruchten komen van WashTech, een werknemersorganisatie uit India. De geruchten waren gebaseerd op documenten waaruit bleek dat Microsoft het aantal werknemers in India had uitgebreid van 900 naar 2.000 man. Microsoft ontkent echter dat deze nieuwe werknemers worden ingezet als programmeurs aan Longhorn, zo is te lezen op Reuters. Volgens het bedrijf wordt in India wel testwerk voor het nieuwe besturingssysteem uitgevoerd en werken er enkele programmeurs aan migratie-tools om bedrijven in staat te stellen eenvoudig over te stappen van oudere Windows-versies naar Longhorn.

Het zogenaamde 'outsourcen', het verplaatsen van IT-banen naar zogenaamde 'lage-lonen landen' is momenteel een gevoelig punt in de IT-wereld. Dit is waarschijnlijk ook een van de redenen dat Microsoft het gerucht krachtig ontkent.

Reacties (83)


Levering Apple dual 2,5GHz Power Mac G5 vertraagd

Door Robin Vreuls, 30 juli 2004 14:0222 reacties, bron: MacFan

Apple Power Mac G5 aankondigingVolgens MacFan heeft Apple niet alleen met de iPod een klein goudmijntje in handen, maar is de Power Mac G5 ook een groot succes. Volgens de site heeft het Amerikaanse bedrijf niet alleen leveringsproblemen met de draagbare muziekspeler, maar heeft de Power Mac G5 ook te kampen met dit probleem. De computers worden namelijk niet eind deze maand geleverd zoals oorspronkelijk de bedoeling was, maar pas eind augustus. Een medewerker van Apple geeft te kennen dat dit te wijten is aan een 'ongelofelijk grote vraag naar dit product'. Vermoedelijk heeft de vertraging te maken met productieproblemen van de G5-processor bij computergigant IBM. De Power Mac G5 wordt geleverd met een tweetal 64-bit PowerPC G5-processors met 512KB cache, AGP 8x Pro-slot, 8x dvd-brander, drie FireWire-poorten en onder meer vier USB-aansluitingen.

Reacties (22)


AsRock introduceert dual socket Pentium 4-moederbord

Door Remy Bergsma, 30 juli 2004 12:5032 reacties, bron: AsRock

Eerder introduceerde AsRock al een AMD K8 socket 754 / 939 combo-moederbord, en men heeft die truc nu herhaald met een Intel-moederbord. De AsRock P4 Combo is volgens het persbericht wederom een 'EZ-CPU upgrade'-moederbord dat Pentium 4-processors voor zowel Socket-478 als de nieuwe Socket-775 aankan. Men heeft bij dit moederbord voor de Intel 848P-chipset gekozen in plaats van de i915/925-chipset, waardoor overclock-enthousiastelingen geen problemen krijgen met oc-locks. Hierdoor kunnen met de juiste koeling de nieuwste Socket-775-processors tot het uiterste gedreven worden. Verdere features op het bord bestaan uit 5.1 surround sound, SATA en een overclock-feature genaamd AsRock Safe Overclocking Technology.

Net als met de K8-combo is het geen 'echt' dual moederbord: er kunnen niet twee processors tegelijk geïnstalleerd zijn, het is de een of de ander. Met dit bord wordt echter wel een makkelijke upgradeweg geboden van het Socket-478-platform naar Socket-775. Prijzen evenals de exacte introductiedatum zijn nog niet bekend.

AsRock P4 Combo moederbord

Reacties (32)


Door ATi gebruikt Shader Model 2.0b besproken

Door Matthijs Abma, 30 juli 2004 12:2338 reacties, submitter: CJ, bron: X-bit Labs

nVidia's laatste grafische krachtpatsers, de Geforce 6800-serie, beschikken over het nieuwste Shader Model, versie 3.0. ATi is zover nog niet, maar heeft de X800-serie wel een beperkt aantal Shader Model 3.0-mogelijkheden meegegeven. Deze uitbreiding van Shader Model 2.0 gaat door het leven als versie 2.0b. De heren van X-bit Labs hebben dit Shader Model in een uitgebreide review vergeleken met nVidia's versie 3.0-kaarten. Eén van de zwaarste games op dit moment is FarCry en met de laatste patch ondersteunt dit spel optimalisaties voor zowel Shader Model 3.0 als 2.0b. De ideale omgeving voor een vergelijkend warenonderzoek.

