Tip de redactie

Onbekend aantal Steam-games lijkt beoordeeld te zijn door review-bots

Door Sander van Voorst, 10 juni 2016 20:2058 reacties

Sergey Galyonkin, de man achter SteamSpy.com, merkte vrijdag op dat een onbekend aantal games op het platform waren beoordeeld door gebruikers die sterk de indruk wekken een bot te zijn. Zo lijken deze automatisch gegenereerde namen te hebben en vertonen zij sterk overeenkomend gedrag.

In een tweet via het SteamSpy-Twitteraccount wijst Galyonkin op het feit dat het blijkbaar gelukt is om bots Steam-reviews te laten plaatsen. Hij vermeldt echter niet om hoeveel games het gaat. In een vervolgens aangemaakte Reddit-thread vinden gebruikers meer aanwijzingen dat het inderdaad om bots lijkt te gaan. Zo maken alle reviewers deel uit van dezelfde Steam-groep en waren zij allemaal op hetzelfde tijdstip voor het laatst online.

De betreffende groepen zijn inmiddels gesloten. Alle door de mogelijke bots beoordeelde games komen uit boven de 500 reviews, waarmee zij op Steam als 'overweldigend positief' worden geclassificeerd, aldus een Reddit-gebruiker. Ook zouden alle verdachte accounts voorzien zijn van een Steamworks Developer Badge. Het is mogelijk een Steam-review te plaatsen door een game via het platform opgestart te hebben, bijvoorbeeld door in het bezit te zijn van een sleutel of door het gratis te hebben gespeeld.

Valve kondigde de review-functie in 2013 aan en in mei voerde het bedrijf enkele veranderingen door, waaronder de mogelijkheid om alleen de meest recente beoordelingen te bekijken.

SteamSpy is een website die onder andere in nauwkeurigheid variërende verkoopcijfers van Steam-games levert op basis van onder andere informatie uit openbare Steam-accounts. Bij gebrek aan officiële verkoopcijfers van ontwikkelaars of uitgevers wordt SteamSpy met enige regelmaat ingezet door gebruikers en journalisten.

steam review bots kleiner

Reacties (58)


Tesla beperkt batterij van nieuwe goedkopere Model S-uitvoeringen softwarematig

Door Sander van Voorst, 10 juni 2016 19:31287 reacties

Tesla heeft donderdag twee goedkopere nieuwe modellen gepresenteerd. Deze hebben dezelfde batterij als een eerder model aan boord die softwarematig beperkt is. Gebruikers kunnen op een later tijdstip een hogere capaciteit aanschaffen.

Wired schrijft dat de nieuwe S 60- en 60D-modellen dezelfde 75kWh-batterij aan boord hebben als het eerdere S 75-model. Alleen is die batterij softwarematig beperkt tot 60kWh. Daardoor zou Tesla eenvoudig een nieuw model op de markt kunnen brengen en klanten de mogelijkheid geven om op een later tijdstip een upgrade uit te voeren. Deze zou dan niet meer voorstellen dan een software-update.

Als ota-upgrade kost dit 9000 dollar, in Nederland komt dit neer op 10.100 euro. Volgens Wired is deze praktijk niet nieuw, zo biedt Tesla ook de mogelijkheid om de functie voor de automatische piloot voor 2500 dollar softwarematig te activeren, terwijl de nodige hardware al in de voertuigen aanwezig is. Ook in andere branches komt deze praktijk voor onder de naam 'crippling', zo vertelt een onderzoeker aan Wired.

Voor Tesla zou dit een manier zijn om de verkoop van modellen draaiende te houden. Zo kunnen klanten in eerste instantie voor een goedkoop model kiezen en vervolgens upgrades installeren als de behoefte bestaat. Deze methode paste het bedrijf ook al toe bij de nieuwere versie van de Model S die in april uitkwam. Deze bezat een 75kWh-batterij die was beperkt tot 70kWh.

Tesla Model S

Reacties (287)


'Apple kiest voor Intel als tweede leverancier van iPhone-modems'

Door Sander van Voorst, 10 juni 2016 18:3537 reacties

Volgens bronnen van persbureau Bloomberg heeft Apple voor Intel gekozen als het gaat om de levering van modems voor toekomstige iPhone-modellen zoals de iPhone 7. Daarmee zou Apple voor bepaalde modellen afstappen van de huidige Qualcomm-modems.

