Tip de redactie

Ubicom introduceert I/O-processor met hyperthreading

Door Hielko van der Hoorn, 15 april 2003 20:4611 reacties, bron: SiliconStrategies.com

SiliconStrategies.com bericht dat Ubicom een I/O-processor heeft geïntroduceerd die is uitgerust met hyperthreading-technologie. De IPC3023-chip is bedoeld voor gebruik in gateways, routers en access points en kan maximaal met acht threads tegelijk werken. Anders dan bij de Pentium 4 van Intel wordt de techniek niet gebruikt om de negatieve impact van geheugenlatencies op te vangen, maar om het formaat van de chip te reduceren. Chips in netwerkapparatuur moeten vaak overweg kunnen met meerdere protocollen waardoor voor elk protocol een apart stukje hardware aanwezig is in de processor. De IPC3023 kan per thread een protocol afhandelen en heeft dus geen extra hardware nodig.

Hierdoor is het formaat van de chip slechts tien procent van het formaat van een vergelijkbare chip die gebruik maakt van aparte I/O-engines om de verschillende protocollen af te handelen. De vrijgekomen ruimte wordt gebruikt om 256KB SRAM cachegeheugen te integreren waardoor niet alleen kosten bespaard worden, maar het geheugen ook aanzienlijk sneller benaderd kan worden. De chip zal gebakken worden met behulp van een 0,13 micron productieprocédé en beperkt leverbaar zijn dit kwartaal. In de tweede helft van dit jaar zal de chip in volumeproductie gaan en voor 12 dollar over de toonbank gaan als je minimaal 100.000 stuks afneemt. Hieronder een klein stukje over de architectuur:

Ubicom logoThis frees up enough silicon real estate to bring 256-Kbytes of SRAM on board for storing instruction and packet data. Not only does this shave a few dollars in SDRAM components, it also shortens the time it takes for the processor to access memory. Ubicom claims it can access memory in two cycles versus the 20 to 50 cycles it takes for external RAM. If more RAM is needed, the chip has an interface that can connect with external SDRAM.

This "memory-to-memory" processing scheme, which lets the processor write directly to memory and then quickly drive the outputs to the I/O pins, lengthens the pipeline by two stages to 10. Normally this could make the processor more vulnerable to stalls. In this case, however, a branch mispredict can be hidden by switching to another thread. In most other respects, the processor resembles a 32-bit RISC machine running at 250-MHz.

Reacties (11)


China ontwikkelt eigen DVD-technologie

Door Diederick Janse, 15 april 2003 19:3181 reacties, submitter: flipjevandejam, bron: Eastday

DVD logoChina is erin geslaagd om de technologie te ontwikkelen die benodigd is om DVD-spelers te produceren. Dankzij de kennis van een Chinees bedrijf dat een eigen optische laser heeft ontwikkeld kunnen in China nu DVD-spelers geproduceerd worden zonder daarvoor onderdelen te importeren vanuit het buitenland. Daarmee valt een enorme markt weg voor buitenlandse bedrijven die Chinese producenten voorzien van optische lasers. Het bedrijf dat de laser ontwikkeld heeft, heeft ook patent aangevraagd en ontvangen op het product, zodat de technologie binnen China verspreid kan worden. Door deze ontwikkeling zouden de prijzen van DVD-spelers wel eens stevig kunnen gaan dalen, door concurrentie van Chinese bedrijven die goedkoop kunnen exporteren. Voor ons is dit echter goed nieuws, als de Chinezen zich in de markt storten zullen wij als consumenten profiteren van de lagere prijzen.

Reacties (81)

Lees meer

Microsoft steunt DVD+RW standaard
Microsoft steunt DVD+RW standaard Nieuws van 25 februari 2003

Plextor kondigt PlexWriter Premium 52x32x52 brander aan

Door Harold van der Wal, 15 april 2003 19:1556 reacties, submitter: JSK, bron: Plextor

