Ik denk ondanks dat het nieuws klinkt als ow jeej sony stoot ze af misschien wel heel goed kan uitpakken voor Square enix.
De oude Final fantasy's tot aan nummer 8 waren allemaal gouden juweeltjes. 10 was redelijk maar daarna ging het al snel bergafwaarts door de implementatie van het nieuwe systeem. ipv een super pakkend verhaal met daarbij een action time system zoals tot ff9 gebruikt werd werkte gewoon het fijnst en dat was ook 1 van de hoofdpunten van het final fantasy systeem . Helaas was door dat systeem er ook maar een kleinere doelgroep beschikbaar (immers hield niet iedereen ervan, al maakte het verhaal het voor velen goed) dus hebben ze ooit is besloten het om te gooien vanaf ff10 , vanaf dit moment is er ook een hoop "fun" factor verdwenen , want juist spreuken zoals haste en dispel/slow waren hierdoor gewoon heel handig en effectief. bij de nieuwe final fantasy's merk je ze nog maar amper. De actie ziet er heel mooi uit maar de interface/ gameplay elementen zijn een stuk achteruit gegaan. Ik hoop dat ze door het verkopen aan een ander japans bedrijf met minder grote "world wide" plannen dat ze zich weer kunnen focussen op wat de kracht was van de final fantasy's.
De laatste tombraider was een zeer grote verrassing. Ondanks dat games met meer hetzelfde weinig vernieuwends (gta 5 for example) heel erg werden gehyped op elke site (waaronder tweakers) had tombraider eigenlijk heel hoog uit moeten komen. De remake van hoe ze tombraider hebben neergezet is echt heel heel goed gedaan. De feeling van het verhaal , de onzekerheid in lara , de manier van hoe het verhaal je meetrekt en dat je verder wilt spelen heb ik al tijden niet meer meegemaakt.
Dan ook nog de physics van het haar en het moderniseren van de actie (je kon ook lekker wat knallen ^^) naast de occasional puzzle (al hadden er wat extra moeilijke bij mogen doen.. ik gok dat ze het niet gedaan hebben omdat het de eerste van de reboot is en ze dus een groot publiek wouden aanspreken ipv alleen de die hard tombraider/puzzelaar fans) . Het totaal plaatje maakte toch wel dat Tombraider (en ik sta te kijken dat ik het zelf zeg) voor mij de game of the year. Als ze zoon goede reboot doen met het legacy of kain verhaal dan ben ik op en top happy

.
(gta 5 daartegen viel erg tegen , het was groot maar je kon maar 21 gebouwen in , er was niet heel veel vernieuwing behalve dat je 3x een mini verhaaltje speelt ipv een echte diepe bonding krijgt met 1 persoon zoals bv niko uit deel 4). Ik vind ook dat men gta 5 veels te erg overhyped (zeker hier op tweakers , god al die reclame van de redactie destijds en de loving en onterechte hoge rating) zorgen ervoor dat ik tegenwoordig eerst zelf wel even een game download , hem test en is het het waard en is het een leuke game dan koop ik hem , maar 90% van de tijd zijn de "8/10 tot 10/10 " ratings op sites zo beinvloed door reclamegeld of goodies van de makers.
Hitman heb ik eigenlijk nooit zo gespeeld , Kingdom hearts 1 en 2 waren wel echte toppertjes. Maar dat was ook nog in de periode dat Square enix en sony het gewoon heel goed voor mekaar hadden.
Het zou heel goed zijn als we weer een nieuwe proper final fantasy krijgen en dat deze dan ook op de Pc uitkomt (net zoals 7 en 8 die ik voor de pc hier nog steeds orgineel heb liggen

) , deel 1 tot 6 heb ik gespeeld op een snes emulator (destijds op mijn p1 166mhz haha) , en nu heb ik ze allemaal orgineel op de console waar ze voor uitgebracht zijn.
Het zou heerlijk zijn om niet een ps3 of ps4 te moeten aanschaffen om puur 1 titel te spelen. Als het op SteamOS beschikbaar komt zou er miss ook wel een goede linux port beschikbaar zijn ! dat zou echt heel vet worden.
Lets hope lets hope
p.s voor diegenen die tombraider nog nooit gespeeld hebben , go grab it somewhere and trust me you wont regret it