Apple logo (75 pix)De Intel-modems wil Apple gebruiken in apparaten voor het Amerikaanse AT&T-netwerk en voor andere versies van de iPhone op markten buiten de VS, zo weten de bronnen aan Bloomberg te vertellen. Het bedrijf uit Cupertino zou echter Qualcomm-modems blijven gebruiken in iPhones op het netwerk van Verizon en in exemplaren die bedoeld zijn voor de Chinese markt.

Het uitbreiden naar meerdere leveranciers zou Apple in de gelegenheid stellen om scherper over prijzen te onderhandelen, zo schrijft Bloomberg. Analisten zijn van mening dat de Qualcomm-modems betere prestaties leveren dan die van Intel.

In april stelde Qualcomm-ceo Steve Mollenkopf al dat 'een grote klant bestellingen bij een concurrent plaatst', waarmee hij waarschijnlijk doelde op modems voor de iPhone 7.

Reacties (37)


Lenovo demonstreert prototypes van buigbare smartphone en tablet

Door Julian Huijbregts, 10 juni 2016 18:0934 reacties

Lenovo heeft op zijn Tech World-evenement de Cplus en Folio gedemonsteerd; respectievelijk een buigbare smartphone en tablet. Het gaat nog om prototypes, maar de fabrikant verwacht dat dergelijke apparaten 'over minder dan vijf jaar' op de markt komen.

De Cplus heeft een 4,35"-scherm en Lenovo presenteert het concept als een apparaat dat zowel als smartphone en als armband gebruikt kan worden. Op het Lenovo Tech World-evenement toonde de fabrikant een werkend prototype. Het scherm daarvan bevatte de nodige beschadigingen, waarschijnlijk door het veelvuldig buigen bij demonstraties.

Lenovo Cplus-demonstratieLenovo Cplus-demonstratieLenovo Cplus-demonstratie

Ook toonde Lenovo de Folio, een apparaat dat dienst zou moeten kunnen doen als 5,5"-smartphone, maar uitgevouwen een 7,8"-tablet is. De resolutie van het scherm bedraagt 1920x1440 pixels. Opgevouwen zou de schermrand aan de kant van de vouw kunnen dienen als een soort 'edge'-scherm.

Lenovo-prototypesLenovo-prototypesLenovo-prototypesLenovo-prototypesLenovo-prototypesLenovo-prototypes

De Lenovo Cplus en Folio zullen niet in hun huidige vorm op de markt verschijnen, maar volgens Peter Hortensius, chief technological officer van de fabrikant, zal het 'minder dan vijf jaar' duren voordat dergelijke apparaten voor consumenten beschikbaar komen. Hij denkt niet dat buigbare smartphones of tablets in deze vorm al in de komende twee jaar verschijnen.

Volgens geruchten wil Samsung al in 2017 een smartphone met opvouwbaar scherm uitbrengen. Vermoedelijk gaat het dan om een scherm dat naar de binnenkant dubbel te vouwen is. Bij de prototypes van Lenovo zit het oledpaneel juist aan de buitenkant van de vouw. Het scherm moet daardoor van een flexibel materiaal gemaakt worden dat kan uitrekken. Volgens Lenovo vormt dit een van de grootste uitdagingen bij de productie.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (34)


Uitgelekte LinkedIn-database verschijnt online als download

Door Sander van Voorst, 10 juni 2016 17:55102 reacties

De Britse ontwikkelaar Thomas White, ook wel bekend onder de naam Cthulhu, heeft de volledige LinkedIn-database online gezet die in mei te koop werd aangeboden. De database bevat de inloggegevens van 117 miljoen LinkedIn-gebruikers.

Eind mei bevestigde LinkedIn dat de gegevens uitgelekt waren, die eerder die maand online te koop werden aangeboden voor een prijs van vijf bitcoin, omgerekend ongeveer 2000 euro. White biedt nu de database, die bestaat uit meerdere tekstbestanden in een rar-archief van 6,9GB, als torrent-download aan. Dit betekent dat de gegevens voor een grote groep mensen beschikbaar zijn. Het kraken van de met sha1 gehashte wachtwoorden is zonder salt geen grote moeite.