Plextor gaat onder de naam PlexWriter Premium een cd-brander op de markt brengen die leest en schrijft met een snelheid van 52x. Het herschrijven van schijfjes gaat met maximaal 4800Kb/s, wat neerkomt op een snelheid van 32x. Het apparaat beschikt over een aantal opvallende features, zoals het vergroten van de capaciteit van cd's. Met GigaRec kan op een standaard-cd van 99 minuten 1,2Gb aan data worden opgeslagen. SecuRec geeft de mogelijkheid de toegang tot een schijf te beveiligen met een wachtwoord en via Silent Mode kan de gebruiker de snelheden van het apparaat zo aanpassen dat er minder geluid geproduceerd wordt. Plextor zal de drive leveren in twee kleuren, zwart en wit, en als software Nero, InCD en PlexTools Professional meeleveren. De garantie duurt twee jaar en houdt onder andere een on-site collect & return service in. Vanaf mei zal de Premium in de winkels liggen voor een prijs van circa 140 euro. De overige specificaties zijn als volgt:

Plextor PlexWriter Premium
  • ATAPI Interface (PIO Mode 4, Multiword DMA Mode 2, UDMA/33 Mode 2)
  • Q-Check
  • Buffer Underrun Proof Technology
  • PoweRec Technology (Plextor Optimised Writing Error Reduction Control)
  • VariRec Technology (Variable Recording)
  • Access Time <65 ms
  • 8MB Buffer
  • Mount Rainier Ready
  • Capable of reading and writing CD TEXT information
  • MultiRead Compatible
  • Supports SPDIF (Digital Audio Output)
  • High Quality Digital Audio Extraction
  • A black tray, to reduce the jitter and to increase the quality of the burned CD
  • An optimised PCB circuit to reduce noise to get a higher quality of CD
  • Writes CD-ROM Modes 1 and 2, CD-XA Form 1 and 2, CD-DA, CD-I, Video CD & Photo CD.
  • Creates Audio CD, CD Extra, Enhanced CD, Photo CD, CD-I & Video CD Titles.
  • Supports Disk-At-Once, Track-At-Once, Multisession, Packet Writing modes.
  • Wide CD-R and CD-RW media compatibility (74min and Type80 - 79min)

Reacties (56)


HP komt met HP-Unix security update

Door Harm Hilvers, 15 april 2003 18:4817 reacties, submitter: ThE_ED, bron: ZDNet

Internet security kleinSinds 11 september 2001 en de ontwikkelingen binnen de wereldpolitiek die daarop volgden is de aandacht voor veiligheid sterk toegenomen. Vanzelfsprekend heeft ook de IT-wereld hier mee te maken gekregen. Om netwerken en computersystemen voldoende te kunnen beveiligen hebben verschillende bedrijven producten ontwikkeld. HP heeft versie 2 van Bastille uitgebracht. Aan de hand van een aantal vragen die het programma stelt wordt er een bepaalde veiligheidsniveau geconfigureerd op het systeem. Na deze automatisch configuratie kunnen de instelling nog veranderd worden, bijvoorbeeld als de taken van de computer veranderd zijn. Het programma werkt alleen op HP's eigen Unix-systeem: HP-UX11i. Deze Unix-versie is onlangs EAL4-CAPP gecertificeerd. Sun's Solaris 8 en Windows 2000 hebben dezelfde certificatie al eerder ontvangen.

Reacties (17)


Meer duidelijkheid omtrent specificaties van NV35

Door Jan Laros, 15 april 2003 17:3817 reacties, submitter: VTec, bron: nV News

De veelsbesproken NV35 komt steeds dichterbij en inmiddels is er ook enige duidelijkheid omtrent de specs van deze opvolger van nVidia's GeForce FX 5800 gekomen. Een duister figuur dat onder de naam Uttar schuilgaat, heeft naar eigen zeggen official specs op weten te duikelen. Volgens X-Bit is deze Uttar al langer een begrip in de wereld van geruchten over producten van nVidia. De belangrijkste specificaties worden kort aangestipt. Zo zal er onder andere CineFX Shading Architecture aanwezig zijn, evenals ondersteuning voor DirectX 9.0 Pixel en Vertex Shader 2.0 en een 256 bit geheugen-interface. Voor het complete overzicht moet je even op een van bovenstaande linkjes klikken. X-Bit betreurt het feit dat er niks over het aantal pipelines verteld wordt, maar wacht met spanning af:

nVidia The Way It's Meant To Be Played (klein) As you see, no direct information about the number of pipelines as well as the working frequencies of the part, but still you can guess that the NV35 is not something brand-new, but a good successor of the GeForce FX 5800 aka NV30. Some features are in, some are out, but we will know it for sure only between the 14th and the 16th of May at E3 show in Los Angeles, USA. Nvidia will be reportedly exhibiting its NV35 in the South Hall, on the stand 1636.