* Shader Models

De verschillende Geforce 6800- en de X800-kaarten kunnen per klokslag veel meer Shader-instructies uitvoeren dan hun Shader Model 2.0-voorgangers. In de FarCry-levels die zich binnen afspelen zijn vaak meerdere lichtbronnen te vinden. De Radeon 9800 XT en de Geforce 5950 Ultra hadden meer dan één klokslag nodig om het effect van één van deze lichtbronnen door te rekenen. Door de langere pipelines van de nieuwe kaarten is het nu mogelijk om met de X800 per klokslag het effect van drie lichten te verwerken en met de Geforce 6800 het effect van vier lichtbronnen.

FarCry screenshot voor Shader Model 2.0b-test

Naast de langere pipeline heeft Shader Model 2.0b ook de beschikking over Geometry Instancing, een techniek die ook aanwezig is in versie 3.0. Deze techniek zorgt ervoor dat niet alle identieke objecten individueel door de processor verwerkt hoeven te worden. Een mogelijkheid die vooral interessant lijkt voor systemen met een wat mindere CPU. Om te bepalen hoe de kaarten met deze nieuwe mogelijkheden presteren, wordt een aantal demo's uit FarCry afgespeeld van situaties zoals ze ook voorkomen tijdens het spelen van het spel. Er worden zowel buitensituaties, om het effect van Geometry Instancing te bepalen, als binnensituaties, om het effect van de langere pipeline te meten, meegenomen. De nieuwe technieken hebben geen zichtbaar effect op de kwaliteit van de geproduceerde beelden. Het lijkt er dus op dat er geen dubieuze optimalisaties gebruikt worden.

* Benchmarks

Eerst worden de verschillende demo's zonder speciale effecten als antialiasing of anisotropic filtering gedraaid. Het blijkt dat het effect van de Shader Model 2.0b-effecten alleen in extreme situaties een flinke prestatiewinst opleveren. Zo wordt in het 'Vulcano'-level een winst behaald van veertien procent, omdat hier erg veel verschillende lichtbronnen zijn, zodat de langere pipeline goed tot zijn recht komt. In de andere levels is de winst minimaal. Het effect van Geometry Instancing komt enkel tot zijn recht als wordt aangegeven dat het spel ook in de verte 'echte' bomen moet gebruiken en geen eenvoudige textures. De winst loopt dan op tot twintig procent. Als deze optie echter niet wordt gebruikt, is het effect wederom minimaal.

FarCry Pier-level met extra geometrie 1024x768
ATi X800 XT (SM 2.0b) 68,9
ATi X800 XT (SM 2.0) 57,4
nVidia Geforce 6800 Ultra (SM 3.0) 64,1
nVidia Geforce 6800 Ultra (SM 2.0) 54,5
Het Pier-level met alleen 'echte' bomen en zonder full-scene antialiasing of anisotropic filtering. Het nieuwe Shader Model zorgt in dit extreme geval voor twintig procent meer beelden per seconde.

Vervolgens worden alle tests nogmaals gedraaid, maar nu met 4x full-scene antialiasing en 16x anisotropic filtering. De resultaten zijn hier vrijwel hetzelfde. Het effect van de langere pipeline is vooral te merken bij extreem veel lichtbronnen. Het effect van Geometry Instancing is eigenlijk nergens duidelijk te zien. Waarschijnlijk is de fillrate van de kaarten hier de beperkende factor. Omdat de X800 een hogere fillrate heeft dat de Geforce 6800, presteert de kaart van ATi hier, in tegenstelling tot de vorige test, duidelijk beter.

FarCry Vulcano-level 1024x768, 4x FSAA & 16x AF
ATi X800 XT (SM 2.0b) 120,9
ATi X800 XT (SM 2.0) 105,8
nVidia Geforce 6800 Ultra (SM 3.0) 95,3
Het Vulcano-level met 4x full-scene antialiasing en 16x anisotropic filtering. De langere pipeline is hier goed voor veertien procent meer beelden per seconde.