White heeft eerder onder zijn Cthulhu-naam uitgelekte databases gehost, bijvoorbeeld van de hack op datingsite Ashley Madison en de gegevens van het Italiaanse bedrijf Hacking Team. Het is onduidelijk of Cthulhu van plan is om ook de uitgelekte Tumblr- en MySpace-databases te hosten zodra deze beschikbaar zijn.

Ook 33 miljoen inloggegevens van Twitter werden online te koop aangeboden. Het bedrijf maakte vrijdag bekend een reset van de wachtwoorden van de getroffen accounts te hebben uitgevoerd. Daarbij zou het om 'miljoenen accounts' gaan. Het bedrijf ontkent dat er sprake is van een hack. De recente datalekken maken opnieuw het belang van unieke en sterke wachtwoorden duidelijk, na online verschijnen van de gegevens werd op verschillende gebruikersaccounts ingebroken, waaronder het Twitter-account van Mark Zuckerberg.

Reacties (102)

Lees meer


Lenovo wil sportschoenen met Intel Curie-module dit jaar in China uitbrengen

Door Julian Huijbregts, 10 juni 2016 17:3329 reacties

Lenovo zegt zijn Yaoat F2-sportschoenen, die voorzien zijn van een Intel Curie-module, eind dit jaar in China op de markt te willen brengen. Later zouden ook andere regio's moeten volgen. De fabrikant demonstreerde de schoenen op zijn Tech World-evenement.

Lenovo gebruikt voor zijn Yaoat F2 Smart Shoes een zool van schoenenfabrikant Vibram. In de schoen is een Intel Curie-module verwerkt. Deze chip ter grootte van een knoopcel bevat een Quark SE-soc, een bewegingsmeter en een gyroscoop.

De schoenen zijn te gebruiken met een app voor Android en iOS. Dragers kunnen nauwkeurig hun stappen tellen en volgens Lenovo is het mogelijk om games te spelen in combinatie met de schoenen. Vermoedelijk gaat het om spelletjes voor smartphones waarbij de bewegingen van de schoenen gebruikt kunnen worden als besturing van een game.

In de zool zijn leds verwerkt die kunnen reageren op beweging en muziek. De 300mAh-accu kan met Qi-techniek draadloos opgeladen worden door de schoenen op een platform te plaatsen. Voor dataoverdracht maken de Smart Shoes gebruik van bluetooth 4.1.

Lenovo Yaoat F2
Lenovo Yaoat F2Lenovo Yaoat F2Lenovo Yaoat F2Lenovo Yaoat F2

Wat de Yaoat F2-schoenen gaan kosten is nog niet bekend. Op Lenovo Tech World zegt een medewerker van het bedrijf tegen Tweakers dat de schoenen in China voor het eind van het jaar op de markt komen. Later zouden de sportschoenen ook naar de VS en Europa moeten komen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (29)


Panasonic brengt met update hdr-ondersteuning naar CX800- en CR850-tv's

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 17:1725 reacties, submitter: d-vine

Panasonic heeft een update voor zijn Viera CX800- en CR850-tv's uitgebracht die ondersteuning voor hdr-weergave naar de toestellen brengt. Bezitters van de tv moesten lang wachten op de update voor de hdr-weergave.

Panasonic heeft de update op zijn supportsite gezet en deze is geschikt voor 55"-, 50"-, 65"- en varianten van de CX800 en CR850 die in Europa verkocht zijn, maar niet voor de 40"-versies. Bezitters van de tv's dienen de bijgewerkte versie van de firmware te downloaden en vanaf usb te installeren. Bij de setup zou vervolgens een hdmi hdr-optie moeten staan die ze kunnen activeren.

Leden van AVForums zijn er in geslaagd de update met succes te installeren en hdr-weergaven bij Amazon Prime en Netflix werkend te krijgen en ook op GoT wordt de update besproken. Veel high-end tv die dit jaar aangekondigd zijn bieden standaard ondersteuning voor hdr, maar vorig jaar waren veel modellen nog 'hdr-ready'. Panasonic kondigde de CX800 en CR850 begin 2015 aan en liet toen al weten met een hdr-update te komen. Onder andere Amazon en Netflix bieden hdr-weergave bij enkele series.