Reacties (17)


Fabrikanten verwachten beperkte afzet Canterwood

Door Diederick Janse, 15 april 2003 15:4915 reacties, bron: DigiTimes

Producenten van moederborden verwachten dat de afzet van moederborden gebaseerd op Intels' 875P Canterwood-chipset deze maand beperkt zal blijven. Dit komt met name door de relatief hoge prijs van rond de $150 per bord, waar bovendien nog eens luchtvervoerskosten bovenop komen. Het Canterwood-platform, dat oorspronkelijk bedoeld was voor het serversegment, wordt nu gepositioneerd als Intel's high-end product. Ondanks het beperkte markpotentieel hebben alle grote fabrikanten een moederbord gebaseerd op de 875P-chipset, waarbij zaken als WLAN, IEEE 1394 en Bluetooth geïntegreerd worden op het bord. Intel 865 Springdale-borden, die het met iets minder features moeten doen, worden momenteel in de schappen gelegd. De levering van 875P-borden zal in verband met de prijs waarschijnlijk iets later plaatsvinden.

Intel logoAccording to motherboard makers, the FOB price of 865G boards is quoted at US$100-110. The 533MHz FSB-supporting 865P motherboard is also expected to be quoted at an FOB price of US$80-90.

Judging from the life cycle of new products, board manufacturers said that it usually takes two to three months to see demand rise more significantly. Sales of the new boards are expected to make a greater contribution to manufacturers' revenues after June.

Reacties (15)

Lees meer


Rechtbank VS verbiedt lezing over beveiliging Blackboard

Door Arthur Scheffer, 15 april 2003 15:3246 reacties, submitter: T.T., bron: News.com

Een toespraak van twee studenten die zouden toelichten hoe in het electronische onderwijssysteem Blackboard ingebroken kan worden en gegevens kunnen worden gewijzigd, is door een Amerikaans gerechtshof verboden na een aanklacht van het bedrijf achter de software, aldus News.com. Blackboard, dat ook door veel Nederlandse universiteiten wordt gebruikt, claimt dat het verbod is opgelegd omdat de informatie onrechtmatig verkregen zou zijn en het bedrijf commerciële schade toe zou brengen. Bovendien zou een van de studenten gedreigd hebben met het vrijgeven van code die Blackboards werking nabootst, waardoor deze een 'concurrent' zou worden van de softwarefirma. De studenten zijn echter van mening dat nu inbreuk wordt gepleegd op hun vrijheid van meningsuiting. Aanstaande woensdag wordt bekeken of het tijdelijke verbod permanent zal worden:

The information set to be presented was gleaned after one of the students had physically broken into a network and switching device on his campus and subsequently figured out a way to mimic Blackboard's technology, the company told the judge. Because that alleged act would be illegal under the federal and state laws, publication of the resulting information should be blocked, it argued.

Reacties (46)


Arbitrageregeling SIDN zou illegaal zijn

Door Kevin Levie, 15 april 2003 14:5123 reacties, bron: WebWereld

WebWereld schrijft dat de huidige arbitrageregeling voor geschillen rond Nederlandse domeinnamen mogelijk in strijd is met Europese wetgeving. Dit stelt de Leidse wetenschapper Alexander Tsoutsanis in een recent boek over geschillen rond domeinnamen. Volgens de onderzoeker is het onbegrijpelijk dat de SIDN na anderhalf jaar voorbereiding komt met een dergelijke slechte regeling. Ook de Nederlandse overheid heeft volgens Tsoutsanis onvoldoende verantwoordelijkheid genomen onder het mom van zelfregulering.

SIDNSinds januari dit jaar heeft Nederland een arbitrageregeling voor domeinnaamgeschillen. Mensen en bedrijven die een domeinnaam willen claimen, kunnen zelf kiezen of ze als vanouds naar de rechter stappen of naar deze arbitragecommissie. Het idee achter de invoering van dit concept was dat de juridische keten op deze manier meer ontlast wordt en een arbitrageprocedure bovendien sneller en goedkoper is.

