Novell heeft maandag het eerste service pack voor Suse Linux Enterprise 10 uitgebracht. De update bezorgt de distributie onder meer ondersteuning voor quadcoreprocessors.
SP1 verbetert volgens Novell de beveiligingsmogelijkheden, de ondersteuning voor Open Enterprise Server 2 en het beheer voor virtualisatie. Ook is de opslaginfrastructuur aangepakt, en voorzien van een nieuwe versie van de high-availability-software Heartbeat en het Oracle Cluster File System. 'Wat we nog meer verbeterd hebben is de interoperabiliteit met Active Directory voor zowel de desktop als de server', aldus Holger Dyroff, bij Novell verantwoordelijk voor productbeheer van Suse Enterprise. Voor de desktop biedt SP1 uitgebreidere ondersteuning voor OpenOffice.org, waaronder de afhandeling van Microsoft Office-macro's, en een bijgewerkte desktopomgeving.
Eveneens op maandag heeft Novell de beschikbaarheid van Suse Linux Enterprise Virtual Machine Driver Pack aangekondigd. Dit driverpakket maakt het voor gast-besturingssystemen mogelijk in virtuele Xen-omgevingen te draaien die zijn geïntegreerd in Suse Linux Enterprise en de hardwareplatformen Intel Virtualization Technology en AMD Virtualization. Het pakket biedt drivers voor Windows XP, Windows 2000, en Windows 2003 en zal in juli uitkomen. Later deze zomer volgen drivers voor Red Hat Enterprise Linux 4 en 5.