Tip de redactie

Universiteit van Texas ontdekt kwetsbaarheid in lockscreen Android Lollipop

Door Mark Hendrikman, 15 september 2015 22:3793 reacties

Een onderzoeker van de Universiteit van Texas in Austin heeft een methode ontdekt om een Android-lockscreen dat met een wachtwoord beveiligd is, te omzeilen. De exploit maakt gebruik van een zwakte in de camera-app en zit in Android 5.0 en later.

De Android-versies die de onderzoeker meldt als kwetsbaar zijn Android 5.0 tot Android 5.1.1 build LMY48M. In die build heeft Google het probleem opgelost. De onderzoeker demonstreert de bypass op een Nexus 4 die draait op Android 5.1.1 build LMY48I. Het maakt voor de bypass niet uit of encryptie aan staat of niet. Het is niet duidelijk of de kwetsbaarheid zich ook voordoet in de roms van andere fabrikanten. Volgens cijfers van Google draait 22% van de Android-apparaten op versie 5.0 of nieuwer. 5,1% draait op versie 5.1, maar onduidelijk is bij hoeveel van die 5.1% de kwetsbaarheid al opgelost is. Op 9 september heeft Google Android 5.1.1 build LMY48M uitgebracht. Android M, de zesde versie, lijkt niet kwetsbaar te zijn.

De bypass werkt alleen wanneer de smartphone een lockscreen met wachtwoord heeft ingesteld, en wanneer een kwaadwillende fysiek toegang heeft tot het apparaat. De onderzoeker gaat vanaf het lockscreen naar het noodoproep-venster, voert daar een aantal asterisken in, kopiëert die naar het klembord, plakt die achter de bestaande asterisken en herhaalt het proces totdat het veld volledig gevuld is met de tekens. Een ander teken kan ook gebruikt worden. Na ongeveer 11 herhalingen is het veld vol.

Daarna gaat hij terug naar de lockscreen en opent de camera. Vanaf daar wordt de notification drawer geopend en drukt de hij op het tandwieltje om naar de instellingen te navigeren. Hier wordt hij om het wachtwoord gevraagd. Als een aanvaller hier de tekens die hij op het klembord heeft staan achter elkaar blijft plakken in het wachtwoord-veld, moet op den duur de camera-app op de achtergrond vastlopen. Wanneer dat gebeurt, wordt de gebruiker als het goed is naar de homescreen gebracht en kan hij na de app drawer te openen in de instellingen komen. Daarna is hij vrij bijvoorbeeld usb debugging aan te zetten en op die manier alle gegevens en bestanden van de eigenaar buit te maken, of een malafide app te installeren.

Reacties (93)


Consortium van banken start partnerschap rond blockchaintechnologie

Door Krijn Soeteman, 15 september 2015 20:1258 reacties

Negen grote banken, waaronder Barclays, Royal Bank of Scotland en Goldman Sachs, hebben een alliantie gevormd om samen met de financiële technologiefirma R3 uit New York een 'framework te bouwen waarmee blockchain-technologie in de markt gezet kan worden'.

Het nieuwe project is het resultaat van meer dan een jaar aan gesprekken tussen R3, verschillende banken en andere leden uit de financiële sector, schrijft Reuters. Het project zal geleid worden door de ceo van R3 David Rutter.

Rutter heeft tegen Reuters gezegd dat er verschillende 'rondetafelgesprekken' gehouden zijn met verschillende geïnteresseerde partijen. Enkele belangrijke onderwerpen waren volgens Rutter wat de 'mogelijke implicaties van de blockchain zijn en wat die zou kunnen doen voor het besparen van geld en tijd om zo een beter paradigma voor de wereld van Wall Street en financiën in het algemeen te creëren'.

De focus zal in eerste instantie gelegd worden op het besluiten wat voor onderliggende architectuur gewenst is en dat het nog niet duidelijk is of die voortgebouwd wordt op de bestaande blockchain van bitcoin of dat het een andere zal zijn, zoals die opgetuigd is door Ethereum, een ander opensourceblockchainproject. De laatste biedt meer mogelijkheden dan de originele bitcoin-blockchaintechnologie.

Als eenmaal besloten is wat voor technologie te gebruiken, zal de eerste functie waarschijnlijk het vastleggen van waardepapier in de blockchain zijn. Dat laatste wordt al veelvuldig toegepast door verschillende startups, zoals het vastleggen van koopcontracten en het digitaal signeren van eveneens digitale kunstwerken.

Rutter ziet de blockchaintechnologie niet snel toegepast worden binnen het handelsverkeer, maar wel het traject na koop of verkoop, juist door het vastleggen van contracten in de blockchain om zo frauduleuze handelingen te voorkomen of makkelijker te kunnen ontdekken en makkelijker te bewaren. De andere zes banken en instellingen die meedoen zijn: JP Morgan, State Street, UBS, Credit Suisse, BBVA en de Commonwealth Bank of Australia.