Panasonic CX800

Reacties (25)


Wikipedia-oprichter spreekt zich uit tegen Franse eis wereldwijd 'vergeetrecht'

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 16:3299 reacties

Jim Wales, medeoprichter van Wikipedia, waarschuwt voor de gevolgen als Frankrijk zijn zin krijgt om een wereldwijd recht om vergeten te worden af te dwingen bij Google. Volgens hem leidt dit tot grootschalige internetcensuur door regimes.

Wales noemt de eisen van Frankrijk dat Google wereldwijd resultaten moet verbergen 'verontrustend' tegen Reuters. De gevolgen kunnen volgens hem desastreus zijn. "Je opent daarmee een vat vol problemen. Het wordt een belachelijke race to the bottom, waarbij internet gecensureerd wordt door de restrictiefste jurisdicties."

Hij wijst op het gevaar dat bijvoorbeeld de Chinese overheid wereldwijd censuur af kan dwingen als de lijn die de Fransen hebben ingezet gevolgd wordt. Volgens Wales krijgt Wikipedia steeds meer te maken met nationale wetgeving waar het zich aan moet houden.

De Franse privacywaakhond CNIL probeert al geruime tijd een recht om vergeten te worden af te dwingen bij Google. Het bedrijf stelde voor om geofiltering toe te gaan passen bij de zoekmachine, waarbij Google het ip-adres van iemand die zoekt op Google.com gebruikt om resultaten waar bezwaar tegen is gemaakt niet te tonen. De CNIL vond dit ontoereikend en legde een boete op. De waakhond vindt dat terechte vergeetverzoeken bij alle extensies van de zoekmachine ingewilligd moeten worden.

Reacties (99)

Lees meer


Verkoop van GeForce GTX 1070-kaarten gaat van start

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 15:56196 reacties

Vrijdag is de verkoop van de GeForce GTX 1070 van start gegaan en hebben meerdere partners van Nvidia hun uitvoeringen van deze kaart onthuld. De prijs van de Founders Edition bedraagt 499 euro en de startprijs van de overige versies is 419 euro.

Nvidia presenteerde de GTX 1080 en 1070 op 7 mei en na de GTX 1080 is nu ook de GTX 1070 beschikbaar gekomen. De kaart is met zijn lagere prijs dan de GTX 1080 voor een grotere doelgroep aantrekkelijk en zorgt voor een flinke prestatiewinst ten opzichte van bijvoorbeeld de GTX 970, tegen een lager verbruik.

De GTX 1070 beschikt over 8GB gddr5 en bij de gpu zijn 1920 shaders geactiveerd, waar de GTX 1080 er 2560 heeft. De kaart heeft standaard een vierfasige stroomvoorziening en de tdp bedraagt 150W. De maximale boostsnelheid is 1683MHz en het gddr5-geheugen is op 2GHz geklokt, maar fabrikanten voorzien hun eigen varianten vaak van hogere kloksnelheden.

Die fabrikanten kondigden in de afgelopen weken al versies van de kaart aan en vrijdag volgen er meer, waarbij ze meestal voor vergelijkbare uitvoeringen als de GTX 1080-lijn kiezen. Onder andere Asus, MSI, Gainward, Gigabyte, Inno3D, Palit en EVGA hebben vrijdag de nieuwe kaarten aangekondigd. Niet bekend is hoe het met de beschikbaarheid staat.

Nvidia GeForce GTX 1070

Reacties (196)


Europese inlichtingendiensten gaan terrorismedatabase in realtime delen

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 14:3172 reacties

De Europese inlichtingendiensten krijgen toegang tot een gezamenlijke database die in realtime en 24 uur per dag informatie over terrorisme levert. De diensten kunnen zo sneller en eenvoudiger gegevens delen over terrorisme.

De database is ontwikkeld op initiatief van de Counter Terrorism Group, het samenwerkingsverband van de veiligheidsdiensten van de Europese lidstaten, Noorwegen en Zwitserland. De Nederlandse inlichtingendienst AIVD is het eerste halfjaar van 2016 voorzitter van de CTG. De komst van het platform werd eerder dit jaar aangekondigd en is nu gereed.

Het platform moet het uitwisselen van operationele inlichtingen door de diensten vereenvoudigen. De informatie-uitwisseling zou zich vooral op terroristische strijders richten. Het is een van de stappen die de inlichtingendiensten van de lidstaten nader tot elkaar moet brengen. Besloten is verder om de Counter Terrorism Group standaard uit te nodigen voor de JBZ Raad als deze onderwerpen met betrekking tot terrorisme bespreekt. De raadsformatie Justitie en Binnenlandse Zaken bestaat uit de ministers van Justitie en/of Binnenlandse Zaken en vergadert standaard zo'n zes keer per jaar.

