Bij het Franstalige MacBidouille zijn benchmarks verschenen van een 1,4GHz PowerPC 970. Deze processor van IBM, het kleine broertje van de Power4, zal in de toekomst in systemen van Apple terechtkomen als opvolger van Motorola's G4. Deze fabrikant heeft problemen met het opvoeren van de kloksnelheid van de G4, waardoor de prestaties achterblijven bij de nieuwere x86-modellen van Intel en AMD. De PowerPC 970 wordt geproduceerd met een 130-nanometerprocédé en beschikt over 512KB cache. De core, die beschikt over een AltiVec-unit, is ontworpen voor 64-bit toepassingen, maar verwerkt 32-bits programmatuur zonder emulatie.
Uit de benchmarks blijkt dat de PowerPC 970 op 1,4GHz in processorintensieve taken als Photoshop duidelijk sneller is dan zijn voorgangers. Zo wordt de dual G4 op dezelfde kloksnelheid met in de meeste gevallen ruime cijfers verslagen en moet ook de Pentium 4 op 3GHz het onderspit delven. Foto's of verdere specificaties van het testsysteem zijn niet beschikbaar en er moet dan ook nog enige terughoudendheid zijn bij het accepteren van de gepresenteerde getallen, maar tot nog toe lijkt het dat IBM's processor voor een verbetering in Apple-land gaat zorgen. Voor mensen met een diepe portemonnee is er het goede nieuws dat ook een dual-configuratie van de PowerPC 970 goede prestaties laat zien:
A few explanations to the results :The Altivec shows a 80% increase of performances with the 970. This is not due to the chip itself, but to the high speed access between processor and central memory. The Mach 64 motherboard is highly optimised for the use of DDR-SDRAM.
There is no performance loss when the PPC 970 executes some 32 bits apps.
The motherboard optimization almost allows dual processors to reach double performance. In fact it's about 90% efficiency gained with the second processor, compared to 50% for the G4.