Reacties (58)


Facebook gaat mogelijk 'gelezen uitnodigingen markeren'

Door Krijn Soeteman, 15 september 2015 19:3744 reacties

Een woordvoerder van Facebook heeft aan The Daily Dot gemeld dat de 'mogelijkheid om binnen privé-evenementen te tonen aan de organisator en de gasten wie de uitnodiging wel of niet gezien heeft', wordt onderzocht.

Dat schrijft The Daily Dot die naar aanleiding van een tweet om een reactie van Facebook vroeg. De woordvoerder van Facebook kon desgevraagd melden dat er met de functie wordt geëxperimenteerd. Vinkjes die aangeven of iemand iets wel of niet ontvangen, gezien of gelezen heeft, zijn veelvoorkomend in verschillende chat-applicaties. Facebook Messenger maakt er gebruik van, maar ook diensten als Whatsapp en Telegram.

De functie is bij Facebook Messenger bijvoorbeeld niet uit te schakelen, zowel niet bij groepschat als individuele gesprekken, al zijn er wel manieren te vinden om het min of meer uit te schakelen. Ook bij deze nieuwe vinkjesdienst lijkt er geen officiële mogelijkheid geboden te gaan worden om het te omzeilen. Wellicht komt een vergelijkbare functie in de toekomst ook bij vriendenverzoeken, berichten bij vrienden op hun wall en misschien zelfs bij geleverd commentaar. De laatste mogelijke uitbreidingsopties van de vinkjes zijn niet bevestigd door Facebook.

facebook invite

Reacties (44)


Italiaans leger stapt over op LibreOffice

Door Krijn Soeteman, 15 september 2015 18:43241 reacties, submitter: 12_0_13

Het Italiaanse ministerie van Defensie zal in de komende anderhalf jaar overstappen naar LibreOffice. Het gaat om ongeveer 150.000 werkplekken, waarmee het Europa's een na grootste LibreOffice-implementatie wordt. De migratie begint in oktober en moet eind 2016 klaar zijn.

libreitaliaHet migratieproject werd dinsdag aangekondigd door LibreItalia. Met LibreOffice stapt het ministerie ook over op het Open Document Format, ofwel odf. De uitrol van het project wordt begeleid door de ngo LibreItalia en het ministerie van Defensie. LibreItalia zal het ministerie helpen om trainers op te leiden en het ministerie zal verschillende online cursussen ontwikkelen om het personeel te helpen bij de overstap naar LibreOffice.

De LibreItalia-organisatie schrijft op zijn eigen website dat de overstap het gevolg is van een wet die in juni 2012 werd aangenomen. In deze wet wordt gesteld dat vrije en opensourcesoftware de standaard moeten zijn binnen de publieke instellingen van het land. Met deze overstap is het ministerie van Defensie het eerste onderdeel van de centrale overheid dat overstapt naar een opensource-officeprogramma. Toch is het niet de eerste Italiaanse overheidsdienst die de stap naar LibreOffice maakt, meldt het bericht op de site van ISA, de organisatie die zich bezighoudt met interoperability solutions bij Europese overheden. Een kleine tien provincies en steden in Italië werken ook al met het pakket, waaronder de provincie Perugia en de stad Bologna.

De grootste overheid die gebruikmaakt van het opensourcesoftwarepakket is het Franse Ministère de l'Intérieur met zo'n 240.000 werkplekken die gebruikmaken van LibreOffice, dit naar aanleiding van een aanbestedingsprocedure uit 2011. Andere bekende overheden die in meerdere of mindere mate gebruikmaken van oss zijn de Duitse stad München en de Spaanse provincie Extremadura.

Reacties (241)


Overheid wil betere samenwerking bij bestrijding internetcriminaliteit

Door Olaf van Miltenburg, 15 september 2015 18:3827 reacties

De overheid wil dat veiligheidsorganisaties zoals Ministerie van Defensie, het Nationaal Cyber Security Centrum en de AIVD beter gaan samenwerking in de strijd tegen criminaliteit. Ook internationaal moet er meer en beter samengewerkt worden, staat in de Prinsjesdagstukken.

Om de internetveiligheid te beschermen richt de aandacht van de overheid zich het komende jaar met name op het verbeteren van de samenwerking tussen het Ministerie van Defensie, het NCSC, de AIVD, de MIVD, het Openbaar Ministerie, de politie en het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat staat in de Miljoenennota 2016. Welke stappen specifiek ondernomen worden om dit te bereiken noemt het document niet.

Wel gaat de overheid zich ook inzetten voor meer internationale samenwerking. Dit zal een van de thema's worden tijdens het Nederlands voorzitterschap van de Europese Unie. "Nederland is in Europa één van de koplopers op het gebied van cybersecurity, zowel beleidsmatig als operationeel/tactisch", aldus de Rijksbegroting van het ministerie van Veiligheid en Justitie, "Dat willen we blijven én we willen de samenwerking met Europese publieke en private partners uitbreiden en versterken." Wereldwijd moet de samenwerking verbeteren door middel van de uitwisseling van kennis via het Global Forum on Cyber Expertise, dat in 2016 gestalte moet krijgen.