Reacties (72)


Sony: we onthullen PS4 Neo ergens na de E3-gamebeurs

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 14:08220 reacties

Er is inderdaad een krachtigere versie van de PlayStation 4 met codenaam Neo op komst. Deze wordt echter niet volgende week op de E3-gamebeurs onthuld, maar ergens daarna. Dat zegt de topman van Sony Interactive Entertainment, Andrew House.

Wanneer de officiële introductie volgt, maakte hij niet bekend. Sony richt zich met de nieuwe PlayStation 4 met krachtigere hardware op 'hardcore gamers' en bezitters van een uhd-tv, maakt de voorzitter van Sony Interactive Entertainment tegen de Financial Times bekend. Hij belooft dat de Neo de huidige PS4 niet gaat vervangen, maar als aanvulling op die console dient.

Alle games draaien volgens hem op de PS4 en bijna alle games zouden ook op de nieuwe moeten werken, waarbij ontwikkelaars weinig moeite hoeven te doen om hun games geschikt te maken, zo stelt de topman in het vooruitzicht. Bovendien zou de komende PlayStation VR met beide consoles overweg moeten kunnen.

Over de komst van een 'PlayStation 4.5' met krachtigere processor en grafische kaart gaan al tijden geruchten rond. Bij een eerder gerucht werd gemeld dat ontwikkelaars elke PlayStation-game vanaf oktober van een basismodus en een Neo-modus zouden moeten voorzien. De onthulling van de console zou daarom nog wel even op zich kunnen laten wachten. Van Microsoft wordt verwacht dat het bedrijf in de komende week, tijdens de E3, een Xbox One met krachtigere hardware gaat tonen.

Reacties (220)


Proximus voorziet voor het eerst bestaande wijk in Brussel van glasvezel

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 12:5870 reacties

Proximus gaat de Brusselse wijk Anspach op glasvezel aansluiten en bewoners de kans geven gratis fiber-to-the-home te installeren. Het gaat om een testproject waarbij de provider de aanleg samen laat vallen met werkzaamheden in de wijk.

Het is voor het eerst dat Proximus fiber-to-the-home in een bestaande wijk aanlegt. Voorheen beperkte de aanleg zich tot nieuwbouwwijken. De internetaanbieder grijpt infrastructuurwerken van de stad aan om de glasvezelkabels in de grond te leggen, zonder dat dit de hinder voor bewoners veel zou vergroten.

Die bewoners van huizen rond de voetgangerszone en omliggende straten krijgen na de zomer de kans om zich op het glasvezelnetwerk aan te sluiten waarbij het volgens Proximus niet uitmaakt of ze al klant zijn. Met zijn glasvezelaanbod biedt Proximus symmetrische up- en downloadsnelheden van 1Gbit/s, wat op termijn opgerekt kan worden naar 10Gbit/s, denkt het bedrijf.

Proximus Brussel ftth

Reacties (70)


WhatsApp maakt citeren van berichten mogelijk

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 12:06122 reacties

WhatsApp maakt functionaliteit beschikbaar voor zijn gebruikers om berichten te citeren. Door op een bericht te klikken kan een gebruiker erop antwoorden, waarna de reactie onder het citaat verschijnt.

WhatsApp quoteDe komst van citaten werd onder andere ontdekt door WABetaInfo. Dit is een van de verborgen functies die WABetaInfo op een rij had gezet, van functionaliteit die al aan testversies van WhatsApp was toegevoegd, maar nog niet gebruikt kon worden. Inmiddels is WhatsApp begonnen citeren wel mogelijk te maken. Wie de optie nog niet heeft, kan proberen WhatsApp opnieuw te installeren om de update af te dwingen.

Met name in groepsgesprekken kan citeren handig zijn, om duidelijk te maken dat een gebruiker op een eerdere uitspraak reageert. Ook invites zouden naar groepsgesprekken komen. Elk groepsgesprek zou hierbij een eigen url krijgen die deelnemers kunnen delen. De url's zouden herroepen kunnen worden waarna WhatsApp een nieuwe genereert.