* Conclusie

Het lijkt erop dat ATi's Shader Model 2.0b-kaarten voorlopig prima kunnen concurreren met de versie 3.0-kaarten van nVidia. Vooral aangezien het waarschijnlijk nog wel tot de volgende generatie GPU's duurt voor er games op de markt komen die alle mogelijkheden van Shader Model 3.0 zullen gebruiken. Daar komt nog bij dat de kaarten van ATi erg goed overweg kunnen met grote hoeveelheden geometrie en op de lange termijn is dat een voordeel. Aan de andere kant presteren de kaarten van nVidia erg goed als het aankomt op rauwe snelheid. Het is dus erg moeilijk om op dit moment een winnaar aan te wijzen. Wel staat vast dat Shader Model 2.0b op dit moment niet onderdoet voor versie 3.0.

Reacties (38)


Fanloze GeForce 6800 van Gigabyte te koop

Door Martin Sturm, 30 juli 2004 11:2347 reacties, bron: Akiba

Op de Japanse site Akiba PC Hotline, ook wel bekend als het 'Japanse plaatjesparadijs', is wederom een interessante primeur verschenen. De site heeft namelijk een foto gepubliceerd van een GeForce 6800 videokaart van Gigabyte waarbij de koeling niet wordt gedaan door een ventilator. De videochip van deze kaart is namelijk voorzien van een groot koelblok met heat-pipe. Dit systeem maakt het mogelijk om een chip te koelen zonder veel geluid producerende ventilatoren, maar ook geknutsel met buizen en pompen zoals bij waterkoeling is niet noodzakelijk.

De GigaByte GV-R68128DH, zoals de kaart door het leven gaat, is voorzien van een nVidia GeForce 6800 GPU die werkt op een kloksnelheid van 325MHz. Het geheugen van de videokaart werkt op 700MHz en heeft een omvang van 128MB van het type DDR3. De aansluitingen op de kaart zijn redelijk standaard: een D-SUB-connector, DVI-I en TV-out. Ondanks de afwezigheid van een ventilator lijkt GigaByte er in te zijn geslaagd om de grootte van het koelblok binnen de perken te houden. Uit de gebrekkige vertaling van BabelFish zou men kunnen opmaken dat de kaart niet meer dan één slot nodig heeft.

GigaByte GeForce 6800 zonder fan

Reacties (47)


Activision kondigt nieuwe games aan

Door Yoeri Lauwers, 30 juli 2004 11:1122 reacties, bron: Gamesradar

Gamesradar kon een blik werken op de plannen van Activision voor volgend jaar. De belangrijkste titel in de line-up lijkt 'Star Wars Episode III: Revenge of the Sith' te zijn die op 5 mei gelanceerd moet worden. Net als de gelijknamige film zal dit spel voor PS2 en XBox voornamelijk rond het beroemde gevecht tussen Obi-Wan Kenobi en Anakin Skywalker draaien, met wat Jim Ward (president van LucasArts) omschrijft als 'the most exciting lightsaber duels ever seen in a videogame'. Bovendien zijn er nog meer Star Wars-spellen gepland, die echter niet gebaseerd zouden zijn op de films, maar op de pas aangekondigde tekenfilmreeks. Een ander spel zou dan weer wel op een Hollywood-verhaal gebaseerd worden, met name Indiana Jones' vierde avontuur, en in 2006 uitgebracht worden.

SpidermanVerder wordt er hard gewerkt aan een sequel op True Crime en heeft Activision bevestigd dat Call of Duty 2 in 2005 verwacht mag worden. Nadat Quake IV in 2001 al aangekondigd werd, zou het spel in 2005 uiteindelijk toch nog het levenslicht zien. Verder zijn ook een zevende Tony Hawk-titel gepland en krijgen striphelden als Spider-Man, Iron Man en de Fantastic Four ook hun eigen game. Als kers op de taart onthulde Activision bovendien ook games voor de Nintendo DS te ontwikkelen, maar specifieke titels werden nog niet genoemd.