De overheid gaat verder investeren in publiek-private samenwerking om de internetveiligheid te vergroten. De miljoenennota 2016 noemt ook de samenwerking met goedwillende hackers, die onder voorwaarden veiligheidslekken in software en sites kunnen melden zonder bang te hoeven zijn hiervoor opgepakt te worden. "Ict is een belangrijke voorwaarde voor economische groei, dat vraagt om een veilige digitale omgeving", meent staatssecretaris Veiligheid & Justitie Klaas Dijkhof.

Als dreiging voor het komende jaar noemt het ministerie van Binnenlandse Zaken de waarschijnlijkheid van het gebruik van digitale middelen door jihadistische groeperingen, hoewel hun technische capaciteit nog gering zou zijn.

Reacties (27)

Lees meer


Nederlandse start-up introduceert module om stopcontacten slim te maken

Door Olaf van Miltenburg, 15 september 2015 16:52150 reacties

De Nederlandse start-up DoBots heeft een module ontwikkeld die in stopcontacten geïntegreerd kan worden om ze geschikt te maken voor domoticadoeleinden. De Crownstone biedt aanwezigheidsdetectie en kan op basis van het verbruik herkennen welk apparaat is aangesloten.

De Crownstone is opgetrokken rond een Nordic nRF51822 met 32kB ram en deze soc biedt ondersteuning voor bluetooth 4.2. De module is los te krijgen om in een stopcontact te worden ingebouwd, maar DoBots levert ook kant-en-klare stopcontacten met Crownstone. Het slimme stopcontact kan het energiegebruik monitoren en standaard lampen dimmen die dat ondersteunen met behulp van een app. Ook zijn Crownstones te programmeren als iBeacon of AltBeacon. De stopcontacten kunnen op de aanwezigheid van de smartphone van een gebruiker reageren en apparaten herkennen op basis van het verbruik.

DoBots Crownstone

Anne van Rossum van DoBots noemt enkele gebruiksscenario's. "Mijn waterkoker gaat niet automatisch uit als ik het deksel vergeet dicht te doen. De Crownstone kan hem herkennen om brand te voorkomen." Verder noemt hij het herkennen van een tv als voordeel. "Als iemand 's nachts de stekker van de tv eruit trekt, wil ik dat wel weten: is het een inbreker? Denk ook aan een kinderslot, waarmee je stopcontacten uitschakelt als er geen apparaat aan hangt." In combinatie met de aanwezigheidsdetectie zijn er volgens hem veel scenario's te bedenken.

Volgens Van Rossum zijn stopcontacten een logische keuze voor domoticadoeleinden. "Apparaten zelf slim maken vergt onderhandelingen met alle apparatenbouwers. Het is vooral van belang om toepassingen te bedenken waarbij opladen geen rol speelt en waarbij een centrale rol van het apparaat ook geen rol speelt."

Wie 75 euro toezegt via Kickstarter krijgt een pakket met drie inbouw-Crownstones of twee kant-en-klare modules. Voor wie snel beslist is er een beperkt aanbod voor 69 euro.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (150)


Square Enix werkt aan Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue voor PS4

Door Mark Hendrikman, 15 september 2015 16:3620 reacties

Square Enix werkt aan Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue. Dat is een compilatie die bestaat uit een hd PS4-port van de 3DS-action-rpg Kingdom Hearts Dream Drop Distance uit 2012, een film en een nieuwe gameplay-episode waarvan het verhaal aan KH3 is verbonden.

Square Enix heeft Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue aangekondigd tijdens de Sony-persconferentie bij de Tokyo Game Show op dinsdag. Dream Drop Distance krijgt een hd-remasterbehandeling van Square Enix en volgens het Japanse bedrijf ligt het tempo van de gevechten in deze game hoger dan in de 3DS-versie.

Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter PrologueKingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter PrologueKingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter PrologueKingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue

Kingdom Hearts χ Back Cover is de film in de compilatie. Deze vertelt het verhaal van de Foretellers en biedt daarmee veel inzicht in het oudste gedeelte van de geschiedenis van het Kingdom Hearts-universum. De inhoud van de film is ook nauw verbonden met Kingdom Hearts Unchained χ, een mobile game die in in Japan al uit is, maar in de rest van de wereld nog niet.

Kingdom Hearts 0.2 Birth by Sleep - A Fragmentary Passage is de korte gameplay-episode in de bundel. Dit is nieuwe content die wat het verhaal betreft nauw verbonden is aan het verhaal van Kingdom Hearts 3, dat voor de Xbox One en PlayStation 4 in de maak is. Spelers nemen in Kingdom Hearts 0.2 Birth by Sleep - A Fragmentary Passage de rol van Aqua aan.

Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue komt voor de PlayStation 4 uit, maar een releasedatum en een prijs zijn nog niet bekend. Op donderdag 17 september brengt Square Enix een trailer van de compilatie uit, laat het bedrijf weten.