De Gemeenschapsmerkenverordening en de Benelux Merkenwet verklaren volgens Tsoutsanis echter alleen de rechter bevoegd om te oordelen over merkinbreuk en niet de arbiter. De overheidsrechter zou daarom wettelijk verplicht zijn de uitvoering van een arbitrage-uitspraak te weigeren, waardoor de overdracht van een gekaapte domeinnaam op basis van de uitspraak niet mogelijk is. Om tot een oplossing te komen voor dit juridische probleem moeten wellicht het Benelux Gerechtshof en het Europese Hof van Justitie ingeschakeld worden.

Reacties (23)


Informatietechnici bereid deel van loon in te leveren

Door Kevin Levie, 15 april 2003 14:3661 reacties, submitter: bigoldie, bron: WebWereld

Uit de tweemaandelijkse ICT-barometer van Ernst & Young blijkt dat de helft van alle ICT'ers bereid is een deel van het salaris in te leveren voor het voortbestaan van hun bedrijf, schrijft WebWereld. Bij grote bedrijven is één op de drie werknemers bereid minder te gaan verdienen als dat goed is voor de continuïteit van het bedrijf - en daarmee voor hun eigen baan. De meerderheid van de respondenten is bereid vijf tot tien procent van hun salaris in te leveren. Zes procent van de 600 ondervraagde ICT'ers is zelfs bereid meer dan tien procent erop achteruit te gaan.

Opvallend is dat managers zonder ICT-taken het meest voor hun baan vrezen, en bovendien het meest bereid zijn een gedeelte van hun salaris in te leveren. Ernst & Young maakt zich verder zorgen over de geringere arbeidsmobiliteit onder ICT'ers. Omdat professionals minder snel van baan verwisselen is er minder ruimte voor nieuwe, jonge talenten. Vorig jaar was 22 procent van de werknemers in de sector nog van plan binnen een jaar van werkgever te veranderen, nu nog slechts 19 procent:

Will hack for food (illustratie werk)"Hierdoor wordt namelijk geen ruimte gecreëerd voor de ontplooiing van jonge talenten", aldus Jacob Verschuur, directeur van E&Y. "Mede door de vacaturestop bij grote ict-diensverleners krijgen jonge ict-talenten weinig kans op de arbeidsmarkt. Dat heeft op den duur een negatief effect op de kennisontwikkeling en innovatie binnen Nederland. Er moet snel verandering komen in deze situatie. Anders gaat er een hele groep hoog opgeleide jongeren verloren voor ict-bedrijven."

Reacties (61)


Adaptec breidt aanbod iSCSI-kaarten uit

Door Thuy Tran, 15 april 2003 13:5713 reacties, bron: EE Times

Adaptec heeft met de ASA-7211 iSCSI-kaart zijn eerste adapter gepresenteerd die gebruik maakt van een TCP/IP offload Engine (TOE), zo meldt EE Times. iSCSI is een techniek voor het opslaan van gegevens over een netwerk. TOE zorgt hierbij voor een lagere processorbelasting, waardoor de doorvoersnelheid wordt verbeterd. Naar eigen zeggen kan Adaptec's nieuwe iSCSI-adapter een snelheid halen van 130MB/s full duplex, en dat bij een processorbelasting van twintig procent. De adapter presteert onafhankelijk van de grootte van een iSCSI-blok, variërend van 512 bytes tot 64Kbytes. De 64-bit 66MHz PCI-kaart heeft 64MB SDRAM-geheugen aan boord, en kost $715 voor een optische interface. De versie voor koperen bekabeling kost iets minder: $660. Ondanks dat iSCSI de laatste tijd in de vergetelheid dreigde de raken, ziet Adaptec er nog steeds een hoop potentie in:

Adaptec logo "It's still very promising," said Glenn Clowney, director of iSCSI products for Adaptec. "The majority of storage is still directly attached to servers and fundamentally that's not very efficient, and it's very costly when you consider downtime and management costs. I want storage networks to be deployed [to address those issues]. Fibre Channel and iSCSI will both get a big piece of that business," Clowney added.