Reacties (22)


Eerste 4x DVD+R DL-branders in winkelschappen

Door Yoeri Lauwers, 30 juli 2004 10:0191 reacties, submitter: silentsnow

4x Dual Layer dvd-brander (klein)Het Japanse Akiba meldt dat de eerste 4x dual-layer dvd-brander in de winkelrekken te vinden is. Pioneers DVM-RD16FB schrijft niet alleen DVD+R-schijfjes vol op 16x, maar bovendien worden dvd's met twee laagjes op 4x volgebrand. Daarnaast kunnen ook DVD+RW, DVD-R, DVD-RW en CD-R(W)'s beschreven worden. De drive wordt geleverd in een pakket met Sonic MyDVD, Sonic CinePlayer, Sonic RecordNow!, Sonic DLA, Sonic Simple Backup en Adobe Photoshop Album 2.0 Mini. Al dit moois wisselt in Japan van eigenaar voor het bedrag van 17.800 Yen, omgerekend ongeveer 132 euro.

Reacties (91)


Bill Gates over security, patchsoftware en upgrades

Door Yoeri Lauwers, 30 juli 2004 09:2240 reacties, bron: Infoworld

Bill Gates heeft gezegd dat veiligheid in Microsofts bedrijfsstrategie meer en meer aan het verschuiven is van bezorgdheid naar een mogelijke afzetmarkt. Op een conferentie benadrukte de Microsoft-oprichter dat veiligheid en netwerkstructuur tegenwoordig de belangrijkste aandachtspunten zijn bij zakelijke klanten. Volgens hem willen gebruikers meer informatie over het updaten van hun systemen, maar ook over technologieën om wachtwoorden te vervangen door smart cards en biometrische controles. Door veiliger software te ontwikkelen en door applicaties voor softwarebeheer, zoals Microsoft Operations Manager en Systems Management Server, aan te bieden, speelt Microsoft in op die behoefte. Deze ommekeer in de bedrijfsstrategie laat echter wel nog even wachten op merkbare resultaten. Eerder deze maand kondigde men in Redmond namelijk aan dat Windows Update Services, een Microsoft Update site voor het downloaden van alle patches en System Center 2005 allemaal uitgesteld zijn tot de eerste helft van 2005.

Bill GatesDeze vertragingen zijn overigens ook in strijd met een ander standpunt van Gates. Microsoft wil namelijk dat klanten hun software vaker gaan upgraden om zo de softwarevernieuwingen in zakelijke omgevingen te versnellen. Microsoft verdient namelijk het meeste aan het verkopen van software aan bedrijven, maar nadat bedrijven hun software aangekocht hebben, upgraden zij hun systemen trager dan consumenten. Volgens Gates moet Microsoft er dan ook voor zorgen dat zowel de server- als desktopsystemen dynamischer worden. De upgrademogelijkheden zijn er wel voor bedrijven, maar als het kostenplaatje niet interessant genoeg is, zullen zij bij de bestaande software blijven.

Door hen tools aan te bieden waarmee pc's en servers gemakkelijker voorzien kunnen worden van nieuwe software, kunnen zij overgehaald worden om toch een upgrade uit te voeren. In zijn jaarlijkse strategie-uiteenzetting had CEO Steve Ballmer al aangegeven dat Microsoft zou werken aan de visie die veel klanten delen dat oudere versies van Windows en Office nog voldoen. Volgens onderzoeksbureau Gartner had in oktober 2003 slechts veertien procent van de bezoekers op hun conferentie al een upgrade naar het, ondertussen al drie jaar oude, Windows XP uitgevoerd. In zijn speech had Bill Gates het ook nog even over enkele andere gebieden waar Microsoft aan werkt, zoals de Tablet PC en zoektechnologieën. Op lange termijn wil men in Redmond de manier waarop Windows met bestanden omgaat en digitale media beheert verbeteren, een missie waar men mee wil aanvangen met de release van Windows Longhorn.

Reacties (40)

Lees meer

Hitachi houdt laptop aan de pols
Hitachi houdt laptop aan de pols Nieuws van 30 november 2005
Google populair bij hackers
Google populair bij hackers Nieuws van 30 juli 2004

Google populair bij hackers

Door Yoeri Lauwers, 30 juli 2004 08:3250 reacties, bron: C|Net

Google VerrekijkerVolgens veiligheidsexpert Johnny Long is Google een van de handigste tools die een hacker zich kan wensen, zo schrijft C|Net. Op de Black Hat Security Briefings legde hij uit hoe hackers misbruik kunnen maken van het feit dat Google zoveel websites in zijn database heeft. Door bijvoorbeeld naar standaard paginatitels van serverapplicaties te zoeken, of naar specifieke foutmeldingen, kan men servers vinden die in standaardmode draaien en potentieel vatbaar kunnen zijn voor misbruik. Deze technologie illustreert hoe software met perfect positieve bedoelingen alsnog misbruikt kan worden door criminelen. Recent nog werd Google bijvoorbeeld belaagd door Mydoom.O voor het sprokkelen van e-mailadressen.

