AMD heeft grootse plannen voor de integratie van cpu en gpu. Met het Fusion-project stelde de chipmaker een multifunctionele hybride chip voor, maar volgens een manager van het bedrijf is het niet noodzakelijk dat alle functionaliteit op een enkele die wordt ondergebracht.
Volgens AMD's Guiseppe Amato is het vermoedelijk het verstandigst als de Fusion-processors in de vorm van een zogeheten 'Multi-Chip Module' worden uitgebracht. Daarbij worden de verschillende schijfjes silicium in één package samengevoegd, zodat de klant een enkele chip lijkt te kopen terwijl er onder het motorkapje twee of meer processors samenwerken. Concurrent Intel heeft deze techniek eerder gebruikt om AMD te snel af te zijn met de release van dualcore- en quadcoreprocessors, die intern bestonden uit respectievelijk twee single- en twee dualcore-cpu's. AMD had vroeger grote bezwaren tegen een dergelijke aanpak: een geïntegreerd ontwerp kan sneller, koeler en zuiniger zijn. Die principiële houding heeft er echter voor gezorgd dat Intel momenteel de enige fabrikant met een x86-quadcore is; op AMD's Barcelona-vierpitter moet vermoedelijk nog tot september gewacht worden.
AMD heeft zich nu kennelijk gerealiseerd dat een goed product nog niet automatisch goed verkoopt. Het bedrijf liet al eerder weten dat het spijt heeft dat het niet, net als Intel, twee chips in een enkele verpakking heeft gestopt. Dat deze aanpak nu wel voor het Fusion-programma achter de hand wordt gehouden, lijkt echter niet onverdeeld slim. Als de losse componenten al bestaan, is het ontwerpen en produceren van een mcm natuurlijk een stuk goedkoper dan het compleet ontwikkelen van een nieuwe chip. Met Fusion-processors zou AMD echter vooral op de markt voor smartphones, pda's en umpc's mikken, waar zuinigheid en efficiëntie van het grootste belang zijn. Deze sector wordt momenteel vooral bediend door zuinige ARM- en mips-chips, en het x86-platform kan vooralsnog niet aan de 'performance per Watt'-cijfers van die hardware komen. Als AMD besluit om mcm's in plaats van geavanceerder silicium uit te leveren, loopt het bedrijf dan ook het risico om op het prestatievlak afgetroefd te worden. Volgens Amato gaat het echter om een tijdelijke oplossing: als de Fusion-mcm's goed presteren, kunnen ze alsnog in een enkele chip geïntegreerd worden.