Het exacte moment van aankondiging in de Sony-persconferentie bij TGS 2015

Reacties (20)


Let’s Encrypt-initiatief neemt eerste ssl-certificaat in gebruik

Door Olaf van Miltenburg, 15 september 2015 16:0099 reacties

Let's Encrypt, waar onder andere burgerrechtenbeweging EFF achter zit, heeft zijn eerste ssl-certificaat in gebruik genomen. Het certificaat is ingezet voor de beveiligde verbinding van een helloworld-pagina van het initiatief, maar het moet handmatig geïnstalleerd worden.

Bezoekers moeten het ISRG-root-certificaat nog wel zelf importeren om de Helloworld-pagina versleuteld te kunnen bereiken, Let's Encrypt is nog niet toegevoegd als certificaatautoriteit bij browsers. Over een maand moet het certificaat wel door alle browsers automatisch gevalideerd worden, als IdenTrust de certificaten van Let's Encrypt gaat cross signen. Het project mikt op november als maand van brede beschikbaarheid. Dinsdag heeft Let's Encrypt daarvoor een aanvraag voor opname van zijn rootcertificaat in de trust stores van Apple, Mozilla, Google en Microsoft ingediend.

Let’s Encrypt is onderdeel van het Encrypt the Web-initiatief van de EFF om elke site via https benaderbaar te maken. De dienst gaat gratis ssl-certificaten verstrekken en het makkelijker maken om ze te gebruiken. De EFF werkt hiervoor samen met Mozilla, Cisco, Akamai, IdenTrust en onderzoekers van de universiteit van Michigan.

Let's EncryptLet's Encrypt

Reacties (99)


Toshiba verdient aanzienlijk minder aan pc's en tv's

Door Krijn Soeteman, 15 september 2015 14:0544 reacties

Toshiba heeft in het afgelopen kwartaal aanzienlijk minder omzet gedraaid dan in dezelfde periode vorig jaar, vooral bij de 'lifestyleproducten', waaronder pc's, huishoudelijke apparaten en lcd-tv's. Deze divisies zetten 76,3 miljard yen minder om, omgerekend zo'n 564 miljoen euro.

Toshiba logoDe medische divisie van het Japanse elektronicaconcern, voor onder meer beeldweergaveapparatuur en tomografiesystemen, deed het dan weer een stuk beter. Zij boekte een groei van 10 miljard yen in het kwartaal, dat liep van april tot en met juni 2015. Toshiba schrijft de omzetvermindering van per saldo 64 miljard yen deels toe aan 'risicofactoren', zoals natuurrampen en juridische problemen, zoals het boekhoudschandaal. Ook negatieve groei van de economie in het thuisland zelf en snel veranderende situaties in verschillende andere afzetmarkten, onder meer in politiek en economisch opzicht, worden als oorzaak genoemd.

Met het grote verlies in de pc en tv-divisie komt er steeds meer druk te staan op de interim-ceo van het bedrijf, schrijft Yahoo Finance. Interim-ceo Masashi Muromachi nam de functie van Hisao Tanaka over nadat deze laatste zijn functie neerlegde ten gevolge van het boekhoudschandaal. Muromachi zei maandag dat hij overweegt de slechter presterende divisies grondig door te lichten. Analisten verwachten dan ook grote bezuinigingsoperaties bij onder andere de pc- en tv-divisies.

Muromachi zei verder dat hij niet lang als ceo wil aanblijven. Een opvolger moet klaarstaan nadat alle grote bezuinigingsoperaties zijn afgerond.

Reacties (44)


Gerucht: LG wil rond het jaar 2020 oprolbare tv's uitbrengen - update

Door Arnoud Wokke, 15 september 2015 13:48100 reacties

LG wil rond 2020 de eerste oprolbare tv's in de winkels leggen. De grote tv's moeten op te rollen zijn tot de grootte van bijvoorbeeld een kleine tas, zodat ze mee te nemen zijn. LG overweegt de tv's uit te rusten met accu's.

Gebruikers kunnen de tv uitrollen waar ze willen om televisie te gaan kijken zonder gebonden te zijn aan een vaste plek voor het apparaat, claimt The Korea Times op basis van gesprekken met LG-medewerkers. Momenteel maakt LG al gebogen displays voor onder meer tv's en smartphones, maar die kunnen gebruikers niet zelf buigen, omdat de andere hardware niet buigbaar is.

Er zijn volgens de bronnen van het Zuid-Koreaanse medium nog 'veel technische obstakels' te overwinnen voordat de oprolbare tv klaar is voor massaproductie. LG is wel een 55"-prototype aan het voorbereiden, dat al begin volgend jaar op elektronicabeurs CES in Las Vegas getoond zou kunnen worden.

Oprolbare schermen zijn al jaren een concept voor displaymakers. De technologie die het mogelijk moet maken is oled op basis van een kunststof substraat. Naast oprolbare tv's zouden oprolbare tablets en smartphones tot de mogelijkheden kunnen behoren, omdat de technologie apparaten met een groot scherm mogelijk maakt die desondanks in een broekzak passen.