Reacties (50)


Microsoft: 'Goedkope Windows-versies in meer landen'

Door Harm Hilvers, 30 juli 2004 08:3045 reacties, bron: InfoWorld

In een poging om te voorkomen dat het marktaandeel van Linux verder zal groeien, heeft Microsoft aangekondigd om in meer landen de goedkopere Windows XP Starter Edition op de markt te gaan zetten. Deze versie is een aangepaste versie van Windows, die gericht is op een specifieke markt. Op dit moment werkt Microsoft samen met overheden in Thailand, Maleisië en Indonesië, waar deze speciale Windows-versie wordt aangeboden voor een lower price appropriate for the emerging market needs, aldus Will Poole, vice-president van Microsofts Windows Client-divisie. In een presentatie gisteren heeft hij bekendgemaakt dat het huidige pilotproject omgezet zal gaan worden naar een structureler product. Naar welke landen het bedrijf met deze software wil gaan uitbreiden is nog onbekend.

Microsoft logo (blauw)Naar alle waarschijnlijkheid zullen dit geen landen in West-Europa zijn, aangezien de Windows-penetratie op pc's in vergelijking met ontwikkelingslanden relatief te hoog is. Daar komt bij dat softwarepiraterij in onze contreien wel een probleem zijn voor Microsoft, maar dat dat probleem hier beduidend kleiner is dan in bijvoorbeeld China, waar 92 procent van de verkochte pc's illegale Windows-versies draaien. Een derde reden voor Microsoft om Windows XP Starter Edition juist in ontwikkelingslanden op de markt te zetten, is het feit dat vanwege de lage aanschafkosten er veel gebruikgemaakt wordt van open-sourcesoftware als Linux.

Reacties (45)

Lees meer

Chinese OS-makers bundelen krachten
Chinese OS-makers bundelen krachten Nieuws van 20 december 2010

Mogelijk AMD Athlon 64 3600+ onderweg

Door Harm Hilvers, 30 juli 2004 08:1522 reacties, bron: X-bit labs

X-bit labs schrijft dat Advanced Micro Devices (AMD) mogelijk werkt aan een nieuwe PGA939-processor. De nieuwe chip zal 1MB aan cache aan boord hebben, evenals een 1.000MHz HyperTransport-bus en zal door het leven gaan als de Athlon 64 3600+. De mannen van X-bit labs zijn op dit spoor gekomen doordat moederbordproducent ECS aan de lijst met ondersteunde cpu's op zijn VIA K8T800 Pro-chipset deze nieuwe processor had toegevoegd. De cpu is nog niet officieel door AMD gepresenteerd en woordvoerders van het bedrijf wilden ook geen commentaar geven. De verwachting is echter dat de introductie binnen afzienbare tijd zal gaan plaatsvinden. Een analist van X-bit labs meent dat de Athlon 64 3600+ een aangepaste versie is van de AMD Athlon 64 FX-53. Om de nieuwe cpu te verkrijgen is onder meer de werkelijke processorsnelheid verlaagd naar 2,20GHz en is er een 1.000MHz HT-bus toegevoegd; deze bus wordt op dit moment nog niet geleverd door AMD.

Grote doos AMD processors in juiste formaat

Reacties (22)


Microsoft demonstreert nieuwe harddisk-/webzoektool

Door Steve Lersberghe, 30 juli 2004 08:0527 reacties, bron: Reuters

LoepOp een jaarlijkse meeting voor analisten heeft Microsoft gisteren een nieuwe MSN Toolbar gedemonstreerd die kan zoeken op zowel harddisk als op het internet. Microsofts vice-president Yusuf Mehdie toonde een bètaversie van de toolbar die een zoekopdracht zeer snel kon omzetten in zoekresultaten op zowel de pc, onder meer e-mails en afbeeldingen, als op het internet. Microsoft zegt dat het om geheel nieuwe technologie gaat die 'zeer snel' kan zoeken. Mogelijk is de technologie overgenomen van Lookout, het zoekbedrijfje dat eerder deze maand werd overgenomen door de softwaregigant en zich bezighield met zoeksoftware voor e-mails en lokale informatie. Wellicht is de nieuwe MSN Toolbar een reactie op een soortgelijke tool van Google, die in mei werd aangekondigd. De grote concurrentie in de zoeksector tussen onder meer Microsoft en Google lijkt zich dus uit te breiden naar het lokale niveau.

