Bill Gates heeft in China gezegd dat Microsoft daar twee nieuwe researchcentra gaat bouwen, om Aziatisch technisch talent aan te kunnen boren. Niet iedereen is blij met de plannen; een prijsuitreiking door Gates werd kort verstoord door een open-sourceactivist.
De uitbreiding van Microsofts Chinese researchfaciliteiten moet leiden tot een verdubbeling van het Chinese personeelsbestand van de softwaregigant, met nieuwe centra in Beijing en Shanghai, naast uitbreiding van de bestaande faciliteiten in zowel deze twee steden als in Shenzhen. 'Azië zal niet alleen van het gebruik van technologie profiteren, maar ook een belangrijke bron van doorbraken en vooruitgang op het gebied van technologie kunnen zijn', zo hield Gates zijn gehoor voor op het Boa Forum for Asia. Hij refereerde tevens aan een Amerikaans onderzoek, dat uitwees dat veel Amerikanen geloven dat 'de volgende Bill Gates' afkomstig zal zijn uit Azië. 'Ik denk dat dat klopt, en het verrast me dat dit zo breed wordt onderkend', aldus Gates. De 'chief software architect' wilde verder nog kwijt dat hij vindt dat het werk van de centra van Microsofts vorig jaar opgerichte China R&D Group, tot het beste behoort dat door Microsoft-researchers wordt verricht.
Gates bezocht ook de universiteit van Beijing, waar hij innovatieprijzen uitreikte aan studenten. Tijdens die ceremonie liet Wang Yang, hoofd van de Chinese afdeling van het Linux Professional Institute, blijken minder gelukkig te zijn met de activiteiten van de softwaregigant in het Aziatische land, en liep het podium op waarbij hij een bord met de tekst 'free software' en 'open source' meetoog. Het incident was na een halve minuut voorbij, toen de man door de politie werd afgevoerd. Microsoft zei in een reactie dat iedereen recht heeft op vrijheid van meningsuiting en dat het gebeuren Microsoft geen schade heeft berokkend. Volgens Zhao Xiaoliang van Red Flag Software, dat een Chinese Linux-distributie bakt, was Wangs actie echter in het belang van Chinese softwaregebruikers, omdat Microsoft 'de markt monopoliseert.'
Krap anderhalf jaar geleden liet Microsoft met uitbreiding van de faciliteiten in India al merken niet alleen grote interesse te hebben voor de Aziatische markt, maar ook voor het daar aanwezige en opkomende it-talent. Destijds gaf Steve Ballmer aan dat de meeste software in de toekomst uit Azië afkomstig zal zijn, waarbij hij op ramingen wees dat Chinese universiteiten in 2010 viermaal zoveel afgestuurden op it-gebied zullen afleveren als Amerikaanse instituten.

De derde thuiscomputer van Sinclair heette oorspronkelijk ZX82, maar werd later omgedoopt naar ZX Spectrum om de zestien kleuren die het systeem kon weergeven extra te benadrukken. De Spectrum was gebaseerd op een 8-bit 3,5MHz Z80-processor, 16KB ROM en 16 of 48KB RAM. Het goedkoopste model werd in het Verenigd Koninkrijk voor 125 Britse ponden verkocht en was daardoor een van de eerste betaalbare computers. De Spectrum werd een regelrechte hit en er gingen miljoenen van over de toonbank. In de Verenigde Staten werd door de Timex Corporation een officiële kloon uitgebracht, terwijl in Rusland zelfs namaakmodellen op de markt verschenen.

De Amerikaanse retailer wil geen commentaar leveren op de berichten, die verder melden dat de spelers afkomstig zijn van de Chinese Great Wall Corporation en onderdelen bevatten van het Taiwanese bedrijf Fuh Yuan en het Japanse TDK. Aanvankelijk werd door verschillende sites gemeld dat het om hd-dvd-spelers gaat - en werd het nieuws dan ook gebracht als boost voor het hd-dvd-kamp. Op de prijsstelling afgaande lijkt dat het waarschijnlijkst, maar volgens DailyTech kan dit in twijfel worden getrokken naar aanleiding van nauwkeurigere vertalingen van de oorspronkelijke Chinese berichtgeving. Die maakt gewag van 'blauw licht'-spelers, wat een vertaling van blu-ray zou kunnen zijn, maar ook zou kunnen verwijzen naar de door beide technologieën gebruikte blauwe lasers. Ook het feit dat TDK bekend staat als producent van blu-ray-spelers is reden om in twijfel te trekken dat het om hd-dvd-spelers zou gaan.