Update, 14:15: Samsung zou volgens een gerucht rond dezelfde periode dat LG een oprolbare tv zou willen laten zien een smartphone met oprolbaar scherm willen uitbrengen. Die ontwikkelt de fabrikant naar verluidt onder de naam Project Valley.

Reacties (100)


Capcom kondigt Biohazard: Umbrella Corps aan

Door Mark Hendrikman, 15 september 2015 12:5923 reacties

Capcom heeft Biohazard: Umbrella Corps aangekondigd. Biohazard is de naam die de Resident Evil-franchise heeft in Japan. De game wordt een team-based third-person multiplayershooter en moet begin 2016 uitkomen voor de PlayStation 4 en Windows.

Masachika Kawata van Capcom kondigde Biohazard: Umbrella Corps op dinsdag aan tijdens de Sony-persconferentie bij de Tokyo Game Show. In de game worden de biologische wapens van de Umbrella Corporation op afgesloten slagvelden aan tests onderworpen. Op die slagvelden moeten twee special forces-teams het tegen elkaar opnemen en tegelijkertijd de zombiehordes van zich afslaan. De game maakt gebruikt van vuurwapens, slagwapens en verschillende gadgets waarmee bijvoorbeeld het gedrag van de zombies beïnvloed kan worden.

De game speelt zich af in levels die zijn gebaseerd op die van de Resident Evil-games van de afgelopen twintig jaar. De Resident Evil-franchise wordt volgend jaar namelijk twintig jaar oud. De game maakt gebruik van de Unity-engine en moet begin 2016 digitaal verkrijgbaar zijn op Windows en de PlayStation 4. De game gaat 29,99 euro kosten, laat Capcom weten.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (23)


KPN geeft Compleet-abonnees korting op het mobiele abonnement

Door Arnoud Wokke, 15 september 2015 12:41144 reacties, submitter: krakendmodem

KPN gaat vanaf 1 oktober klanten met een quadplay-KPN Compleet-abonnement vijf euro korting geven op het mobiele abonnement. Tot nu toe gold die korting alleen voor huishoudens waarin minstens twee mensen een mobiel abonnement met vast internet combineren.

Door de wijziging krijgen 250.000 extra klanten de korting. In totaal hebben rond de 600.000 klanten zowel een mobiel als een vast abonnement bij KPN, waarvan meer dan 450.000 mensen naast vast internet ook televisie afnemen bij de provider. De korting geldt ook voor nieuwe klanten.

De aankondiging volgt kort op die van dochterbedrijf Telfort, waarbij klanten kunnen kiezen voor een verdubbeling van de bundels in het mobiele abonnement bij een combinatie met alleen vast internet. Dat was tot voor kort alleen mogelijk bij vast internet en tv.

Met de stappen wil KPN zijn positie op de markt van quadplay, het combineren van vaste diensten met mobiele diensten, verbeteren. De provider is een van de weinige met een eigen vast en mobiel netwerk.

Reacties (144)


Sony verlaagt prijs PlayStation 4 in Japan naar omgerekend 259 euro

Door Mark Hendrikman, 15 september 2015 11:50179 reacties

Sony verlaagt de prijs van de PlayStation 4 in Japan van 39.980 naar 34.980 yen, omgerekend van 296 naar 259 euro. Het is niet duidelijk of eenzelfde prijsverlaging in de nabije toekomst in andere markten wordt doorgevoerd.

Sony maakte het nieuws dinsdag bekend tijdens een persconferentie bij de Tokyo Game Show in Japan. Het gaat om de PlayStation 4-variant die is uitgerust met een harde schijf met 500GB capaciteit; de 1TB-variant is nog niet verkrijgbaar in Japan. De 500GB-variant kost in de PriceWatch op het moment van schrijven ten minste 360 euro. De prijsdaling van ongeveer 12,5% geldt vanaf 1 oktober.

Daarnaast heeft Sony aangekondigd PlayStation 4-covers te gaan verkopen in 9 verschillende kleuren. Zowel het grote als het kleine paneel kan bedekt worden met een cover. De covers zijn vanaf 6 november bij Sony zelf te koop voor omgerekend 18,50 euro per stuk. Het is onduidelijk of deze covers ook naar andere delen van de wereld komen en wanneer.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Ook de controllers van de PlayStation 4 krijgen nieuwe edities in andere kleuren. Sony komt op 6 november met PS4-controllers in goud, zilver, 'steel black' en 'crystal'. De controllers kosten omgerekend 44 tot 48 euro, maar ook van deze is niet bekend of ze in de toekomst buiten Japan verkrijgbaar zullen zijn.

Sony PlayStation 4-controllers in meerdere kleuren

Tot slot heeft Sony PS Now-ondersteuning aangekondigd voor Sony Bravia-tv's en Sony Blu-ray-spelers. PlayStation Now is Sony's streaming-gamingdienst, waarmee spelers games niet hoeven te downloaden of installeren. Daarnaast heeft het Japanse bedrijf de officiële naam voor zijn virtual-reality-headset veranderd van Morpheus in PlayStation VR.