Reacties (27)


'Manhunt' uit de schappen na op game geïnspireerde moord

Door Steve Lersberghe, 30 juli 2004 07:45119 reacties, bron: BBC

In Groot-Brittannië is de game 'Manhunt' ernstig in opspraak geraakt na een moord die erop geïnspireerd lijkt. In Manhunt staat een veroordeelde moordenaar centraal, die in opdracht van een gestoorde filmdirector mensen op een zo gruwelijk mogelijke manier moet doden. Hoe bloediger en extremer de moord, hoe meer punten men ontvangt. Een 17-jarige jongeman uit Leicester nodigde in februari van dit jaar een 14-jarige kennis uit in een park. Vervolgens ging hij de jongen te lijf met een klauwhamer en bracht hij hem meerdere messteken toe, met de dood tot gevolg. De 17-jarige verdachte was een fervent speler van Manhunt en er wordt dan ook aangenomen dat deze game op zijn minst een rol heeft gespeeld in de gruwelijke moord. Naar eigen zeggen wilde hij de jongen niet vermoorden, maar raakte hij quasi in extase toen hij het bloed zag en ging hij door met slaan en steken.

De ouders van de jongen hadden eerder deze week opgeroepen om Manhunt naar aanleiding van deze lugubere moord uit de schappen te halen. Dixons, de grootste elektronicaketen van het land, en een aantal andere winkels hebben de oproep ter harte genomen en verkopen Manhunt niet langer. Hoe dan ook heeft de hele zaak de discussie rond games en geweld in de UK flink aangezwengeld. Manhunt heeft een '18+'-rating, maar wordt door veel tieners gespeeld, net zoals veel andere, soortgelijke games. Een in psychologie gespecialiseerde professor van de Nottingham Trent University zegt dat er nog onvoldoende onderzoek is verricht naar de langdurige effecten van met geweld gevulde games als Manhunt op tieners en adolescenten. Een onderzoek bij achtjarigen heeft wel al aangetoond dat ze hetgeen ze op het scherm zien binnen korte tijd proberen na te doen in het echte leven.

Manhunt-mannetje draagt lijk
Een weinig verhullend screenshot uit Manhunt

Reacties (119)

Lees meer


Nintendo presenteert verdubbelde kwartaalwinst

Door Steve Lersberghe, 30 juli 2004 07:3013 reacties, bron: Gamesindustry.biz

Nintendo logoNintendo heeft gisteren goede kwartaalcijfers naar buiten gebracht. De totale winst die het bedrijf in het tweede kwartaal van dit jaar maakte, bedraagt 22,6 miljard yen (168 miljoen euro), wat bijna een verdubbeling is van de 11,5 miljard yen (85 miljoen euro) van dezelfde periode vorig jaar. Dit heeft Nintendo te danken aan de stijgende verkoop van de GameCube en het verschijnen van een aantal populaire games voor deze console. Van de GameCube werden 650.000 stuks verscheept, wat een aanzienlijke verbetering is ten opzichte van de 80.000 stuks in Q2 '03. Ook de Game Boy Advance deed het erg goed met 2,3 miljoen verkochte exemplaren. De prijsverlagingen van de consoles hebben er wel voor gezorgd dat de hardwareomzet 13 procent daalde naar 39,5 miljard yen (293 miljoen euro), maar de verkoop van software (games) maakt dit ruim goed met een omzet van 42 miljard yen (311 miljoen euro), een stijging van 11 procent. Ook de toekomst oogt financieel rooskleurig door de komende introductie van de Nintendo DS, de nieuwe draagbare console.