Reacties (122)


Paradox brengt voetbalstadions naar Cities: Skylines

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 11:4030 reacties

Paradox Interactive heeft de dlc Match Day voor Cities: Skylines aangekondigd. Met de uitbreiding kunnen spelers stadions bouwen en sportevenementen zoals voetbalwedstrijden in hun stad organiseren. Het uitbreidingspakket komt gratis beschikbaar.

De stadions en evenementen brengen extra geld in het laatje maar zadelen spelers op met bijvoorbeeld verkeersdrukte. Op Steam heeft Paradox het over stadions en sportevenementen, maar op zijn eigen pagina's benadrukt het bedrijf dat het om voetbalstadions en voetbalwedstrijden gaat, ter ere van het begin van het EK Voetbal.

Spelers kunnen zelf de kleuren van de teams samenstellen. De release van de gratis dlc valt samen met die van patch 1.5.0-f4, die enkele kleine bugs verhelpt. Bovendien komen vijf items beschikbaar die voorheen onderdeel uitmaakten van pre-orders: Carousel, Dog Park, Bouncy Castle, Basketball Court en Botanical Garden.

Cities: Skyline Match DayCities: Skyline Match Day

Reacties (30)


Laser moet headsets helpen bij spraakherkenning

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 11:1718 reacties

Een Israëlisch bedrijf ontwikkelt een kleine laser die initieel ingezet kan worden voor headsets en helmen om te assisteren bij spraakherkenning. Een sensor met de laser meet minuscule vibraties van de huid, wat gebruikt kan worden om fouten bij spraakherkenning terug te brengen.

VocalZoom laserDe sensor van VocalZoom kan dankzij de laser trillingen van de huid, vanaf de ogen tot aan de keel en nek, waarnemen en werkt tot op een meter afstand. Die trillingen worden omgezet in een audiosignaal dat niet gestoord is door omgevingsgeluid. De ceo en oprichter van het bedrijf, Tal Bakish, vertelt Technology Review dat de sensor traditionele spraakherkenningstechnologie met microfoons kan assisteren, om de foutmarge met 60 tot 80 procent terug te brengen.

In augustus zou een eerste prototype van een headset van het Chinese spraakherkenningsbedrijf iFlytek met de technologie moeten verschijnen. Bakish verwacht dat de techniek aanvankelijk in motorhelmen en headsets van bedrijfsmedewerkers terechtkomt, maar ook zegt hij samen te werken met autofabrikanten voor stembediening in voertuigen. Een obstakel hierbij vormt dat automobilisten hun hoofd meer bewegen en er minder mogelijkheden zijn de lasersensor dicht bij het gezicht te plaatsen.

Reacties (18)


OnePlus maakt OxygenOS toch niet open source

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 10:3331 reacties

OnePlus heeft delen van OxygenOS toch niet openbaar gemaakt en op GitHub gezet. Een redacteur van de site XDA geeft toe de verkeerde conclusie getrokken te hebben na activiteit van OnePlus op GitHub. OnePlus bevestigt alleen de kernel- en device-trees te openbaren.

Donderdag verscheen het bericht dat OnePlus de broncode van OxygenOS onder een opensourcelicentie had vrijgegeven, maar dit klopt niet, zoals leden van Tweakers al snel aangaven. Een redacteur van XDA biedt zijn verontschuldigingen aan dit nieuws de wereld in geholpen te hebben.

OnePlus bevestigt OxygenOS niet opensource te maken. Alleen de kernel- en device-trees, de tri-state key-code en enkele HAL's voor de OnePlus 2 zijn voor de community beschikbaar gemaakt op GitHub. De stap kan ontwikkelaars helpen bij het maken van custom rom's maar broncode van OxygenOS zelf blijft gesloten.

OxygenOS

Reacties (31)


Twitter geeft wachtwoorden miljoenen gebruikers een reset

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 09:3241 reacties

Twitter heeft miljoenen gebruikers persoonlijk gewaarschuwd dat de wachtwoorden voor hun accounts mogelijk op internet staan en dat ze een nieuw wachtwoord moeten instellen. Het bedrijf meldt geen aanwijzingen te hebben dat dit het gevolg van een hack van zijn systemen is.