Reacties (179)


Biostar kondigt moederbord met zowel ddr4- als ddr3-ondersteuning aan

Door Olaf van Miltenburg, 15 september 2015 11:1556 reacties

Biostar heeft een matx-moederbord uitgebracht met vier geheugensleuven: twee voor ddr3- en twee voor ddr4-geheugen. Intel biedt bij zijn H170-chipset de keuze uit beide geheugentypes, maar de meeste fabrikanten gaan voor een van beide en niet voor zowel ddr3 als ddr4.

De keuze van Biostar om bij de Hi-Fi H170Z3 beide geheugentypes te ondersteunen bij zijn Skylake-moederbord, maakt dat de maximale geheugenhoeveelheid bij ddr3 16GB en bij ddr4 32GB is. Uiteraard kunnen beide geheugentypes niet tegelijk naast elkaar gebruikt worden. Het matx-bord beschikt verder over een pci-e-sleuf voor kaarten met de m2-formfactor, die theoretische doorvoersnelheden van maximaal 32Gbit/s ondersteunt. Het gaat om een zogenoemde Gen3x4-socket, die m2-kaarten met lengtes van 30, 42, 60 en 80mm kan huisvesten.

Biostar brengt het bord onder de 'Hi-Fi'-vlag uit en voorziet de H170Z3 dan ook van verschillende technieken die de audiokwaliteit moeten bevorderen, zoals een onafhankelijke stroomvoorziening en vergulde connectors. Het bord is verder voorzien van een pci-e x16- en een x1-sleuf, vier sata 600- en een sata express-aansluiting, dvi, displayport en hdmi.

De Hi-Fi H170Z3 is per direct verkrijgbaar en staat inmiddels in de Pricewatch voor een vanafprijs van 110 euro.

Hi-Fi H170Z3 Ver. 5.x

Reacties (56)


FromSoftware werkt aan Bloodborne-dlc The Old Hunters

Door Mark Hendrikman, 15 september 2015 11:0614 reacties

De Japanse ontwikkelaar FromSoftware werkt aan de eerste download-uitbreiding voor de PlayStation 4-game Bloodborne, genaamd The Old Hunters. De dlc richt zich, zoals de titel suggereert, meer op de 'Hunters', die her en der in de speelwereld te vinden zijn.

Shuhei Yoshida van Sony maakte het nieuws bekend op de Sony-persconferentie tijdens de Tokyo Game Show op dinsdag. In een nieuwe trailer voor de dlc worden nieuwe uitrusting, vijanden en omgevingen getoond. Zoals gebruikelijk bij dergelijke games van FromSoftware, is het verhaal van de game zeer cryptisch en mysterieus.

Bloodborne: The Old Hunters komt op 24 november uit. Bovendien is er een bundelpakket in de maak voor spelers die Bloodborne zelf nog niet gespeeld hebben. De Bloodborne: Old Hunters Edition bevat zowel de game als de dlc en zal op 3 december te koop zijn. Dit zijn echter wel de Japanse data, dus misschien moeten gamers in het Westen enkele dagen langer wachten op de dlc. Tegelijkertijd heeft Sony bekendgemaakt dat Bloodborne 2 miljoen keer verkocht is.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (14)


Ubisoft voegt Jack the Ripper-dlc toe aan Assassin's Creed: Syndicate

Door Jurian Ubachs, 15 september 2015 10:5745 reacties

De Franse uitgever Ubisoft heeft tijdens de Tokyo Game Show bekendgemaakt dat actiespel Assassin's Creed: Syndicate na zijn release wordt uitgebreid met een downloadable-contentpakket dat draait om de klassieke Engelse moordenaar Jack the Ripper.

Ubisoft bevestigde de komst van de Jack the Ripper-dlc op de Tokyo Game Show en maakte ook duidelijk dat de content gratis zal zijn voor gamers die de Season Pass voor Assassin's Creed: Syndicate kopen, zo meldt Eurogamer. Los daarvan maakte het Franse bedrijf nog niet veel informatie bekend over het dlc-pakket. Wel onthulde de uitgever een trailer voor het contentpakket, waarin Jack the Ripper aan het woord is. Daaruit zou afgeleid kunnen worden dat spelers zelf aan de slag kunnen met de moordenaar.

Jack the Ripper was actief in Londen in de tweede helft van 1888, wat net buiten de tijdspanne van het hoofdverhaal van Assassin's Creed: Syndicate lijkt te vallen. Jack the Ripper, wiens werkelijke identiteit nooit werd achterhaald door de legers politiemensen die op de zaak werden gezet, vermoordde tenminste vijf prostituees in de Londense wijk East End. Mogelijk maakte de moordenaar zelfs nog meer slachtoffers, maar daarover zijn experts het nooit eens geworden.