Reacties (13)

Lees meer

Winst Nintendo keldert
Winst Nintendo keldert Nieuws van 29 juli 2005
Modchip voor GameCube opgedoken
Modchip voor GameCube opgedoken Nieuws van 29 november 2004

Acht 20-21" lcd-schermen met elkaar vergeleken

Door Jeroen P Hira, 30 juli 2004 07:1816 reacties, bron: TrustedReviews

Op TrustedReviews vinden we een review van acht verschillende TFT-schermen met een beelddiagonaal van 20 of 21 inch. Waar wij ons hadden beperkt tot drie verschillende lcd-schermen van 21,3 inch, komen in deze review de volgende schermen aan bod: Acer AL2021M 20" TFT, Iiyama E511S-B (Zwart), NEC MultiSync LCD2080UX+ (16ms), Philips 200P4SS 20,1", Samsung SyncMaster 213T, Sony SDM-S204H en ViewSonic VP201s (Zilver). Alle schermen werken met een resolutie van 1600x1200, wat nu net het maximum resolutie is dat over een enkele DVI-aansluiting kan worden verzonden. De testen van de schermen zijn uitgevoerd op een Matrox Millenium G550 dual dvi-videokaart. Doordat de Matrox-kaart niet in staat was om twee schermen aan te sturen op een resolutie van 1600x1200, is er alleen gebruikgemaakt van een DVI-aansluiting per test.

Verder is alle apparatuur - voor zover mogelijk - op minimaal een meter afstand van het scherm neergelegd, zodat in ieder geval zeer weinig last van interferentie zou zijn. Dit is onder meer bereikt door gebruik te maken van een speciaal gebouwde testbank. Daarnaast zijn de monitoren eerst opgewarmd voordat zij aan een test werden onderworpen en werden de meegeleverde drivers geïnstalleerd. Wat ook van de test deel heeft uitgemaakt, is het gebruik van de monitoren zelf voor minimaal veertien dagen. Hierdoor kunnen de reviewers helemaal bekend raken met de eigenaardigheden en handigheidjes van de schermen tijdens normaal gebruik.

Naast dit alles zijn er ook een aantal testen met DisplayMate uitgevoerd. Weliswaar is dit programaatje vooral gericht op het uitproberen van CRT-schermen, maar kunnen een aantal benchmarks worden toegepast op een lcd-scherm. Zo zijn de kleurtemperatuur, helderheid, contrast, tekstscherpte, kleur- en grijsverdeling, kleurechtheid en achtergrondinterferentie aan de kaak gesteld. Deze testen werden uitgevoerd wanneer het scherm was aangesloten via een DVI-kabel. Kon er alleen gebruik worden gemaakt van een D-Sub-poort (analoog) dan werden ook de pixeltracking- en timinglocktest afgewerkt.

Verder zijn ook de opgegeven kijkhoeken gemeten en wanneer de fabrikant de waarheid sprak of zelfs mindere specificaties had opgegeven dan de monitor aankan, kreeg het scherm uiteraard een hogere score dan wanneer het omgekeerde het geval is. Ook is er gekeken hoe dezelfde foto werd weergegeven op de verschillende schermen en in welke mate deze eventueel afweek van het levensechte origineel. Daarnaast zijn de monitoren ook gebruikt voor het bekijken van een film-dvd, waarbij vooral de nadruk lag op eventuele ghosting en smearing.

Uiteindelijk kwam men na het uitproberen en bespreken van de acht verschillende schermen tot de conclusie dat er eigenlijk geen slechte lcd-schermen zijn. Er zullen echter altijd wel schermen zijn die uitsteken boven de rest. Vandaar dat Iiyama ProLite E511S-B en ViewSonic VP201s worden aanbevolen, terwijl de Samsung SyncMaster 213T de definitieve keuze van de reviewers is. Dit voornamelijk omdat het Samsung-scherm telkens de concurrentie een stap vooruit was, terwijl de prijs voor een lcd-scherm van 21,3" zeer acceptabel is. Zeker wanneer dit wordt vergeleken met andere schermen van hetzelfde of zelfs kleiner formaat.