Reacties (13)


Beveiligingssysteem van Sun en Symantec

Door Tamara van Hal, 15 april 2003 12:1611 reacties, bron: WebWereld

Sun Microsystems en Symantec hebben in samenwerking een nieuw beveiligingssysteem voor bedrijfsnetwerken ontwikkeld, zo meldt WebWereld. De iForce IDS Appliance, zoals het systeem heet, is gebaseerd op Suns LX50 serverplatform. Het apparaat voor dit hardwarematige beveiligingssysteem is zo groot als een standaardserver en draait op het Solaris OS x86 besturingssysteem. De ManHunt-beveiligingssoftware wordt door Symantec geleverd. Deze software was al langer bruikbaar op het Solaris-OS, maar door de twee te combineren is de installatieprocedure een stuk vereenvoudigd, zeggen de fabrikanten:

Sun logoDe ManHunt-software is al langer beschikbaar voor het Solaris-platform. Volgens de twee bedrijven is het nieuwe systeem echter makkelijker te installeren. Ook is de iForce IDS Appliance geoptimaliseerd voor gebruik met ManHunt. Zo zijn zowel de drivers, netwerkkaart als besturingssysteem op elkaar afgestemd en is er een speciale versie van ManHunt ontwikkeld voor gebruik met het LX50-platform.

Reacties (11)


Phoenix en Minotaur hebben een nieuwe naam

Door Matthijs Abma, 15 april 2003 12:1620 reacties, bron: Slashdot

De heren van Slashdot weten ons te melden dat op het forum van Mozillazine de nieuwe namen voor de browser Phoenix en de mailclient Minotaur bekend zijn gemaakt. De naam Phoenix was al bezet en daarom heet de browser vanaf nu 'Firebird'. Ook de mailclient Minotaur krijgt een andere naam, deze gaat vanaf nu door het leven als 'Thunderbird'. Deze twee applicaties worden in de loop van dit jaar de nieuwe kern van de browser Mozilla. De namen Firebird, Thunderbird en Camino, de Gecko-browser voor MacOS X, zijn afkomstig van verschillende Amerikaanse bolides uit de tweede helft van de vorige eeuw: de Pontiac Firebird, de Ford Thunderbird en de Chevrolet Camino:

Phoenix / Firebird logoAfter months of discussion and further months of legal investigation, we're finally comfortable moving forward with new names. The new name for the Phoenix browser is "Firebird". The documentation and product strings will be updated soon. In addition to securing the Firebird name, we've also got the OK, from those contributing legal resources, to use the name "Thunderbird" for an email client. Hopefully this will be the end of naming legal issues for a while.

Reacties (20)


Prijsverlaging AMD Barton-chips nu al te merken

Door Arthur Scheffer, 15 april 2003 11:5825 reacties, bron: AMDZone

AMD Athlon 64 engineering sample (klein, vrij)AMDZone bericht dat de verwachte prijsverlaging van AMD's Barton-chips nu al te merken is. Eerder meldden we al dat de lancering van de Opteron op 22 april vergezeld zal gaan met een sterke prijsdaling van met name de hoger geklokte Athlon XP-processors, om zo voldoende vertegenwoordigd te blijven in de lagere prijscategorie. Gegevens wijzen nu uit dat de prijzen over vrijwel de gehele lijn verlaagd zijn, maar dat de Barton met dalingen tot 40% de kroon spant. Zo is bijvoorbeeld het verschil tussen de nog niet in prijs gezakte OEM-2800+ en de wel gedaalde boxed versie evident:

OEMBoxed
Athlon XP 2500+$129$129
Athlon XP 2800+$330$232
Athlon XP 3000+-$335

Reacties (25)

Lees meer


Apple introduceert nieuwe eMac-modellen

Door David Menting, 15 april 2003 10:3844 reacties, bron: Think Secret

Als we de mannen van Think Secret mogen geloven, brengt Apple binnenkort een nieuwe serie eMacs uit. De eMac is Apples goedkoopste model, vooral gericht op gebruik in het onderwijs. Het betreft drie nieuwe modellen: een eMac met een G4 800MHz met alleen een cd-romdrive, en twee 1GHz-modellen, respectievelijk uitgerust met een Combo Drive en een Super Drive. De nVidia GeForce 2MX wordt vervangen door een Radeon 7500 van ATi, en zullen daarbij waarschijnlijk ook uitgerust worden met tv-out. Na wat research van de kant van Think Secret, komt men op de volgende specificaties:

800MHz PowerPC G41GHz PowerPC G41GHz PowerPC G4
cd-romdriveCombo DriveSuper Drive
128MB SDRAM128MB SDRAM256MB SDRAM
40GB Harddisk60GB Harddisk80GB Harddisk
Radeon 7500 32MB DDRRadeon 7500 32MB DDRRadeon 7500 32MB DDR
FireWire 400 & USBFireWire 400 & USBFireWire 400 & USB