De softwaregigant staat in de ranglijst die is samengesteld door onderzoeksbureau Millward Brown nu op een derde plaats. Vorig jaar stond de nieuwe nummer één Google nog op een zevende plaats. Andere bedrijven die het goed doen in de technologiesector zijn China Mobile met een vijfde plaats, IBM op negen, Nokia op de twaalfde positie, HP op stek vijftien en Apple op de zestiende plek. Volgens Peter Walshe van Millward Brown is de snelle spurt van de zoekmachine naar de top zeer opmerkelijk: 'Google is een absoluut fenomeen als merk, omdat het glashelder is waar het voor staat en het een leidende rol heeft verkregen in innovatie.'
De bronzen usability-medaille hangt dit jaar om de site van verzekeraar Interpolis. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt door een jury van usabilityexperts uit verschillende bedrijven en organisaties, nadat de genomineerden door een publieksjury zijn aangewezen. Van de Wehkamp-site, die in januari op een nieuw design overging, zegt de jury dat die de gebruiker een overzichtelijke winkelervaring geeft met een helder bestelproces. 'De website oogt druk, maar toch krijg je als gebruiker snel vertrouwen in de site', aldus het juryrapport. Ook de zoekfunctionaliteit wordt geprezen, hoewel die volgens het panel van experts wel wat prominenter in het design mag. Een ander minpunt is dat de eerder genoemde drukheid ook wel weer een 'schreeuwerige' indruk maakt, en aan de toegankelijkheid voor mensen met een handicap schort tevens het een en ander. Over de Tweede Kamer-site meldt de jury dat de informatie logisch en zonder afleidende elementen is opgebouwd, in een rustig design dat de gebruiksvriendelijkheid ondersteunt. De site had zijn Webflop twee jaar geleden onder meer te danken aan het feit dat informatie er lastig te vinden zou zijn; dat lijkt op het rapport afgaande nu geen pijnpunt meer te zijn. Onder meer de Rabobank,
De software zal later dit jaar beschikbaar komen voor het Windows Mobile-platform, maar het bedrijf belooft dat andere besturingssystemen zullen volgen. RIM wil zijn virtuele Blackberry via het web en de portals van mobiele providers gaan aanbieden. Wanneer een Windows Mobile-gebruiker de emulatiesoftware installeert krijgt hij de vertrouwde Blackberry-omgeving te zien, maar het is tijdens het gebruik mogelijk om te switchen tussen de interface van Windows Mobile en de virtuele Blackberry. RIM biedt met Blackberry-connect al enkele jaren toegang tot zijn e-maildiensten op toestellen van Nokia en Palm, al is deze software beperkt tot een gateway voor de e-mailsoftware van het betreffende toestel.
Bij hun onderzoek naar de werking van TMC ontdekten de twee Italianen dat er ook codes bestonden voor wat ernstiger gebeurtenissen dan files of slecht weer. In de lijst van gebeurtenissen stonden zaken als bommeldigen, luchtaanvallen en terroristische aanslagen. Door het rondsturen van dergelijke berichten zouden hackers een behoorlijke chaos kunnen veroorzaken. Er is een nieuwe techniek in ontwikkeling als opvolger van TMC, maar ook deze is niet beveiligd. Volgens de hackers kan er maar beter een veiliger systeem worden gebruikt. De wereld zal niet direct vergaan door valse verkeersboodschappen, maar ze kunnen wel een enorme verwarring veroorzaken.
De SH2A-Dual is voorzien van twee losse SH2A-FPU-microcontrollers, die hun werk doen op een snelheid van 200MHz en een performance hebben van 480 Mips en 400 Mflops. De dualcorechip maakt gebruik van een meerlagige busstructuur: twee ervan worden gebruikt door de twee processorcores en ook de geheugencontroller beschikt over twee layers. Directe communicatie tussen de twee cores wordt ondersteund door de hardware en de software, zodat losse berekeningen op elkaar kunnen worden afgestemd. De cores kunnen elk een ander besturingssysteem draaien, zodat de software kan worden afgestemd op de specifieke taak van de betreffende core.