Met het vriendelijke prijskaartje zijn de sterke punten van de Samsung-monitor nog niet eens behandeld, zo is de beeldkwaliteit uitstekend, terwijl het scherm verder naar wens is te plaatsen door de flexibiliteit van het plaatsmechanisme. Wanneer men echter een beperkter budget ter beschikking heeft, is de Iiyama ProLite E511S-B een goede keuze. Men kan beter kiezen voor de ViewSonic VP201s wanneer men meer waarde hecht aan een bijna perfecte kijkhoek uit alle hoeken en gaten. Dit gaat echter wel gedeeltelijk ten koste van de beeldkwaliteit.

Samsung SyncMaster 213T

Reacties (16)


GeCube Radeon 9550 XT Platinum Extreme review

Door Steve Lersberghe, 30 juli 2004 07:1526 reacties, submitter: arjan.w, bron: Hardware.info

Bij Hardware.info heeft men een Radeon 9550 XT Platinum van GeCube aan een review onderworpen. De Radeon 9550 werd in maart officieus aangekondigd en is de budgetkaart van de 9600-reeks. De kaart van GeCube is echter niet zomaar een budgetversie: het is een goedkope 9550-chip op het PCB van een Radeon 9600 in combinatie met vrij snel 3,3ns- geheugen. Het resultaat is een relatief goedkope kaart die zich kan meten met duurdere kaarten. In de benchmarks wordt dit bevestigd: de GeCube Radeon 9550 XT Platinum Extreme is beter dan de normale Radeon 9600 en presteert zelfs bijna op het niveau van een Radeon 9600 Pro. De reviewer van Hardware.info concludeert dan ook dat de videokaart een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding heeft en aantrekkelijker is dan de min of meer op hetzelfde niveau presterende GeForce FX 5700 van nVidia, die met een prijs van circa 150 euro een stuk duurder is. De volledige review is hier terug te vinden.

GeCube Radeon 9500 XT Platinum Extreme

Reacties (26)


Intel stelt Pentium 4 op 4GHz uit tot eerste kwartaal 2005

Door Jeroen P Hira, 30 juli 2004 06:1328 reacties, submitter: Verwijderd, bron: Reuters

Intel heeft aangegeven dat het de beoogde introductie van zijn eerste 4GHz-processor zal moeten uitstellen. Waar in eerdere roadmaps de lancering van de processor met modelnummer 580 gepland stond voor het komende vierde kwartaal en dit zonder enige twijfel gehaald zou worden, zal de processor zijn intrede pas in 2005 gaan maken. Intel Inside

Wederom hult Intel zich in stilzwijgen omtrent de oorzaak van de vertraging, maar er bestaat een grote kans dat de oorzaak gezocht moet worden in het door 'leakage' veroorzaakte stroomverbruik en bijbehorende warmte-afgifte. Zoals eerder werd verteld door Intel, is de TDP-waarde van de Socket 775-processor verhoogd naar 115 Watt. Misschien is dit niet voldoende voor de 4GHz-processor met 1MB cache en een 800MHz-busaansluiting om nog dit jaar voldoende aantallen te kunnen produceren. Intel zelf zegt dat men zich wil focussen op verbetering van productie en leverbaarheid, om zo uiteindelijk sterker uit de bus te komen.

Door deze aankondiging lijkt de oproep tot verandering van CEO Barret steeds meer op een noodkreet en moet men zich gaan afvragen wat er precies aan de hand is bij Intel. Het is dit jaar al vaker mis gegaan. Niet alleen worden er de laatste tijd fouten gemaakt die ook bij de buitenwereld bekend raken, ook zit de concurrentie niet stil. Naast de succesvolle introductie van de Opteron, lijkt AMD met de lancering van 64-bit desktopprocessors Intel een stap voor te zijn en wint het bedrijf ook nog marktaandeel op Intel.

In elk geval hebben de vertragingen tot enig gemor geleid bij de OEM-fabrikanten, aangezien zij hun marketing en producten afstemmen op de roadmap van Intel. Door hiervan af te wijken, moeten deze fabrikanten extra kosten gaan maken die normaal gesproken niet aan de orde waren geweest. De Californische chipfabrikant heeft verder aangegeven dat het laatste uitstel deel uitmaakt van een grotere aanpassing van de roadmap. Deze correctie wordt momenteel aan de klanten toegestuurd en zal zonder enige twijfel binnenkort op de frontpage te bewonderen zijn.

Intel-gebouw by night
Intel bevindt zich momenteel in de hoek waar de klappen vallen

Reacties (28)