Prijzen zijn nog niet bekend, maar waarschijnlijk zullen de twee topmodellen gelijk geprijsd worden als de huidige eMac, wat neerkomt op $999 voor de 1GHz met Combo Drive en $1299 voor de 1GHz met Super Drive. De 800MHz-versie zal uiteraard goedkoper geprijsd worden. Om de laatste eMacs van het oude model de deur uit te schoppen, heeft Apple de prijzen alvast omlaag geschroefd:

In an effort to spur sales of the current models, Apple recently cut the price of its lowest-end eMac for educational customers to $779 from its usual $849 tag, and the institutional price dropped to $699. Channel sources have confirmed that distributors' inventories of the eMacs are low, and insiders said that the new eMacs could be released any day.
Apple eMac

Reacties (44)


Gerucht over workstation chipset voor Opteron

Door Diederick Janse, 15 april 2003 10:2512 reacties, bron: The Inquirer

The Inquirer heeft op zijn eigen onnavolgbare wijze weer een gerucht opgepikt omtrent de AMD Opteron. Volgens bronnen zou AMD overwegen om een workstation chipset uit te brengen voor de Opteron, om op die manier te voldoen aan de vraag van high-end users. Gezien de lange periode tussen de introductie van de Opteron in april en die van de ClawHammer in september, zou het allerminst onlogisch zijn als AMD met een workstation chipset kwam. Er lijkt namelijk genoeg vraag te zijn van high-end consumenten naar Opteron-bordjes waarop slechts één chip draait, in plaats van de dual- en quad-processor configuraties die direct beschikbaar komen.

AMD Opteron logo en chipTechnisch gezien moet AMD zeker in staat zijn een workstation chipset uit te brengen. De enige componenten die nog nodig zouden zijn, zijn de AGP tunnel, de I/O hub en eventueel de PCI-X tunnel. Het is bekend dat AMD een tijd lang problemen heeft gehad met de functionaliteit van de AGP poort, maar intussen zijn er al weer Athlon 64-borden getoond die gebruik maken van de AGP tunnel, dus ook dit zou geen onoverkomelijk probleem moeten zijn. Gezien het relatieve gemak waarmee AMD high-end consumenten zou kunnen binden met behulp van een workstation chipset, is het eerder opmerkelijk dat AMD nog géén workstation chipset heeft aangekondigd. Wellicht heeft AMD toch nog problemen met de functionaliteit van de AGP tunnel, waardoor de introductie van een workstation chipset vertraagd zou zijn.

AMD logoVolgens The Inquirer doorloopt de chipset momenteel het testproces, dus we zullen niet lang meer hoeven wachten op een definitief antwoord van AMD. Afgezien van de vraag of de chipset er komt lijkt er echter ook binnen AMD nog onenigheid te bestaan over de eventuele introductie ervan. De end-user marketingafdeling zou de workstation chipset graag gepositioneerd zien als high-end gaming platform, aangezien volgens hen gebleken is dat de 64-bits chips in dat opzicht veel potentieel hebben. De afdeling die zich bezig houdt met de bedrijfsmarkt ziet hier echter geen brood in, omdat de associatie met gamers het platform niet serieus genoeg doet overkomen voor de bedrijfsmarkt. Zij zien de workstation chipset dan ook liever puur gericht worden op de high-end workstation-markt.

Reacties (12)

Lees meer

Interview met Dirk Meyer van AMD
Interview met Dirk Meyer van AMD Nieuws van 12 april 2003

Pentium M-processor ook geschikt voor netwerkapparatuur

Door Kevin Levie, 15 april 2003 02:009 reacties, bron: InfoWorld

Intel heeft aangekondigd dat de architectuur van de nieuwe Pentium M-processor zodanig is dat de processor niet alleen in notebooks gebruikt kan worden, maar ook in andere kleine elektronica. Dit schrijft InfoWorld. Volgens het bedrijf combineert de Pentium M de snelheid van de P4 met de energiezuinigheid van de P3. De chip zou daarom samen met de Intel e7501-chipset prima geschikt zijn voor bijvoorbeeld netwerkapparatuur, zoals switches, routers en beveiligingsapparatuur. Nokia Networks heeft al bekendgemaakt de chip te zullen gaan gebruiken in netwerkproducten. De Xeon-processor, die op dit moment vaak voor dergelijke toepassingen gebruikt wordt, verbruikt gemiddeld zo'n 35 watt energie tegenover ongeveer 15 watt voor de Pentium M. Laatstgenoemde chip is bovendien goedkoper:

Intel Pentium MRegular blade servers are also expected to surface that use the Pentium M processor, Intel said when it launched the chip. A 1.6GHz version of the Pentium M for networking products costs $625 in 10,000-unit quantities. A low-voltage 1.1GHz Pentium M is also available for $257 in 10,000-unit quantities. The combination of the Pentium M and e7501 will be available Monday in several products that are expected to be announced, Luse said.

