Begin november is door Microsoft Windows Live aangekondigd. Windows Live is een verzamelnaam voor een aantal persoonlijke diensten, zoals e-mail, weblogs, instant messaging. Door Tom Kucharvy van Summit Strategies is een rapport geschreven over deze dienst en de gepresenteerde plannen. De voornaamste conclusie van zijn onderzoek is dat Windows Live als platform alleen succesvol zal kunnen zijn als partners de mogelijkheid krijgen om, net als op het Windows-platform, eigen applicaties te ontwikkelen en te verspreiden. Om dat te bereiken is het, aldus Kucharvy, van belang dat Microsoft een solide basis neerzet en dat de applicaties van derden gebruik kunnen maken van dat platform door middel van application programming interfaces (API's). Hierdoor zal het Windows Live-platform steeds meer gaan lijken op het Windows-platform, dat zo groot is geworden door de relatieve eenvoud van het ontwikkelen van native applicaties via allerlei API's.
Kucharvy ziet, om deze strategie succesvol uit te voeren, echter wel enkele uitdagingen voor Microsoft. Een van de problemen is dat Microsoft tot op heden weinig contact heeft met partners en klanten die applicaties bouwen voor het web. Verder zouden bestaande klanten van Microsoft weerstand kunnen tonen, omdat ze niet willen overstappen naar een webapplicatie omdat ze genoeg hebben aan de desktopvariant. Bedrijven die niet te maken hebben met een dergelijke erfenis uit het verleden, zoals Google en SalesForce.com, zouden daarom een voordeel kunnen hebben ten opzichte van onder meer Microsoft in de strijd om wat heel hip 'Web 2.0' is genoemd. Microsoft leert echter snel, zo blijkt uit de release van Windows Live Local. Die webapplicatie is door externe ontwikkelaars uit te breiden met functionaliteit. Volgens Kucharvy is dit een goed begin, maar is ook een beter ontwikkeld en doordacht businessmodel nodig om Windows Live tot een succes te maken.
Eliot Spitzer, procureur-generaal in New York, is een onderzoek begonnen naar de vraag of vier grote muziekmaatschappijen het verbod op het maken van prijsafspraken, voor in dit geval muziekdownloads, hebben geschonden. De vier bedrijven, te weten de Universal Music Group, Sony BMG Entertainment, de EMI Group en de Warner Music Group, hebben hiervoor een dagvaarding ontvangen van Spitzer, zo is te
Alhoewel McAllister onvermeld laat welk bedrijf het hier betreft, zou het volgens hem gaan over een bedrijf waarvan het 99% zeker is dat de lezers van zijn weblog er een klant van zijn. Ook zou het bedrijf in kwestie AOL evenaren wat betreft de invloed op internet. Speculaties op het weblog zelf en bij
Een ander meerdere malen genoemd verschijnsel is dat van
Frackers merkt op dat bedrijven reclame voor hun producten steeds vaker zullen onderbrengen in een bestaande omgeving, zoals bijvoorbeeld ook
Ondanks het feit dat Seagate niet aangeeft op zoek te zijn naar bepaalde producten om zijn eigen portfolio uit te breiden, zijn er wel bepaalde Maxtor-onderdelen die interessant worden gevonden. Uit de woorden van Watkins valt namelijk op te maken dat de Chinese productiefaciliteiten, een aantal producten en technologieën met betrekking tot perpendiculaire harde schijven en een groot aantal getalenteerde engineers uit het oosten erg interessant gevonden worden. Seagate zal echter, zo geeft Watkins onomwonden toe, blijven vasthouden aan de eigen roadmap, waarover men erg tevreden is. Hierdoor zal een groot aantal Maxtor-producten het veld moeten ruimen, omdat op termijn in de Seagate-herberg geen plaats meer voor hen zal zijn. Het lijkt er dan ook sterk op dat het Seagate alleen maar gaat om de krenten uit de Maxtor-pap.
Het betalingssysteem iDeal, dat op 4 oktober door de ABN Amro, ING Bank, Postbank en Rabobank in gebruikgenomen werd, heeft inmiddels meer dan honderduizend betalingen verwerkt. De webwinkels zijn echter niet onverdeeld enthousiast over het nieuwe systeem; sommigen van hen klagen over downtime van het systeem, de lange wachttijd op een aansluiting en de onduidelijkheid van sommige iDeal-inlogpagina's. De banken weerleggen die kritiek en geven aan dat er nog wat aanloopproblemen zijn, maar meer ook niet. Dat sommige systemen plat zouden zijn gegaan, wordt onzin genoemd. Het aansluiten van grote webwinkels op iDeal zou door de winkeliers onderschat worden, ook omdat de implementatie geen gemakkelijke klus is. Inmiddels bieden zo'n vijfhonderd internetwinkels hun klanten de mogelijkheid om met behulp van iDeal te betalen. Dat het grote publiek nog niet goed bekend is met iDeal, zou slechts een kwestie van tijd zijn. Wijnand Jongen van de Thuiswinkel Organisatie denkt dat het gebrek aan marketing zich hier wreekt. De banken hebben alleen online campagne gevoerd voor hun product, waarbij ze zich richtten op hun eigen internetbankierders. Volgens Jongen zouden internetshops aan het iDeal-logo een tekst moeten toevoegen als: 'betalen via internet', wat de betekenis van iDeal meteen al een stuk zou verduidelijken.


Microsoft heeft in 1996 geholpen het televisiestation op te starten, met een investering van 220 miljoen dollar in de eerste vijf jaar van het bestaan van de zender. Het bedrijf hoopte met MSNBC beschikking te krijgen over de content die noodzakelijk zou zijn om de positie van het bedrijf op internet te waarborgen. Inmiddels is Microsoft van deze visie afgestapt, aangezien het beter blijkt te werken alleen de infrastructuur te leveren voor content van anderen. Met de terugtrekking van Microsoft uit MSNBC heeft NBC Universal meer mogelijkheden om het station aan te passen, waaronder een mogelijke verandering van de naam van het kanaal in een poging de populariteit van de tv-zender te vergroten. MSNBC is namelijk aanzienlijk minder populair dan zijn concurrenten Fox News en CNN. De website van de zender, MSNBC.com, is echter een van de grootste nieuwssites op internet. Deze site blijft dan ook onder beheer van zowel Microsoft en NBC Universal. De 'mix' van tv en internet bleek echter minder succesvol dan aanvankelijk gehoopt.
Voor het beheer van het belang van Google in AOL heeft het bedrijf een onderneming opgericht onder de naam 'HoldCo'. Vanaf 1 juli 2008 is het mogelijk dat dit bedrijf een 'initial public offering' (IPO) doet, waarbij Time Warner, de eigenaar van AOL, de mogelijkheid heeft om het belang van Google terug te kopen voor geld of aandelen. AOL zal Googles zoekmachine de komende vijf jaar blijven gebruiken voor zijn site en de gebruikers van Google Talk zullen kunnen communiceren met gebruikers van AOL's instantmessagingprogramma AIM.
TomTom heeft Equinux, een bedrijf dat software maakt voor Macintosh-computers, gedreigd naar de rechter te stappen als het niet stopt met de verkoop van TamTam. Equinux ontwikkelde software waardoor Mac-gebruikers ook hun navigatiesoftware konden aanpassen op hun computer; TamTam werkt alleen met de TomTom GO Classic. Het bedrijf meldt op zijn 