Twitter heeft de database van 33 miljoen gebruikersnamen en wachtwoorden die deze week op internet verscheen gecontroleerd met zijn eigen database en 'een aantal accounts' gevonden die overeenkwamen. In zijn blog hierover zegt Twitter niks over aantallen maar tegen The Wall Street Journal meldt het bedrijf dat het om miljoenen gaat. Tegelijkertijd zouden miljoenen andere accounts die in de uitgelekte database staan geen risico lopen.

"Accounts waarvan het wachtwoord op straat ligt zijn op slot gezet en vereisen een reset van de eigenaar", meldt Twitter. Het bedrijf zegt er zeker van te zijn dat de database niet afkomstig is van een hack van zijn servers. De accountnamen en wachtwoorden zouden zijn verkregen door informatie van andere hacks te combineren, via malware op systemen van slachtoffers of een combinatie van beide, denkt Twitter.

Eerder deze week verscheen de database met gegevens van bijna 33 miljoen accounts online en toen al liet de publicerende site, Leaked Source, weten dat het waarschijnlijk niet om een datalek bij Twitter zelf ging. De gegevens werden verstrekt door dezelfde hacker, of collectief, die achter omvangrijke hacks van LinkedIn, MySpace en Tumblr zat.

Reacties (41)

Lees meer


Mozilla richt fonds op voor beveiligingsaudits van opensourcecode

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 08:3542 reacties

Mozilla heeft het Secure Open Source Fund opgericht. Doel van het fonds is om beveiligingsaudits voor belangrijke opensourceprojecten te bekostigen. Mozilla hoopt hiermee nieuwe security-incidenten als Heartbleed en Shellshock te kunnen voorkomen.

heartbleedHet SOS Fund is onderdeel van het Mozilla Open Source Support-programma en beschikt initieel over een half miljoen dollar. Mozilla hoopt dat meer organisaties en overheden zich aansluiten bij het initiatief om over meer geld te kunnen beschikken voor audits.

Met dat geld wil Mozilla professionele beveiligingsbedrijven code laten doorspitten op problemen. De organisatie wil daarna met de projectbeheerders van de code samenwerking om de problemen te verhelpen en bij te dragen aan het bekendmaken van lekken. Daarnaast wil Mozilla betalen voor de verificatie dat de fixes voor bugs ook echt werken.

Mozilla heeft als test voor het project drie audits laten uitvoeren, voor Perl-Compatible Regular Expressions, libjpeg-turbo en phpMyAdmin. Hierbij zijn 43 bugs aan het licht gekomen waarvan een kritieke kwetsbaarheid. Opensourcesoftware is doorgedrongen tot alle lagen van bedrijven, organisaties en infrastructuur, maar ondanks die afhankelijkheid is de beveiliging ervan een nog grotendeels onopgelost probleem.

Het SOS Fund is echter niet het eerste project dat dit probeert aan te pakken. De Linux Foundation begon in 2014 het Core Infrastructure Initiative in samenwerking met onder andere Cisco, Facebook en Google, om opensourceprojecten door te lichten op beveiligingsproblemen.

Reacties (42)


Facebook laat gebruikers video's in reacties plaatsen

Door Olaf van Miltenburg, 10 juni 2016 07:5535 reacties

Facebook laat gebruikers wereldwijd video's in reacties plaatsen. De mogelijkheid is het resultaat van een hackathon bij het bedrijf, eerder dit jaar. Facebook brengt de optie naar de web-versie van het sociale netwerk en de iOS- en Android-apps.

Gebruikers kunnen video's toevoegen via het camera-icoontje naast het reactieveld. De functionaliteit werd begin dit jaar ontwikkeld tijdens de vijftigste hackathon binnen Facebook. Volgens de ontwikkelaars was het niet eenvoudig de combinatie te creëren aangezien zowel reacties als video's veel verkeer genereren. Daarnaast bezorgde de ondersteuning voor meerdere interfaces het ontwikkelteam wat hoofdbrekens.

Video speelt een steeds groter wordende rol bij Facebook. Begin dit jaar maakte het platform bekend dat gebruikers dagelijks in totaal 100 miljoen uur video op de site bekijken. Facebook heeft zijn videoplatform onder andere uitgebreid met live videostreaming en 360gradenvideo's. Deze laatste werden in september vorig jaar aangekondigd en kunnen inmiddels geplaatst en bekeken worden.

Facebook Video comments

Reacties (35)