Reacties (9)


Specificaties MSI K8D Master dual Opteron moederbord

Door Femme Taken, 15 april 2003 01:4135 reacties, bron: t-break

Op het forum van t-break zijn de specificaties en een afbeelding van het MSI K8D Master dual Opteron moederbord verschenen. De MSI K8D Master beschikt over zes DIMM-slots, waarvan vier zijn aangesloten op de geheugencontroller van de eerste processor en de overige twee DIMM-slots aan de tweede processor hangen. De geheugenbanken kunnen uitgerust worden met maximaal 12GB Registered DDR200, DDR266 of DDR333 geheugen. Het bord heeft drie 100MHz PCI-X-slots, twee 32-bit 33MHz PCI-slots en een optie voor één mini PCI-slot, bedoeld voor rackmount servers. Verder zijn er een Broadcom dual port gigabit ethernet controller en een ATI RageXL videochip geïntegreerd. De plank is niet uitgerust met de AMD-8151 HyperTransport AGP-tunnel en beschikt derhalve niet over een AGP-slot.

MSI K8D Master specificaties
ProcessorDual AMD Opteron DP Processor (940pin socket)
Geheugen6 DIMMs. Max. 12GB Registered DDR SDRAM (DDR200/266/333)
PCI-slots3 PCI-X (64-bit/100MHz), 2 PCI (32-bit/33MHz), 1 mini PCI (option for rackmount solution)
LANBroadcom BCM5704C (Dual 64-bit Gigabit LAN ports)
VGAATI Rage XL Graphic chip w/ 8MB Video SDRAM
Server managementNS mBMC on board with MSI Management Suite (MMS)
I/O-connectors 2 PS/2, 2 Rear/2 front USB, Dual LAN, 1 VGA, 1 Parallel/1 Serial
Form factorExtended ATX (SSI compliant)
Afmetingen12 x 13 inch (30,48 x 33,02 cm)
MSI K8D Master dual Opteron moederbord (groot)

Reacties (35)


Aantal breedbandsurfers met vijftig procent toegenomen

Door Kevin Levie, 15 april 2003 01:4139 reacties, bron: Emerce

Emerce meldt dat volgens een onderzoek van onderzoeksbureau Heliview momenteel 33 procent van de Nederlandse huishoudens met internettoegang over een breedbandverbinding beschikt. Dat aantal is vorig jaar met 50 procent gestegen. Volgens het bureau zal tegen het einde van dit jaar 57 procent van de internettende huishoudens een breedbandlijn bezitten. Het aantal internetters via de kabel neemt slechts langzaam toe: 24 procent van de internetters tegenover 21 procent een jaar eerder. Vooral ADSL is verantwoordelijk voor een groot deel van de groei: negen procent van het internettende deel der Nederlandse bevolking heeft op dit moment een ADSL-verbinding. Dat was een jaar eerder nog drie procent. Volgens onderzoekers komt dat met name doordat de prijs gedaald is:

Breedband internetDe groei zou met name veroorzaakt zijn door de prijsverlagingen, aldus de onderzoekers. In het tweede kwartaal van vorig jaar kostte een abonnement nog gemiddeld 44 euro, nu is dat 34 euro. Het aandeel ISDN groeide vorig jaar aanvankelijk nog enigszins (van 14 procent in het eerste kwartaal naar 16 procent in het derde kwartaal), maar bleek aan het eind van het jaar toch gedaald te zijn tot 12 procent.

