Sony heeft bekendgemaakt dat deze maand een camera-uitbreiding voor de PlayStation Portable op de Europese markt zal verschijnen. De zogeheten Go!Cam moet op 16 mei in de winkel liggen en zal dan 49,95 euro kosten.
Over een camera voor Sony's draagbare gamecomputer wordt al jaren gespeculeerd, meestal in bespiegelingen over een eventuele opvolger. Kennelijk vindt Sony de tijd nu rijp voor zelfgemaakt beeldmateriaal: de aankondiging van de PSP-camera werd binnen een week na de presentatie van een PlayStation 3-camera gedaan. Het is wel opmerkelijk dat de PSP-cam voorlopig alleen in Europa en Azië op de markt komt: over een Amerikaanse release wilde het bedrijf niets loslaten. Naar de plannen van het bedrijf kan voorlopig dan ook alleen gegist worden - zo is het mogelijk dat de cams een rol in het Home-concept van de multimediagigant moeten spelen, maar ondersteuning voor spelletjes lijkt bij de PSP-uitbreiding vooralsnog volledig te ontbreken.
Voorlopig kunnen PSP-bezitters die minimaal firmwareversie 2.80 op hun draagbare speelstation hebben, in elk geval naar hartelust fotograferen en filmen. Met een 4GB-MemoryStick kunnen volgens de makers 40.000 foto's of 2,5 uur video worden opgeslagen. De meegeleverde Go!Edit-software kan worden gebruikt om het beeldmateriaal te bewerken en, via de wifi-verbinding van de PSP, te publiceren. De lens van de camera is 180 graden te draaien, zodat naar keuze de gamer of juist zijn uitzicht op de gevoelige plaat silicium kan worden vastgelegd, en verder is de Go!Cam voorzien van een microfoon. Hoewel hier en daar gemopperd wordt over de resolutie van 1,3 megapixels, waarmee de Go!Cam het aflegt tegen de camera's die in de hedendaagse generatie mobiele telefoons worden aangetroffen, levert het gadget nog altijd tien keer zoveel pixels af als er op het 480x272-schermpje van de PSP passen. Voor het gebruik als mini-camcorder, dat Sony in gedachten heeft, is het aantal beeldpunten nog wel toereikend, maar voor een fototoestel waarmee 'alle mooie momenten uit je leven vastgelegd kunnen worden' lijkt de resolutie toch wat beperkt.