Japanse wetenschappers hebben een bril met een cameraatje uitgerust en dit verbonden met een herkenningsalgoritme voor objecten. Daarmee moet het terugvinden van verloren zaken een fluitje van een cent worden.
De hardware is niet buitengewoon, zo schrijft The Times, en het is dan ook de software waaraan de meeste aandacht is besteed. Volgens professor Yasuo Kuniyoshi is de bril, die hij Smart Goggle heeft genoemd, voorzien van het meest geavanceerde objectherkenningsalgoritme dat tot dusver werd ontwikkeld.
De gebruiker dient met de bril op - helaas een van die vaak verloren objecten die uitgerekend niet kan worden teruggevonden - door het huis te lopen om de Smart Goggle de namen van voorwerpen te leren. Is de brildrager iets kwijt, kan hij het apparaat vragen om een filmpje af te spelen van de laatste paar seconden dat dit in beeld was. De mate waarin objecten er anders uitzien naarmate de kijkhoek anders is, beïnvloedt echter de precisie van het algoritme. Het geeft bij het 'terughalen' van een verloren voorwerp dan ook een kans weer dat het om bijvoorbeeld een sleutelbos of mp3-speler gaat.
Kuniyoshi is van plan om de Smart Goggle van een interface met het internet te voorzien zodat er gegevens kunnen worden ingeladen over allerhande objecten. In een demonstratie liet de professor een toepassing zien waarin de gebruiker naar bloemen tuurt en via de bril doorgegeven krijgt dat het om bijvoorbeeld begonia's en vergeetmijnietjes gaat. Ook wil de wetenschapper de bril in staat stellen om gezichten van mensen te herkennen.
Hoewel de Smart Goggle nog enigszins fors uitgevallen is, denkt Kuniyoshi dat daar snel verandering in kan komen. Binnen enkele jaren zou het apparaat nagenoeg onzichtbaar in een bril van doorsnee formaat moeten kunnen worden ingebouwd, zo gelooft hij.