Reacties (39)


Netcraft Webserver Survey april 2003

Door Kevin Levie, 15 april 2003 01:2824 reacties, bron: Netcraft

Netcraft heeft weer een nieuwe webserver-survey online gezet. Dit bekende fenomeen in internetland houdt bij hoe groot het marktaandeel is van verschillende merken en versies webservers. Deze maand laat het onderzoek zien dat Apache 66,17 procent van de webrequests mag serveren, tegenover 25,16 procent voor Microsoft-webservers en 8,67 procent voor Zeus, Netscape en andere webservers. Dat is een lichte stijging voor Microsoft (IIS, PWS en dergelijke) ten opzichte van vorige maand en een lichte daling voor Apache. Opmerkelijk is dat Windows Server 2003 al op 30.000 servers draait. Dat is meer dan het marktaandeel van bijvoorbeeld Solaris 9 of NetWare, terwijl de Windows-serverversie pas later deze maand officieel op de markt gebracht wordt.

Netcraft Webserver Survey April 2003 kleinVerder is Netcraft begonnen met het registreren van hostingproviders. Tot de snelst groeiende providers behoren 1&1 Internet, Rackshack en Colt. Tot slot heeft Netcraft een technologie ontwikkeld om aantallen computers te registreren in plaats van IP-adressen, onder meer door gebruik te maken van gegevens uit de TCP/IP-header. Op die manier kunnen de statistieken in de toekomst nog nauwkeuriger worden samengesteld. De afgelopen maand werden meer dan veertig miljoen hosts lastig gevallen met HTTP-requests ten behoeve van het onderzoek.

Reacties (24)


XML-standaard voor omschrijving beveiligingslekken

Door Kevin Levie, 15 april 2003 00:409 reacties, submitter: T.T., bron: The Register

Het OASIS-consortium heeft een XML-standaard ontwikkeld om beveiligingslekken te omschrijven, schrijft The Register. Deze standaard heeft de fantasieloze naam Application Vulnerability Description Language (AVDL) meegekregen. De standaard moet ervoor zorgen dat bugzoekers makkelijker gegevens kunnen uitwisselen met elkaar en met beveiligingssoftware. Het doel om beveiliging minder lastig te maken is prijzenswaardig, maar helaas is het draagvlak niet al te breed: alleen de betrekkelijk onbekende bedrijven Citadel Security Software, GuardedNet, NetContinuum, SPI Dynamics en Teros nemen deel aan het consortium. Grote namen als Cisco, IBM, Network Associates en Symantec ontbreken. Bovendien is de beveiligingswereld over het algemeen zeer verdeeld:

Security bugjeUnlike other market segments, there are scores of vendors selling competitive and incompatible products. Standards are very much the exception rather than the norm.Take the incompatibilities that plagued the public-key infrastructure market, the stateful inspection versus packet filtering approaches to firewalls or the more current intrusion protection versus intrusion detection debate. On the other hand we're starting to see some sort of consensus (based on 802.1X) on an approach to wireless LAN security, but not comes from equipment vendors more than security firms.

Reacties (9)


IBM biedt lichtgewicht alternatief voor Microsoft Office

Door Kevin Levie, 15 april 2003 00:0029 reacties, bron: C|Net

C|Net schrijft dat IBM een lichtgewicht Office-suite op de markt gaat brengen. Het pakket zal niet apart verkocht worden, maar worden gebundeld met de WebSphere portal-software van het bedrijf. Volgens Big Blue heeft slechts tien tot vijftien procent van de Office-gebruikers behoefte aan alle functies die Microsoft Office bevat. Het overgrote deel van de gebruikers kan toe met een simpeler, beperkter en goedkoper kantoorpakket. De nieuwe suite zal gericht zijn op kleine bedrijven die op beperkte schaal werken met een tekstverwerker, spreadsheet en mailprogramma.

IBM logo (vrijstaand)IBM wil niet qua features gaan concurreren met Microsoft Office zoals Sun doet met StarOffice, maar zich op een andere doelgroep toespitsen. In 1995 kocht het bedrijf Lotus op, fabrikant van het office-pakket SmartSuite dat onder meer de beroemde spreadsheet Lotus 1-2-3 bevatte. Nu haalt het bedrijf de Lotus-officelijn weer uit de kast voor zijn NextGen-strategie. De nieuwe programma's zullen waarschijnlijk de naam Workplace gaan dragen, net als het eenvoudige e-mailprogramma Lotus Workplace Messaging dat IBM binnenkort zal lanceren. Ook een simpel document management-programma zal onderdeel gaan vormen van de nieuwe Lotus-productlijn.

Reacties (29)