Een verschijningsdatum voor het Jack the Ripper-pakket is nog niet bekendgemaakt. Assassin's Creed: Syndicate zelf verschijnt op 23 oktober voor de PlayStation 4 en Xbox One, waarna in november de pc-versie zal volgen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (45)


LG plant vermoedelijke presentatie telefoon met 'notificatiedisplay'

Door Arnoud Wokke, 15 september 2015 10:4834 reacties, submitter: crankthisup

LG heeft voor 1 oktober een evenement gepland voor de vermoedelijke presentatie van de V10, een smartphone met een tweede display voor notificaties boven het reguliere scherm. LG heeft zelf al gezegd in het najaar met een nieuw, luxe model te komen.

Volgens de foto's die eerder deze maand door 'smartphone-lekker' EvLeaks online zijn gezet zit de tweede display boven de reguliere display en naast de sensors en de frontcamera. De tweede display, die vermoedelijk bedoeld is om notificaties of informatie uit widgets weer te geven zonder dat daarvoor het hele scherm wordt aangezet, is iets minder breed dan het beeld zelf op de foto's. De foto's komen van de Chinese keuringsinstantie Tenaa.

LG's evenement op 1 oktober lijkt in het teken te staan van een filmthema, meldt Android Police op basis van de uitnodiging. Omdat de fabrikant een eigen evenement organiseert, lijkt het erop dat LG daar zijn toestel gaat aankondigen. De V10, die ook bekendstaat onder de naam G4 Note, zou een 5,7"-scherm hebben met een resolutie van 2560x1440 pixels. Hij zou verder beschikken over een 16-megapixelcamera aan de achterkant en een camera met een maximale resolutie van vijf megapixels aan de voorkant. De telefoon zou draaien op een Snapdragon 808-soc van Qualcomm.

Reacties (34)


Windows 10 mobile krijgt fotobeheer en bediening met één hand

Door Arnoud Wokke, 15 september 2015 10:33117 reacties

Microsoft heeft build 10536 uitgebracht voor Windows 10 mobile. Daarin zit een versie van de Foto's-app met mappen op basis van waar afbeeldingen zijn opgeslagen. Bovendien werkt de modus om de telefoon met één hand te bedienen nu ook op kleinere toestellen.

Voor de functie moeten gebruikers de nieuwe versie van de Foto's-app na de update uit de Store halen, zegt Microsoft. Daarna staan foto's in mappen op basis van waar ze zijn opgeslagen, zoals op het toestel, in OneDrive of op de sd-kaart. Dat is een functie waar gebruikers om hebben gevraagd, claimt het bedrijf uit Redmond.

Bovendien werkt de modus om de interface op een kleiner deel van het scherm weer te geven, de 'one handed mode', nu op alle toestellen. Dat was een functie voor alleen grotere toestellen, maar ook de kleinere telefoons ondersteunen dat nu. Dat werkt door de Start-knop vast te houden, waarna het scherm omlaag komt. Sommige grote Android-toestellen hebben die functie ook, als de fabrikant dat heeft ingebouwd. Het zit bovendien in de iPhone 6-serie.

Het bedrijf zegt bovendien dat het later dit najaar een versie van Lumia Camera uitbrengt met ondersteuning voor fotograferen in raw en op maximaal 38 megapixels voor de in 2013 verschenen Lumia 1020. Die moet het tot nu toe onder Windows 10 mobile zonder die functies doen, terwijl die wel in de Windows Phone 8.1-versie van de app zitten.

Build 10536 zou eigenlijk afgelopen vrijdag uitkomen, maar Microsoft had kritieke bugs gevonden, waardoor het de release stopzette toen pas een paar honderd mensen de update hadden ontvangen. Wie nu de update doet, moet drie aparte updates installeren. Microsoft heeft 6 oktober een evenement, waarop het vermoedelijk meer aankondigt over de release van Windows 10 mobile.

Windows 10 mobile 10536Windows 10 mobile 10536

Reacties (117)

Lees meer


Qualcomm presenteert Snapdragon 430-soc voor midrange-smartphones

Door Arnoud Wokke, 15 september 2015 09:3721 reacties

Qualcomm heeft de opvolger gepresenteerd van zijn Snapdragon 400- en 410-socs. De Snapdragon 430 is de eerste soc met een Adreno-gpu van de vijfde generatie, maar maakt nog altijd gebruik van Cortex A53-kernen.

Ten opzichte van de 410 heeft de 430 wel meer processorkernen. Het gaat om een octacore met acht Cortex A53-kernen met een maximale kloksnelheid van 1,2GHz, meldt Qualcomm in de specs. De 430 heeft een Adreno 505-gpu die zuiniger moet zijn en betere prestaties moet bieden, maar cijfers ten opzichte van die van zijn voorganger geeft de processorontwerper niet. De 430 is de eerste soc met een gpu uit de Adreno 5-generatie.

