Sinds vorige maand is het HotLan-virus druk bezig honderdduizenden webmailaccounts aan te maken bij Hotmail en Yahoo. De laatste variant van het kwaadaardige programma is ook in staat om Gmail-accounts aan te maken.
Sinds vorige maand heeft de malware ruim vijfhonderdduizend Hotmail-adressen aangemaakt om spam mee te versturen. Microsoft vertrouwt net als Yahoo en Gmail op captcha-beveiliging om het geautomatiseerd registreren van webmailaccounts onmogelijk te maken. De makers van het HotLan-programma zijn er blijkbaar in geslaagd deze beveiliging te kraken.
HotLan laat geïnfecteerde computers een webmailaccount registreren en stuurt het captcha-plaatje naar een centrale server die hem kraakt. De geïnfecteerde computer vult de code vervolgens in het juiste veld in en registreert zo het account. Vervolgens krijgt de besmette pc spammailtjes aangeleverd die via het geregistreerde webmailadres moeten worden verstuurd. Het gaat hier vooral om spamreclame voor farmaceutische producten.
Volgens Viorel Canja, directeur van BitDefender, zijn er inmiddels ruim een half miljoen Hotmail- en bijna vijftigduizend Gmail-accounts geregistreerd door HotLan. Hoewel Gmail pas recent een doelwit vormt voor de malware, is de webmaildienst volgens hem het meest succesvol in de strijd tegen het virus en sluit deze de malafide accounts binnen enkele dagen af.

Citrix wil de desktop- en servervirtualisatie van Xensource in zijn producten gaan integreren. Het personeel van Xensource kan bij de nieuwe Virtualization & Management-divisie aan de slag. Xensource-directeur Peter Livine zal leiding geven aan de nieuwe Citrix-poot. Over de overname werd al enige tijd gespeculeerd.
Xandros wil met de licenties op het Exchange ActiveSync-protocol en het Outlook Exchange Transport-protocol zijn Scalix-e-mailservers beter laten samenwerken met Microsofts Exchange-mailserver en de diverse mailclients van de softwaregigant. Volgens Xandros kunnen Scalix-servers dankzij de ingekochte propriëtaire Microsoft-protocollen draadloos met Exchange-servers synchroniseren. Ook zouden door Xandros ontwikkelde mailservers gebruikt kunnen worden voor het leveren van diensten aan smartphones die op het Windows Mobile-OS draaien.

De specificatie voor analoog 1080p-signaal op 24, 30 en 60Hz vormt een uitbreiding op de standaard voor analoge 1080i- en 720p-verzending. De standaardiseringstak van de Amerikaanse handelsorganisatie voor consumentenelektronica stelde vijf jaar geleden de specificatie vast die de uitwisseling van 720p- and 1080i-content over analoge componentkabels bepaalt.
Volgens staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid, Welzijn en Sport moet met het geld worden bereikt dat de kosten voor medische en sociale zorg omlaag kunnen. Ze liet ze dinsdag per brief aan de Tweede Kamer weten dat dat nodig is om de zorg ook in de toekomst betaalbaar te houden.. De Europese Unie wil met het ict-project bereiken dat mensen langer thuis kunnen blijven wonen, langer gezond blijven en langer door kunnen blijven werken. De EU wil met de investering twee vliegen in één klap slaan: naast een verbetering van de zorgverlening moet ook de Europese ict-industrie erdoor worden gestimuleerd. In Nederland mag ZonMw, een zelfstandig orgaan dat onderzoek naar gezondheidsonderzoek en zorginnovatie uitvoert en financiert, met het geld aan de slag.
Op dit moment hebben de kabelboeren in de VS de beschikking over een spectrum met een bandbreedte van ongeveer 750MHz: 676MHz voor het leveren van downstreamapplicaties, zoals analoge en digitale kabel-tv, internetdata en hd-prgramma's; voor upstreamdiensten is 54MHz gereserveerd. De onderzoekers van ABI Research menen dat in de toekomst meer ruimte nodig zal zijn voor zowel download- als uploaddiensten.

Ian Lewis, bij Microsoft werkzaam als gameontwerper, vertelde tijdens de gameconferentie Gamefest 2007 dat mmorpg-ontwikkelaars "zich vrij moeten voelen om 30GB aan hardeschijfruimte te eisen". Ze moeten dan echter wel beseffen, vervolgde Lewis, dat het potentiële publiek voor een spel aanzienlijk kleiner wordt.
Indien de niet nader genoemde ondernemers toch doorgaan met het gebruik van hun reclamesoftware, riskeren zij een boete van 3500 euro per overtreding, met een maximum van 300.000 euro per persoon. De reclamesoftware zou zich ongemerkt installeren op de pc van een slachtoffer, waarbij op de achtergrond ook het surfgedrag in de gaten wordt gehouden. Volgens de Opta is de malware zeker 22 miljoen keer op pc's geïnstalleerd, met een gemiddelde van ongeveer 60.000 besmettingen per dag.
'Hij had het volledige beheer over de site en bepaalde wat er wel en niet op kwam, en kon ook dingen eraf halen. Op het moment dat je ervoor kiest om dit soort opmerkingen te laten staan, dan valt dat in onze optiek onder discriminatie',
'Er liggen bij ons meerdere aangiftes waarbij forumeigenaren verantwoordelijk worden gehouden voor uitlatingen van hun bezoekers',

Het apparaat, dat bedoeld is om ongebruikte tv-frequenties in te zetten voor sneller draadloos internet, heeft te veel last van interferentie. De FCC had eind juli laten weten dat het prototype televisiezenders en draadloze microfoons kon storen. Verder is, naar het oordeel van de organisatie, de detectie van vrije tv-frequenties ('white space') onbetrouwbaar.
De oem-overeenkomst die Novell en Senforce in juli sloten, viel samen met de lancering van een nieuw product van het beveiligingsbedrijf:
'Sinds de hoogtijdagen van Sober, in de tweede helft van 2005, hebben we iets dergelijks niet gezien', aldus Sam Maseillo van emailbeveiliger MX Logic. Het bedrijf tekende tussen juni en juli een spamtoename van 1700 procent op, die het toeschrijft aan de activiteiten van deze malware. Volgens MX Logic zijn spammers nu al bezig hun netten uit te werpen om in december - wanneer de hoeveelheid spam traditiegetrouw een hoogtepunt bereikt - zoveel mogelijk zombie-pc's in hun macht te hebben. Eind juni kwam Storm op stoom, en begin juli had de trojan bijzonder vaak beet via spammailtjes met vakantieonderwerpen, aldus Maseillo.
Storm zou een recente karrenvracht zogeheten 'pump and dump'-mailtjes hebben
Alle geruchten over uitstel ten spijt, claimt AMD nog steeds dat het de releasedatum van 10 september - van dit jaar wel te verstaan - zal halen. Op die datum zouden de Opteron 2348 en 2350 verschijnen, respectievelijk geklokt op 1,9GHz en 2,0GHz. De langzaamste van het duo zal 320 dollar moeten opbrengen als er minstens duizend stuks gekocht worden, terwijl zijn snellere broertje voor 390 dollar over de toonbank zal gaan. In het vierde kwartaal zullen de resterende Opterons uit de 2000-reeks geïntroduceerd worden, met de 2360 als topmodel. Van deze laatste is nog geen prijs bekend, maar de 2358 zou 1180 dollar moeten gaan opbrengen.