De isp op de 28nm-soc ondersteunt camera's met een maximale resolutie van 21 megapixels. Het modem is een X6 van het Amerikaanse bedrijf zelf, met ondersteuning voor 4g tot 150Mbit/s down en 75Mbit/s up. Nederlandse providers hebben al ondersteuning voor snellere 4g-verbindingen dan deze aankomende soc biedt. De soc biedt ondersteuning voor wifi-ac, een noviteit in de Snapdragon 400-serie.

Het ondersteunde geheugen is van het lpddr3-type op maximaal 800MHz. De soc moet vanaf 'later' volgend jaar in smartphones gaan verschijnen.

Daarnaast komt Qualcomm met de Snapdragon 617, die al eind dit jaar in smartphones moet verschijnen. Die is ten opzichte van de eerder verschenen Snapdragon 615 vrijwel gelijk, maar heeft een isp die camera's met hogere resoluties ondersteunt. Beide socs ondersteunen ook QuickCharge 3.0.

Reacties (21)


Nintendo brengt Super Mario Maker-stage uit voor Super Smash Bros.

Door Mark Hendrikman, 15 september 2015 08:5016 reacties, submitter: HtheB

De Wii U- en 3DS-versies van Super Smash Bros. krijgen een nieuwe stage gebaseerd op de onlangs uitgekomen game Super Mario Maker. Omdat de 'Mario Maker-hand' aan het begin van ieder gevecht het level willekeurig samenstelt, zijn de levels nooit hetzelfde.

Iedere keer als de stage geladen wordt, verschijnt de menselijke Super Mario Maker-hand, uitgerust met de stylus van de Wii U, en wordt het level samengesteld. Zo te zien worden alle level-elementen uit Super Mario Maker ook in deze stage gebruikt, waardoor moderne, maar ook ouderwetse Mario-stages te verwachten zijn.

Op 30 september moet de stage uitkomen voor zowel de Wii U als de Nintendo 3DS. Het is op dit moment niet duidelijk of de dlc gratis zal zijn of niet. Begin dit jaar heeft Nintendo echter ook acht stages kosteloos toegevoegd aan de game, dus het is niet uitgesloten dat ook deze stage gratis is.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (16)


Qualcomm QuickCharge 3.0 kan telefoons tot 27 procent sneller laden dan voorheen

Door Arnoud Wokke, 15 september 2015 08:4458 reacties

Qualcomm heeft zijn QuickCharge 3.0-technologie gepresenteerd. Toestellen met aankomende socs als de Snapdragon 820, 620, 618, 617 en 430 kunnen overweg met de nieuwe technologie voor snelladen.

Het grootste verschil met QuickCharge 2.0 is dat de lader en telefoon de spanning kunnen bepalen met een precisie van 200mV, met waardes tussen 3,6V en 20V, waardoor de adapter precies de juiste hoeveelheid stroom kan leveren, zegt Qualcomm. Dat moet het laden efficiënter maken en zorgt ervoor dat het laden 'tot 27 procent' sneller gaat dan met het huidige QuickCharge 2.0. Een toestel met een 2750mAh-accu zou volgens de fabrikant in 35 minuten van 0 naar 80 procent kunnen laden. Het toestel mag maximaal 40 graden Celsius zijn tijdens het oplaadproces.

Opvallend is dat de laadtechnologie ook terug te vinden is in goedkopere socs van Qualcomm, waardoor ook goedkopere toestellen ondersteuning voor QuickCharge kunnen krijgen. De goedkoopste soc met ondersteuning voor QuickCharge 3.0 is de Snapdragon 430, de opvolger van de Snapdragon 400 en 410 die in budgettoestellen te vinden zijn.

Qualcomm maakt bovendien bekend zijn X12 lte-modem in de high-end Snapdragon 820 te integreren. Deze heeft ondersteuning voor lte-u, 4g op de 5GHz-frequentie van wifi. Omdat die frequentie vrij te gebruiken is, kunnen providers hun 4g-netwerken uitbreiden met die frequentie, ook al is het bereik beperkt. Bovendien heeft de Snapdragon 820 dankzij dat X12-modem support voor lte cat12 down en lte cat13 up, voor theoretische download- en uploadsnelheden van 600Mbit/s en 150Mbit/s. Nederlandse en Belgische providers ondersteunen die snelheden niet en gaan tot maximaal 225Mbit/s down en 50Mbit/s up.

Daarnaast heeft de soc ondersteuning voor 2x2 MiMo wifi-ac met een maximale snelheid van 867Mbit/s en ondersteuning voor wifi-ad, ook bekend als WiGig, met een maximale snelheid van 4,6Gbit/s. Toestellen met de Snapdragon 820 komen volgens Qualcomm uit in de eerste helft van 2016. Het afgelopen half jaar heeft de processorontwerper telkens details over zijn Snapdragon 820 naar buiten gebracht, waaronder de werking van zijn eigen Kryo-cores, malwaredetectie op de soc en zelflerende functies.

QuickCharge 3.0 van Qualcomm

Qualcomm haalt deze cijfers uit een interne test met een 2750mAh-accu

Reacties (58)